Autor Wątek: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach  (Przeczytany 30382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagular

[Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« dnia: Marzec 15, 2011, 20:39:39 »
Wydzielone z: ShitBox

aż się boję spytać o mapę karkonoszy on line ;D ale jakby miał kto jakiego linka z zimowymi szlakami to się nie obrażę ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 21:52:04 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« dnia: Marzec 15, 2011, 20:39:39 »

Offline Tadek

Odp: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2011, 21:10:15 »
wybacz Jagular ale nawet skanera nie mam żeby mapę zeskanować w kawałkach i Ci podesłać:( trza się będzie obejść papierową:)
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline jagular

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2011, 21:12:31 »
wybacz Jagular ale nawet skanera nie mam żeby mapę zeskanować w kawałkach i Ci podesłać:( trza się będzie obejść papierową:)

aż tak nie trzeba, jutro kupię, tylko chciałem dziś popatrzeć  a w sieci to takie sobie znalazłem, ale dzięki za chęć ;)

Offline Human

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2011, 21:38:15 »
Te zimowe to różne są na różnych mapach ;D Ostatnio się zorientowałem, że mam 3 mapy Karków i na każdej szlaki zimowe są inne ;D Najlepiej sprawdzić na stronie KPN co akurat raczyli zamknąć.
Never trust a smiling cat

Offline jagular

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2011, 21:39:57 »
tyle to patrzyłem, ale wiesz ;D byłem raz na Śnieżce w lecie i obeznania w Karkonoszach to nie mam za grosz ;)

Offline Groszek

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2011, 21:44:39 »
jagular tu masz listę zamkniętych szlaków zimowych, a reszta to chyba normalnie leci tak jak latem

W Karkonoszach na okres zimy ze względu na miejsca zagrożone lawinami zamykane są niektóre szlaki turystyczne. W miejscach w których występuje możliwość obsunięć (szlak przebiega w granicach uskoku kotła) stosuje się zimowe obejścia (szlak znakowany tyczkami) ze względu na możliwość występujących oblodzeń i nawisów śnieżnych.

Szlaki na otwartych przestrzeniach są tyczkowane (górny regiel powyżej lasu, na polanach itp), tyczki są ustawiane co 10 m. ze względu na występujące gęste mgły i wysokie zamiecie śnieżne w rejonie Karkonoszy.

Ustalając przebieg trasy w/g mapy należy dostosować się do oznakowań na szlaku, ponieważ ich przebieg jest dostosowany do możliwych warunków jego pokonania i może odbiegać z oznaczeniem szlaku na mapie.

Szlaki zamknięte zimą w Karkonoszach

* Droga Jubileuszowa (szlak niebieski) - od Śląskiego Domu na Śnieżkę. Jest tylko dostępny szlak czerwony na Śnieżkę (Droga Przyjaźni), ale niebezpieczny często oblodzony i czasami zamykany ze względu na oblodzenie. Planując wyjście na Śnieżkę (górne partie gór) dobrze mieć ze sobą raki.
    * szlak czerwony na Śnieżkę - Przez Kocioł Łomniczki - od schroniska Nad Łomniczką do Śląskiego Domu. Zbocza Kotła Łomniczki są zagrożone lawinami którędy wiedzie szlak czerwony.
    * odcinek szlaku czarnego - Śląskiej Drogi na odcinku Kopa - Śląski Dom. Należy obejść krawędź Kotła Łomniczki wzdłuż tyczek tzw. Drogą Rataja do szlaku czerwonego (Drogi Przyjaźni).
    * szlak żółty przez Biały Jar - jest wytyczkowane przejście zimowe nad Białym Jarem (od Śląskiej Drogi za górną stacją kolei linowej na Kopę do szlaku niebieskiego do Strzechy Akademickiej). Bardzo nagminie turyści przekraczają ten zamknięty szlak nie zdając sobie sprawy, że właśnie w tym miejscu była największa tragedia w górach Polskich.
    * odcinek szlaku niebieskiego od Koziego Mostka do Samotni - należy iść od Koziego Mostku (gdzie odchodzi szlak niebieski) drogą transportową, powyżej Domku Myśliwskiego odchodzi droga transportowa (oznakowana) do schroniska Samotnia.
    * szlak żółty od Schroniska pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły - należy iść tyczkowanym wariantem zimowym od Schroniska pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (Droga Przyjaźni).
    * Szlak zielony, Ścieżka nad Reglami (przez Śnieżne Kotły) - odcinek przez Śnieżne Kotły od Schroniska pod Łabskim Szczytem do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem (i odwrotnie), możliwość obejścia tylko szlakiem czerwonym (Droga Przyjaźni).
    * Szlak zielony, Ścieżka nad Reglami (Szrenica do Mokrej Przełęczy) - od górnej stacji kolei linowej na Szrenicy odcinek Ścieżki nad Reglami, Szrenica, Hala Szrenicka do Mokrej Przełęczy (Granicy KPN - Jakuszyce).

Północna strona Karkonoszy jest narażona na działanie silnych wiatrów wiejących z kierunków SSW, które nawiewają na stronę zawietrzną duże ilości śniegu, tworząc nawisy śnieżne. One są przyczyną licznych lawin śnieżnych, które w swym zasięgu zagrażają niektórym szlakom turystycznym. Średni, przy średnio śnieżnej zimie, w kotłach karkonoskich spada ok. 30-stu lawin, przeważnie powierzchniowych-desek.
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline jagular

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 22:04:03 »
jutro to sprawdzę z mapą ;)
dzięki, w Tatrach mam jakieś obeznanie, w Karkach ino tylko :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2011, 22:04:03 »

Offline Human

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2011, 22:17:20 »
* szlak żółty od Schroniska pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły - należy iść tyczkowanym wariantem zimowym od Schroniska pod Łabskim Szczytem do szlaku czerwonego (Droga Przyjaźni).

Akurat pod Łabskim byłem w niedzielę. Od schronu nie idą żadne tyczki. W ogóle powyżej schroniska jest jedna wielka zaspa, a w samym schronie atmosfera mocno grobowa.

Offline Groszek

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2011, 22:36:25 »
Akurat pod Łabskim byłem w niedzielę. Od schronu nie idą żadne tyczki. W ogóle powyżej schroniska jest jedna wielka zaspa, a w samym schronie atmosfera mocno grobowa.

A jak warunki śniegowe zostało coś jeszcze ? dało by jeszcze z nartami wpaść  i z dołu podejść ?
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline Human

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2011, 23:00:44 »
Powiem Ci tak. Na grani śniegu w pytę i w ogóle wyżej śnieg jest. Zasadniczo tak gdzieś od 850 metrów, a niżej wiosna w pełni.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2011, 23:49:48 »

w zeszłym roku szedłem w lutym tamtędy i tyczki były, lekko na prawo od normalnego szlaku. jesteś pewien, że ich nie ma?
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline atanor

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 16, 2011, 00:04:14 »
W grudniu nie bylo.

Offline mrpawcio

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 16, 2011, 00:27:01 »
W lipcu jeszcze były, mam gdzieś na zdjęciu

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2011, 07:13:22 »
w zeszłym roku szedłem w lutym tamtędy i tyczki były, lekko na prawo od normalnego szlaku. jesteś pewien, że ich nie ma?

W zeszłym roku w marcu też jeszcze były.

Offline Human

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2011, 10:25:51 »

Jestem pewien, powyżej schroniska jest jedna wielka zaspa i jak ktoś przychodzi żółtym, albo zielonym z dołu to staje i głupieje. Bo dochodzi się do praktycznie martwego schronu i trzeba albo sobie pójść jak się człowiekowi wydaje, albo wracać na dół.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2011, 10:25:51 »

misio

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 16, 2011, 10:29:41 »
No, ale tam tak zimą/wiosną od lat jest... 3 lata pod rząd byłem tam na święta wielkanocne i wszędzie były tłumy prócz Łabskiego. I dobrze!

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 16, 2011, 10:59:18 »
w takich sytuacjach jak nie wiadomo gdzie co i jak KPN na swosjej stronce zamieszcz info co pozamykane i dlaczego :
http://www.kpnmab.pl/pl/utrudnienia-na-szlakach,185
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 16, 2011, 11:39:27 »
www.geoportal.gov.pl - mapy nie bezbłędne, ale całkiem dobre

Offline Human

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 16, 2011, 11:51:11 »
No, ale tam tak zimą/wiosną od lat jest... 3 lata pod rząd byłem tam na święta wielkanocne i wszędzie były tłumy prócz Łabskiego. I dobrze!

W tym roku pewnie już tak pięknie nie będzie, ze względu na specyficzny termin wielkanocy.

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 16, 2011, 11:58:41 »
Możliwe. Ale z jednej strony narzekania, że wszędzie pełno ludzi, a z drugiej jak pusto, to też źle... I ciut mnie to dziwi po prostu ;D.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2011, 12:04:48 »
Bo jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim wygodził... ;D
Ja tam wolę jak jest pusto.

Offline Human

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 16, 2011, 13:10:37 »
Widzisz mnie nie przeszkadza to, że nie ma ludzi. Mi to pasuje. Ale grobowa atmosfera i miny ludzi ze schronu wskazywały, że im niekoniecznie.

misio

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 16, 2011, 13:19:54 »
Kwestia interpretacji min i nastroju wyłącznie. A może po prostu nikt Cię nie lubi? ;D

Offline Human

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 16, 2011, 17:49:57 »
To by musieli nie lubić moich znajomych też, bo oni weszli wcześniej ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 16, 2011, 17:57:07 »
mapy turystyczne Karkonoszy (wyd. Plan) ma KaMap http://www.mg.kamap.pl/Karkonosze_v10_Galileos.exe
w wersji za darmo co 30s popup z pytaniem o rejestrację. poza tym mapy spokojnie można przeglądać do woli.

jeżeli ktoś chce więcej od życia to wiadomo gdzie szukać ;)