25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Okulary] Arctica S-55  (Przeczytany 4040 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

[Okulary] Arctica S-55
« dnia: Styczeń 08, 2007, 11:12:28 »
Autor: Michun

Nauczony przykrymi doświadczeniami z wyjazdów postanowiłem sprawić sobie okulary "wyjadowe" z przeznaczeniem do różnych form aktywności , przede wszystkim w góry.
Informacje ogólne:
Okulary posiadają odpinane elementy:
- ochronna gąbka z drugą parą  przezroczystych szkieł,
- elastyczna taśma z regulacją obwodu.
Wkładka została wypełniona przez zaufanego optyka parą szkieł dopasowanych do mojej wady (-6D.) Są to soczewki z tworzywa utwardzonego bez dodatkowych barwień, polaryzacji ani antyrefleksu - te elementy ochrony mają zapewnić właściwe okulary posiadające szkła - polaryzacyjne, przyciemniane- polikarbon, wytrzymałe na temperarutę i zadrapania, blokują 100% UV 400; materiał gładki w dotyku,  wykończone miękką gumową odpinaną wkładką, na zausznikach silikonowe elementy.
W czasie jazdy na rowerze nie parują ; zaczęły lekko parować po zatrzymaniu się.
W górach jeszcze nie sprawdzane - nie omieszkam opisać efektów.
Nie spodziewam się cudów , ale zawsze to bezpieczniej niż w zwykłych brylach  :P  Cóż , taki to już los okularników...
Tak wyglądają na moim szlachetnym obliczu  :D :

W komplecie jest wygodny pokrowiec - etui z pętlą do zawieszenia.

Koszta:
oprawki ok. 160-170 w necie widziałem taniej , ale cóż - musiałem przymierzyć :(
+ wprawienie "plastików" 180,-

W okularkach przejawiała się  tendencja do parowania w czasie postojów po wysiłku, ale nie same okulary parowały , lecz wkładka korekcyjna (blisko oczu). Wniosek - nie zatrzymywać się  :D
Ponieważ widok przez wkładkę korekcyjną różni się od tego , który mam przez zwykłe okulart , momentami czułem się nieswojo , jakby zakłócone było postrzeganie odległości od przedmiotów. Ochrona przed słońcem za to doskonała.

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę