25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach  (Przeczytany 30067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 17, 2011, 12:20:43 »
Human, ale, jakby, nikt nie pisze o tym szlaku, o którym Ty piszesz, ale o dwóch rzeczach: wejściu, odwiecznym, zimowym do schronu i szlaku, odwiecznym i oficjalnym, zimowym spod Łabskiego w górę. I tyle. Piotrek, tamten zamykają ze względu na zagrożenie lawinowe odkąd pamiętam.

forum.outdoor.org.pl

Offline Human

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2011, 12:26:49 »
Kurwa, Prałat... Jakie zagrożenie... Przecież tam nachylenie jest identyczne jak na podejściu z Pielgrzymów do Słonecznika... Rozumiem, że zagrożenie i to realne jest na zielonym i tam w życiu bym się nie pchał, ale na żółtym?
Never trust a smiling cat

misio

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2011, 12:39:05 »
Ja nie analizuję tego faktu, tylko stwierdzam dlaczego jest zamknięty- taki jest powód. Swoją drogą dziwi mnie Twoja nieznajomość szlaku otyczkowanego- nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego wszyscy idą w górę, a nie tak jak Ty?

misio

« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2011, 12:40:29 »
Ja nie analizuję tego faktu, tylko stwierdzam dlaczego jest zamknięty- taki jest powód. Swoją drogą dziwi mnie Twoja nieznajomość szlaku otyczkowanego- nigdy się nie zastanawiałeś dlaczego wszyscy idą w górę, a nie tak jak Ty?

Offline Wawrzyniec Wiór

• No przecież pomogłem ! Nie ?!

« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2011, 12:54:22 »
qrwa, Prałat... Jakie zagrożenie... Przecież tam nachylenie jest identyczne jak na podejściu z Pielgrzymów do Słonecznika... Rozumiem, że zagrożenie i to realne jest na zielonym i tam w życiu bym się nie pchał, ale na żółtym?
Żółty od góry wygląda tak:

Łabski Kocioł z góry

Można sobie z lawiną zjechać do zielonego.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2011, 13:01:24 »
qrwa, Prałat... Jakie zagrożenie... Przecież tam nachylenie jest identyczne jak na podejściu z Pielgrzymów do Słonecznika... Rozumiem, że zagrożenie i to realne jest na zielonym i tam w życiu bym się nie pchał, ale na żółtym?
ukształtowanie terenu obu miejsc różni się zasadniczo
i to ono sprawia, że żółty szlak ku Łabskiemu jest lawiniasty a ku Słonecznikowi od Pielgrzymów nie
w Karkonoszach lawiny schodzą przede wszystkim właśnie w kotłach
także w Łabskim Kotle

zdjęcie ze strony GOPR-u z zaznaczonym rejonem schodzenia lawin w kotle

W sumie szlak biegnie górną krawędzią tej strefy, tylko nie każdy jest taki Stallone, żeby łazić na krawędzi

Offline Human

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 17, 2011, 13:03:20 »
Właśnie dzwoniłem do kumpla i zwrócił mi uwagę na ciekawą rzecz. Ostatnio jak był to szlak zamknięty ze względu na lawiny, czyli zielony z Samotni miał normalne oznakowanie- czarnożółtą szachownicę i napis informujący o zamknięciu szlaku ze względu na zagrożenie lawinowe.

Na żółtym nijak takiej informacji nie ma.

forum.outdoor.org.pl

misio

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 17, 2011, 13:11:04 »
Pas... Ja o dupie, Ty o trupie...

Offline iwonapro

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 17, 2011, 13:29:42 »
mam jeszcze pytanie Human - o co Ci chodzi z tym nachyleniem stoku (mam na myśli już samą liczbę)?
30 stopni tam jest

Offline atanor

« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 17, 2011, 13:51:31 »
Pany, ale ja nie mam pretensji, że tam nie było tyczek, bo zresztą po fallus, skoro z góry doskonale widać schron, więc nie da się nie trafić.

no to chyba nie szedłeś we mgle czy śnieżycy.

Offline Human

« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 17, 2011, 14:33:27 »
Kocham odor, a wiecie za co kocham?

Za pierdolenie o rzeczach, o których się nie ma pojęcia. Lawiny, qrwa. Pójdźcie tamtędy, a potem mówcie, że może zejść lawina.

Napisałem do KPN, chcecie cytacik z maila? Czy uwierzycie na słowo, że szlak żółty nie jest zamknięty z powodu zagrożenia lawinowego, tylko dlatego, iż ktoś uznał, że turyści to debile i mogą się poślizgnąć i zrobić krzywdę zjeżdżając na dupie.

Atanore, we mgle to bym jednak tamtędy nie poszedł.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 17, 2011, 14:58:31 »
Mam coraz większą ochotę tam pójść... ;D Lubię pierdolenie... ;D
I rewolucyjnie ewolucyjną zdolność mutowania wątków. ;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 15:09:22 wysłana przez Piotrek »

misio

« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 17, 2011, 15:09:29 »
Human, ale cały czas nie odpowiedziałeś na zadane przeze mnie pytania... Były konkretne, więc poproszę o konkretną odpowiedź w ich temacie. Nie interesuje mnie powód, który podałeś cytując choćby tego maila, ale tablica, na której jak byk jest napisane, że istnieje ryzyko zejścia lawiny. Szedłem tamtędy i wiosną i jesienią i też się dziwiłem, ale nie dyskutuję w tym temacie, ale innym: wejścia zimowego i szlaku zimowego, którego nie znasz. I nie panikuj tutaj, że ktoś się na czymś nie zna, bo jak widać i Ciebie wiedza na temat Karkonoszy dość omija... Ja ich dobrze nie znam może tak jak Ty, ale i Iwona i Irek, a ten z całą pewnością, bywali w nich przynajmniej tyle razy co Ty... Ochłoń i odpowiedz, proszę, w temacie, który jest sednem niniejszej dyskusji, którą sam rozpocząłeś.

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 17, 2011, 15:10:42 »
najczesciej i najwiecej ludkow pakuje sie na Bialy Jar .... bo blizej do Strzechy i do Bozi :D
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra

Offline uysy

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 17, 2011, 15:20:27 »
do Bozi Chichot

Niemożliwe :D Przeca tam nie ma skąd zjechać ;)

"Lawina w Białym Jarze jest jedną z największych jakie miały miejsce w Polsce. Długa ponad 1000 m, szeroka na 40 m, przeciętna głębokość sięga 3 m, a czoło lawiny przekracza wysokość 20 m."

forum.outdoor.org.pl

Offline Piotrek

« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 17, 2011, 15:32:57 »
I co ciekawe zginęło w tej lawinie kilkunastu Rosjan, których posłano w Karki w ramach przeprosin za "pomyłkowe" pobicie ich przez milicję...
Jednak jak ktoś nie ma "szczęścia", to nie ma.

PS. Żeby za bardzo nie oftopować, to zajrzałem na stronę Gopru  i tam piszą, że zamknięty jest zielony, żółty nie.
http://www.lawiny.gopr.org/labski.html

Offline Avalanche

« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 17, 2011, 15:49:23 »
na ludziach nie robi wrazenia ze tylu poleglo tylko jeden cel .... fotka pod nawisem bo na nk bedzie fajnie wygladac :)
wiekszosc zakazow ma uzasadnienie a BJ w 10000000000000%
Avalanche Sklep Górski

58-506 Jelenia Góra

Offline Human

« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 17, 2011, 16:36:53 »
ale tablica, na której jak byk jest napisane, że istnieje ryzyko zejścia lawiny.

Tomek, jaka qrwa tablica? Tam nie ma takiej tablicy. Taka tablica jest koło Samotni, jest w Białym Jarze i jest koło schronu pod Łomniczką. To są trzy oficjalnie zamknięte z powodu zagrożenia lawinowego szlaku w Sudetach. Żaden inny nie jest z takiego powodu zamknięty. Na górze, koło Śnieżnych kotłów jest ciemnozielona tablica informacyjna, wspólna dla KPN i MAB informująca, że szlak jest zamknięty. Identyczna jak te informujące obecnie (niezależnie od oznakowań PTTK), że w tą stronę idzie się do schroniska. Takie nowe zieloniutkie tabliczki. Oficjalnie z takich samych powodów zamknięta jest Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. Nie z powodu jakiegokolwiek zagrożenia lawinowego. Z tegoż też powodu mam głęboko gdzieś i od lat szukanie jakiś szlaków zimowych, w miejscach gdzie zagrożenie lawinowe nie istnieje i oficjalnie dzisiaj w mailu napisała mi to babka z KPN.

misio

« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 17, 2011, 16:42:35 »
U góry w ciągu ostatnich 3 lat zawsze stała ta tablica, więc nie rób mi scen jak z brakiem tyczek ;D. Nadal mi nie odpowiedziałeś na moja pytania...

Offline Avalanche

« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 17, 2011, 17:14:07 »
na goze wyciagu na Szrenice jest tablica :) 
Avalanche Sklep Górski

58-506 Jelenia Góra

Offline Łużyn

« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 17, 2011, 17:19:52 »
tablica z ostrzeżeniem o lawinach przy wejściu na żółty była ale ja się nie będę wypowiadał, za mało Karki znam
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

misio

« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 17, 2011, 17:37:02 »
Oczywiście, że była, bo inaczej wielokrotnie bym tamtędy schodził pod Łabski zamiast dymac z np. Odrodzenia i jeszcze sobie wydłużać drogę idąc na około tym szlakiem, który nie jest zimowy i którego nikt nie otyczkował...

Offline Human

« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 17, 2011, 20:16:59 »
Qrwa, nie ma tablicy o zagrożeniu lawinowym. Takiej żółto-czarnej szachownicy. Jest zwykła tablica o zamknięciu szlaku. Informacja "szlak zamknięty" i nic więcej. Mam specjalnie podjechać i sfotografirować?

Tym bardziej, że niejaka Barbara Wieniawska-Raj twierdzi, że szlak nie jest zamknięty z powodu zagrożenia lawinowego. A dlaczego kiedyś była tam taka tablica to piszcie pytanie do KPN.

Więc wybaczcie, Mons Amis, ale Wasza radosna inicjatywa tFFUrcza o zamknięciu szlaku z powodu lawin jest o kant dupy potłuc :)

P.S. Na jakie pytania nie odpowiedziałem?

Offline iwonapro

« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 17, 2011, 21:21:06 »
Odnoszę wrażenie Human, że za wszelką cenę chcesz, żeby wszyscy się z Tobą zgodzili, iż nie ma i nie było tablicy w północnym końcu żółtego na Łabski. Jestem nawet skłonna. Czemu by nie. W końcu nie pamiętam, żebym ją tam kiedykolwiek widziała.

Natomiast dziwi mnie, że się upierasz, iż żadnego zagrożenia lawinowego tam nie ma. Poza tym chyba zapominasz o czasie. Nie masz mam nadzieję wątpliwości, że dziś może zagrożenia nie być, a jutro owszem. No, chyba że wbrew doniesieniom np. strony lawinowej Karkonoszy i wielu innym (choć z pewnością część z nich jest mało wiarygodna), a także wbrew mapom, uważasz, że zagrożenie tam nie występuje nigdy.

misio

« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 17, 2011, 21:29:14 »
Human, dokładnie takie samo wrażenie odnoszę jak Iwona.
Generalnie rzecz biorąc taka tablica zawsze była i nie interesuje mnie i nie pamiętam czy była różowa, czy też żółta, ale stało na niej napisane, że zakaz wchodzenia, że szlak zamknięty, bo lawiny i to do mnie trafia.
Jak napisałem wcześniej: możesz sobie pisać co chcesz, ale musiałbym być debilem, żeby idąc od np. Odrodzenia w kierunku Łabskiego z plecakiem ważącym 20 kg miał jeszcze ochotę nadrabiać drogi, gdyby takiej tablicy tamże nie było. A że była, to zawsze szedłem tamtym szlakiem, którego Twoim zdaniem otyczkowanego nie było, a którego ja i cirrus zdjęcia Tobie przesłaliśmy umieszczając w postach na bodajże poprzedniej stronie.
Zatem po raz kolejny też napiszę Tobie jakie było moje pytanie/pytania:
1. dlaczego dziwi Cię fakt istnienia wejścia zimowego do schronu pod Łabskim skierowanego w stronę Szrenicy, skoro jest ono tam przynajmniej od lat 5 właśnie takim,
oraz pytanie nr
2. czy możliwym jest przy Twoim obchodzeniu Karkonoszy oraz częstych tamże wizytach, że nie masz pojęcia o istnieniu szlaku, który zwiemy zimowym i którym takowym zwie się na 3 moich mapach [co przed chwilą sprawdziłem] z lat 70-tych, 90-tych i sprzed lat 4-ech, natomiast ten, którym Ty szedłeś jest na nich określany jako szlak zamknięty w okresie zimowym?

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę