Autor Wątek: [Telefony] Android - nawigacja GPS  (Przeczytany 35413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

Odp: [Telefony] Android - nawigacja GPS
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:19:49 »
Narazie na pierwszy ogień idzie Navit - ma pewne minusy, no ale zobaczymy jak to hula
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:19:49 »

Offline filemoon

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2012, 13:49:13 »
A jak bateria panowie. Ja u siebie bawilem sie tym ale bateria po 4h (+-) nawigowania poszla sie kochac. Skonczylo sie tak ze kupilem garmina ktory nawet daje rade nawigowac po drogach. A bateria trzyma kolo 20/24h.

Offline atanor

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:02:09 »
pogubiłem się czy jest jakaś darmowa nawigacja samochodowa na Androida całkowicie offline - ot ściągam sobie w domu mapę polski na kartę i mam ? Bez jakiegoś kombinowania i cudowania ?

Jest Sygic: GPS Navigation

Offline madmun

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 07, 2012, 00:43:23 »
Samochodowa załatwiona ! ale navit odpadł, nie radzi sobie z długimi trasami, na testy trafił Sygic
Do nawigacji w terenie poszedł Rmaps + Mobile Atalas Creator i pięknie to hula !
R.T.F.M

Offline atanor

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:26:24 »
Nie wiem czego szukasz, ale Rmaps jest tylko mapnikiem na poziomie Trekbuddy, jedyną jego zaletą jest obsługa (jako jedynego na andka) formatu MapNav (.mnm), którego dużo porobiłem za czasów Javy KLIK. Mapy z formatu .mno na mnm łatwo przerobić Mapnaveditor'em (ktoś zainteresowany?). Potestowałem, ale szybko zrezygnowałem ze względu na wolny rendering.

Testowałem dużo aplikacji i najlepszą nawigacją terenową wg mnie jest Locus Pro, ale to już nie jest mapnik tylko ekosystem.
Wiaty zaimportowane bezpośrednio z Google Maps w rozszerzonej rzeczywistości wyglądają przednio ;D

Tam jest wszystko: online, offline (w tym cykloatlas), raster, wektor, WMS i rosnąca liczba obsługiwanych formatów w tym Trekbuddy, Rmaps. Mapy online można ściągnąć w prosty sposób (jak w MobAC).
http://www.locusmap.eu/

A na drugim miejscu jest... Locus Free ;D

Problemem z Rmaps i Trekbuddy jest mała liczba dobrych programów do tworzenia map ze skalibrowanych rastrów, zwłaszcza masowej przeróbki dużych map z Geoportalu. Ostatni miesiąc bawiłem się nad optymalizacją importu map Geoportal>Trekbuddy i nawet jakoś wychodziło w kawałkach 10x10km, ale to był max możliwości (dla zainteresowanych może zrobić tutorial).
Do Rmaps jest jeszcze gorzej (wszystko płatne), zalecany MAPC2MAPC wywala się już na mapkach 15000x15000 pix. Jedyny który dał rade to Touratech, jeszcze nie sprawdzałem jego maksymalnych możliwości, ale załapał mapę 50000x50000, nie skończył, bo na razie nie miał tych kilkudziesięciu godzin ;D

Z jakiego serwisu robisz mapy w MobAC? Znasz patche do cykloatlasu?

Oczywiście wszystkie opus magnum sukcesywnie będę wrzucał na chomika.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 17:31:33 wysłana przez atanor »

Offline madmun

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:52:40 »
Powoli się wdrażam w nawigacje terenową - choć bardziej jako gadźet , prawdę mówiąc narzazie Rmaps zaspokaja moje potrzeby w 100%

FreeMap Slovakia Hiking,  UMP-pcPL, jak się będę wybierał gdzieś dalej wtedy będę oczywiście musiał szukać czegoś innego.

Którą/e warstwe importujesz z Geoportalu ?

patchy nie znam,  coś więcej ?
R.T.F.M

Offline atanor

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:38:57 »
Za jedyną użyteczną w górach mapę z MobAC uważam cylkoatlas - webaplikacja: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#
która została usunięta jak wiele innych serwisów po naciskach na autora Mobac, ale można przywrócić nieoficjalną modyfikacją, która kopiujesz do folderu "mapsources"
Na innych serwisach typu UMP jest po prostu za mało interesującej turystę treści.

Geoportal to przede wszystkim 1:10000 w najlepszych dostępnych odwzorowaniach kolejno 92>42>65, no i 1:25000 czasem może być przydatne. Używam do tego geoxa viewer, ale w wersji 2.0.0.4996, bo w nowszej coś spierdzielili, że nie da się ustalić kolejności warstw (92>42>65).
Poza tym nie ma jak klasyczne produkcje polskich wydawnictw turystycznych, które często kalibruje w oparciu o mapy ściągnięte z geoportalu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:38:57 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2012, 08:38:20 »
Atanor - jak ugryźć te mapki do Androida, które masz na chomiku ?
Swoją drogą kupiłem tego locusa - trzeba przyznać że robi wrażenie i jest bardzo rozbudowany. Potestuję go w Bieszczadach.

Offline Doczu

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2012, 09:54:36 »
Ok - już ogarnąłem co trzeba zrobić z tymi mapkami ściągnietymi z Chomika :)
Ale kolejne pytanie - da się jakoś obejśc dzienny limit 10000 kafelków przy pobieraniu map do obsługi offline ?
I pytanie kolejne - jak ściągnąć mapy z cykloserwera - u mnie pisze że nie może pobrać :(

Offline atanor

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:41:36 »
Mapy z cykloserwera nie można ściągnąć bezpośrednio z aplikacji - od tego jest zmodyfikowany Mobac (format Rmaps), w ogóle do ściągania dużych kawałków będzie lepszy, bo autor locusa stara się unikać robienia dużego ruchu na serwisach mapowych.
Ściągnąłem sobie cykloatlas, Sudety czy Beskidy to mapa raptem 900MB, więc nie ma dramatu i płynnie śmiga.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 16:55:58 wysłana przez atanor »

Offline Doczu

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:49:07 »
Musze się zagłębić w tego zmodowanego Mobac'a jak wrócę.
Pliczki ściągnięte z chomika śmigają elegancko w smyrofonie. Dzięx.

Offline atanor

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:58:30 »
A propo Locusa i Moje Miejsca Google to udostępniłem mapę sudeckich wiat w Google Maps, która należy zapisać (Zapisz w Moich miejscach), potem z poziomu Locusa zalogować się do Gogle Maps (Narzedzia>Moje Mapy) i cieszyć się aktualnym spisem wiat. Po zaimportowaniu (Locus Pro) działa też offline.

Offline Doczu

« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 16, 2012, 15:41:23 »
Atanor - możesz pokrótce opisać metodologię pobierania map z cykloserwera przy pomocy tego RMaps ?
Mam pościągane:
RMaps.0.8.9.apk  (to rozumiem instaluję na smyrofonie ale po uruchomieniu i wybraniu z menu map, Cykloatlas CZ nic się nie dzieje)
Zatem rozumiem że trzeba coś pokombinować z Mobile Atlas Creator 1.8.zip i gmv2sqlite.zip  Ale na kompie to instaluję, czy na fonie ? No i co dalej ?

Offline madmun

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:03:16 »
MOBAC - na kompie
Tworzysz nową mapę w formacie " Big Planet Tracks SQLite"
To wrzucasz do  katalogu na SD
w RMaps wybierasz sobie tą mapę
R.T.F.M

Offline Doczu

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:11:40 »
oki pobawię się. Thx.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:11:40 »

Offline madmun

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2012, 16:18:50 »
http://marcinmoc.pl/?page_id=401
Ja z tego korzystałem

Te rozszerzenia co Ati mówi, musisz wgrać do plików MOBAC do katalogu mapsources, wtedy cykloatals się pojawi na liście

Mapy Wrzucasz do katalogu rmaps/maps , pliki w formacie .sqlitedb

Jak coś to pisz  :)
R.T.F.M

Offline atanor

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 16, 2012, 17:36:06 »
Jak mówi madmun, tylko ja tworzę pliki w formacie Rmaps, ale używam ich w aplikacji Locus.

Offline Doczu

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2012, 19:16:46 »
Podążam za tutorialem ze strony, którą podał Mad http://marcinmoc.pl/?page_id=401 ale mapy z cykloatlasu się nie wyświetlają. Gdy wybioę inne to działa bez zarzutu.
Podobnie gdy zamiast Big Planet wybiorę RMaps. Macie jakieś pomysły co może być nie tak ?

Offline atanor

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 17, 2012, 19:32:37 »
Ale wyświetlają ci się mapy cykloatlasu w samym MobAC czy masz czerwone x?
Skopiowałeś plik mp-cykloatlas.jar ode mnie? Inne mogą być "przeterminowane" z racji, że cykloatlas aktywnie ogranicza dostęp do zasobów w innych programach.
http://chomikuj.pl/atanor/programy+PC+do+map/mp-cykloatlas,1310141977.jar
Używam wersji Mobile Atlas Creator 1.9.2, jakby co.

Offline madmun

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 17, 2012, 19:43:12 »
Musisz od Atiego zgrać pliki .jar lub całego MOBAC ściagąnąc od niego

Co do formatu, dziś sprawdziłem i nie ma znaczenia czy dasz Big Planet Tracks SQLite czy RMaps, gdyż i tak wypluwa w tym samym formacie
R.T.F.M

Offline Doczu

« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 17, 2012, 20:26:11 »
Aaaa no tego nie ściągałem.  Tylko czerwone X mi się pojawiały. Zatem targam i jakby co bedę dalej pisał :)

Offline atanor

« Odpowiedź #46 dnia: Luty 14, 2012, 08:57:00 »
Do konwersji (i przeglądania) map do formatu rmaps polecam CompreGPS Land 7.
Obsługuje większość popularnych formatów rastrowych map (ozi, geotiff), jest prosty w obsłudze i daje radę nawet dużym mapom. Można też nim kalibrować mapy.
W przypadku importu już skalibrowanych map, do poprawnego działania potrzebuje własnego pliku kalibracyjnego *.IMP.
Potem wystarczy zapisać wczytaną mapę w formacie rmaps - całą lub zaznaczony obszar, można też opcją "konwertuj mapy rastrowe".
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 09:10:57 wysłana przez atanor »

Offline atanor

« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2012, 21:12:33 »
Wreszcie zrobili aplikację KaMap na Androida. Jej wyjątkową cechą jest bogaty (Compass, Plan), prawie kompletny zbiór polskich map turystycznych oraz pewna otwartość, bo wersje niezarejestrowane można normalnie przeglądać, nawet nawigować tylko co 30s wyskakuje popup z prośbą o rejestrację. Mapy kosztują ponad 20-25zł.

Dużą zaletą dla niezaawansowanych użytkowników jest prostota obsługi. Mapy ściąga się bezpośrednio z aplikacji.

https://play.google.com/store/apps/details?id=zaksoft.kamap&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInpha3NvZnQua2FtYXAiXQ..

http://www.kamap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=74

Przy okazji przypomnę, że KaMap można zainstalować na komputerze.

http://www.kamap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=32&Itemid=69

Offline Tadek

« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2012, 14:27:31 »
Jestem totalnie zielony w tym temacie a szukam nawigacji w terenie... do wiekszosci popszednich postow potrzebowalbym slownika, dobrze ze morsem nie piszecie;)  Ati - czy to co proponujesz jest wersja dzialajaca offline? Czy pojedycza mapa kosztuje te 20-25zeta? Czy sa dostepne mapy spoza Polski? Czy mozna juz gdzies zassac darmowe mapy? Jesli ktos zechcialby pomoc piszac o kalibracji map ca pomoca hdiedugdichwuzoa to niech mi to oszczedzi albo zapoda tutorial. Z gory wielkie dzieki!
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline atanor

« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2012, 19:32:04 »
KaMap jest offline, całą mapę pobierasz z internetu i masz na fonie.

Chyba nie czytałeś dokładnie tego wątku  ;)
a najprostszy tutek to instalujesz TrekBuddy na telefon, kopiujesz mapę do folderu "trekbuddy/maps" na karcie SD i już

A mapy skąd bierzesz? Albo kupujesz. Jakby nie patrzeć te 19zł (sklep) to jedyny legalny sposób na uzyskanie turystycznych map polskich wydawnictw, papierowa laminowana jest niewiele tańsza.
Reszta (ta darmowa) map z polskich serwisów jest dosyć mało szczegółowa (ale szlaki są) do znalezienia w necie.

KaMap, jest tyle dobre, że pobrane mapy możesz w pełni przeglądać przed kupnem.

Ostatni sposób dotyczy aplikacji Locus. Tu masz dwie możliwości, albo korzystasz z gotowych map np. zrobionych przeze mnie (mapy z cykloatlasu i sudety 1:10000) i wtedy kopiujesz je do folderu Locus/maps lub bezpośrednio z aplikacji ściągasz mapy z takich serwsów jak google maps, open street, osmapa czy ump. Proces jest prosty pokazanych w tutorialach na stronce dewelopera
http://www.locusmap.eu/gallery/main-screen
http://docs.locusmap.eu/doku.php