forum.outdoor.org.pl

SPRZĘT TURYSTYCZNY => AKCESORIA => GPS, mapy, komórki i pozostała elektronika => Wątek zaczęty przez: atanor w Styczeń 09, 2007, 13:14:00

Tytuł: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 09, 2007, 13:14:00
Mapy to też jakby nie patrzeć sprzęt turystyczny. Często ten sam teren oprawia w turystyczne ramy kilka wydawnictw i pojawia się pytanie które są lepsze, czy są jaieś błędy. Jeżeli jakaś mapa was (nie)miło zaskoczyła to napiszcie o tym. Zachęcam do pisania recenzji, a nawet testów.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Styczeń 09, 2007, 13:23:24
'mnie zawiodły wszystkie mapy Biesów prócz jednego wydawnictwa: Rewasz. ich reprint z map WIG jest jak dla mnie genialny, bo bardzo dokładny. trzeba uważać tylko na jedną rzecz: wszystkie szlaki są koloru czerwonego, a ich kolor PTTkowski jest po prostu napisany. pełno ścieżek, dróżek, ciekawych miejsc, których na pewno nie znajdziecie w innych wydawnictwach. tu Biesy Wschodnie, bo chyba Zachodnie czyli nasze im się na razie skończyły:


fajne mapy Taterek robi wyd. Sygnatura, ale są one strasznie niewygodne w "obsłudze"- duże jakieś to takieś jak nic, no ale przy tym też bardzo dokładne. przykładowe mapki:

Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 09, 2007, 13:50:44
Ja zdecydowanie odradzam czeskie części map Planu. Tyle błędów, taki brak szczegółów, że aż głowa boli. Z resztą czeskie wydawnictwa są lepsze - bardziej "topograficzne".
W Sudety wkracza z mapami o większej skali (1:35000) Compass np. Śnieżnik i G. Bielskie, które wydają mi się lepsze od Plan'owych.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Styczeń 09, 2007, 14:02:17
z takich map lokalnych, trójmiejskich to korzystam z wydawnictwa Eko-Kapio (http://www.eko-kapio.pl/) . robią trochę błędów, ale w sumie są najdokładniejsi jeśli idzie o tereny TPK, kompleksu Lasów Darżlubsko-Oliwskich oraz samych Kaszub. mam ich praktycznie wszystkie mapki "naobkoło" mnie.
co do Kaszub, to serdecznie odradzam mapy wydawnictwa Demart, ponieważ u nich kończą się one mniej więcej na Kartuzach ;D ;D ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Łużyn w Styczeń 09, 2007, 23:53:23
Ja zdecydowanie odradzam czeskie części map Planu. Tyle błędów, taki brak szczegółów, że aż głowa boli. Z resztą czeskie wydawnictwa są lepsze - bardziej "topograficzne". W Sudety wkracza z mapami o większej skali (1:35000) Compass np. Śnieżnik i G. Bielskie, które wydają mi się lepsze od Plan'owych.

Ciekawe rzeczy piszesz :). Akurat z Planem nigdy nie było problemu i tak samo moi znajomi i ja chwalimy je jako najlepsze, szczególnie dla Karkonoszy (również czeskich), Izer czy Rudaw. Jak żyję błędów na ich mapach doliczyłem się dosłownie kilku, chociaż muszę przyznac, że po stronie czeskiej zbyt dużo nie chodziłem. Na pewno w przyszłości bardziej się przyjrzę temu co tam wyrysowane ;)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: vick w Styczeń 10, 2007, 07:50:51
Ta... ja z mampami trochę powalczyłem pod koniec studiów - do mojej magisterki potrzebowałem map pokrywajacych teren Gór Złotych i Rychlebskich Hor (ale skończyło się na Złotych tylko – z powodu braku podkładów)...
Nakład mapy Góry Złote wyd. Plan jest wyczerpany "bo tak", a to zgodnie z tym co Łużyn pisze byłaby dla mnie najlepsza mapka, więc sięgnąłem po Compass... i się załamałem (po raz kolejny), bo dokładność i aktualność mapy "Góry Złote. Mapa turystyczna" Skala 1:30 000 przewyższała bez problemu mapa Planu w większej skali "Masyw snieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Krowiarki"  1: 40 000  jak i czeska mapa "Jeseniki,Rychlebske Hory" ShoCart 1: 50 000 .
Takze Atanor masz rację, co do błedów na polskich mapach odnośnie strony czeskiej. Compass po stronie czeskiej (jak i polskiej) poległ - czesi są lepsi  :-\
Kolejnym problemem było zdobycie "czystych", nieturystycznych podkładów topograficznych - kupowałem poszczególne arkusze w 3 miejscah we Wrocławiu, skanowałem i łączyłem w kompie, a po nałożeniu zeskanowanych i przeskalowaniu szlaków, dróg itp.  z 2 map (Compass i tej czeskiej) dokładnie nic się nie zgadzało.
A - no i topografy dalej mamy peerelowskie - za granicą jest biała plama  >:(
Suma sumarum przez miesiąc pracowałem nad samą mapą podstawową (z której potem wyszły 2 plansze wynikowe).
Wyszło coś takiego (a co pochwalę się): 

Opracowanie Walorów Krajobrazowych Gór Złotych, plansza 2. Analizy
autor: Wiktor Lewandowski, prom. dr Marek Staffa

(http://images14.fotosik.pl/13/e172250d0180753cm.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e172250d0180753c)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: wib w Styczeń 10, 2007, 10:43:09
vick, wyglada na to, ze sie troche napracowales  ;)

ja nie mam niestety zbyt duzego porownania, jesli chodzi o dokladnosc/ilosc bledow na mapach roznych wydawnictw; zwykle jadac gdzies biore/bierzemy jedna mape i na jej podstawie sie gubimy  :P

ostatnio bardzo mi przypadly do gustu mapy ExpressMap'u  http://www.e-map.pl/ , glownie ze wzgledu na laminowanie, ktore zdecydowanie wydluza zywotnosc mapy - jakosc nigdy nie lubilem uzywac mapnikow, a bez nich po pierwszym lepszym deszczu inne mapy sie rozlaza w rekach; osobiscie nie zauwazylem jakis strasznych bledow, co oczywiscie wcale nie znaczy, ze ich tam nie ma, ale dla mnie ok
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Styczeń 10, 2007, 10:59:47
mam mapkę ExpressMap Taterek i ten laminacik to wytrzymał mi jedynie mżaweczkę, bo po ostrym deszzczu kilkugodzinnym, ładnie odchodził od papieru mapy. poza tym są one niedokładne z jednego powodu- przerwy poświęcone na zagięcia, to zarazem przestrzeń wycięta z samej mapy i po przyłożeniu do siebie kawałków mapy z jednej i drugiej strony zgięcia, nie pasują one do siebie praktycznie wcale, czyli znika nam linia ok 0.5 cm. niby wiele, ale jak się szuka jakieś ścieżyny, to problemik może być.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 10, 2007, 12:53:45
Taa? Moje wnioski wynoszę po:
czeskie izery- porównywanie przydrożnych czeskich map, szlaki są czasem poprowadzone zupelnie gdzie indziej i to nieistniejącymi drogami.
Orlicke Hory (g. bestrzyckie i Orlickie)- nie ma zaznaczonego ani jednego bunkru(skandal!!!), które sa główną atrakcją tych gór.
Masyw Śnieżnika- brak zaznaczonej Chatki pod Śnieżnikiem, ucięcie kawałka G. Bialskich (z ważnym elementem krajoznawczym)
Na wszystkich mapach Planu można znaleśc błędy i pominięcia jak: brak rozdzielenia wiat od ławeczek (podczas deszczu ważne), figurki, kapliczki po niewłaściwej stonie drogi, a leśne drogi to sobie rysują które chcą żeby ladnie wyglądało
To dlaczego ich używam? Plan jest narazie monopolistą na Sudety. Są tylko pojedyńcze wydawnictwa o odpowiedniej skali. Na czeskie sudety tylko czeskie mapy!
Mój znajomy opowiadał kiedyś jak poszedł do Planu z propozycją poprawienia błędów i jakby np. mu dali GPSa to by nanosil poprawki, wszystko społecznie. Dostał odpowiedź w stylu: "Panie, my nie robimy map dla maniaków".
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 10, 2007, 21:53:54
Vick> Moje skromne wiadomości dotyczące układów odniesienia i prl-owskich "zabiegów" o bezpieczeństwo naszego kraju (np. zniekształcanie map przez wrysowywanie klinów ze sztuczną topografią), że zdziwiłoby mnie jakby mapy do siebie pasowały nie wspominając o łączeniu map różnych krajów.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: radojunior w Luty 27, 2007, 23:57:04
Hej!
Ja akurat na temat map Biesów, Karkonoszy czy Tatr niewiele mogę powiedzieć, gdyż w dwóch pierwszych jeszcze nie byłem, a dla Tatr mam tylko Sygnaturkę i dobrze się spisuje, większych błędów nie zauważyłem...

Ale powiem kilka słów na temat map Beskidów Zachodnich.

1) Na sam początek Copernicus
Te mapy to jedna wielka pomyłka. Dobrym przykładem może być tutaj czerwony szlak ze Zwardonia przez Wielką Raczą i Rycerzową do Rycerki Dolnej. Na odcinku Skalanka - Magura (czas przejścia ok. 1 godziny szlakiem właściwym) można doliczyć się kilku znaczących błędów. Po pierwsze od 2005 roku szlak w kilku momentach został "odepchnięty" od samej linii granicy wgłąb naszego kraju, oni na mapie nanieśli zmianę dopiero dopiero na rok 2007 i to w dodatku tylko jednego odcinka. Zmiana szlaku wydłużyła czas przejścia na tym odcinku z 45 minut do godziny... Niby nic wielkiego, ale jak doda się d tego fakt, iż szlak ten jest słabo przetarty, gdyż w rzeczywistości większości turystów bardziej opłaca iść dokładnie linią graniczną, to czas przejścia szlakiem wydłuży się do 1 godziny 15 minut. Łącznie jakby zliczyć zmiany czasu przejścia z dworca w Zwardoniu na Wielką Raczę, to wyjdzie nam coś takiego:
przed zmianami czas przejścia wynosił równe 4 godziny, teraz jest to ok. 4 godzin 30 minut => wg PTTK, a wg Copernicusa czas przejścia do 2007 roku wynosił ok. 4 godzin, a w nowym wydaniu czas ten został wydłużony do 4 godzin 40 minut. W rzeczywistości idąc szlakiem pokona się tą trasę w 5 godzin, a idąc granicą (lub jak kto woli starym szlakiem) czas ten wyniesie 4 godziny lub dla wprawnego turysty nawet szybciej.
Linia graniczna jest zadbana, wszystkie drzewka najczęściej posprzątane, gdyż przynajmniej kilka razy na tydzień przejeżdżają się tamtendy nasi albo słowaccy pogranicznicy...
A i jeszcze jedna różnica: Z map odległości między granicą a szlakiem (na spornych odcinkach) wahają się pomiędzy 50m a 200m. Chociaż w rzeczywistości wynoszą one od 20m do 1xxm. To może zaważyć dla nieobeznanego w tamtych terenach o planach wycieczki. Nie należy pomijać faktu, iż tamte okolice (Skalanka, Kikula, Oźna) są gęsto rozjeżdżone przez samochody Lasów Państwowych lub drwali, więc o pomyłkę drogi nie trudno.
Dla osób, które po raz pierwszy będą się tamtędy przemieszczać mam radę: Idzcie sobie cały czas spokojnie granicą, dopiero przed szczytem Wielkiej Raczy można odskoczyć równo ze szlakiem, aby od razu wejść do schroniska. Albo cały czas idąc linią graniczną dotrzeć po 5 minutach do turystycznego przejścia granicznego i "dopiero" ze szczytu zejść do schroniska.

2) Na drugi ogień Compass
W tych mapach nie można się przyczepić do wielu szczegółów. Z wyjątkiem jednego. Mianowicie mapy tego wydawnictwa zbytnio nie odzwierciedlają rodzaju dróg. Przykładowo na Przegibek wg mapy idzie droga asfaltowa, a w rzeczywistości jest t zwykła droga leśna, z tym wyjątkiem, że bardziej zadbana niż inne, gdyż prowadzi do przysiółka i jubileuszowego krzyża ziemi żywieckiej na Bendoszce Wielkiej. A teraz tamte tereny stały się dość ważnym punktem na pielgrzymkowej mapie Polski...
A natomiast na mojej ulicy (centrum wioski gminnej) w rzeczywistości jest asfalt, przez ostatnie 18 lat asfalt jest tam na stówę. Mapa podaje, iż jest ta ubita droga szutrowa lub posypana jakimś żwirem...

3) Sygnatura/Cartomedia
Przyznam, iż mapy tego wydawnictwa najbardziej mi pasują zarówno ze względu na wyraźną szatę graficzną, jak i dokładność. Na tych mapach nie znalazłem większych błędów topograficznych lub czasowych, czy błędów podobnych do poprzednich map. Dużą wagę przywiązano do zaznaczenia tras rowerowych i turystyki konnej. Nie ma wszystkich takich tras, ale ogólnie większość jest zaznaczona.

Podsumowanie:
Mapy tych trzech wydawnictwa znam na tyle, że mogę się na ich temat wypowiadać. Nie znam map wydawnictwa Rewasz, czy innych. Wiem, że przewodniki Rewasza są aktualnie ciekawą lekturą, chociaż osobiście i tak uwielbiam przewodniki PTTK Kraj - nie tyle ze względu na trasy, co na informacje krajoznawcze. Co do Compassu i Copernicusa, to ich szata graficzna mi się nie podoba. W Sygnaturze wyraźnie zauważalny jest kształt góry, ponieważ użyte barwy są wyraziste, a "nibytójwymiarowe" przedstawienie masywów lepiej obrazuje trasy.
Zastrzeżeniem, które mam do wszystkich map jest zróżnicowane nazewnictwo szczytów. Prawdopodobniej związane jest to z podziałem nazewnictwa na "naukowe" i ludowe, ale lekko denerwujące jest jak znasz górę, do której masz 10 minut spacerku i wszyscy mówią na nią Cąpel bądź Compel, a na mapie jest Czupel, podobnie jest chociażby z górą Cegielnia [-tak "my" na nią mówimy], podczas gdy na mapach jest nazwa nieużywana przez nikogo w okolicy, czyli Ceglina... Takich przykładów znam mnóstwo, ale to już jest mankament bycia pomiędzy młotem a kowadłem (z jednej strony mapy, a z drugiej strony przekazy ludowe - a pomiędzy tymi dwoma jestem ja, takie pół na pół)

To była rozległa opowieść o mapach z odrobiną poradnika beskidzkiego turysty. Niestety nie mogę się włączyć do dyskusji na temat Karkonoszy czy Bieszczad, bo po prostu tam nie byłem (ale mam zamiar być...). Sądzę jednak, że niektórzy (np. Wolf) odwiedzają Beskidy i może właśnie takim ludziom moja wypowiedź pomoże...

pozdrawiam
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 06, 2008, 17:46:50
różne ciekawe mapy do ściągnięcia w tym dużo górskich
http://mapy.mk.cvut.cz/list
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Styczeń 15, 2008, 11:26:01
sztabówki kacapów:

http://maps.vlasenko.net/

polskie:

http://www.mapywig.org/news.php

interaktywna mapa Słowacji:

http://mapy2.atlas.sk/

czeska strona ze skanami map z całego świata:

http://mapy.mk.cvut.cz/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: arkadoo w Marzec 06, 2008, 07:31:16
http://mapy.amzp.pl/ ciekawe mapy, głównie przedwojenne...
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 12, 2008, 00:44:02
mapy radarowe powierzchni ziemi
http://srtm.csi.cgiar.org/SELECTION/inputCoord.asp

może w turystyce średnio przydatne, ale stanowią efektowny dodatek do np. prezentacji.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 29, 2008, 11:54:18
mapa turystyczna czeskich sudetów online
http://www.ergis.cz/krkonose/scripts/map/map.php?id=47&typ=vyznamna_mista&lang=pl

ukraińskie Karpaty - sztabówki?
http://www.karpaty.com.ua/?chapter=maps

jeżeli jest ktoś zainteresowany to wkrótce będę miał natowskie 1:50000
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: ina w Marzec 29, 2008, 14:22:03
Jakby ktoś potrzebował tłumaczenia z ukraińskiego, to służę pomocą :)
PS. Dzięki Anator za stronkę, przyda się podczas wakacji w Ukraińskich Karpatach (tzn. nie tyle stronka, co informacje z niej ;) )
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 08, 2008, 01:16:02
w google maps "pojawiły się" poziomice
http://maps.google.com/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Pawouek w Kwiecień 08, 2008, 08:08:03
w google maps "pojawiły się" poziomice
http://maps.google.com/
No i w końcu dorobiliśmy się domeny polskiej:
mapy.google.pl (http://mapy.google.pl) lub maps.google.pl (http://maps.google.pl)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Pawouek w Kwiecień 11, 2008, 10:04:42
Ciekawa mapa online.
mapy.cz (http://mapy.cz)
- Dla Czech dostępne bardzo dokładne mapy turystyczne. Można sobie włączyć cieniowanie, pokazywanie szlaków turystycznych i rowerowych. Inne tereny już mniej dokładne.
- Oprócz turystycznych ma wektorówkę, fotomapę, historyczną 1836-52 i fotomapa 2002-03.
- Ma wsparcie dla GPS (po kliknięciu pokazuje Ci  szerokość i długość)
- Ma kurwimeter :) - możesz sobie sprawdzić odległości wyklikując linię łamaną
- Planer tras
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 14, 2008, 22:06:33
ach i zapomniałbym.
dzieki SRTM jestem w stanie wygenerować mapę poziomicową z dowolnym cieciem każdego miejsca na świecie z dokładnością pixel 90m.
jakby ktoś potrzebował jakiegoś niezmapowanego kawałka świata ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Pawouek w Kwiecień 23, 2008, 10:48:14
http://mapa.szukacz.pl/ (http://mapa.szukacz.pl/) wzorem innych tego typu serwisów dorobiła się zdjęć lotniczych.
Korzystają z fotografii googlemaps, ale chyba ze swoją bazą miejscowości/nazw (czyli z baz automapy), co daje dla naszego terytorium większą dokładność :)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Czerwiec 12, 2008, 13:05:14
mapy DEM 3'', czyli pixel 90m są dostępne darmowo program do ich obróbki Microdem też.
sam plik .hgt jest plikiem bazodanowym, microdem pozwala go zobaczyć i obrobić. wypluwa topo wektor w formacie .shp lub bitmapę w zależności od upodobań.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Lipiec 27, 2008, 09:29:26
http://www.turistickamapa.sk/

a taką ciekawą mapę Słowacji zapodał mi Czis!
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Listopad 30, 2008, 14:08:07
mapy prawie całego świata 1:250,000, U.S. Army Map Service

http://www.lib.utexas.edu/maps/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Grudzień 12, 2008, 22:40:04
geoportal się rozwija: ortofoto, topo 1:10000, wektorowe mapy

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyniec Wiór w Grudzień 14, 2008, 17:58:36
Ale ortofotomapy sprzed ładnych paru lat, za to o bardzo fajnej rozdzielczości.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Grudzień 14, 2008, 20:02:48
przecież piszę, że się rozwija. kiedyś było tyko ortofoto.
jak dla mnie cieszy mnie możliwość kalibrowania oraz robienia sobie w domu tracków i waypointów do póxniejszego wykorzystania w terenie.
ciekawi mnie czy raster ortofoto byłby przydatny w terenie do np. planowania miejsca na biwak czy cos w tym stylu.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 03, 2009, 21:11:00
mapy Rumunii, Ukrainy, Czrnej Góry i Bułgarii

http://travel.valek.net/maps.cgi?cp=1

mapy Ukrainy (serwis po angielsku)

http://www.infoukes.com/ua-maps/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: crimson w Marzec 04, 2009, 17:59:04
wrzucam tutaj, bo nie znalazłem innego lepszego miejsca, gdzie by to umieścić, świetna sprawa, można sobie obejrzeć kilkanaście miast nie ruszając się sprzed komputera, najlepiej opracowana jest Rumunia, a to z tego względu, że oczywiście zrobili to goście z Rumunii, polecam

http://www.norc.pl/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 25, 2009, 21:46:00
kolejna ciekawostka

serwis pozwalający on-line na tworzenie tras (routes) w formacie GPX za pomocą klikania w GoogleMaps

http://www.gmap-pedometer.com/

edit:

i jeszcze serwis znajdujący współrzędne obiektów geograficznych (w do tym geocashingu)

http://www.geonames.org/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyniec Wiór w Czerwiec 12, 2009, 10:24:49
Podepnę się z moim pytaniem tutaj:
Gdzie można kupić papierowe mapy topograficzne w skali 1:25000. Próbowałem przeszukać Google ale brakło mi cierpliwości.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Yoszko w Czerwiec 12, 2009, 10:52:30
Mapy sprzedają najczęściej w Urzędzie Wojewódzkim, ale oczywiście mają pokrycie tylko dla województwa, można też w niektórych księgarniach ale na zamówienie jak dobrze się orientuję. Sprzedają też wersje rastrowe ale nie polecam straszny syf, przynajmniej dla Dolnego Śląska.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Czerwiec 12, 2009, 12:38:00
leń, nawet się wątku nie chciało przeglądać  ;)

geoportal się rozwija: ortofoto, topo 1:10000, wektorowe mapy

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

1:25000 i inne są dostępne przy odpowiedniej skali

jak cię interesują również poniemiecjkie Messtischblatty 1:25000 to

http://mapy.amzp.pl/art.shtml
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyniec Wiór w Czerwiec 12, 2009, 14:08:11
leń, nawet się wątku nie chciało przeglądać  ;)
Z Ciebie ;) Nawet Ci się nie chciało przeczytać tego co napisałem ;)
A napisałem, że chciałbym kupić PAPIEROWE MAPY TOPOGRAFICZNE. Skany, rastry, ortofoto czy inne pierdoły mnie nie interesują.

A Archiwum Map Zachodniej Polski znam, świetna rzecz ale historyczna. Kiedyś na stronie Jeleniogórskiej Biblioteki Cyfrowej były jeszcze starsze wydania Messtischblattów takie bez Jeziora Pilchowickiego.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Czerwiec 12, 2009, 14:23:45
Przyznaje sie. Jestem leniem, ale akurat w tym przypadku doczytałem ;)
Po prostu taki raster można sobie wydrukować i masz na papierze. Chyba, że przeznaczenie jest jakies inne np. kolekcjonerskie
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyniec Wiór w Czerwiec 12, 2009, 14:33:22
Tylko żeby to się nadawało do użytku, to trzeba mieć jeszcze sprzęt do drukowania a ten co mam się nie nadaje, dlatego z uporem maniaka szukam papierowych arkuszy map.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Czerwiec 12, 2009, 14:43:36
Kupno drukarki szybko sie zwróci. Te mapy sa dosyć drogie, ze nie wspomnę o 1:10000, słowackich, czeskich, ukraińskich i rumuńskich, całego świata - zachęcam dn przeglądniecia tego wątku
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Yoszko w Czerwiec 14, 2009, 13:56:36
Mapa w skali 1:25 000 to koszt ok. 7-8 pln więc chyba nie jest to jakaś powalająca cena,  Atanor Ty może z Krakowa albo Poznania ? ;D
A co do map w skali 1: 10 000 to niestety ich aktualność pozostawia wiele do życzenia, najczęściej to początek lat 80. Były robione nowsze wydania w układzie 1992 ale tylko dla większych miast.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Czerwiec 14, 2009, 14:39:48
no dobra, myślałem, że są ze dwa razy droższe.
dlatego zachęcam do przeglądnięcia sobie geoportalu. tam od razu widać, jakie sa dostepne/zrobione mapy dla regionu.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Lipiec 07, 2009, 22:40:16
wydawnictwo robiące mapy w "starym stylu"

http://www.pergamena.pl/

Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Lipiec 31, 2009, 17:32:30
zaczynam powoli wrzucać moje przepastne zasoby map do sieci. praktycznie wszystko co jest lub było dostępne i mogło by się przydać turyście znajdzie się w tym chomiku.

katalog będzie z czasem uzupełniany zwłaszcza o polskie mapy topograficzne w oparciu o geoportal. wymaga to jednak czasu i mojej pracy oraz szybkiego łącza. jak ktoś potrzebuje mapy wycinka konkretnego terenu w skali 10k czy 25k to służę pomocą.

foldery zahasłowane posiadają unikalne treści są przeznaczone tylko dla zasłużonych odorowiczów.

przydatne skróty:
AMS - U. S. Army Map Service
WZK - Wojskowy Zakład Kartograficzny
10k - 1:10000
10k92 - 1:10000 w układzie 92
25k65 - 1:25000 w układzie 65
oziexplorer - program do kalibracji i przegladania map, niezbedny gdy mapy sa w formacie *.ozfx3
edit: już nie, możan uzyć global maper 11

(http://images.chomikuj.pl/button/atanor.gif) (http://chomikuj.pl/?page=91861)

lista:

Beskidy

Czechy
 Czechy 50K ShocKart topo turystyczna oziexplorer
 czechy 50k shockart skompresowane

Compass mapy

Karpaty Wschodnie 250k AMS

Maroko
  jabal toubkal skan 50k
  Maroko i Atlas Wysoki 250k AMS

Polska topo 100k kolor ozi

Rosja i okolice
 Kaukaz
 Plw. Kola Karelia 250k AMS
 Chibiny Lovozierskie Tundry 50k

Rumunia
 Karpaty (prawie wszystkie pasma)
 Romania 200k Topo Oziexplorer
 WGS84 Maps of Romania
 WGS84 Maps of Romania skompresowane

Słowacja
 Slovakia 25k Military JPG Maps
 Slovakia 25k Oziexplorer Military Maps (dokładne, z czasem wrzuce w formacie *.jpg)
 słowacja turystyczne mapy 50k (takie jak w informacji turystycznej)

Sudety

Syberia
 Central Siberia 250k AMS
 Eastern Siberia 250k AMS
 Western Siberia 250k AMS

Tatry
 topo 10k
 topo tatry 10k WZK

Ukraina
 UKRAINE 100k Oziexplorer Military Topo

literatura
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Sierpień 24, 2009, 16:25:21
do kolekcji doszły karkonosze

zachęcam również do przeczytania "cenzura w kartografii okresu prl"

http://chomikuj.pl/atanor/MAPY/literatura
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: madmun w Sierpień 31, 2009, 09:54:13
qrwa nie wiem, gdzie to wkleić :D brak mi pomyslu

http://www.viewfinderpanoramas.org/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wawrzyniec Wiór w Wrzesień 07, 2009, 21:04:57
Jeżeli chodzi o mapy Gór i części Pogórza Izerskiego, i Karkonoszy, to warto też zaglądnąć tutaj:
http://www.lkpsudety.eu/news.php
Jak ktoś umie czytać mapy drzewostanowe, to może być to pomocne w planowaniu miejsca na biwak ;) Poza tym ortofoto jest tam w przyzwoitej rozdzielczości.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Wrzesień 11, 2009, 17:39:25
do kolekcji dołączyła cała Norwegia 1:50k (http://chomikuj.pl/?page=109408)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Październik 15, 2009, 19:32:56
do kolekcji dołączyły:

Wyspy Kanaryjskie i Madera mapy turystyczne (http://chomikuj.pl/?page=119605)
Słowenia topo 25k (http://chomikuj.pl/?page=119575)
Alpy (http://chomikuj.pl/?page=119578)
Karkonosze i G. Izerskie topo 25k (http://chomikuj.pl/?page=119581)
Pireneje mapa turystyczna (http://chomikuj.pl/?page=119599) większość 25k, kilka 40k
oraz Pireneje mapa topo 25k (http://chomikuj.pl/?page=119596)
posegregowałem też rumuńskie Karpaty (http://chomikuj.pl/?page=119584)
no i jako wisienka Himalaje - Nepal (http://chomikuj.pl/?page=119590)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Listopad 03, 2009, 01:16:15
na geoportalu (http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/) pojawiły sie nazwy geograficzne z Państwowego Rejestru Nazw Gegraficznych
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: ross154 w Listopad 09, 2009, 13:41:50
Może się komuś przyda:
http://battletac.com/web/guest;jsessionid=5F6546F13DFCA41CECD4B91A403D4FE5
Podobno można obserwować członków zespołu na żywo jak przemieszczają się na mapie. W wolnej chwili przetestuje.

Wracając do map:
http://www.openstreetmap.org/
http://www.informationfreeway.org/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Listopad 15, 2009, 23:12:35
w zumi pojawiły się szlaki turystyczne

http://www.zumi.pl/namapie.html?&long=15.536066&lat=50.7866864&type=3&scale=3&svActive=false
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Grudzień 06, 2009, 17:24:43
do kolekcji dołączyły Mapy topograficzne czeskich Sudetów 1:10k (http://chomikuj.pl/?page=143893) skalibrowane w oziexplorerem i posegregowane na pasma:

- Broumovsko, Adršpach
- Jeseníky, Rychlebské hory, Kralický Sněžník
- Jizerské Hory
- Krkonoše
- Lužické hory   
- Orlické hory

i Mapa topo Karkonoszy 10k (http://chomikuj.pl/?page=143896) w układzie 1992

do Słowacji dołączyły skalibrowane w oziexplorerze, w formacie ozfx3 mapy turystyczne 1:25k i 1:50k

(http://s276.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1340801&t=633957252592020563&id=127701066&vid=127701066)

Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 20, 2010, 17:01:17
nowa edycja programu Global Maper 11 odczytuje pliki ozfx3 czyli format własny oziexplorer (oficjalnie nieujawniony kod źródłowy ;) )
dotychczas było niemożliwością eksport niektórych map w ozfx3 do strawnego formatu, a co za tym idzie łatwa konwersja to rastrowych aplikacji gps.
teraz wszystkie nawet zabezpieczone (Kompass) mapy stoją otworem.
druga sprawa, że ergonomia przeglądania map oraz funkcjonalność w GM jest nieporównywalnie lepsza niż w OziEx.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 01, 2010, 20:41:30
do kolekcji dołączyły
zestaw map topo-turystycznych Dolomity 50k (http://chomikuj.pl/?page=188608)
Wyspy Azorskie mapa topograficzna 25k (http://chomikuj.pl/?page=188611)
Madera mapa topograficzna 25k (http://chomikuj.pl/?page=188617) mapka lepszej jakości niż dotychczas zamieszczona
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 27, 2010, 13:09:32
doszło dużo map Rosji (http://chomikuj.pl/?page=204190) m.in. ałtaj, kamczatka, bajkał, sajany
Austria (http://chomikuj.pl/?page=204193) topo 50k
i kilka mapek compassu i planu ;)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Marzec 30, 2010, 17:03:13
ZumiBuddy program (polski i darmowy), który pozwala na ściąganie map z serwisu Zumi.pl oraz mapgo.pl i ich zapis poszczególnych kafelków (tiles) na dysku. Powstałą w ten sposób mapę można przegladać offline oraz wyeksportować do formatu OziExplorera (jpg + map) lub TB.
Program nie wymaga instalacji, po uruchomieniu ściąga do lokalnego katalogu mapy, zdjęcia satelitarne i hybrydy z Zumi.pl we wszystkich dostępnych powiększeniach. Pozwala na dowolne zaznaczanie obszarów mapy.

ortofoto na zumi jest naprawdę dobrej jakości (i kolorowe), dodatkowo w trybie hybrydowym są szlaki i inne ciekawe rzeczy, a ściągnięte rzeczy można sobie spokojnie przeglądać offline znacznie szybciej niż z serwisie zumi.

program do ściągnięcia tu http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=2162
z załączoną instrukcja obsługi.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 11, 2010, 16:38:14
doszła cała Szwecja mapa topo 25k (http://chomikuj.pl/?page=210823)
oraz Niemcy (http://chomikuj.pl/?page=210841) rożne mapy przede wszystkim turystyczne Kompasu obejmujące wiekszość Alp tego kraju
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 26, 2010, 23:58:54
google maps ma nowa funkcję, nazywa się Earth i pozwala wizualizować teren jak w programie Google Earth. może wyda wam się to błahostką, ale wiem ile mieli problemów z implikacją tej technologii w przeglądarkę. trwało to jakieś dwa lata.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Rychu w Kwiecień 27, 2010, 00:10:24
i tak nie działa, bo wola żeby najpierw windę zaktualizować :P
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 27, 2010, 00:36:12
no to zaktualizuj ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Rychu w Maj 17, 2010, 23:40:36
Atanor, jak odpalić demo map Galileosa na XP-ku?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Maj 17, 2010, 23:58:41
jak jak ???
normalnie?
klikasz i instalujesz program z mapą.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Rychu w Maj 18, 2010, 00:04:47
jak jak ???
normalnie?
klikasz i instalujesz program z mapą.
nie bangla... dobra... jutro pomyślę głębiej czemu
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Maj 18, 2010, 00:19:49
bo ty masz jakiegos dziwnego windowsa. pewnie brakuje jakiegoś środowiska w którym był pisany program, skoro nie bangla ci tak wiele rzeczy.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Maj 28, 2010, 21:42:00
no no, krakowski Compass wydał mapę Gorgan

(http://compass.krakow.pl/zdjecia/0/Gorgany_2006_przod_500.jpg)

http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/129/Gorgany---czesc-srodkowo-wschodnia/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: wib w Lipiec 28, 2010, 13:48:07
czy ktoś z Wrocławia, ew. Katowic i Krakowa albo okolic posiada papierowe mapy gór rumuńskich - chodzi głównie o Rodańskie i Faragasze oraz mapę całej Rumunii i chciałby je odsprzedać albo wypożyczyć na sierpień? płatność w złotówkach, browarach albo dozgonnej wdzięczności  ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: semow w Lipiec 28, 2010, 13:51:53
Mam całą Rumunię, Fogarasze może też ale muszę sprawdzić. Mogę pożyczyć bez problemu.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Sierpień 17, 2010, 23:20:58
z okazji wyjazdu w Taterki zająłem się na poważnie mapami tego rejonu i mialem niezłego łacha, że wszystkie dostępne na necie dziesiątki oraz wszystkie mapki do gpsów typu trekbuddy maja zrypana kalibrację.
oczywiście wszystko poprawiłem i dzielę się ;D
http://chomikuj.pl/atanor/MAPY/Polska/Tatry/Tatry+mapa+topo+10k+(poprawiona+kalibracja) (http://chomikuj.pl/?page=255898)

poprawki dokonałem i sprawdzałem o serwis WMS geoportalu.

a nieaktualnych rzeczy szlak w Jamnickiej Dolinie prowadzi druga stroną rzeki
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Sierpień 27, 2010, 14:55:36
do mojej kolekcji doszła mapa Czech z z dużą częścią polskich terenów.
ściągnięta z tego serwisu http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ w levelach 14 i 15. aktualność 2009.
zasięg/dokładność można sobie obadać w tym serwisie
wkrótce pojawi się Słowacja, a z czasem wersja na MapNav.
http://chomikuj.pl/atanor/MAPY/Czechy/ShocKart'09+mapa+turystyczna+25k (http://chomikuj.pl/?page=258307)
w folderze są też mapki z zasięgiem poszczególnych arkuszy.

level 14

(https://ppjo7w.blu.livefilestore.com/y1pqiOkN43HBuCZNvk1lRpha1-3zMompJ_8xSje6RTiRsihCQ1KKBxFT0agX7agTptqZJhyy2zsJQuS2etlMw5N5QYtuHspvaQR/_cykloatlas_sk-14_distribution_pages.jpg?psid=1)

level 15

(https://ppjo7w.blu.livefilestore.com/y1p3TXUeOSfC9019DNFvdacGJFrsg4OzDUiboAsZ1nivajTW6dDH1zu8LPk7XGa9sHSrwMGDk7SIccr5sPrrGNfyaoi7Zqoy4jH/_cykloatlas_sk_15distribution_pages.jpg?psid=1)

dodatkowo znakomite wydawnictwa czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich
atanor/MAPY/Czechy/Sudety (http://chomikuj.pl/?page=258343)

doszło też trochę (prawie całe ;D ) map Alp (Austria, Szwajcaria, Niemcy, Włochy) głównie niemieckiego wydawnictwa Kompas oraz brakujący kawałek Norwegii, Albania, Turcja...

http://chomikuj.pl/atanor/MAPY (http://chomikuj.pl/?page=217510)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Sierpień 28, 2010, 18:16:29
nowe zdjęcia Polski w Google Earth. lotnicze ortofotomapy od MGGP Aero.
jest i kawałek Karkonoszy od Borowic do Szklarskiej oraz cała kotlina jeleniogórska.

(https://ppjo7w.blu.livefilestore.com/y1pPTD2Z0wP7mMAx_04Drd2cHgxKDsojQT2hsv5uMTSVPxyH6TKr8uZayv4QSmtokZFNKW4fzU7PMbVer9zQbPmDLltyP7yB_3m/Fullscreen%20capture%202010-08-28%20181058.bmp.jpg?psid=1)

również Geoportal doczekał się aktualizacji ortofotomap, pochodzących z projektu LPIS86.

(http://serwisy.codgik.gov.pl/geoportal_images/mapka_kom3_pl.jpg)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: mammut w Sierpień 30, 2010, 09:12:04
Mapy SwissTopo (czyli szwajcarskiego urzedu geodezyjnego) sa chyba najczesciej uzywanymi mapami w wedrowkach po alpach szwajcarskich. W mojej ocenie sa najlepsze do planowania i przeprowadzenia akcji gorskiej. Od niedawna dostepne na necie

http://map.geo.admin.ch/?lang=fr

do ogolnej orientacji w terenie trzeba powiekszyc na 1:50000, do planowania szczegolowego co najmniej 1:25000
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Wrzesień 29, 2010, 23:59:22
pojawiła się mapa Czarnohory polskiego wydawnictwa Ruthenus skala 1:60000.
ciekawostką jest zawarta warstwa nazewnicza

(http://www.karpatywschodnie.pl/images/news/news98/2.jpg)

(http://www.karpatywschodnie.pl/images/news/news98/5.jpg)

więcej info:
http://www.karpatywschodnie.pl/news.php?readmore=98
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Wrzesień 30, 2010, 06:28:15
pojawiła się mapa Czarnohory polskiego wydawnictwa Ruthenus skala 1:60000.
ciekawostką jest zawarta warstwa nazewnicza
... posiadaczy tej mapy (swoją drogą bdb.) pragnę przestrzec przed zbytnim sugerowaniem się polem namiotowym zaznaczonym przy Jez.Niesamowitym.
Tam nie ma oficjalnego pola namiotowego, choć zwyczajowo ludzię się tam rozbijają, jednak jest to rezerwat i należy się liczyć z mandatem w przypadku najścia parkowych.
Przy okazji nadmienię, że mapa ta jest w wersji papierowej i laminowanej

no no, krakowski Compass wydał mapę Gorgan
(http://compass.krakow.pl/zdjecia/0/Gorgany_2006_przod_500.jpg)

Taaa wydał ale dla COTG PTTK i nawet za darmo w siedzibie tejże można było mapkę otrzymać. Niestety do kupienia w sklepie raczej nieprędko będzie. W tym roku raczej nie ma się co nastawiać.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Wrzesień 30, 2010, 15:41:20
zawsze to jakiś powód do dyskusji ;D

mapkę Gorgan można se pooglądać ściągając demo z http://www.kamap.pl
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Wrzesień 30, 2010, 17:25:07
zawsze to jakiś powód do dyskusji ;D
A jak jest dyskusja to i można się napić ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Październik 02, 2010, 21:41:02
mapki wydawnictwa Ruthenus są do pooglądania (zoomify) na:

http://www.karpaty.travel.pl/mapa_czarnohora.php
http://www.karpaty.travel.pl/mapa_bieszczady_wschodnie.php
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: darson w Październik 02, 2010, 21:46:36
'mnie zawiodły wszystkie mapy Biesów prócz jednego wydawnictwa: Rewasz. ich reprint z map WIG jest jak dla mnie genialny, bo bardzo dokładny. trzeba uważać tylko na jedną rzecz: wszystkie szlaki są koloru czerwonego, a ich kolor PTTkowski jest po prostu napisany. pełno ścieżek, dróżek, ciekawych miejsc, których na pewno nie znajdziecie w innych wydawnictwach. tu Biesy Wschodnie, bo chyba Zachodnie czyli nasze im się na razie skończyły:

  • Bieszczady Wschodnie (http://www.rewasz.com.pl/master_b.php?rozdzielczoscX=1024&rozdzielczoscY=768&indpoz=)

fajne mapy Taterek robi wyd. Sygnatura, ale są one strasznie niewygodne w "obsłudze"- duże jakieś to takieś jak nic, no ale przy tym też bardzo dokładne. przykładowe mapki:

  • Orla Perć (http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/ORLA/orla.htm)
  • Tatry Wysokie (http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/WYSOKIE/wys.htm)
  • Tatry Zachodnie (http://www.mapytatr.net/PRODUKTY/MAPY_TAT/ZACHODNI/zachodni.htm)
Bieszczady Wschodnie nie działają  ???
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Październik 02, 2010, 22:43:07
z tego co widzę Rewasz już wyprzedał większość nakładu, zostały niedobitki.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: ina w Październik 03, 2010, 01:01:59
Jak ktoś chce mapę Czarnohory Krukara, to myślę, że można by się uśmiechnąć do Janusza z Krosna czy nie dałoby rady kupić w większej ilości po niższej cenie.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Październik 13, 2010, 12:24:27
Dobre mapy topograficzne całego kraju znajdziecie
tutaj (http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/)
jest to strona gov.pl
posiłkuję się tymi mapami dość często w pracy, ale dla turysty też mogą być bardzo przydatne

do moderatorów: szukałam odpowiedniego wątku, żeby umiecić ten link
wydawało mi się, że gdzieś jest
tylko gdzie :)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Październik 27, 2010, 21:18:29
przemielone i wrzucone moje opus - kartograficzne Schengen.

kompilacja najlepszych, dostępnych map w skali 1:10000 Sudetów.
zawiera polskie topo 10k w układach 92, 65 i 42 oraz czeską "dziesiatkę".
na razie Karkonosze i Izery, niedługo Ziemia Kłodzka i góry ościenne.
reszta się mieli.

pliki są skalibrowane w formacie GeoTiff, układ WGS84, odwzorowanie Merkator.
do przeglądania w zwykłych "Irfanach, picasach" lub lepiej w Global Mapperze.
OziExplorer nie trawi 8-bit skali, ale wrzucę pliki .map dla innych programów GPS.

http://chomikuj.pl/atanor/MAPY/Polska/Sudety/topo+10k+25k/10k+polsko-czeska

(https://ppjo7w.blu.livefilestore.com/y1pe4NICjQXeGgNKmRjbRXQ53W3SNM8fUfIKm1gxZgMh7r8EDKCqLydEe6iUXAdwsD7DnSS-Kd5gWqDZwOck_THPU2C3FdSm7Op/10k%20pl%20cz.jpg?psid=1)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: żuk w Listopad 08, 2010, 01:53:31
Znacie taką stronę www.mapy.cz ?
Jeśli nie to koniecznie na nią zajrzyjcie.
Stronka to jedna z wielu dostępnych w necie map Europy, z tym małym wyjątkiem, że jest na niej opcja mapy turystycznej (bardzo dokładnej). Mapa obejmuje swoim zasięgiem teren CAŁEJ Republiki Czeskiej oraz spory kawałek terenów przygranicznych (w tym m.in. polskich Sudetów).
Jest tam też opcja "mereni", czyli mierzenie odległości w kilometrach

Szczerze powiem, że dzieki tej stronie, rzadko zdarza mi się kupować sudeckie mapy. :)

Tutaj jest link do turystycznej wersji mapy: http://www.mapy.cz/#mm=RTTtP@x=139872256@y=136742400@z=11
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Listopad 08, 2010, 06:41:07
Znacie taką stronę www.mapy.cz ?

Znamy:

Ciekawa mapa online.
mapy.cz (http://mapy.cz)
- Dla Czech dostępne bardzo dokładne mapy turystyczne. Można sobie włączyć cieniowanie, pokazywanie szlaków turystycznych i rowerowych. Inne tereny już mniej dokładne.
- Oprócz turystycznych ma wektorówkę, fotomapę, historyczną 1836-52 i fotomapa 2002-03.
- Ma wsparcie dla GPS (po kliknięciu pokazuje Ci  szerokość i długość)
- Ma kurwimeter :) - możesz sobie sprawdzić odległości wyklikując linię łamaną
- Planer tras
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Grudzień 23, 2010, 12:32:37
świetna strona zawierająca spis (i odnośniki) internetowych map przeróżnych
Polska-Europa-Świat
http://www.ing.pan.pl/str_prac/Laptas_A/linki_mapy.htm#geol
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Styczeń 08, 2011, 05:17:26
A o: http://yellowemperor.net/moja-geo-pozycja.php
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Styczeń 15, 2011, 04:32:58
ciekawy serwer z mapami (cały świat). Ciekawostką jest fakt, że stronka zawiera mapy nie tylko turystyczne, czy topograficzne, ale i polityczne, gospodarcze czy mapy komunikacji w aglomeracjach.
http://mappery.com/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: uysy w Marzec 25, 2011, 11:12:25
Wrzucam tutaj, niech któryś mod przeżuci, jeżeli jest inny związany z tym topic.

Garmin wprowadza nową outdoorowę mapę Polski.
http://4outdoor.pl/news/6191/garmin-wprowadza-now%C4%85-outdoorow%C4%99-map%C4%99-polski

Notka Prasowa.
http://www.mapamap.pl/files/download/Topo_Polska_2011_news_prasowy.pdf
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Marzec 25, 2011, 20:41:04
Na Garniaku jest cały wątek o tej "nowości".
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=9291&sid=1d77a1cc02d89b13a921cdb53e7f106a

Ale Izerski Stog już na niej jest. ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Shwarc w Marzec 26, 2011, 14:40:15
Maj ja już od kilku tygodni na Omni, graficznie prezentuje sie lepiej niz poprzedniczka z 2009 roku.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: cypiss w Kwiecień 06, 2011, 18:27:15
Serwis z turystyczną mapą Norwegii,
http://ut.no/kart (http://ut.no/kart)
Przy większym zbliżeniu wybrać opcję "turkart"

Firma UT wydaje fajne drukowane mapy, mapa na stronie to dokładna ich kopia (w sumie to na odwrót  :)).
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 08, 2011, 14:15:01
W rosji wszystko jest mozliwe. Ukraińskie sluzby tez ostatnio takiego wala wywinęły. Znam różne serwisy z rosja, wrzuce jak bede w domu. I jest jeszcze moj chomik. Ale to nie powód do tworzenia nowego wątku.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 26, 2011, 08:14:50
Compass zapowiada dwie nowości: Przewodnik 'Główny szlak beskidzki' oraz mapę Karpat Wschodnich - Gorgany, Polonina Krasna i Świdowiec.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Wolf w Kwiecień 26, 2011, 10:17:43
Compass zapowiada dwie nowości: Przewodnik 'Główny szlak beskidzki'

Już się gdzieś z podobnym wydaniem spotkałem. Jest też coś takiego http://www.poczytaj.pl/67427
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Maj 09, 2011, 20:07:32
Google Earth (http://www.google.com/intl/pl/earth/index.html) jest zapewne przez wielu znany, ale zapewnie niewielu wie jakie drzemia mozliwości w tym programie.

Pilotażowo przedstawiam nowy sposób na przeglądanie tracków i innych GPSowych rzeczy na innych mapach niż widok satelitarny.
Mapki do pobrania są tu http://chomikuj.pl/atanor/Mapy+do+Google+Earth+(KMZ), po pobraniu po prostu klikamy na plik i się samo odpala w GE.

Prostota obsługi powinna się spodobać, a i na tej bazie będzie można przeglądać bazę wiat, wycieczek z outdoora i innych projektów, które są w drodze.

a tu zajawka
(https://lh3.googleusercontent.com/_L47cpYEdEn8/TcgspKS6oJI/AAAAAAAAPBg/gOrqygewc9M/s800/Przechwytywanie%20w%20trybie%20pe%C5%82noekranowym%202011-05-09%20200400.jpg)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Maj 09, 2011, 21:18:15
Pilotażowo przedstawiam nowy sposób na przeglądanie tracków i innych GPSowych rzeczy na innych mapach niż widok satelitarny.
sposób nie jest taki nowy. Użytkownicy GPSów z obsługą rastrów juz od dawna korzystają z tegoż z tym że o ile w kompie i GE nie ma problemu z przeglądaniem o tyle w GPS jest ograniczenie do 100 "kafelków" na map, czyli 10x10 "kafelków".
Ale jest i na to rada - pliki JNX.
Jeśli temat Cię interesuje warto zerknąć http://gpsmaniak.com/2010/porady-img.htm
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Maj 09, 2011, 21:46:14
Garmin i jego problemy leżą poza moimi zainteresowaniami ;)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Maj 09, 2011, 22:31:55
Garmin i jego problemy leżą poza moimi zainteresowaniami
Problemy garmina może i tak (wtręt o nich był niejako przy okazji), ale skoro tak się podekscytowałeś kmzetami  polecam jednak zerknąć, bo jnxy dają nieco więcej możliwości.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: x999x w Czerwiec 15, 2011, 00:16:16
Witam jako iż wybieram się w podróż po europie mam pytanie czy warto ze sobą zabrać szczegółową mapę całej Europy w jednej książce takiej jak ten atlas Europy http://allegro.pl/show_item.php?item=1647431512&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any niestety ten atlas ma aż 800 stron i obawiam się że będzie swoje ważył myśle że nie potszebuje aż tak szczegółowej mapy i wystarczyło by mi to http://allegro.pl/europa-mapa-samochodowa-europy-nowa-i1638991058.html niestety ta mapa jest bardzo uboga z racji tego iż jest w skali 1:4 500 000 jakie jest wasze zdanie w tym temacie ?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Czerwiec 15, 2011, 08:22:40
Nasze zdanie w temacie jest takie, że kup sobie GPS'a...
Ale na pewno dźwiganie 3kg książki mija się po prostu z celem.
Kolejna rada, taka drobna: jak jedziesz sobie po Polsce, to potrzebujesz mapy poszczególnych miast, jeśli nie zwiedzasz ich, czy tylko przejeżdżasz zgodnie ze znakami?

Na linki z allegro nawet nie patrzę, bo wszelakie rady z nimi związane są tak krótkotrwałe, że nie chce mi się na nie rzucać nawet okiem: już Ci we dwóch z Atanorem pisaliśmy, żebyś wrzucał przekierowania ze sklepów, ale jakichś porównywaczy cen, bo tak to pojutrze już ich nie będzie.

Poza tym, jeśli piszesz, że jedno jest za ciężkie, a drugie będzie wystarczające dla Twoich potrzeb, to ja się Ciebie pytam, po co wtedy zadajesz w ogóle pytanie, co lepiej wziąć, skoro już znasz na nie odpowiedź?!
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Czerwiec 18, 2011, 12:50:58
x999x
Z pewnością Twoja podróż nie będzie obejmowała całej Europy, więc książka to bezsens.
Ta druga w zupełności wystarczy do ogólnego planowania, a jak chodzi o ciekawe miajsca, które chciałbyś poznać lepiej - zadaj sobie trud i zbierz skany interesujących Cię CZĘŚCI map szczegółowych, a nie całe płachty. W wielu miejscach (w rezerwatach, miastach itd.) można też znaleźć mapy w postaci np. tablic - robisz fotę i jedziesz.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Lipiec 16, 2011, 06:20:48
Drgnęło coś w temacie topograficznych map wektorowych rejony Karpat Ukraińskich.
http://www.navigation.com.ua/gps-mapa-karpat/carpathian-topo-maps.html
Projekt w fazie rozwojowej i ma jeszcze sporo białych plam, ale widać, że coś się dzieje w tym temacie.
Szkoda że o istnieniu tej mapy dowiedziałem się dopiero w trakcie pobytu w Gorganach - uniknąłbym pobłądzenia sugerując się rosyjskimi sztabówkami :(
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: ina w Lipiec 16, 2011, 09:56:15
"Dzięki uprzejmości Czeskich przyjaciół z firmy Aurius, mamy możliwość zaprezentować dziś, pierwszą mapę 3D okolic Połoniny Krasnej, Gorganów i Świdowca (http://www.karpaty.travel.pl/mapa_3d_gorgany.php)" :D

Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Lipiec 19, 2011, 09:24:36
kilka nowości od Compassu:

"Georóżnorodność i Atrakcje Geoturystyczne Województwa Małopolskiego"
zdjecie

Wraz z Państwowym Instytutem Geologicznym przygotowaliśmy atlas,
który zainteresować powinien nie tylko geologów, ale także każdego turystę czułego na piękno otaczającego nas krajobrazu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy dlaczego w jakimś miejscu stoi samotna góra lub czym jest ten kawałek skały widoczny w korycie potoku.
Takie właśnie miejsca pokazaliśmy na kilku specjalnych mapach: podstawowej w skali 1:200 000 i szczegółowych w skalach 1:50 000 - 1:10 000. Atlas uzupełnia obszerny -
60-cio stronnicowy - przewodnik opisujący tysiące atrakcyjnych geo-turystycznie miejsc województwa małopolskiego.

(http://compass.krakow.pl/zdjecia/images/Atlas%20geologiczny%20obwoluta%202011_przod_500.jpg)

oraz

"Użański Park Narodowy"

Wędruj na wschód! - kolejna mapa w sprzedaży
Obszar mapy obejmuje w większości Bieszczady Ukraińskie w obrębie Użańskiego Parku Narodowego. Na zachodzie sięga aż po Krzemieniec 1221m n.p.m., na północy po Sokoliki Górskie w dolinie Sanu, na wschód aż po pasmo Pikuja i Ostrej Hory, zaś na południe po Jaworniki, kompleks wyciągów i Luciańską Holicę.

(http://compass.krakow.pl/zdjecia/images/mapa_fragm.jpg)"Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec"

Nowa mapa Karpat Wschodnich jest już dostępna!
W naszym sklepie internetowym jest już dostępna nowa mapa obejmująca tereny Karpat Wschodnich: Gorgany, połoninę Krasną i Świdowiec.
Gorgany to legendarne góry stanowiące wyzwanie dla każdego prawdziwego turysty. Tutaj, przed II wojną światową, gdy góry te leżały na terenie Polski (do 1945 roku), rozwijała się całoroczna turystyka, funkcjonowały liczne schroniska, znakowano trasy. W okresie powojennym cała infrastruktura uległa zniszczeniu - góry stały się trudno dostępne. Uwzględniając duże zainteresowanie wyjazdami w ten teren i chcąc dostosować ten dziki teren do uprawiania turystyki, w ostatnich latach zaczęto odtwarzać bazę turystyczną i znakować szlaki. Do roku 2010 wyznakowano (zgodnie z PTTK-owskimi normami) ponad 750 km szlaków turystycznych.

(http://compass.krakow.pl/zdjecia/images/Gorgany%202011%20przod.jpg)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Lipiec 19, 2011, 09:54:25
warto nadmienić że mapa Gorganów nie różni się dosłownie niczym od mapy, którą niemal rok wcześniej wydał Ruthenus, więc średnia nowość, choć w ofercie Compassa jak najbardziej.
Swoją drogą całkiem przyzwoita mapa. Korzystałem z niej podczas ostatniego wyjazdu i jest czytelna, w miarę dokładna, choć przebiegi szlaków czasami lekko odbiegają od tego co pokazuje mapa, ale nie są to jakieś rozbieżności, których w porę nie dałoby się wychwycić w terenie.
Źródła są dobrze zaznaczone.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: andy w Październik 24, 2011, 13:08:18
Szukam bezskutecznie już od dłuższego czasu zimowej mapy Tatr wydawnictwa Sygnatura.
Jeśli ktoś ma zbędną lub gdzieś jeszcze spotka to jestem zainteresowany nabyciem.

jako ciekawostkę i uzupełnienie polukaj sobie tutaj:

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/Tatry-czesc-polska-WIG/Tatry-czesc-polska-WIG.html

i tutaj:

http://www.mapywig.org/m/OTHER_WIG_MAPS/TATRY_(CZESC_POLSKA)_WYD.NARCIARSKIE_20K_1938_P_400dpi.jpg

http://www.mapywig.org/m/OTHER_WIG_MAPS/TATRY_(CZESC_POLSKA)_WYD.NARCIARSKIE_20K_1938_L_400dpi.jpg
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Listopad 03, 2011, 15:13:23
Płatne mapy Google
http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,To-juz-pewne-Mapy-Google-beda-platne,wid,13955109,wiadomosc.html
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Listopad 03, 2011, 15:19:25
dla przeciętnego zjadacza internetu nic to nie zmieni, no może jakiś serwis typu hotele.pl zmieni API z google na innego dostawcę, np open street.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Listopad 18, 2011, 02:52:38
"Wyszedł" ;D nowy Global Mapper v13.00, z interesujących nowości dodali eksport do formatu Garmin KMZ oraz poprawili błędy WMS przez które nie działał m.in. nasz geoportal.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Shwarc w Listopad 18, 2011, 12:06:34
Kto mi podpowie pod jaka nazwą mogę zapisać plik mapy Garmina do telefonu na WM 6.5? Podpowiem, ze mam już gmapbmap.img, gmapsup2.img, gmapsupp.IMG
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: madmun w Styczeń 22, 2012, 22:47:47
Ati... jak ściągnąć mapy z Geoportalu :/
Da radę jakoś przez  MOBAC ?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 23, 2012, 11:32:11
Nie można ściągnąć przez MOBAC, bo to zupełnie inny typ udostępniania danych - WMS.

Geoportal najlepiej ściągać przez program MapTero (http://www.forum.eksploracja.pl/viewtopic.php?f=10&t=15196&st=0&sk=t&sd=a&start=125) lub Geoxa Viewer (http://www.cgis.pl/pl/geoxaviewer.php).
Ten pierwszy jest popularny, w wątku chyba są tutki.
Ja używam geoxy już nie pamiętam w czym był lepszy, ale mi się sprawdza i służę pomocą.

Oczywiście bezpośrednio z Geoxa wychodzą geotiffy, potem jeszcze dodaje w global mapperze czeskie topo 1:10k, eksportuję do geotiffa, którego importuje programem Touratech do formatu Rmaps.
Właśnie mi się udało przekonwertować kawałek topo 10k 40x40km (50000x50000pix). Czas pracy kompa ok. 100 godzin ;D ale na Locusie 1GB mapa działa wyśmienicie.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: lisu w Styczeń 23, 2012, 11:47:36
A masz mapy gór Kamiennych ???
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Styczeń 23, 2012, 12:28:44
Do ryków zrobię ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Luty 14, 2012, 13:36:30
Poszukuję mapy karpat rumuńskich - tylko rumuńskich i w całości, a nie trzystu map 1:50 000.
Ma ktoś coś może?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Luty 14, 2012, 14:29:11
Poszukuję mapy karpat rumuńskich - tylko rumuńskich i w całości, a nie trzystu map 1:50 000.
Ma ktoś coś może?

ale turystyczną? to raczej problematyczne, masz poszczególne pasma np. wydawnictwa dimap i takie ogóle jak tutaj: http://www.tpr.pl/rumunia/gory/
masz jeszcze ruskie wojskowe topograficzne 1:500000 w kilku kawałkach na moim chomiku lub hamerykanskie 1:250000 http://www.lib.utexas.edu/maps/romania.html

jaka skala Cie interesuje?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Luty 14, 2012, 15:19:24
Ati, nie turystyczna, fizyczna z naniesionymi nazwami poszczególnych pasm, taka jak w Atlasie powiedzmy
skala nie wiem, może jakieś 1:mln lub 1:1,5 mln lub nawet 1:2 mln, wolę jak najmniejszy format, ale na tyle duży, żeby się mieściło co trzeba
Chodzi o ogólny pogląd gdzie co jest.

Się zagapiłam i nie zauważyłam, że już zapodałeś linkacze - także dziękuję. O to chodziło.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: atanor w Kwiecień 25, 2012, 13:56:58
Plan wydał nową mapę Gór Izerskich w skali 1:25 000 również w wersji laminowanej.
http://galileos.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=17&products_id=610
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: cygnus w Kwiecień 25, 2012, 23:46:04
Witam,

Ostatnio wpadłem na bardzo fajną mapkę online  http://hikebikemap.de/    Niby bazuje na www.openstreetmap.org ale jest więcej szczegółów
jak np kolory szlaków itp.

Polecam

Cygnus 
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: darson w Kwiecień 27, 2012, 21:35:59
Jura i GPS
http://www.alferek.republika.pl/gps/gps.htm
i inne trasy
http://www.alferek.republika.pl/trasy/trasy.htm
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: bobas w Lipiec 04, 2012, 11:38:16
Poszukuję mape fogaraszy pod garmina , istnieje cos takiego ?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Misiek_86 w Lipiec 04, 2012, 12:02:26
Tutaj masz jakieś mapy:
http://openmaps.eu/download?q=dlmap/RO/img
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: darson w Lipiec 29, 2012, 17:17:33
Znalazłem taką stronkę i nie wiem, który program jest najlepszy (najbardziej odpowiedni) do czytania plików OSM ? Chcę je wrzucać do Garmina i chyba mi tego brakuje w kompie, bo nie mogę odczytać mapy Norwegii.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software/Desktop
Będę wdzięczny za podpowiedź .
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: kww24 w Sierpień 29, 2012, 11:33:28

Wydzielone z: [Akcesoria] Odbiorniki GPS

a do krzoków mam produkcję GpsManiaka
Trochię się gubię. GPSManiak zrobił jakąś mapę, czy nakładkę na istniejące mapy?
A PL Topo, lub Topo PL to czyje mapy są i do czego się właściwie nadają, bo sprawa jest taka, że w sklepach często występują w zestawach i nie wiem, czy warto dopłacać.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Sierpień 29, 2012, 11:40:35
Masz mapę Garmina "Topo Poland 2011", ona funkcjonuje od lat.  Od miesiąca jest na rynku nowa mapa, pod szyldem Azymutu - "PL Topo", (duużo lepsza i duuuuzo tańsza od garminowskiej). One obejmują całą Polskę, mają bazy danych, itp.
A mapa o której pisałem powstała do użytku domowego i stworzył ją Maniak, ja ją od niego dostałem i używam. Obejmuje wybrane obszary Polski i okolic.
Dla moich celów jest świetna. ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: kww24 w Sierpień 29, 2012, 11:54:00
Oki, czyli w sklepowych zestawach jest garminowska mapa, warta jedynie tego żeby ją dostać za darmo. jak miałbym płacić to warta grzechu jest ta z Azymutu. i tu mi się rozjaśniło.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Sierpień 29, 2012, 12:03:42
Masz mapę Garmina "Topo Poland 2011", ona funkcjonuje od lat.
A scislej od ok 1,5 roku.
Wczesniej byla gpmapa z poznanskiego imagisu.
Prawdopodobnie to co obecnie sprzedaje Azymut to jakas scheda po GPmapie, ale glowy nie dam bom nie widzial na oczy.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Ivan w Sierpień 29, 2012, 12:05:37
Topo Polska 2011 nie jest za darmo w zestawie, tylko kosztuje prawie 400 zł. Mam ją.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: kww24 w Sierpień 29, 2012, 12:15:26
Topo Polska 2011 nie jest za darmo w zestawie, tylko kosztuje prawie 400 zł. Mam ją.
Biorąc pod uwagę cenę Dakoty 20 + mapa za 999 pln, to chyba tak jak by była za prawie darmo.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misio w Sierpień 29, 2012, 12:18:40
No, gdzie!
Wszędzie masz 20-tkę bez mapy za okole 900 i z mapą za 1250.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: kww24 w Sierpień 29, 2012, 12:22:15
www.euro.com.pl  ;D mój ulubiony sklep na raty ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Piotrek w Sierpień 29, 2012, 12:43:22
Masz mapę Garmina "Topo Poland 2011", ona funkcjonuje od lat.
A scislej od ok 1,5 roku.
Wczesniej byla gpmapa z poznanskiego imagisu.
Prawdopodobnie to co obecnie sprzedaje Azymut to jakas scheda po GPmapie, ale glowy nie dam bom nie widzial na oczy.


Ta wariacja produktu jest od 2 lat, ale były poprzednie, logicznie zbieżne, dlatego piszę, że produkt funkcjonuje od lat.
PL Topo nie jest w schedzie, to odrębny produkt oparty o bazę Emapy.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Yatzek w Wrzesień 30, 2012, 12:35:46
Grzebałem w sieci i znalazłem coś ciekawego. Chyba jeszcze nie było na forum...

http://garminwpolsce.pl/map.html
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Dominik.M w Wrzesień 30, 2012, 16:32:22
Yatzek - słaba ta mapka - nawet większości dróg na Ślęży (najbardziej wydeptywana góra w okolicy Wrocławia) nie ma :(
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Yatzek w Wrzesień 30, 2012, 19:39:11
Yatzek - słaba ta mapka - nawet większości dróg na Ślęży (najbardziej wydeptywana góra w okolicy Wrocławia) nie ma :(

Hmmm... Gdybym ja to robił, to by była idealna  ;D

Ale przynajmniej Główny Szlak Beskidzki jest w całości i szlaki w moich okolicach też są.
Co prawda nasycenie szczegółami i dokładność też może na kolana nie powala, ale to już dobry start, bo mniemam, że mapa będzie się rozwijać.
No i co dla mnie istotne, można sobie zliczać kilometry i jeszcze trochę tam jest opcji, ale nie wszystko rozgryzłem.

Ot, - kolejna ciekawostka przyrodnicza...  :) A nuż komuś coś podpasuje...
Pochwalmy tak ciut-ciut - za mało by Garminy osiadły na laurach, a na tyle, by Ślężę omapowali...  :D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: jednorożec w Styczeń 23, 2013, 14:24:36
Coś dla miłośników jaskiń i geologii.- zamieściłam w temacie speleologicznym ale może i tutaj będzie pomocne, dlatego daję odnośnik do plików shp w układzie 1992
http://web3.pgi.gov.pl/dwm/DownloadManager_v1.aspx?lang=pl
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Styczeń 24, 2014, 07:40:11
Przypadkowo trafiłem na ciekawy projekt map3D
http://www.adventuremapping.pl/
Gość umozliwia  też pobranie map. np. Tatry na takiej mapie 3D prezentują się bardzo elegancko.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Luty 25, 2014, 21:52:07
W najnowszej aktualizacji Locusa Pro dostaliśmy do pobrania bardzo przyzwoite mapy wektorowe niemal całego świata.
Minusem jest to, że sa płatne, ale IMO cena całkiem przyzwoita, bo za 12 zł z hakiem dostajemy możliwość pobrania 5GB map z całego świata.
Przykładowo mapa PL to niecałe 400 MB. Mapa Ukrainy to ok 300 MB.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: semow w Luty 25, 2014, 21:59:54
Ukrainy to nie pobieraj, może się pozmieniać niedługo :P
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: HAMMET w Luty 25, 2014, 22:17:21
Doczu, jak sie nazywa ta mapa w locusie ? (kupilem jakis czas temu locusa, tylko nie uzywam za bardzo:) )
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: madmun w Luty 25, 2014, 22:25:02
Hammet slim nowy wyszedł na androidzie 4.4.2 stabilna wersja, sobie zainstaluj :-)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Luty 26, 2014, 04:26:21
Ukrainy to nie pobieraj, może się pozmieniać niedługo
hehe... nie pobierałem bo i tak się nie wybieram w najbliższym czasie :)
Doczu, jak sie nazywa ta mapa w locusie ?
to nie jest jedna mapa.
W wektorowych szukaj.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: sinus w Marzec 27, 2014, 17:13:33
Poleci mi ktoś jakiś program na PC do:
- tworzenia waypontow
- planowania trasy
Tak żeby mógł to potem przesłać do eTrexa
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Gugul w Marzec 27, 2014, 18:25:56
Garminowski BaseCamp działa u mnie zadowalająco. Spokojnie zaplanujesz trasę dodasz waypointy czy punkty trasy.
http://pol.garmin.com/topopolska/planning/planning-applications.html
Program jest darmowy.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: sinus w Marzec 28, 2014, 00:15:20
Wypróbuje :) W między czasie znalazłem http://xcplanner.appspot.com/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Gugul w Marzec 28, 2014, 11:17:26
To może takie z online?
www.mapmyhike.com
export jest do telefonu albo pliki gpx bądź kml
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: kapr w Kwiecień 25, 2014, 08:34:43
Poleci mi ktoś jakiś program na PC do:
- tworzenia waypontow
- planowania trasy
Tak żeby mógł to potem przesłać do eTrexa

Jeśli zależy Ci tylko na tych rzeczach, które wypisałeś to najprościej chyba google earth ;-)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: leśna dusza w Maj 20, 2014, 21:54:27
Poszukuję zestawu map (papierowych) pokrywających całe Sudety - Główny Szlak Sudecki. Nie muszą być wszystkie z jednego wydawnictwa ani być w tej samej skali. Skala 1:50000 - 1:75000, w ostateczności do 1:100000. Muszą być czytelne, bez zbędnych informacji, najlepiej niezbyt ciężkie.  Są mapy Compassu, które załatwiają tylko fragment, są obiecujące ExpressMap: Sudety Wschodnie, Środkowe i Zachodnie 1:60000, ale znalazłam tylko małą zajawkę i nie jestem pewna jak z czytelnością, nie mogę też znaleźć czy obejmują cały obszar, choć wygląda na to, że tak. Oglądałam jeszcze jakąś wydawnictwa na "K" (zapomniałam nazwę), ale grafika była straszna. Możecie coś polecić?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Red-Angel w Maj 20, 2014, 22:07:48
są obiecujące ExpressMap: Sudety Wschodnie, Środkowe i Zachodnie 1:60000, ale znalazłam tylko małą zajawkę i nie jestem pewna jak z czytelnością, nie mogę też znaleźć czy obejmują cały obszar, choć wygląda na to, że tak.
Te mapy są ok, sam z nich korzystam. Co do obejmowania GSSu to go pokrywają. Jedynie nie wiem jak jest ze skrajną częścią w okolicach Prudnika/Paczkowa, bo tam chyba jest kawałek "dziury" w ich przebiegu z tego co pamiętam. Ale to mogę sprawdzić później  w domu i napisać jak jest. A ta dziura jest spowodowana tym, że tam jest odcinek nizinny, więc gór brakuje.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: leśna dusza w Maj 20, 2014, 22:16:16
Dzięki! Jeśli możesz sprawdź jak to jest z tym nizinnym odcinkiem.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Red-Angel w Maj 20, 2014, 23:29:23
Jestem w domu i oto jak się mają sprawy:

W przebiegu GSSu jest dziura między Paczkowem a Głuchołazami. Reszta, czyli Świeradów-Zdrój - Paczków oraz Głuchołazy - Prudnik jest.
Oczywiście, jeżeli interesuje Cię również to przedłużenie szlaku.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: leśna dusza w Maj 20, 2014, 23:44:24
Dzięki, to chyba kupię te mapy. Sporego kawałka brakuje, no nic, jakby ktoś wiedział o jakiejś mapie tego odcinka Paczków-Głuchołazy to poproszę o info. Akurat to przedłużenie wydaje mi się szczególnie ciekawe.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Red-Angel w Maj 20, 2014, 23:54:47
A wg mnie właśnie ten odcinek jest najmniej interesujący :-P Wiadomo, rzecz gustu.

Z moich zbiorów map, ten odcinek - idealnie wręcz - obejmuje czeska mapa Shocart nr 457: Jeseníky, Rychlebské hory 1:40 000 - http://ksiegarnia-podroznika.pl/jeseniki-gory-rychlebskie-mapa-turystyczna-p-6060.html
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: leśna dusza w Maj 21, 2014, 00:00:37
O, super, problem rozwiązany! :)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: turasznik w Lipiec 22, 2014, 21:20:11
Hej, kupiłem sobie ostatnio mapę mojej okolicy z wydawnictwa Compass  http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/109/Kaszuby-Srodkowe (http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/109/Kaszuby-Srodkowe) nie wiem jak się nazywają tego typu mapy ale zakładam, że nie są to mapy wektorowe, bo zrobione są z obrazu a nie z linii. Używam jej z locusem. Chciałbym znaleźć coś takiego dla Szwecji czy też Norwegii, ale najpierw muszę wiedzieć jak to się fachowo nazywa  :P  Ktoś ma doświadczenia z kierunkami północnymi i z takimi cyfrowymi mapami ?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: prosiakt w Lipiec 23, 2014, 00:40:36
Link sie nie wyświetla .
Ale jeśli chodzi Ci o mapy topograficzne Norwegi , to zainstaluj Oruxmaps na telefonie ( myśle ze masz telefon z z Androide , skoro używasz Locusa ) i w mapach online wybierz sobie "Statkart Toporaster 2 ( NO ) " albo  " Statkart Topo2" to sa najdokładnijesze mapy norwegi - tyle wiem o norwegi bo sam używałem
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Lipiec 23, 2014, 04:27:27
http://vectormaps4locus.eu/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: turasznik w Lipiec 23, 2014, 12:57:49
Ponownie wstawiam link:
http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/109/Kaszuby-Srodkowe/ (http://compass.krakow.pl/katalog-produktow/109/Kaszuby-Srodkowe/)

Jeżeli chodzi o http://vectormaps4locus.eu/ to można je pobrać nawet przez samego Locusa wchodząc w sklep - ale nie ma na nich 1/3 tych dróg, które są na tej mapie z Compassu :/
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Alpamayo84 w Lipiec 27, 2014, 01:02:22
możesz jeszcze rzucić okiem na to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kartapps.norgeskart&hl=pl
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Lipiec 29, 2014, 23:48:27
Jeżeli chodzi o http://vectormaps4locus.eu/ to można je pobrać nawet przez samego Locusa wchodząc w sklep - ale nie ma na nich 1/3 tych dróg, które są na tej mapie z Compassu :/
No taaa tylko compass nie udostępnia map niemal całego świata.
Te pobrane przez Locusa mają znacznie większy rozmiar niż te pobrane przez stronkę.
Z ciekawości pobrałem przez stronkę, te mapy, które miałem już ściągnięte przez Locusa i cholera nie wiem jak to wytłumaczyć, ale poziomem szczegółów nie różnią się
Mapka Władywostoku o wielkości niecałych 6 MB nie odstaje szczegółowością i zasięgiem od tej samej mapy pobranej przez Locusa, która zajmuje 140 MB.
Nie wiem czy ta mniejsza mapa ciągnie dane z jakiegoś kesza czy jak, ale różnic nie ma.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: turasznik w Lipiec 30, 2014, 08:06:56
No taaa tylko compass nie udostępnia map niemal całego świata.

No właśnie :) Dlatego, zdecydowałem się jednak na http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-TOPO-Sweden-Gotaland-v3-010-11433-01-/521 (http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-TOPO-Sweden-Gotaland-v3-010-11433-01-/521) do Szwecji - odpalić można te mapy na androidzie za pomocą Oruxmaps, o którym mówił wcześniej prosiakt. Można w niektórych ciemnych przystaniach internetu znaleźć paczkę całej Szwecji - połączonej w jednym pliku - ale to rozwiązanie dla odważnych :)

możesz jeszcze rzucić okiem na to: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kartapps.norgeskart&hl=pl

Dzięki za tego linka. Mapka naprawdę dobrze się prezentuje !
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misiak76 w Wrzesień 23, 2014, 15:52:01
Ostatnio znalazłem fajną aplikację dla Czech i Słowacji. Jest to elektroniczna mapa tych krajów wraz ze wszystkimi szlakami. Fajne jest w niej, że można ją ściągnąć na swartfona i nie korzystać z netu. Aplikacja dostępna jest dla Andka i jest to Mapy.cz.
Mi się przydała zarówno przy zwiedzaniu miast jak i włóczędze po czeskich górach. W Słowacji jej nie sprawdzałem.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: zajcman w Wrzesień 14, 2015, 17:12:48
Szukuje sie do kilkudniowego marszu i mam takie male pytanie odnosnie mapy . Przed podroza skanujecie / kserujecie mape papierowa aby nie zniszczyc orginalu ? Macie jakies patenty co do uzywania map aby jej nie zniszczyc albo jak w ladwy sposob ja skserowac bez rzucania "paniami pracujacymi" na prawo i lewo ?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Shwarc w Wrzesień 14, 2015, 18:27:23
Może w mapniku?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: semow w Wrzesień 14, 2015, 19:48:51
Szeroka taśma przezroczysta.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Shwarc w Wrzesień 14, 2015, 20:02:09
Szeroka taśma przezroczysta.
Nie piepszy się z czasem?
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: semow w Wrzesień 16, 2015, 11:42:58
Może miejscami się woda dostawać pod taśmę, zależy jak dokładnie się obklei, to nie jest idealny sposób ale tani i prosty. Wymaga trochę pracy.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Tadek w Wrzesień 16, 2015, 16:13:56
szeroka taśma :D patent archaiczny ale skuteczny jednak mapnik bardziej funkcjonalny - jak trzeba to zawsze pod ręką, służy za deskę do krojenia jak i talerz a co najważniejsze - zawsze jest na czym usiąść. a jeśli chodzi o mapę to i tak się niszczy bo doginasz ją tak aby Tobie było wygodnie a nie tak jak się za nowości składała - jak się rwie to wtedy ją taśmą dopiero - jeśli moje "Karkonosze" wytrzymują 2 lata to po kilku dniach marszu odsprzedasz swoją  jak nową  ;D
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Abo w Luty 02, 2016, 11:47:48
Wątek zanika ;)
Ja przed wyjazdem ściągam jak najwięcej map elektronicznych, kupuję papierowe. Papierowe skanuję.
Ściągam z internetu (np. wikiloc, strony lokalne) i od znajomych ścieżki GPS.
Dodaję na mapy ścieżki, punkty, wszystko przetwarzam na mapy elektroniczne.
Ładuję to samo do tableta, telefonu, garmina. Papierowe do bagażnika jako backup. I w drogę.
Ale ja to normalny nie jestem. I taki turysta wakacyjny :)

Aha, głównie używam Locusa na androidzie i Oziego na PC
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: iwonapro w Luty 02, 2016, 14:41:19
Trochę górskich map dostępnych on-line.

http://goryiludzie.pl/mapy-online
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Abo w Maj 25, 2016, 10:55:46
http://www.openandromaps.org/en/downloads (http://www.openandromaps.org/en/downloads)
Mapy OSM pod Locusa, myślę że lepsze od tych ze sklepu Locusa. Dość dużo górskich ścieżek i dość poprawne - sprawdzane Czarnogóra i Albania.
Ze sklepu locusa miały trochę mniej ścieżek i POI.
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: misiak76 w Kwiecień 21, 2017, 08:46:14
Znalazłem ostatnio aplikację z mapami odwzorowaniem rzeźby terenu. W górach nawet ładnie się prezentuje ;) Są zaznaczone jakieś ścieżki ale bez opisu szlaków. Narazie tylko znalazłem zastosowanie do pokazywania dzieciakom gdzie z nimi pójdę i na jaką górę wejdziemy ;) Zaciekawiłem jch do takiego stopnia, że teraz same analizują i szukają ciekawych miejsc :)
Poza tym można mapy ściągnąć na smartfona, przynajmniej jest taka opcja w programie ale jeszcze z niej nie korzystałem.
Aplikacja to: ElevMaps.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: Alpamayo84 w Kwiecień 21, 2017, 09:54:42
Tak coś mam też w SeeMap An "jeszcze bardziej 3D"

(https://images83.fotosik.pl/520/bdec9051f1c65eb2.png) (http://www.fotosik.pl/zdjecie/bdec9051f1c65eb2)
Tytuł: Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
Wiadomość wysłana przez: dave w Marzec 30, 2020, 21:00:57
W ramach ciekawostki - archiwalne mapy Polski i Europy Środkowej: http://igrek.amzp.pl/