Autor Wątek: [Aplikacje/programy] SportsTracker, Endomodo i im podobne  (Przeczytany 51729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

Odp: [Aplikacje/programy] SportsTracker, Endomodo i im podobne
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:38:21 »
Navime bierze poprawkę z mapy i wtedy rozumiem taką dokładność, ale poza tym to chyba tylko w częstotliwości zapisu i algorytmach poprawiających błędy można szukać przyczyny większej dokładności.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 13, 2014, 13:38:21 »

« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 13, 2014, 14:14:11 »
Pewnie masz rację. Dla mnie najistotniejsza jest odległość i ślad, a te dwie główne cechy działają doskonale w run logu. Do tej pory brylował u mnie STL w wersji pro, nawet przy maksymalnej responsywności i ustawieniu poprawki HXM nie jest tak dokładny jak run log. Póki co pieje z zachwytu ;D Potestuję go jeszcze w różnych warunkach kilka tygodni i podejmę decyzję czy wziąć rozwód z STL.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 13, 2014, 23:22:02 »
To jeszcze polećcie jakiś GPS logger który mało żre baterii

« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 14, 2014, 10:01:30 »
To jeszcze polećcie jakiś GPS logger który mało żre baterii
Na chłopski rozum wydaje się że te które mają najmniej bajerów którego mogłyby pożerać baterię. Spróbuj pomęczyć wspomniany przeze mnie run log, jest okrojony do minimum. W ostateczności możesz zdecydować się na minimalistyczny dedykowany gps logger - http://www.ceneo.pl/6744741#tab=spec

« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 23, 2014, 12:25:09 »
Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze.

Dzięki aplikacji Ratunek uprawianie turystyki górskiej stanie się bezpieczniejsze. Jest to aplikacja, która w trakcie zgłoszenia wypadku przez osobę potrzebującą pomocy podaje jej dokładną lokalizację. Dzięki zastosowaniu aplikacji Ratunek, ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej!

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:

- wzywanie pomocy – w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, czyli wszystkimi grupami GOPR. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą,

- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

"Poleciłem wszystkim przewodnikom, aby zainstalowali aplikację w swoich komórkach – mówi Ryszard Syrokosz, prezes Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych „Cieszyn” przy Oddziale PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie i ratownik GOPR to samo radząc każdemu turyście"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pagasolutions.emergencycall&hl=pl

« Odpowiedź #155 dnia: Październik 14, 2014, 11:32:02 »
się porobiło... Koniec sportstracklive, apka i strona zostaną wyłączone 1 listopada  :( Wkurzyłem się bo STL była najlepszą tego typu aplikacją na rynku. Ciekawe czy mi zwrócą teraz kasę za premium które ostatnimi czasy wprowadzili. Tak swoją drogą jest notka o tym że strona razem z apką są na sprzedaż, zatem istnieje jeszcze cień nadziei że ktoś dalej będzie kontynuował projekt, zobaczymy.