Autor Wątek: Jak robić zdjęcia? Pytania od ignorantów i kompletnie zielonych!  (Przeczytany 41683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cynik

• Kometa Halleya

Odp: Jak robić zdjęcia? Pytania od ignorantów i kompletnie zielonych!
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:08:10 »
;D czas migawki jest liczony w czesciach sekundy, wiec mniejszy czas = wiekszy ulamek ;)
Ja tam wyznaje zasade, zeby zawsze stosowac najnizsze mozliwe iso jesli sa ku temu warunki. Zostaw 100 i olej do czasu jak ci wszystko poruszone zacznei wychodzic ;D

edit - inna sprawa, ze wg mnie manual jest dla ludzi co koniecznie chca byc "true" i isc jedyna sluszna droga lub robia strasznie kreatywna lub studyjna fotografie - ja tam uznaje tylko A (av) czyli tryb priorytetu przeslony, ale do tego dojdziemy jeszcze ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, 16:09:53 wysłana przez cynik »
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:08:10 »

misio

« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:20:39 »
ja korzystam z różnych opcji: przede wszystkim właśnie A, bo robi mi się na nim najlepiej fotki. manual wrzuciłem sobie ze względu na głębię, którą chciałem uzyskać. a Waszym zdaniem jakie ustawienia będą najlepsze do zdjęć w ruchu: C-AF, to już wiem, ale potem co: A, czy S? krótki czas, długi, co z przesłoną? chodzi mi zarówno o wnętrza, jak i dwór: opcja jak najbardziej wyraźnej postaci sportowca, a nie rozmazana.

p.s. olałem tematyczne funkcje na dzień dobry ;D.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:28:45 »
WTF.

Przeciez wlasnie Av jest najlepszym trybem do uzyskiwania rzadanej glebii ostrosci - ustawiasz jaka chcesz a aparat robi reszte za ciebie ;D
Do ruchu to ja nie wychodze poza A, jak cos jest nei tak to zbijam po prostu F na najwieksza dziure (czyli na najmniejsza cyferke) i tyle, S nic wiecej nie zrobi w tym temacie. Jak malo to podbijasz iso. Jak malo to wlaczasz lampe. Jak malo to kupujesz lustro ;D

misio

« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 06, 2008, 16:38:38 »
no to wsio zaczyna być jasne ;D.

nie WTF, tylko o opcje Focusa mi chodzi: S-AF, czy C-AF dla ruchu ;D.

dalsze opcje fotograficzne ;D [dalej manual ;D- zmieniłem ISO na 100]:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2008, 16:48:32 wysłana przez Terrorist »

Offline volica

« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 06, 2008, 17:20:31 »
No i fajnie. GO masz opanowana.
A co do sportowca, to bardzo krotki czas otwarcia migawki, wyjdzie wtedy wszystko zamrozone.
Jezeli chcesz uzyskac efekt ruchu, to wydluz ten czas, bedzie zamazane.
A jezeli efekt ruchu i ostrego sportowca, to naceluj na sportowca (biegacza najlepiej) obiektywem, w miare jego biegniecia przesuwaj obiektyw w bok, tak jak biegnie i w odpowiednim momencie nacisnij spust. Tlo powinno byc zamazane, a sportowiec ostry.
Przyciąganie ziemskie zwiększa się z roku na rok, co łatwo wykryłem przy pomocy mojej wagi łazienkowej.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 06, 2008, 17:23:13 »
volic, to tylko kompakt ten aparat ;D

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 06, 2008, 19:17:31 »
volic, to tylko kompakt ten aparat ;D
Bez przesady - pstrykałem tym aparatem foty metodą, która opisal Volica. Całkiem niexle wychodza.
Nie ma co demonizowac kompaktów. Nie tylko lustrem takie foty się robi. ważne kto jest po drugiej stronie obiektywu a nie co to za obiektyw.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 06, 2008, 19:17:31 »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 06, 2008, 22:48:05 »
No jesli ten ma tak szybki af to git.

Offline Doczu

« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 06, 2008, 23:03:56 »
No jesli ten ma tak szybki af to git.
Ja robiłem to inaczej - ostrość lapałem na odległości w której przejeżdżał rowerzysta na zjeździe i jak się zbliżał dociskałem spust oczywiście przesuwając aparat w poziomie.
Oczywiście wymaga ta metoda pewnej wprawy ale spokojnie jest do wykonania nawet tanim sprzętem. Ja po jakiejś 10 prób, już dawalem radę odpowiednio zsynchronizować rękę ze zjeżdżającym rowerzysta.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 06, 2008, 23:27:43 »
Pokaz jakies rezultaty bo mnei zaciekawilo az

Offline volica

« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 06, 2008, 23:46:54 »
hihi, ja kladlem patyk na ziemi na ktory ustawialem ostrosc i kazalem siostrze biegac. Zenita mialem kiedys :)
Przyciąganie ziemskie zwiększa się z roku na rok, co łatwo wykryłem przy pomocy mojej wagi łazienkowej.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 07, 2008, 00:22:41 »
w pyte pomysl! ;D

Offline Doczu

« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 07, 2008, 05:40:22 »
Cynik - jak wrocę, to poszukam, bo kurde masa zdjęć jest do przejrzenia a za godzinę jade w Bieszczady. Powinienem je miec gdzieś na płytach lub HDD. Zabawa jest przednia.

misio

« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 08, 2008, 18:57:01 »
hihi, ja kladlem patyk na ziemi na ktory ustawialem ostrosc i kazalem siostrze biegac. Zenita mialem kiedys :)

jeszcze na macie to jakoś zrobię te foty, bo obszar jest niewielki działania- 10m2, ale cholera z Barkasem Kaśki mam problem, żeby go złapać. koń, jak to koń, sobie bryka i wolny nie jest ;D. próbowałem metodą najazdu na kunia i jakoś to wychodzi, ale nie więcej niż 1 zdjęcie na 5 jest wyraźne- może to wina tego, że muszę jednak bliżej podejść, bo robię je najczęściej na dość dużym zbliżeniu- czasem na maksymalnym. jutro będę robił metodę na kijka i z pomiarem odległości w miejscu planowanego strzału foty. ogólnie dziś już jest pewien postęp w fotach i zaczynam co nieco chyba kumać z tego aparatu. wczoraj miałem normalnie dzień załamania, bo nic nie szło ;D. jedna fota na 50 wychodziła taka jaką chciałem, a dziś jest to gdzieś 1/5 całości, także progres jest ;D.
jak zauważyłem, to ciągle popełniam dwa błędy: poruszone zdjęcia [za wiele robię na dużym zoomie i podejrzewam, że stąd to jest] i prześwietlam foty- daję za dużo korekty ekspozycji- wydaje mi się ciągle, że za mało światła jednak będzie. postaram się to ograniczyć. 90% zdjęć statycznych wychodzi mi już jednak zgodnie z życzeniem moim, a w/w problemy pojawiają się praktycznie tylko w zdjęciach w ruchu- w dniu dzisiejszym, bo wczoraj była kapkę masakra, jak już wspomniałem ;D.

p.s. spostrzegłem, przy dzisiejszym zachmurzeniu, że poza WB AUTO, jest też kilka innych odcieni balansu bieli ;D. też dobre ;D.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:20:41 »
W kompaktach AF zawsze bedzie wolniejszy dlatego ciezko z nimi jest. Wes sprobuj wieksza glebie ostrosci dac na akcje, wtedy bedzie mneijsze pole do bledow - i odpusc zoom do akcji.

A wb uzywaj zgodnei z tym co na obrazkach - do slonczeczka slonczeko, do chmurki chmurka, tylko nie pomyl sloneczka z zaroweczka ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:20:41 »

misio

« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:29:12 »
W kompaktach AF zawsze bedzie wolniejszy dlatego ciezko z nimi jest. Wes sprobuj wieksza glebie ostrosci dac na akcje, wtedy bedzie mneijsze pole do bledow - i odpusc zoom do akcji.

A wb uzywaj zgodnei z tym co na obrazkach - do slonczeczka slonczeko, do chmurki chmurka, tylko nie pomyl sloneczka z zaroweczka ;D

co to jest głębia ostrości panie i jak ją dać na akcję bardziej- nie skupiać się np. na samym koniu, tylko na całości otoczenia, czy właśnie odwrotnie?
jaki pomiar zapodać AE- nie wiem, czy to ma w tym momencie wpływ, ale mam kapkę wrażenie, że tak- wielobszarowy, spot, czy zintegrowany?

no i muszę się panie Cynik pochwalić! już wiem o co biega z tą przesłoną i czasem- po prostu ustawiam w tym momencie- chodzi mi o foty w ruchu- przesłonę zależną od jak najszybszego czasu! ;D ;D ;D genialne co nie ;D? a ja się bałem dać 3.2 po prostu w słoneczku, a tu się okazuje, że teraz tak ładnie foty wychodzą w trakcie akcji ;D.

dziś raz pomyliłem słoneczko z żaróweczką ;D.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 08, 2008, 19:43:53 »
No to widze, ze powoooli zaczyna docierac co mowie ;D teraz wykop z archiwum gg rozmowe nasza o glebii ostrosci i przeczytaj jeszcze raz ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #92 dnia: Październik 16, 2008, 19:30:55 »
Ja to nie pije od piatku zeszlego nie liczac browarka czy dwoch na lunch w poludnie, da rade! ;D

W ogole to ciesze sie nocny ze takie przepiekne zdjecia robisz nowym aparatem (jesli to nim ;D)

« Odpowiedź #93 dnia: Październik 16, 2008, 19:42:59 »
cynik nowym aparatem, ale niestety w trybie auto... jedynie filtrem polaryzacyjnym się ostro bawiłem ;D ale powoli rozkminiam to bydle ;D
kto wcześnie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczęścia :)

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #94 dnia: Październik 16, 2008, 19:44:27 »
nocny jak cie kopne w dupe! taka puszke masz i w auto cykasz! tak ci pozazdroscilem, ze sam postanowilem d90 kupic w przyszlym miesiacu ;D

« Odpowiedź #95 dnia: Październik 16, 2008, 20:22:47 »
Olgierd trzeba było sprawdzić przed pisaniem posta :P już naspamowałem ;D

Cynik, ja się z tobą zgadzam że to wręcz haniebne, ale mam ów aparat od poprzedniego wtorku i niestety z braku czasu POWOLI go rozkminiam ;D Aha kupiłem samo body i obiektyw Sigmy 18-125 mm DC OS HSM ;D Obiektyw jest czadooowy ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #96 dnia: Październik 16, 2008, 21:06:51 »
Nocny - no ja rozumiem troche, ale myslalem, ze masz wieksze fotopojecie ze kupujesz taka kurde mocna puszke ;D A jakei szklo masz to tez sie juz 2x chwaliles ;D

Ina no ja nei wiedzialem, ze ty jedyna sluszna wisnie pijesz ;D Ale wisnia zabija tylko te slabe komorki pozatym tego si enei pije wiecej jak 0.4 na leba do piwa bo inaczej to dramat ;D

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #97 dnia: Październik 16, 2008, 21:33:55 »
Nocny - no ja rozumiem trochę, ale myślałem, że masz większe fotopojecie, że kupujesz taką kurde mocną puszkę ;D

cynik spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano, nocny przeszedł dopiero lekcję kręcenia polarem ;D; prawisz, jakbyś się od razu z lustrzanką cyfrową w łapie urodził :D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

« Odpowiedź #98 dnia: Październik 16, 2008, 21:58:50 »
cynik, policzyłem i wyszło mi że tańszej i uboższej puszki mi się nie opłacało kupować ;D a sztuka fotografowania to jedno, a obcykanie aparatu to drugie... na razie uczę się obu ;D "chwale" się szkłem co by ci uświadomić że samo body kupiłem a nie w kicie ;D czy ty myślisz że ja wszystkie rozmowy przez gadulca pamiętam? ;D

Wiśniówka zabija szare komórki i powoduje paraliż mózgu.

No ktoś tu chyba czarny PR wiśniówce robi ;D
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2008, 22:01:10 wysłana przez nocnymarek »

misio

« Odpowiedź #99 dnia: Październik 16, 2008, 22:04:13 »
nic mi kurwa nawet Nocny o robieniu zdjęć nie mów... ja pierdolę ;D ;D ;D.