Autor Wątek: [Śpiwory puchowe] Cumulus Lite Line 300  (Przeczytany 30703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łużyn

Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus Lite Line 300
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2014, 22:15:43 »
Deal, jak to deal - niesie ze sobą pewne obowiązki ;).

W ramach grupowego zamówienia w Cumulusie zakupiłem dwie rzeczy, jedną z nich jest śpiwór Cumulus Lite Line 300. Nie widzę innych, którzy wybrali podobnie, a sweter ma już sporo użytkowników więc zaczynam od niego.
Od razu podkreślę, że śpiwora użyłem tylko dwa razy do tej pory, wyłącznie w warunkach schroniskowych. Więc to naprawdę tylko pierwsze wrażenie.
Pierwsze dobre wrażenie to wykonanie - trochę bałem się, że przy takim hurcie Cumulus może zejść trochę z jakością szycia. Na szczęście nic takiego nie zauważyłem. Wszystko ładnie i porządnie zszyte, żadne pióro na razie nie uleciało ;). Jedyne zastrzeżenia przy wykonaniu miałbym do zakończenia ściągacza - nie wiem czy zwykła pętla gumy starczy. A nie chciałbym "łowić" go w sytuacji, kiedy byłby potrzebny. No i przydałaby się jednak jakaś osłona listwy przy głównym zamku, musiałem bardzo się pilnować, żeby jej nie przyciąć...

Jeśli idzie o sam krój to ciężko mieć obiektywne zastrzeżenia, mógłby być ewentualnie odrobinę szerszy. Ale ja lubię wiercić się w nocy ;). Kaptur wydaje mi się trochę za płytki. Wiem, że to nie jest śpiwór na ciężkie warunki pogodowe ale czułbym się bardziej komfortowo.

Śpiwór potrzebuje dość dużo czasu, żeby osiągnąć pełen loft. Do tej pory nie miałem nic z puchu 850, najwyżej 750 bodajże i tam szybciej puch się rozprężał. Może to kwestia przygotowania większej ilości miejsca przez projektanta, w końcu ten puch jest delikatniejszy. Zasadniczo nie powinno to mieć wpływu na użytkowanie.

Jeśli idzie o komfort spania to już wiem, że bez maty samopompującej nie podchodzę. Spałem ostatnio na cienkiej karimacie i rano poczułem co oznacza twarde podłoże... Nie jest to wada śpiwora ale muszę o tym pamiętać. No i bez jakiegoś polara pod głowę nie da się spać ;). Przy temperaturze ok. 10 stopni w pomieszczeniu komfort spania był ok, zamek lekko uchylony. Przy 20 stopniach było już zdecydowanie za gorąco i rano obudziłem się na zewnątrz. Nie miałem okazji sprawdzić granicy komfortu i mam nadzieję, że niedługo znajdzie się ku temu okazja.
Na chwilę obecną jestem zadowolony z wyboru, zakupiłem go głównie z myślą o mojej dziewczynie i ona też na pewno dołoży swoją opinię :)
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2014, 22:15:43 »

Offline Photon

« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2014, 22:43:22 »
Poproszę o wymiary worka...tego "bojowego" ;)

Offline Ivan

« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 13, 2014, 08:56:43 »
Jedyne zastrzeżenia przy wykonaniu miałbym do zakończenia ściągacza - nie wiem czy zwykła pętla gumy starczy. A nie chciałbym "łowić" go w sytuacji, kiedy byłby potrzebny.
Wystarczy spokojnie :) A zaletą takiego rozwiązania jest łatwość wymiany gumy (np. na sznurek gdyby ktoś chciał lub na nową gdy się zużyje).

No i przydałaby się jednak jakaś osłona listwy przy głównym zamku, musiałem bardzo się pilnować, żeby jej nie przyciąć...

Zapina się podkładając pod spód palec i wtedy nic się nie wcina. Potem ten nawyk wchodzi w krew. Teraz podkładam palec pod maszynkę nawet jak zapinam śpiwory z listwą i zwykłe kurtki ;)

Offline rosowka

« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 13, 2014, 12:55:31 »
Mam dwa śpiwory Cumulusa - omawiany LL 300 oraz MT 700. W obu kaptury są bardzo płytkie. W tym tak bardzo to nie przeszkadza bo używam go głównie w cieplejszych warunkach, ale w MT700 jest to już problem, trzeba się docieplać czapką. Wcinanie się materiału też ma miejsce, ale nie jest to jakimś problemem. Po pewnym czasie nabiera się wprawy i jak pisze Ivan, palec sam idzie wzdłuż suwaka i zabezpiecza materiał.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2014, 16:11:54 »
palec, palcem - tu nie trzeba wielkiego geniuszu. ale znam siebie i wiem, że w pośpiechu nieraz przytnę tę listwę ;D

Poproszę o wymiary worka...tego "bojowego" ;)

spakowany: 29x18x15cm.
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline Red-Angel

« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2014, 02:26:06 »
palec, palcem - tu nie trzeba wielkiego geniuszu. ale znam siebie i wiem, że w pośpiechu nieraz przytnę tę listwę ;D
Ano przytniesz :D Nawet po wielu dniach w tym śpiworze czasem się to zdarza. Ale na szczęście materiał jest na tyle wytrzymały, że takie przycięcia nic mu nie robią i dalej jest w całości bez uszkodzeń.

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2014, 08:47:24 »
Ostatnio sobie wszedłem z ciekawości na stronę cumulusa i oczom mym się ukazała nowa szata graficzna. Ale nie to jest istotą. Zaciekawiło mnie to, że jest tam trochę nowych zdjęć i m.in. LL 300, a właściwie cała seria LL. I wydaje się mnie, że kaptur został przeprojektowany. Czy mam rację? Czy tylko to takie wrażenie?
http://cumulus.pl/thumbnail.php?file=106&crop=0
podaję link bo zdjęcie w pełnym formacie rozpycha forum, a niewprawnym do zmieniania wielkości tego zdjęcia.
black hole sun

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 26, 2014, 08:47:24 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:25:20 »
A ja powiem więcej, mi się wydaje że poza jakby głębszym kapturem zamek został obniżony do dołu. Lex nic nie trąbił na ten temat więc może to być magia fotografii i Photoshopa

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 26, 2014, 10:30:06 »
No właśnie takie te kaptury jakby z raba czy robertsa wzięte. W każdym razie takie bardziej kształtne niż w moim LL.
Ale jak z tym jest faktycznie to tylko firma lub Lex mogą wyjaśnić.
black hole sun

Offline Ysabell

« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2015, 18:28:08 »
Udało mi się zmarznąć w LL300! W dzień było na pewno powyżej 20 stopni, w nocy trochę gorzej, ale współspływający twierdzili, że to była ciepła noc. Ja spałam w legginsach i dwóch koszulkach syntycznych- bezrękawnik+długi rękaw, grubych skarpetach i czapce, bez kaptura- czapka lepiej chroniła zatoki. No i zmarzłam, dopiero jak ubrałam polar to zasnęłam. Także, "lekkie warunki zimowe" to trochę przesada na ten śpiwór ;)
Ja mu mówię dopraw sobie na talerzu bo dzieci przecież jedzą on nie jest sam nie może wymagać żebym ja wszystkim ostro gotowała a na dwa garnki no luuudzie przesada

Offline Shwarc

« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 12, 2015, 18:43:34 »
Producent określa go jako +4 dla kobiety więc do lekkiej zimy (przymrozki) niebardzo

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 12, 2015, 19:24:16 »
Nie martw się, jam chłop i też zmarzłem jak mnie przydybał tej jesieni przymrozek w Regietowie. :D Oczywiście spałem w LL 300.
black hole sun