Autor Wątek: [Plecaki] Torby transportowe do plecaków  (Przeczytany 18543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obserwator

[Plecaki] Torby transportowe do plecaków
« dnia: Styczeń 20, 2011, 13:27:44 »
Problem transportu samolotem plecaków sprowadza się w zasadzie do dwóch rzeczy: pierwsza to luźne paski które lubią się zaplątywać na podajnikach bagażu i mogą doprowadzić do uszkodzenia plecaka. druga to pewność że nikt nam nic nie podrzuci do bagażu.

idealna byłaby torba/pokrowiec który charakteryzował by się:

-jak najmniejszą wagą
-zamek z dwoma suwakami aby można było zapiąć małą kłódkę
-conajmniej jeden uchwyt
-wytrzymały i lekki materiał

rozglądam się właśnie za czymś takim

pierwsze co mi wpadło w oczy to Lifeventure Combi Transporter Raincover - pomysł dobry ale waga duża no i do swojego plecaka nie potrzebuję raincovera

kolejny to Lifeventure Rucksack Transporter - waga już lepsza 330g , kolejna rzecz to możliwość wykorzystania do innych celów jako zwykła torba

następny to Lifeventure Packable Duffles - waga taka sama jak w przypadku Lifeventure Combi Transporter Raincover czyli 410g ale można ją skompresować co małej kieszonki więc nie ma problemu z tym że będzie się plątał po plecaku i zajmował dużo miejsca.

ostatnia propozycja to Sea To Summit Travel Tote, waga nie znana

zastanawiam się czy nie zakupić jakiegoś taniego śpiwora w celu pozyskania materiału i oddania go do krawcowej i wtedy miałbym taki pokrowiec/torbę transportową dopasowaną idealnie do mojego plecaka, do tego doszyje ze dwa uchwyty i podejrzewam że wagowo bym wyszedł zdecydowanie lepiej no i mniej miejsca by zajmował po skompresowaniu. no i jeszcze gdybym miał dojście do kerlonu to mógłby wyjść pokrowiec/torba niemal idealna z uchwytami z dynemy

Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

dotychchczas gdy była możliwość to foliowałem plecak ale nie wszędzie można to zrobić lub kleiłem zwykłą taśmą wszystkie wystające paski.
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki] Torby transportowe do plecaków
« dnia: Styczeń 20, 2011, 13:27:44 »

Offline Dominik

Odp: [Plecaki] Torby transportowe do plecaków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:35:33 »
Ja polecam worek do ziemniaków/gruzu przewiązany sznurkiem do snopowiązałki. Robi wrażenie na lotniskach ;) U mnie sprawdził się nie raz i dwa. Prosty, tani i stosunkowo lekki, z tym, że kłódki do niego nie zapniesz raczej.
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline atanor

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:35:51 »
Ja używam worka na gruz. Lekki, mocny i tani.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:36:10 »
Panie idż pan do castoramy kup pan za 3 zł taki wór na ziemniaki z takiego materiału, jak Ruskie w latach 90 przywozili stuff na targ oraz złączki do kabli - te które robią bzzzziiiiit. Włonac klamora do wora, zapnij tą bzzzzzziiiiiiit tasiemkę i heja na lotnisko. Wrażenie na współpasażerach przy odbiorze bagazu gwarantowane.

edit: o widzę, ze nie ja jeden ;)

Offline atanor

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:39:38 »
Jak sie zrobi dziurki na obrzeżu to i kłódką mozna zapiąć lub/i po prostu trytytką.

Offline kubi

Odp: torby transportowe do plecaków
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:43:56 »
Osprey robi cos takiego:

http://www.ospreypacks.com/Packs/OspreyAddOns/AirporterLZ/

Cena okolo 20 funtow.

Jest jeszcze Sea to Summit Pack cover:

http://www.seatosummit.com.au/showdetail.php?Code=APCON

Drozszy bo okolo 40 funtow ale moze robic za pokrowiec przeciwdeszczowy albo za osobna torbe.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:45:23 »

Offline obserwator

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:05:34 »
Ja polecam worek do ziemniaków/gruzu przewiązany sznurkiem do snopowiązałki. Robi wrażenie na lotniskach ;) U mnie sprawdził się nie raz i dwa. Prosty, tani i stosunkowo lekki, z tym, że kłódki do niego nie zapniesz raczej.
ja ostatnio coś podobnego użyłem, czyli worka który jest częścią fotela made in Ikea, na Torpie baba nie wiedziała co jest grane i musiałem wyjąć i pokazać że w środku jest plecak

tu sam worek zapinany na rzep po całej długości

tu plecak który pakuję

no i spakowany, worek trochę za długi ale to było czasowe rozwiązanie, bo zajmuje dużo miejsca i jest stosunkowo cięzkie ale materiał pancerny

Offline góral świętokrzyski

• www.korbol.prv.pl

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2011, 14:43:09 »
ja mam bazarą torbe taka ze 200 litrów

ma suwak i wogóle jest wypas

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 17:02:29 »
Rolka folii spożywczej. Tania, lekka, i zajmuje mało miejsca. A większość tych worków ma tą wadę, ze po doleceniu na miejsce musimy je targać ze sobą cały czas. Folia również szczelnie zakrywa plecak, więc nikła szansa ze ktoś coś do niego dorzuci, a podobnoż w niektórych miejscach jest to realne zagrożenie.
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline czakey

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2011, 20:34:06 »
Ja mam torbę Deuter-a, ale niestety jest sporo za duża na mój plecak. Z miłą chęcią bym oddał w zamian za coś mniejszego w tym stylu...

Waga: 450 g

Offline obserwator

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2011, 14:32:06 »
obsługa lotniska dała radę mojej torbie z kerlonu i zrobili małą dziure oraz w kilku miejscach takie jakieś małe uszkodzenia wizualne, aparat zbyt kiepskie zdjęcia w makro robi aby było to widoczne

Offline atanor

« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2011, 17:52:29 »
przetarcie? bo chyba go nie rozerwali ;D

Offline obserwator

« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 10, 2011, 18:13:47 »
przetarcie? bo chyba go nie rozerwali ;D
jedna mała dziura oraz kilka właśnie takich przetarć czy też naruszenia struktury materiału, myślałem że nie dadzą rady ale widzę że wszystko potrafią rozwalić i chyba lotnisko to jest to miejsce gdzie powinno się testować materiały

Offline Photon

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2011, 21:57:37 »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 27, 2011, 21:57:37 »

Offline panomeik

« Odpowiedź #15 dnia: Luty 18, 2012, 17:29:41 »
teraz praktycznie na kazdym lotnisku sa owijarki z folia streczowa wiec z nich korzystam,

kiedys uzywalem zwyklego grubego worka antystatycznego,
przy zgrzewie lekko rozrywalem na raczke na ktorej baba przypinala kartke z danymi do bagazu, a druga strone od ktorej wsuwalem plecak wiazalem na supel,

"Turystyka jest daleką podróżą w poszukiwaniu chęci powrotu do domu"

Offline sieku

« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 16, 2015, 15:42:30 »
Patent z folią stretch mi się podoba. Takie usługi na lotniskach kosztują, czy jak to wygląda?

Z tańszych opcji jest: http://allegro.pl/pokrowiec-torba-na-plecak-do-samolotu-tylko-335g-i5213487662.html 59 pln, deklarowana waga 335g

Decathlon: http://www.decathlon.pl/pokrowiec-ochronny-do-samolotu-id_4382082.html 79,99 pln, deklarowana waga 600g

Offline Rychu

« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 16, 2015, 17:32:47 »
Takie usługi na lotniskach kosztują, czy jak to wygląda?
jak za zborze
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 16, 2015, 19:09:08 »
Dokładnie, jak za zborze. Kup rolkę folii spożywczej i będzie to samo.
Są też takie spec rolki 50 czy 60cm szerokie i chyba ze 100m, ale to za dużo jak na jeden plecak. My owinęliśmy 3 plecaki, a i tak połowa rolki pozostała, a ta wcale tak tania nie jest. Najtaniej i najprościej jednak folią spożywczą.

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:04:05 »
dajcie sobie spokoj z folia i workami  itp , jak masz mocny plecak to sie nie rozwali , a jak sie zaczepi gdzies to i folia nie pomoze ...

Offline Rychu

« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:36:31 »
Takie usługi na lotniskach kosztują, czy jak to wygląda?
jak za zborze
eee.... zboże  ::)  :-X sorry  ;D

« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 16, 2015, 21:42:15 »
dajcie sobie spokoj z folia i workami  itp , jak masz mocny plecak to sie nie rozwali , a jak sie zaczepi gdzies to i folia nie pomoze ...
ale może uchronić przed uwaleniem smarem plecaka co mnie dwukrotnie spotkało jadąc polskim busem.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline Pablo666

« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2015, 22:56:58 »

I z racji przyklejenia w jedną "kupę" szelek, pasków, troków, pasa biodrowego zmniejsza szanse na zaczepienie bardzo mocno, głupio jest odebrać plecak z oderwanym elementem.
Kłopoz oblepianiem folią samemu jest taki, że działa to w jedna stronę, gdy wyruszamy ;) raczej rolki na wyjazd nie zabierzemy.
Ja mam "worek na zwłoki" Deutera i nawet z przytroczonymi na zewnątrz gratami trochę taki zestaw latał po świecie.
Całe życie z wariatami....

Offline Shwarc

« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 17, 2015, 09:34:01 »
Kłopoz oblepianiem folią samemu jest taki, że działa to w jedna stronę, gdy wyruszamy  raczej rolki na wyjazd nie zabierzemy.
Wprawdzie byłem tylko w Tbilisi, ale problemu z kupnem folii spożywczej nie mieliśmy żadnego, Kauflandy i inne hipermarkety są niemal na całym świecie, a najczęściej latamy do stolic krajów. Przedstawiona na samej górze torba to waga 330g, rolka folii 10m raczej tyle nie będzie ważyła, a w ostateczności można dać te 2 dychy na lotnisku za owinięcie. Moim zdaniem kupno dedykowanej torby na plecak to przerost formy nad treścią, raz że trzeba to nosić ze sobą i ma swoją wagę i objętość, dwa nie jest tanie, trzy nie latamy raz w miesiącu czy częściej by było to opłacalne i wyraźnie ułatwiało nam życie.

Offline Rychu

« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2015, 15:18:59 »
na polskiego busa torba ikea lub bazarowa starczą