Autor Wątek: [Telefony] Smartfon w terenie  (Przeczytany 165657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kww24

Odp: [Telefony] Smartfon w terenie
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2012, 21:55:03 »
Zależy do czego wykorzystujesz: jak telefon zgodnie z przeznaczeniem, czyli piszesz i dzwonisz, to Symbian bije na głowę Androida ;D ;D ;D.
Ja zagorzały przeciwnik dotykowców, przyznaję się że się przełamałem. Po trzeciej próbie porzuciłem symbiana. Funkcjonalność androida i dostępność zapasowej baterii przemówiła za dotykowcem.

« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2012, 22:02:30 wysłana przez Shōgun »
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 08, 2012, 21:55:03 »

Offline ina

« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 09, 2012, 02:13:55 »
E52 jest zajebisty dopóki się nie wiesza. Ja już dojrzałam do smartphona i jego wezmę z końcem umowy.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kww24

« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 09, 2012, 06:45:43 »
E52 jest zajebisty dopóki się nie wiesza. Ja już dojrzałam do smartphona i jego wezmę z końcem umowy.
Hehe, tyle że Nokie E to tyż smartfony.
A dotykalskie to dopiero się wieszają.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 09, 2012, 07:15:52 »
A dotykalskie to dopiero się wieszają.
wprawdzie nie wiem jak sprawuje się stockowy rom w Defy, bo od samego początku używam CyanoGenModa, ale nie mogę sobie przypomnieć by zawiesił się  więcej niż 2 razy w taki sposób że baterię trzeba było wyjmować, i nie wiecej jak 10 razy, w taki sposób że wymagało to restartu urządzenia. I to najwięcej wówczas gdy testowałem masę programów z marketu. Odkąd ustabilizowałem ilośc aplikacji to może z raz go restartowałem.
Żony Galaxy Ace (także z Cyanogenem) także ma podobny czasokres restartów.
Jest zdecydowanie lepiej niż na symbianie.

Offline semow

« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 09, 2012, 08:51:36 »
Mi się szajsung na androidzie bardzo często wieszał niestety.

misio

« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 09, 2012, 08:57:53 »
Symbian przy obsłudze aplikacji potrafił mi się często wieszać- szczególnie w przypadku obsługi kamery- co mnie doprowadzało do wściekłości. Natomiast, jak pisałem wcześniej, dzwonienie i pisanie wprost rewelacyjne [od marca zeszłego roku tryliard smsów i mmsów oraz ponad 160 wygadanych godzin]. Jeśli chodzi o Androida, to posiadam niecały miesiąc i pod kątem szybkości działania aplikacji jest rewelacja, aczkolwiek kilka razy zdążyło mu się na chwilę zwiesić, natomiast dzwonienie i pisanie, to działania tu poboczne, moim zdaniem ;D. Przegadałem w Samsungu raptem 10h [na dwóch operatorach] i potrafi mi czasem nie połączyć, zerwać połączenie, zwiesić się. Telefon dałem do przeglądu, ale pan orzekł w serwisie, że to sprawa właśnie A.

Offline semow

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 09, 2012, 09:17:40 »
Może to też kwestia mocniejszych procesorów, bo ja tego szajsunga miałem z 1,5 roku temu.

Ale jednak podstawowy argument był taki, że nie miałem potrzeby wykorzystywania możliwości ekranu dotykowego i androida, a w takiej sytuacji paranormalna e52 wygodniejsza.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 09, 2012, 09:17:40 »

Offline Doczu

« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 09, 2012, 09:34:35 »
Natomiast, jak pisałem wcześniej, dzwonienie i pisanie wprost rewelacyjne
Podobnie jak i dialer z Nokii 6310 czy 3210
Mi się szajsung na androidzie bardzo często wieszał niestety.
Przegadałem w Samsungu raptem 10h [na dwóch operatorach] i potrafi mi czasem nie połączyć, zerwać połączenie, zwiesić się.
Ja tu widzę wspólny mianownik - Samsung.
I to nie jest tylko Wasz problem - w pracy mam kumpli, wśród których krążą różne modele. Od Ace, poprzez SGS, SGS+, SGS2, Note czy ostatnio SGS3. Każdy narzekał na sporadyczne problemy przy połączeniach, przy czym kolega, który miał SGS, potem miał, SGS2, potem SGS+ a ostatnio Ace twierdzi że najstabilniej pracował SGS. Podejrzewam więc, że problem narasta wraz z ilością sprzedanych egzemplarzy i modeli na rynku. Samsung naprawdę robi fajne telkomy, ale kurka w pogoni za walką z Apple chyba obniżają loty jeśli chodzi o dopracowanie współpracy oprogramowania ze sprzętem. Po części ma też wpływ na to odsetek telefonów S jaki znajduje się na rynku. Jest ich dużo to i częściej o nich się słyszy.
W Motoroli też ponoć co nowszy model to i więcej drobnych problemów. Tez nieraz mam sytuację, gdzie do kogoś dzwonię i mi wybija, albo mam sygnała nie ma numeru, a numer poprawny jest na bank. Za drugim razem zazwyczaj już jest wszystko ok. Ale jak pisałem - równie dobrze może to być wina Cyanogenmoda. Może na stockowym dialerze jest lepiej/gorzej.
Telefon dałem do przeglądu, ale pan orzekł w serwisie, że to sprawa właśnie A.
Pitolenie !
Pomyśl sam Chróst - to tak jakby twierdzić, że nie można uzyskać połączenia z internetem, i zdecydowanie winny temu jest Windows.
Za dużo może być przyczyn takiego a nie innego stanu rzeczy, by sobie tak jednoznacznie stwierdzić, że to wina systemu. Równie dobrze może to być wina sprzętu, systemu operacyjnego jak i oprogramowania, które dodatkowo jest zainstalowane na fonie.
Jeszcze pozostaje jedna możliwość - Twój Pan jest fanbojem Appla i wszystko co związane z Androidem jest złe.

misio

« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 09, 2012, 09:37:58 »
Jop, też mi się tak wydaje i dlatego żałuję, że sprzedałem Xperię Ace a zostawiłem sobie Galaxy.

Offline Kanet

« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 09, 2012, 09:54:08 »
Zawsze można kupić nexusa one podobno chodzą jak żyleta, czysty android jest niby bardzo dobry ale każdy producent dorzuca swoje zabawki (w stylu sense na htc czy touchwiz w samsungu) potem jeszcze operator dowali jakimi demkami aplikacji logami i takimi i od razu system może być niestabilny. Choć chyba im dalej w las (im nowszy android i bardziej topowy telefon) tym problem mniejszy;)
High endy też są całkiem ok ostatnio. Na pewno właśnie 1-2 lata temu był problem z słabszymi smartphonami (czy też optymalizacją androida na nich). W okolicach września tego roku już mojego szajsunga i5800 nienawidziłem:D Aż go rozwalić chciałem. Jednak po wymianie na nowy, dużo mocniejszy(ale ciągle średniak) SGS advance który w końcu działa b. płynnie (i wszystko w nim działa) to nerwy mi opadły;)

Ale wiecie android jest ciągle rozwijany, 2.3 już działa bardzo ok a podobno DOBRZE przygotowany 4.0 i 4.1 to cudo.

Offline Przemek

« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 09, 2012, 10:46:52 »
Dziewczyna zmieniła na Neo V i też lubi zerwać połączenie telefoniczne (cisza w słuchawce).

Offline semow

« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 09, 2012, 11:57:13 »
hmm, a nokia lumia 610? I ogólnie windows mobile vs android?

misio

« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 09, 2012, 12:16:20 »
Monia miała i pozbyliśmy się tego gówna w 3 dni. Odradzam. Mało przejrzysty, nieintynuicyjny, wielu opcji nie da się zmienić.

Offline semow

« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 09, 2012, 12:20:35 »
Podobne opinie znalazłem na szybko w necie ;D
Wygląda na to, że stanie na defy mini.

Offline Doczu

« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 09, 2012, 12:34:10 »
ponoć Lumia od 800 wzwyż jest całkiem całkiem, ale to opinie zasłyszane - nie bawiłem się tym.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 09, 2012, 12:34:10 »

Offline renko

« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 09, 2012, 12:36:32 »
Ja ze swojej strony mogę polecić HTC. Mam od pół roku, zero zawieszeń. W domu są dwa- moje Evo 3d i Desire S Kierowniczki. Generalnie zadowoleni jesteśmy mocno z wyboru :)

Offline Warzyn

« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 09, 2012, 12:48:09 »
U mnie w domu dwa htc: desire z i wildfire s kierowniczki.
Powiem ze wykonanie pierwsza klasa, choc u mnie potrafi mulic i to nawet mocno. Poza tym ta klawiatura...
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

misio

« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 09, 2012, 15:37:53 »
Cytat: Shōgun w Wczoraj o 21:40:37
czyli piszesz i dzwonisz, to Symbian bije na głowę Androida   .
A w czym niby ?

W tym, że nie ma problemów z zawiechami podczas rozmów, szybciej się łączy, nie rozłącza. Przede wszystkim jednak nie trzeba czekać kilka sekund na wygenerowanie połączenia, ale dzieje się to natychmiast.

Generalnie też trzeba podkreślić o jakim Symbianie mówimy, bo np. Monia ma w e6 nowszy jakiś niż w e72 i naprawdę nie można mu niczego zarzucić: ani zawieszania się [a korzysta z bardzo wielu bardzo dziwnych aplikacji] ani nie ma żadnych problemów podczas rozmów i wysyłania mmsów i smsów.

Offline lex

« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 09, 2012, 15:54:40 »
mła na iphona, obecnie 5. Miałem 4, potem 4s. Jeśli brać uzywkę to 4s.
Jednak jeśli chce się fajne i przydatne appki za free to rzeba zrobić jailbreaka.
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline atanor

« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 09, 2012, 16:45:32 »
Kupowanie dzisiaj androida 2.3 można porównać do kupowania Windows 98, a lowendy w stylu Defy mini do netbookow pierwszej generacji,  czyli niska rozdzielczość ekranu na którym nic nie widać,  wydajność kalkulatora itd, taki sprzęt tylko denerwuje użytkownika. Taki telefon nie jest poręczny jak pisze calka, wręcz przeciwnie. Tak jak Galaxy Ace  denerwuje Moją zwłaszcza jak poużywała Nexusa.
Nie używam już kompa ani w domu, ani w terenie...
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 18:28:05 wysłana przez atanor »

Offline kubi

« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 09, 2012, 16:48:55 »
W tym, że nie ma problemów z zawiechami podczas rozmów, szybciej się łączy, nie rozłącza. Przede wszystkim jednak nie trzeba czekać kilka sekund na wygenerowanie połączenia, ale dzieje się to natychmiast.

Generalnie też trzeba podkreślić o jakim Symbianie mówimy, bo np. Monia ma w e6 nowszy jakiś niż w e72 i naprawdę nie można mu niczego zarzucić: ani zawieszania się [a korzysta z bardzo wielu bardzo dziwnych aplikacji] ani nie ma żadnych problemów podczas rozmów i wysyłania mmsów i smsów.
N8, na Symbian Belle dziala bardzo sprawnie, czasem wiesza mi jakas gre ale generalnie z dzwonieniem i smsowaniem nie ma zadnego problemu.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline atanor

« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 09, 2012, 17:37:14 »
Tak a propo Samsunga to wiecie jaką ichnie highendy mają nad dowolnym innymi producentem? Szybkie aktualizacje systemu. Sony, Motorola czy LG juz nie raz pokazalo jak bardzo mają klienta w dupie, bo aktualizacji nie ma, albo czasem sie zdarza po roku kiedy wyjdzie jeszcze nowszy android.
A aktualizacja jest praktycznie jak kupno nowego smartfona, za darmo dostajesz nowe funkcje, lepszą wydajność. Jednak wymienione firmy dochodzą do wniosku, że klient nie kupi od nich nic nowego, że szkoda inwestowac w aktualizację pieniędzy. Dlatego tylko Samsung i Nexusy od Google.

Offline całka

« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 09, 2012, 18:16:48 »
jest defy mini.
póki co... dziwnie mi z tym :P
no ale może się nauczę to to obsługiwać

a jak nie... to się sprzeda.

dzięki wszystkim za pomoc :)

Offline Doczu

« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 09, 2012, 19:18:56 »
za darmo dostajesz nowe funkcje, lepszą wydajność.
Odniosę się tylko do tego, bo z resztą sie zgadzam.
Uzywałem na defy Cyanogenmoda z modami andka 2.3, 4.0 i 4.1 i poza obciążeniem systemu i szybszym zużyciem baterii naprawdę nie dostrzegłem niczego co by mnie skłoniło do przesiadki na nowszy system.
Zresztą podobnie na stockowym andku 4.0 w tablecie nie widzę nic, co by mnie zachęciło do zmiany.
Dlatego też z powodzeniem używam moda opartego o Andka 2.3 i nie ciśnie mnie by zmieniać na nowy.
jest defy mini.
póki co... dziwnie mi z tym
no ale może się nauczę to to obsługiwać
Daj sobie trochę więcej czasu. Mój szwagier - zagorzały przeciwnik smyrofonów, chyba z 2 miechy się mordował, narzekał, motał się itp, aż wreszcie ogarnął fona i teraz nie wyobraża sobie życia bez smarta :)

Offline Kanet

« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 09, 2012, 19:40:27 »
Sam jeszcze nie mam 4.0 ani 4.1 (choć maja być niedługo) ale z tego co czytałem nie ma jakiś mega różnic, 2.3.6-7 to już naprawdę dopracowane wersje, tym bardziej, że przynajmniej połowa sprzedawanych aktualnie smartphonów ciągle ma tylko te andki ;)