Autor Wątek: [Tablet] Jaki?  (Przeczytany 47516 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misiek_86

[Tablet] Jaki?
« dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:42:26 »
Witam. Który według was wybrać tablet:
Motorola XOOM
samsung galaxy tab 10.1

forum.outdoor.org.pl

[Tablet] Jaki?
« dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:42:26 »

Offline Jakub

Odp: [Tablet] Jaki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:15:47 »
Asus Transformer Prime  :)

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:20:18 »
Asus Transformer Prime 

Z tych dwóch który wybrać bo biorę ofertę z Internetem, dlatego tylko dwa do wyboru mam

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:11:28 »
Jeśli uważasz że potrzebny Ci tablet (liczę, że rozważyłeś wszelkie za i przeciw) to wybrałbym samsunga. Miałem okazję się nim pobawić jakiś czas i sprawia bdb wrażenie. Niestety szybko się nudzi i doszedłem do wniosku że tablety to urządzenia które nie nadają się w zasadzie do niczego. Ale nie każdy musi podzielać moją opinię.

Offline ina

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:17:23 »
Tablet jest tani w tej ofercie z netem ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:21:54 »
jutro w biedrze tez jest  tani i zbierający po sieci pochlebne opinie tablet za 350 PLN.

Offline RH

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:15:08 »
@Doczu, szkoda nerwow i pieniedzy.
Chyba, ze dla dziecka, zeby przez likend nie przeszkadzalo.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:15:08 »

Offline EMES

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:15:37 »
samsung
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline jarul

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2012, 11:32:51 »
Jeśli uważasz że potrzebny Ci tablet (liczę, że rozważyłeś wszelkie za i przeciw) to wybrałbym samsunga. Miałem okazję się nim pobawić jakiś czas i sprawia bdb wrażenie. Niestety szybko się nudzi i doszedłem do wniosku że tablety to urządzenia które nie nadają się w zasadzie do niczego. Ale nie każdy musi podzielać moją opinię.

Wszystko zalezy do czego ma byc uzywany. W domu to faktycznie bez sensu. Jednak w podroz do czytania, czy ogladania filmow jak dla mnie rewelacja. To samo na uczelni.

Co do pytania - bierz ten co ci sie bardziej podoba. Ja bym bral samsunga.

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:02:12 »
Używany w podróży, czasem do prezentacji, przeglądania neta, coś po czytać. Co do tego samsunga to słabo że nie ma slotu kart pamięci, tylko dokupić trzeba kabelek i dopiero

Offline madmun

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:02:42 »
Jednak w podroz do czytania,

nie ;D
nie zgodzę się ;D
Coś co świeci, trzyma na baterii  kilka godzin, do czytania się nie nadaję, już nie mówiąc o słońcu,
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline RH

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:13:24 »
Samsung jest znosny, taka niedorobiona plastikowa wariacja na temat gejpada. Co do czytania, to newsy czy jakies bzdury to spoko, jednak osobiscie nie wyobrazam sobie czytania ebooka na czyms takim... po pierwsze swiecacy kontastowy ekran, po drugie i tak sie bateria wymydli na 4 strony przed koncem -> do czytania tylko e-ink.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline Jakub

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:19:31 »
O tak...pół roku temu kupiłem kundla i przeczytałem więcej książek niż normalnie. A asusa dlatego polecam, że masz tablet i lapka w jednym. Pełna klawiatura, ekran dotykowy i wymiary akuratne.

Offline jarul

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:25:32 »
Pierdzielicie panowie. Tu chodzi mi bardziej o uniwersalnosc i wygode. Jade na uczelnie godz. w tym czasie moge sobie poczytac eBooka. Na uczelni wszystkie skrypty mam w pdf-ie, ktore na tablecie moge na bierzaco edytowac i uzupelniac o wlasne notatki. Musze przedstawic jakas prezentacje - nie ma problemu. W przerwie zagladam na odora czy odpowiadam wygodnie ma maile. Jade w dalsza podroz moge sobie film jakis ogladnac itd. itp.
Duzo wygodniej niz wozic ze soba lapa i do tego osobno e-inka czy innego kundla. A bateria w moim gejpadzie trzyma mi z regoly caly dzien. Do samego czytania co innego.

Offline lex

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:27:00 »
W domu to faktycznie bez sensu.

Nie zgodzę się, w domu używam praktycznie tylko tabletu. Już dawno przyjąłem zasadę, iż nie znoszę pracy do domu. Oczywiście obróbki zdjęć czy innych poważnych rzeczy nie zrobię, chociaż jest pełno ciekawych aplikacji i proste działania można zrobić, ale mi się nie chce ;D

trzyma na baterii  kilka godzin

7 godzin to mało ?

Musze przedstawic jakas prezentacje - nie ma problemu.

są nawet już małe, kieszonkowe projektorki
http://store.apple.com/pl/product/H6479ZM/A/MicroVision-SHOWWX-Laser-Pico-Projector

jak urosnę to kupię i będzie można na Gorcu relacje zapodawać bez sztrumu :)
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:27:00 »

Offline RH

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:28:35 »
Pierdzielicie panowie. Tu chodzi mi bardziej o uniwersalnosc i wygode. Jade na uczelnie godz. w tym czasie moge sobie poczytac eBooka. Na uczelni wszystkie skrypty mam w pdf-ie, ktore na tablecie moge na bierzaco edytowac i uzupelniac o wlasne notatki. Musze przedstawic jakas prezentacje - nie ma problemu. W przerwie zagladam na odora czy odpowiadam wygodnie ma maile. Jade w dalsza podroz moge sobie film jakis ogladnac itd. itp.
Duzo wygodniej niz wozic ze soba lapa i do tego osobno e-inka czy innego kundla. A bateria w moim gejpadzie trzyma mi z regoly caly dzien. Do samego czytania co innego.

Oj bzdury gadasz :). Masz gejpada, a to sie nie liczy. To nie tablet, to w pelni uzyteczny sprzet. Fanem jestem.

Offline jarul

« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:31:13 »
No i o tym lex mowie. Kazdy znajdzie zastosowanie pod siebie. Dlatego jest to moim zdaniem bardzo uzyteczny i wygodny gadzet.

Nawet wicepremier sie do tableta przekonal ;)

Offline madmun

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:43:45 »
mnie tylko chodzi o czytanie ;)
Tylko kundel lub inny e-ink, w porównaniu do gejpada czy innych tabletów to przepaść jest ;)
Oczywiście do przeglądania PDF gejpad lepszy
R.T.F.M

Offline jarul

« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:47:18 »
Ja na czytanie na tablecie nie nazekam, choc wole papier. Tu dodatkowa zaleta, ze mozesz czytac w ciemnosc/slabym swietle :)

Offline RH

« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 04, 2012, 12:54:51 »
No i o tym lex mowie. Kazdy znajdzie zastosowanie pod siebie. Dlatego jest to moim zdaniem bardzo uzyteczny i wygodny gadzet.

To nie gadzet. To pelnoprawne urzadzenie. Mam na mysli iPada. Jesli nie trzeba wypracowan dzien w dzien pisac, to spelnia 90% komputerowych potrzeb. Oczywiscie to tylko i wylacznie moje zdanie :).

Offline lex

« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:03:11 »
Jesli nie trzeba wypracowan dzien w dzien pisac,

jest keynote ;)

Gang Albanii

Offline madmun

« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:09:16 »
Ja na czytanie na tablecie nie nazekam, choc wole papier. Tu dodatkowa zaleta, ze mozesz czytac w ciemnosc/slabym swietle :)

Porshe też przewieziesz świniaka, ale żuk będzie lepszy do tego :)
R.T.F.M

Offline RH

« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2012, 13:11:20 »
Chodzilo mi o brak fizyccznego klawikordu :). Sam keynote jest spoko, chociaz brzydzi mnie wszystko co biurowe... A w dziedzinie mobilnegp softu totalnym mistrzem jest proteza AutoCada na gejfona :). To tak z innej beczki.

Offline lex

« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:02:01 »
jest dostawka, było promo, że niby do jedynki ale na dwójce też hula ;)
jak na trójce nie wiem,

mi brakuje do szczęścia możliwości podpięcia myszki, wiem, wiem, można ale nie chcę Jailbreaka robić, boję się, że coś spier.dziele i nie będę umiał poprawić ;D

Gang Albanii

Offline jarul

« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2012, 14:14:43 »
Ja sobie takiego pena dokupilem co by paluchem po szybie nie smarowac. Szczegolnie przy edycji pdf-ow przydatne.
Troche odbilismy od tematu

Bierz samsunga, nawet Aple walczylo z nimi, ze niby podrobka iPada takze nie powinnien byc zly. Z Samsunga Galaxy jestem bardzo zadowolony. Android fajny system.