Autor W±tek: [¦piwory puchowe] HiMountain Arctic Basic New  (Przeczytany 7672 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline chmurek

[¦piwory puchowe] HiMountain Arctic Basic New
« dnia: Luty 16, 2014, 18:35:59 »

* ¶piwór wypełniony jest 1000 g puchu gęsiego 750 cu in EU (800+ US) (stosunek puchu do pierza 95/5).

* waga: 1500 g

* zakres temperatur: Extreme -45 / Limit -29 / Komfort -20

Ktos cos wie , słyszal , widzial , dotykał ?  ;D O opinie w necie cieżko , w samym HiM nikt nic nie wie bo dzwonilem . Nie potrafia podac z jakiego materialu jest wykonany ,  jakie zamki itp -nikt nic nie wie . Dosłownie tajemnica  ;D  a produkt flagowy i nie tak tani na tle konkurencji . Jedyne co sie dowiedzialem to ze mozna smialo uzywac go na 5-6 tys , ale to zadna nowina (chyba  :P) .  Generalnie obsluga lekko mowi±c kiepska  , mimo obietnic odpowiedzi na moje pytania mailowo jako że przez tel uzyskanie dokladnych informacji graniczyło z cudem  nikt nie raczyl do dzis sie skontaktowac ( mija dobre 2 tyg ,  mialo byc 2 dni max ).

forum.outdoor.org.pl

[¦piwory puchowe] HiMountain Arctic Basic New
« dnia: Luty 16, 2014, 18:35:59 »

Offline Photon

Odp: [¦piwory puchowe] HiMountain Arctic Basic New
« OdpowiedĽ #1 dnia: Luty 16, 2014, 18:45:13 »
to jest więcej niż pewne, że nikt w HiM nie widział na oczy produkcji tego spiwora... może nawet nie maj± obecnie żadnego na stanie. Kto¶ to dla nich szyje, a oni to tylko wysyłaj± do klienta...może Yeti...?

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #2 dnia: Luty 16, 2014, 19:00:12 »
Tez mam takie przeczucia  iż nie jest to ich produkcja , stad zacz±łem węszyć  :D . Przezabawnie-irytujace  bylo to przelaczanie po calej firmie od Pana X do Pana Z przez pana Y . A i tak wszystko wie tzw product manager pan M (postac autentyczna ), niemniej poswiecilem na to pol dnia i nic sie nie dowiedzialem .  Jednak jakby kto¶ co¶ wiedział chetnie posłucham , jako że moge go mieć na bardzo , bardzo  , dobrych warunkach (stad Cumulus niekoniecznie wchodzi w gre ) .

Offline całka

« OdpowiedĽ #3 dnia: Luty 16, 2014, 20:08:42 »
jako były pracownik HiMa potwierdzam brak kompetencji pracowników ;D
jak kiedy¶ zapytałam Pani Dyrektor Regionalnej o kształt komór i ogólnie próbowałam się dowiedzieć co¶ więcej o tych ¶piworach to nie wiedziała o co pytam ;)

także niestety ale nawet ja nie umiem odpowiedzieć za bardzo na Twoje pytania
jedyne co powiedzieć mogę to:
1) duży po spakowaniu
2) przechowywany w HiMach po kilka lat (niezbyt często kto¶ to kupuje) zapakowany cały czas w worki kompresyjne
3) kup Cumulusa ;D

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #4 dnia: Luty 16, 2014, 20:22:06 »
1.Po spakowaniu to taka Alaska wiec w "normie  "  ;)

2.Podczas rozmowy okazalo sie , ze czas oczekiwania 2-3 tyg . Wiec obecnie bylby ¶wieżak   :)

3. Wzialbym bez wahania , tylko za Cumulusa musze dac sporo , sporo wiecej ( brak zniżki  :()

No nic poczekamy moze cos ciekawego wyplynie podczas tej dyskusji . A jak nie ,  trzeba bedzie sie zastanowic bo kupowanie kota w worku nawet na bardzo korzystnych warunkach nie jest niczym dobrym . Apropo Pani Dyr , to jej praca nie polegala tylko i wylacznie na straszeniu realizacja planów sprzedażowych ? ;D - odwieczni dyr tak juz maja

Offline całka

« OdpowiedĽ #5 dnia: Luty 16, 2014, 20:37:35 »
1.Po spakowaniu to taka Alaska wiec w "normie  "  ;)

2.Podczas rozmowy okazalo sie , ze czas oczekiwania 2-3 tyg . Wiec obecnie bylby ¶wieżak   :)

3. Wzialbym bez wahania , tylko za Cumulusa musze dac sporo , sporo wiecej ( brak zniżki  :()

No nic poczekamy moze cos ciekawego wyplynie podczas tej dyskusji . A jak nie ,  trzeba bedzie sie zastanowic bo kupowanie kota w worku nawet na bardzo korzystnych warunkach nie jest niczym dobrym . Apropo Pani Dyr , to jej praca nie polegala tylko i wylacznie na straszeniu realizacja planów sprzedażowych ? ;D - odwieczni dyr tak juz maja

ciężko mi dyskutować nie maj±c do końca sensownych argumentów na poparcie swoich tez ale
1) skoro ¶piwór wisi w sklepie internetowym tzn że jest w jakim¶ sklepie stacjonarnym w PL, więc je¶li w sklepie w jakim¶ mie¶cie powiedzieli Ci że czas oczekiwania 2-3 tyg to raczej bym się nie łudziła że Ci go uszyj±, tylko po prostu sprowadz± z innego sklepu ;)
no chyba że się co¶ zmieniło od "moich czasów" ale jeszcze pół roku temu tak było

2) masz jak±¶ sensown± zniżkę w HiMie? bo je¶li nie, to nadal uważam że lepiej żeby¶ poszedł w cumulusa -nawet bez zniżki ;)

z reszt± tu na forum do¶ć łatwo jest "zapracować" na duż± zniżkę w cumulusie, trzeba tylko trochę się postarać.
No chyba że zależy Ci na ¶piworze od ręki, to nic nie poradzę.

W każdym razie na HiMowe ¶piwory bym uważała, chyba że masz pewno¶ć że Ci wyszyj± nowy. Je¶li nie, to miej pewno¶ć, że leżał w worku kompresyjnym od czasu jak go wyprodukowali ;) i wtedy sam podejmij decyzję czy taki ¶piwór chcesz czy nie.

Je¶li chodzi o ich jako¶ć (w sensie wykończenia itp) to ogólnie ze ¶piworami nigdy nie było w haju problemów (tzn ludzie nie reklamowali), ale chyba bałabym się tam kupić ¶piwór za 1200zł w regularnej cenie

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #6 dnia: Luty 16, 2014, 20:51:43 »
Dzieki Całka , reklame robimy firmie ze hoho  :) .  Z lekka przerażajace jest to co piszesz . A zniżka hmmm , tak sie sprawy poskładaly ze moglbym go miec za 30 % wartosci , ale nawet 30 % wyrzucone w błoto to jednak kilka stówek . Ciezko zas bedzie uwierzyc po tym co piszesz , ze spiworek szyty na czasie .  A nie chce mi sie dzwonic do wszystkich sklepów HiM :)

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #6 dnia: Luty 16, 2014, 20:51:43 »

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #7 dnia: Luty 16, 2014, 21:03:45 »
za 400zł może i warto zainwestować, też nie przesadzajmy z t± utrata wła¶ciwo¶ci w worku.

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #8 dnia: Luty 16, 2014, 21:05:57 »
No wlasnie nie mam wiedzy w tym temacie , a jakby tak poleżakował z rok w ten sposob nie mialoby to wiekszego znaczenia  ? Czy jednak ? Najgorsze to kupic tanio , a pozniej kupowac po raz drugi . No i dalej nie wiadomo czyj to produkt tak naprawde , wierzyc ze ich ?

Offline całka

« OdpowiedĽ #9 dnia: Luty 16, 2014, 21:09:31 »
nie no za 400zł to bierz :)
ogólnie jako osoba która miała ze sprzętem HiM styczno¶ć na codzień (sama też posiadam kilka produktów) do¶ć obiektywnie ocenić mogę co jest warte zakupu a co nie
jak piszę - na ¶piwory ludzie nie narzekali
ja tylko grzecznie mówię jak s± przechowywane, i że 1200 bałabym się dać
400zł warto na pewno, bo nawet jak Ci się z jakich¶ przyczyn nie sprawdzi to spokojnie go za tyle albo i więcej sprzedasz

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #10 dnia: Luty 16, 2014, 21:32:57 »
Dziekuje Pani Dobra Rada   :D , moze jest to jakis sposob . Musze pomyslec , a jakby ktos mial cos do dodania to prosze pisac  :P

Offline arafat

« OdpowiedĽ #11 dnia: Luty 25, 2014, 21:47:52 »
dotykałem, używałem, mam :)
polecam. zwłaszcza za taaaak± cenę. możesz załatwić więcej? ;)
używałem go na wyjeĽdzie za koło polarne ubiegłej zimy. przy -30 spałem w cienkiej bieliĽnie. przy -20 wystarczały majtki :)
wsio oczywi¶cie pod namiotem.
materiał zewnętrzny to jaki¶ delikatny nylon. chyba jako¶ impregnowany bo nie chłonie wody. szron zbieraj±cy się wkoło ust nie powodował zamakania pierza. lekki i fajnie się kompresuje. plotka z firmy (zwi±zana z PHZ) donosi, że to model opracowany i przetestowany na ich wyprawach.
współspacz miał cumulusa alaskę 1300. też nie narzekał na zimno ale te gabaryty... ;)
tygodniowy wypad przetrwał bez szwanku. potem kumpel go używał w alpach. też zachwycony ;)

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #12 dnia: Marzec 01, 2014, 21:50:38 »
No zalatwic wiecej nie moge niestety  :(, ale Twoja opinia swiadczy o tym , ze nie jest az tak tragicznie z tym produktem . Raczej go wezme , mam nadzieje ze do tego czasu nie pojawi sie jakas diametralnie skrajna opinia  ;D . Dziekuje za informacje + leci .

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #13 dnia: Marzec 08, 2014, 16:14:49 »
¦piwór zamówiony  . My¶le że powinien być do końca przyszłego tyg , jak dojdzie opisze pierwsze wrażenia  :P  Je¶li byłby kto¶ na forum z moich okolic (Stalowa Wola , Nisko ) majacy cos podobnego ( ok 1kg puchu ) mogłbym zrobic porównanie , bo chyba bezsensem jest porównywanie go do PRIME 700 ? Czy może sie myle (porownanie rozwiazan , szycia itp ) , gdyż nie mam do¶wiadczenia z puchówkami  ???...

Offline gabrielgoluszek

« OdpowiedĽ #14 dnia: Maj 06, 2014, 09:59:57 »
¦piwór zamówiony  . My¶le że powinien być do końca przyszłego tyg , jak dojdzie opisze pierwsze wrażenia  :P  Je¶li byłby kto¶ na forum z moich okolic (Stalowa Wola , Nisko ) majacy cos podobnego ( ok 1kg puchu ) mogłbym zrobic porównanie , bo chyba bezsensem jest porównywanie go do PRIME 700 ? Czy może sie myle (porownanie rozwiazan , szycia itp ) , gdyż nie mam do¶wiadczenia z puchówkami  ???...

Jak ¶piwór? Doszedł, jakie wrażenia? Spałe¶ już w nim?

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #14 dnia: Maj 06, 2014, 09:59:57 »

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #15 dnia: PaĽdziernik 01, 2014, 18:18:04 »
AAA sory ze tak pozno , ale nie bylo mnie chwile w kraju to i jakos niespecjalnie patrzylem na forum . Spac spalem , raz na Wolowcu poczatkiem marca takze powiedziec moge niewiele . Niemniej  w nocy w namiocie -3.6 st (nad ranem pewnie wiecej ) , spalem w rozpietym po calosci spiworze inaczej zwyczajnie bym sie ugotowal .   Zbieram sie wlasnie do napisania jakiegos tekstu odnosnie spiworka takze cos wiecej za lada moment zdjecia , moze jakies porownanie do kumplowego Cumulusa ( szycie , roznice w elementach itp )

Offline chmurek

« OdpowiedĽ #16 dnia: PaĽdziernik 02, 2014, 15:27:23 »
Fotek i slow kilka

1.HiM  1100 gram ( 750 cuin - 95/5 ) - waga calosci 1500 gram

2. Cumulus Prime 700 gram ( 870 cuin - 96/4) - waga calosci ok 1200 gram

Obydwa wykonane starannie , Cumulus na Pertexie zas HiM na czyms podobnym moze delikatnie ale to delikatnie cienszym . W dotyku material w HiMie wydaje sie byc bardziej sliski niz Cumulusowy Pertex . Zamek w Cumulusie do wysokosci kostek , w Himie czego na zdjeciu nie widac do wysokosci kolan . Niestety do dzis dnia nie mam informacji z Himountain z jakiego materialu szyja (szyli  ) ten model spiwora :) .  Kontakt z firma podsumowalbym slowami " Zostales zignorowany " ( tel , mail ) .

3.

4.

ntai

Piorka i w jednym i drugim na przeszyciach .

Za wykonanie dalbym mimo wszystko lekkiego + na rzecz Cumulusa

5.

6.

Kaptur w Cumulusie wydaje sie byc wiekszy choc wg mnie nie jest (ot inne szycie )  , HiM lepiej otula glowe. Na + Him sa waleczki wokol glowy . Przy zaciegnieciu w Cumulusie zwyczajnie czuc linke sciagajaca , wada ta nie wystepuje w Himountain

7.

8.

Z racji (chyba ) mniejszej ilosci puchu kolnierz wewnetrzny w Cumulusie jest mniejszy / mniej napelniony , na zdjeciach widac tez zupelnie inne szycie komor w okolicach glowy  (kaptur ) 

9.

10.

Himountain posiada wszyte listwy co znaczaco ogranicza wczepianie sie materialu w zamek . Szerokosc listwy puchowych oslaniajacych zamek to w Cumulusie ok 7-8 cm w w Himountain 12-13 cm . 

Nie jest to test i chyba tez zadne porownanie , niemniej  pokazuje niektore roznice wynikajace z filozofi /doswiadczenia firm w szyciu tego typu produktow  . Za wczesnie tez na polecanie  HiM z mojej strony  jako ze  spedzilem w nim tylko  jedna noc . Krotko : nIe odstaje niczym od " podobnego " produktu Cumulusa , a i posiada ciekawsze wg mnie rozwiazania . Minus dla ludzi pracujacych w firmie a moze tylko dla tych na ktorych trafilem za kompletny brak wiedzy odnosnie produktu i nie spelnianie obietnic (mieli odpisac  ) . Kolejna sprawa - jest to drugi spiwor od HiM - pierwszy przyszedl albo zlezaly albo juz uzywany ( wiem wiem , ostrzegano  :P) , nie mial takiego loftu jak ten obecny . Wydawal sie poplamiony ,  mozna bylo tez zobaczyc duze ilosci "czarnego pierza " przebijajace sie przez material przy naciagnieciu . Po interwencji znajomego (wlasciciel sklepu ) spiwor wymieniono , kolejna sztuka okazala sie w porzadku . Tego typu zagrywk moga zniechecic do kupna , tym bardziej ze cena 1299 wcale niska nie jest .  Gdyby nie to ze dla mnie jest to jednak najlepszy spiwor swiata ( DARMOWY  ;D ) , z racji tego co powyzej zdecydowalbym sie na Cumulusa choc produkt sam w sobie po wymianie jest bez zastrzezen .