Autor Wątek: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]  (Przeczytany 17671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koshal

Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« dnia: Maj 07, 2014, 12:02:42 »
Dzięki uprzejmości firmy Navio http://www.multipoint.rix.pl z Tarnowa otrzymałem do testów kamerę sportową Garmin Virb ELITE.
OPIS ZE STRONY PRODUCENTA
------------------------------------


Kamera sportowa nagrywająca z prawdziwą jakością HD 1080p z udogodnieniami dzięki zastosowaniu łączności Wi-Fi i modułu GPS
- Nagrywanie filmów HD o rozdzielczości 1080p z wykorzystaniem 16-megapikselowego przetwornika CMOS
- Wyświetlacz o dużym nasyceniu barw: kolorowy, wysokiej rozdzielczości, łatwiejszy w konfiguracji, prosta obsługa odtwarzania i regulacji parametrów
- Bardzo czuły odbiornik GPS, akcelerometr i wysokościomierz barometryczny
- Łączność Wi-Fi zapewnia działanie bezpłatnych aplikacji do telefonów iPhoneŸ i telefonów z systemem Android™
- Bateria litowo-jonowa o pojemności 2000 mAh umożliwia nagrywanie filmów o rozdzielczości 1080p z funkcją nagrywania do 3 godzin

Umożliwiająca nagrywanie filmów z prawdziwą jakością HD o rozdzielczości 1080p kamera sportowa VIRB Elite łączy w sobie funkcję poprawy jakości nagrań HD, łączność Wi-Fi i zaawansowane funkcje GPS, takie jak wstępnie zaprogramowane profile nagrywania. Na przykład, profil jazdy na nartach automatycznie nagrywa film podczas zjazdu i przerywa nagrywanie po dojechaniu na dół. Urządzenie VIRB Elite jest wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala charakteryzujący się dużym nasyceniem barw, który działa, kiedy kamera jest włączona, pobierając przy tym minimalną ilość energii. Wyświetlacz umożliwia konfigurowanie, podglądanie i odtwarzanie filmów w łatwy sposób, a także zmianę ustawień menu bez konieczności wyjmowania urządzenia z uchwytu. Bateria litowo-jonowa umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p z funkcją nagrywania do 3 godzin. Funkcje poprawy jakości wideo, takie jak cyfrowa stabilizacja obrazu czy korekcja zniekształceń obiektywu, dają gwarancję, że nagrania będą wyglądały doskonale nawet bez edycji.

Nagrania w prawdziwej jakości HD

Ponieważ urządzenie VIRB Elite nagrywa filmy z prawdziwą jakością HD o rozdzielczości 1080p, pozwoli Ci to przeżyć ponownie każdą minutę swoich przygód na doskonałym obrazie o dużej szczegółowości i wysokim kontraście. Oprócz trybu nagrywania obrazu 1080p z szybkością 30 klatek/s, jest także możliwość dostosowania rozdzielczości i prędkości nagrywania do 120 klatek/s w celu uzyskania efektownego, niezwykle wyraźnego obrazu w zwolnionym tempie. Dzięki zastosowaniu 16-megapikselowej matrycy CMOS uzyskano najwyższą jakością filmów przy zachowaniu rozsądnej wielkości plików, co z kolei możliwa łatwiejszą edycję i udostępnianie. Dostępnych jest wiele trybów wideo HD o następujących rozdzielczościach: 1080p przy 30 klatkach/s, 960p przy 48 klatkach/s, 720p przy 30/60 klatkach/s, 848 x 480 pikseli przy 120 klatkach/s.

Wyświetlacz o przekątnej 1,4" o dużym nasyceniu barw

Po co uderzać w przycisk z nadzieją, że może uda się uchwycić dobre ujęcie, skoro można odpowiednio skonfigurować, podglądać i odtwarzać wideo na wyświetlaczu o fantastycznych kolorach. Wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala urządzenia VIRB umożliwia także uzyskanie dostępu do ustawień menu. Sprawdź poszczególne ujęcia, zanim rzucisz się w wir akcji, wybierz tryb zwolnionego tempa, a nawet przełączaj się między kręceniem filmu a robieniem zdjęć. Dzięki temu, że ekran zawsze pozostaje włączony (przy czym pobiera minimalną ilość energii), możesz zawsze zerknąć, co widać na obrazie.

Długi czas działania baterii

Urządzenie VIRB Elite jest wyposażone w wiodącą w swojej klasie baterię litowo-jonową o pojemności 2000 mAh gwarantuje z funkcją nagrywania do 3 godzin nagrywania wideo w rozdzielczości 1080p. Można ze sporym prawdopodobieństwem założyć, że szybciej Tobie skończy się energia niż baterii. Natomiast dzięki licznym akcesoriom do ładowania, które można nabyć osobno, masz pewność, że zdołasz naładować swoje urządzenie w każdej sytuacji. Użycie baterii zamiennej (do nabycia osobno) pozwoli odpowiednio wydłużyć czas nagrywania na potrzeby całodziennych wypraw.

Bezprzewodowa łączność ze smartfonem

Urządzenie VIRB Elite z obsługą łączności Wi-Fi pozwala bezprzewodowo łączyć się ze smartfonem i komputerem. Łączność Wi-Fi daje również możliwość podglądu obrazu i ustawieniami kamery.

Nagrywaj akcję, nie przygotowania

Urządzenie VIRB Elite jest wyposażone w bardzo czuły odbiornik GPS wykorzystywany do dodawania znaczników pozycji i uruchamiania „inteligentnych" profili nagrywania, np. trybu narciarskiego, który automatycznie nagrywa zjazd i zatrzymuje nagrywanie, gdy już znajdziesz się na dole, popijając coś ciepłego, lub gdy wrócisz na wyciąg.

Czujniki do wyboru i koloru

Dzięki łączności bezprzewodowej ANT+™ urządzenie VIRB Elite może współpracować z zewnętrznymi czujnikami firmy Garmin. Możliwość sparowania z bezprzewodowym czujnikiem temperatury tempe™, rowerowym czujnikiem prędkości/rytmu czy wysokiej jakości czujnikiem tętna pozwala dołączyć do filmów ciekawe dane, takie jak prędkość uderzeń serca podczas wyścigu rowerowego lub spoglądania z krawędzi w dół Wielkiego Kanionu. Urządzenie Elite jest wyposażone także we wbudowany akcelerometr i wysokościomierz, które umożliwiają dodawanie znaczników i dostosowywanie profili nagrywania.

Eleganckie i łatwe w użyciu

Urządzenie VIRB Elite zostało opracowane z myślą o łatwej obsłudze, dlatego zostało wyposażone w duży boczny suwak umożliwiający natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania. Przełącznik w postaci suwaka jest pewniejszy w użyciu, nawet jeśli masz założone rękawice, a jego charakterystyczne kliknięcie wskazuje rozpoczęcie nagrywania filmu. Urządzenie VIRB jest nie tylko eleganckie i trwałe — jest również tak zaprojektowane, aby można było korzystać z jego funkcji w bezproblemowy sposób. Niezależnie od tego, czy jedziesz na nartach, zjeżdżasz po linie, czy nawet zjeżdżasz bobslejem, z tą kamerą zawsze masz pewność, że uchwycisz najlepszy moment... a może i najlepszy wynik.

Zdalne sterowanie urządzeniem VIRB

Dzięki bezprzewodowej łączności ANT+™ urządzeniem VIRB Elite można sterować w sposób zdalny za pośrednictwem takich zgodnych urządzeń, jak fenix™, OregonŸ czy EdgeŸ. Urządzenie VIRB Elite oferuje również łączność Wi-Fi, co umożliwia bezprzewodowe rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania oraz wykonywanie zdjęć przy użyciu smartfonu lub zgodnego urządzenia firmy Garmin. Dzięki temu nie musisz odrywać rąk od kierownicy ani wyjmować kamery z uchwytu, aby uzyskać doskonałe ujęcie.

Cyfrowa stabilizacja obrazu i inne funkcje

Po włączeniu funkcji cyfrowej stabilizacji obrazu urządzenie VIRB Elite zapewnia większą stabilność obrazu podczas Twoich wyczynów, dzięki czemu możesz udostępniać znajomym lepiej wyglądające nagrania. Dodatkowo funkcja korekcji zniekształceń obiektywu (LDC) poprawia jakość nagrań wideo jeszcze przed rozpoczęciem ich edycji.

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości

Urządzenie VIRB Elite może z powodzeniem służyć jako zaawansowany cyfrowy aparat fotograficzny. Pozwala ono wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 16 megapikseli przy użyciu technik ANR, LDC i HDR oraz różnych ustawień obiektywu WideVü (kąt szeroki/średni/wąski), dając ostrzejsze, wyraźniejsze i mniej zniekształcone ujęcia. Fotografować można w rozdzielczości 16 MP, 12 MP i 8 MP w trybie zdjęć pojedynczych (przyciskiem na kamerze lub zdalnie), w trybie sekwencyjnym (6 zdjęć/sek.) Funkcja zdjęć seryjnych oraz tryb zdjęć poklatkowych o regulowanych odstępach czasu. Dopełnieniem tych możliwości jest 16-megapikselowy przetwornik CMOS umożliwiający uzyskanie wysokiej jakości zdjęć przy zachowaniu rozsądnej wielkości plików.

Nagrywaj filmy wideo i wykonuj zdjęcia jednocześnie

Teraz nie przegapisz świetnego ujęcia, tylko dlatego, że właśnie włączyłeś tryb zdjęć. Kamera VIRB Elite umożliwia wykonywanie zdjęć podczas nagrywania filmu wideo — wystarczy nacisnąć przycisk na kamerze lub na zgodnym urządzeniu firmy Garmin wykorzystywanym do sterowania kamerą.
 
Łatwa edycja wideo

VIRB Edit to darmowy program do edycji, który możesz pobrać na swój komputer dla intuicyjnej edycji wideo, wykorzystujący kompatybilności zewnętrznych i wbudowanych czujników kamery VIRB Elite oraz zgodność z innymi urządzeniami Garmin. Dołącz do swojego filmu pulpit z prędkością i rytmem serca z rajdu motocyklowego lub dane akcelerometru i wysokościomierza przy skokach spadochronowych. Gdy masz film, który chcesz udostępnić, możesz go dodać na ulubionych witrynach dla swoich znajomych.
 
Uchwyty

Szeroki wybór uchwytów VIRB Elite umożliwia pewne zamocowanie kamery w praktycznie dowolnym miejscu. Uchwyty VIRB to gwarancja bezpieczeństwa bez względu na powierzchnię montażu. Szeroka gama uchwytów obejmuje m.in. uchwyty do montażu na płaskiej oraz zakrzywionej powierzchni, uchwyty na kierownicę, kask lub ramię oraz wielofunkcyjne uchwyty z paskami. Łączenia na uchwytach urządzenia VIRB blokują położenie kamery, dzięki czemu nie musisz polegać jedynie na naprężeniu uchwytu. Takie rozwiązanie zapewnia większą trwałość i wytrzymałość, a także zabezpiecza przed wibracjami. Oferujemy również adapter, który umożliwia korzystanie z urządzenia VIRB w połączeniu z uchwytami innych producentów.

Opcjonalne etui do nurkowania

VIRB Elite to wytrzymałe i wodoszczelne (IPX7) urządzenie, które jest odporne na przypadkowe zanurzenie w wodzie na głębokość do 1 metra, na czas do 30 minut. W przypadku jakichkolwiek czynności wymagających zanurzenia w wodzie konieczne jest użycie opcjonalnego etui do nurkowania. Etui do nurkowania zwiększa wodoszczelność do głębokości 50 metrów i jest wyposażone z przodu w płaski obiektyw umożliwiający nagrywanie wyraźnego obrazu pod wodą.


PIERWSZE WRAŻENIA
-------------------------

Kamerę otrzymałem z lekkim poślizgiem – jednak kontakt ze strony NAVIO – rewelacja. Uzgodniliśmy, że warto poczekać na komplet akcesoriów do kamery, aby test miał przysłowiowe ręce i nogi. I tak, w ramach owych „kończyn”, na moim biurku w pracy wylądowała kamera wraz z akcesoriami:


od lewej: mocowanie na głowę, zestaw dodatkowych przegubów i mocowań, uchwyt do roweru, kamera oraz poniżej: czujnik tętnaZawartość opakowań


opakowanie z kamerą

W pudełku z kamerą oprócz dokumentacji znajdziemy:
- kamerę VIRB ELITE
- uchwyt do montażu na powierzchni płaskiej
- uchwyt do montażu na powierzchni zakrzywionej
- „podstawkę” do kamery
- 2 przeguby do montażu
- 2 pokrętła
- baterię
- kabel USB


mocowanie na głowę/kask

W opakowaniu z uchwytem na głowę kask niespodzianek nie ma – znajdziemy tam rzeczony uchwyt wraz z pokrętłem mocującym.


opakowanie z uchwytem do roweru

Opakowanie zawiera uniwersalny uchwyt do roweru / rur o większej średnicy wraz z zestawem gumowych dystansów pozwalających na mocowanie na różnych średnicach rurek, oraz pokrętło.


zestaw dodatkowych mocowań

W tym zestawie znajdziemy komplet różnych przegubów wraz z uchwytami do mocowania na powierzchniach płaskich i zakrzywionych. Dodatkowo w zestawie dołączono „smyczkę” do kamery.
pulsometr

Zestaw z pulsometrem też nie stanowi wielkiego zaskoczenia – zawiera pasek na klatkę piersiową wraz z czujnikiem tętna (ant+)


Dostawa zgrała się z majówkowym zamieszaniem w pracy i niestety nie dane było mi pobawić się więcej kamerą. Udało się jednak wyskoczyć parę razy na rower i zapoznać się z paroma dostępnymi funkcjami.

„Najpierwsze” wrażenie po wyjęciu kamery z pudełka – wygląda naprawdę solidnie. Kumpel określił, że wygląda jak „od czołgu” i jest w tym sporo prawdy. Design kamery, wykonanie i materiały sprawiają wrażenie bardzo, bardzo porządnych. Mimo większych wymiarów i wagi, nie jest to dla mnie (jako użytkownika GoPRO 3) nadzwyczajny mankament. Tak naprawdę waga wg producentów obu kamer (VIRB – 175g, GoPRO 136g) nie różni się aż tak bardzo. Te kilkadziesiąt gram nie robi moim zdaniem żadnej różnicy. Inaczej ma się sprawa z kształtem kamery – chociaż to też według mnie sprawa bardzo subiektywna i kamera może się lepiej lub gorzej spisywać w zależności od sposobu montażu i ujęć które chcemy uzyskać. Bardzo dobre wrażenie sprawił też klawisz-suwak służący do nagrywania. Odpalanie trybu nagrywania w wodoodpornych kasetkach GoPRO, tym bardziej w rękawicach niejednokrotnie sprawiało mi dużo problemów. Ekran kamery jest bardzo czytelny – nie ma żadnych problemów z odczytaniem nawet przy ostrym świetle, ani w okularach słonecznych. Zdziwiłem się jednak gdy zgasiłem światło – ekran w ogóle nie świeci. Zapewne znacząco wpływa to na zużycie baterii, ale o manipulacjach w opcjach menu po nocy bez dodatkowego źródła światła można zapomnieć. Bardzo szybko łapie FIXa GPS, więcej o funkcjach z tym (oraz wykorzystaniem urządzeń ant+) związanych będę miał możliwość opowiedzieć przy kolejnych testach.

Do tej pory najczęściej montowałem filmy korzystając z ujęć robionych z kamer zamocowanych na kijkach, głowie, kierownicy roweru, różnych elementów jachtu.
Przyznam, że najbardziej ciekawiło mnie jak kamera o takim kształcie będzie się sprawowała na głowie. Miałem wątpliwości czy taki kształt kamery nie spowoduje, że będzie mało stabilna i będzie miała tendencje do „jeżdżenia” po głowie. Obawy okazały się jednak całkowicie bezpodstawne. Uchwyt mocujący kamerę na głowie jest rewelacyjny. Część umiejscowiona na czole do której mocuje się podstawkę z kamerą jest dużo większa niż w innych tego typu kamerach i bardzo pewnie okłada się na czole (nie miałem jeszcze okazji przymierzyć jak będzie spisywała się na kasku, ale nie mam podstaw do jakichkolwiek wątpliwości). Na dodatek jest po prostu znacznie wygodniejsza.
Bardzo spodobał mi się też zestaw do mocowania na kierownicy / rurkach. Uchwyt jest sprytnie pomyślany i wygodny w montażu/demontażu. Warto tez wspomnieć o tym, że każde z dostarczonych mocowań pasuje do siebie bardzo, bardzo dokładnie. W połączeniu z ząbkowanymi powierzchniami styku wewnątrz mocowań powoduje to porządną stabilizacje kamery w uchwytach bez potrzeby silnego dokręcania dostarczonych pokrętełek. Na plus systemów mocowań można też moim zdaniem zaliczyć jednakową długość w/w pokręteł, niezależnie od elementu/systemu mocowania.

Pierwsze plusy:
- Wbudowane czujniki GPS i ANT+ !!!
- Sprawiające wrażenie bardzo solidnego wykonanie
- Świetne mocowanie na głowę/kask oraz wykonanie pozostałych systemów mocowań
- Bardzo wyraźny wyświetlacz

Pierwsze minusy
- Odrobinę większe gabaryty i waga
- Brak możliwość regulacji jasności ekranu LCD
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

forum.outdoor.org.pl

Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« dnia: Maj 07, 2014, 12:02:42 »

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2014, 12:41:17 »
Kamera przeszła pierwszych parę testów w terenie i pojawiło się parę bardziej obiektywnych spostrzeżeń.

Na pierwszy ogień poszły wskaźniki GPS i ANT+, bo to mnie najbardziej ciekawiło i jest nowością, niespotykaną w innych kamerach. Jak zauważyłem już przy pierwszym włączeniu - GPS łapie FIXa bardzo szybko, jak przystało na urządzenie Garmina ;)
Wskazania GPS (zapis śladu) rejestrują się  do plików *.GPX, równolegle z nagrywanym materiałem. Podobnie odczyty z urządzeń połączonych z kamera w standardzie ANT+ zostają zachowane w plikach *.FIT.
Te dane można w praktycznie dowolny sposób dołączać do filmów przy użyciu pro-gramu VIRB Edit (darmowy soft Garmina do pobrania ze strony producenta). Można sko-rzystać z gotowych zestawów wskaźników, jak również zdefiniować własne. Tutaj jest naprawdę duże pole do popisu.
W zestawie przekazanym do testów otrzymałem czujnik tętna - nie było więc wyjścia - pierwsze testy na rowerze. Przy okazji miałem okazję sprawdzić jak się sprawdza system mocowań na kierownicę.
Jak już wspomniałem wcześniej - uchwyt do mocowania na rury oraz podstawka pod kamerę jest bardzo dobrze wykonana i przemyślana. Montaż, obsługa i ustawianie kamery w wybranej pozycji jest bardzo wygodne i pewne. Kamera ma wbudowaną funkcję stabilizacji obrazu - od razu, pro forma postanowiłem włączyć ;)
Poniżej parę ujęć z testowej jazdy po mieście - kamera zamocowana na kierownicy:

virb0007 - rower/miasto
virb0008 - rower/miasto

Odniosłem wrażenie, że kamerka potrafi się trochę gubić z dobraniem ekspozycji przy szybkiej zmianie oświetlenia (jest taki moment w 23 sekundzie filmu virb0007). Poza tym bez uwag - filmy rejestrują się bardzo przyzwoicie, czujniki "łapią co maja do złapania" - nic tylko śmigać.
Całkiem fajnie sobie też radzi z odwzorowywaniem kolorów, np. przy zachodzącym słońcu:
virb00018 - rower/miasto
Niestety to ujęcie pokazuje, że VIRB ma jednak lekką tendencję do prześwietlania ujęć.

Pierwsze poważniejsze wady kamery ujawniły się po zjechaniu z gładkich nawierzchni.
virb00030 - rower/plener

Mimo włączonej stabilizacji, kamera radzi sobie bardzo przeciętnie. Jeszcze gorzej sprawy wyglądają po wjechaniu w las:

virb00028 - rower/las

Pomyślałem - ok, nie ma co za dużo wymagać jeżeli kamerka była non stop na kierownicy. W końcu na szosowych oponach podczas  jazdy po lesie telepie rowerem niemiłosiernie.
Wybrałem się parę dni później do Kampinosu sprawdzić nowe opony cyclocrossowe i wrzuciłem kamerę na głowę. Stabilizacja włączona, efekt:

virb0030 1 - rower/las

Niestety potwierdziło to tylko moje wcześniejsze spostrzeżenia. Kamera słabo radzi sobie ze stabilizacją obrazu. Jest to najpoważniejsza wada jaką do tej pory znalazłem.

Żeby jednak nie było, że jest źle.. są też plusy i to spore ;) Ciekaw byłem jak z żywotnością akumulatora - w końcu te GPSy, wyświetlacze itd. muszą swoje "brać". Okazuje się , że wcale niekoniecznie. Fakt - akumulator ma większą pojemność (2000mAh) niż w innych kamerach z których do tej pory korzystałem - miałem jednak obawę, że w przypadku Garmina długi czas pracy na akumulatorze to tylko hasło marketingowe. Czekało mnie jednak bardzo pozytywne rozczarowanie. Kamera ustawiona na tryb ciągłego nagrywania w dwóch testach z włączonym GPS i czujnikiem tętna wytrzymała 2h20min i 2h16min. To dużo więcej niż np. GoPRO3, które bez dodatkowych akcesoriów, rzadko przekraczały 1h30min.

Plusy:
- szybkość łapania FiX i dokładność GPS
- współpraca z czujnikami ANT+
- żywotność akumulatora

Minusy:
- stabilizacja obrazu
- tendencja do lekkiego prześwietlania ujęć

Pod poniższym linkiem filmiki bez kompresji wrzucone na dropbox'a
klik
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline madmun  • Pomógł: 143

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2014, 18:17:56 »
Kiedyś badałem temat takich kamer vs stabilizacja i generalnie to jak kamera była zamocowana bezpośrednio na, klatce piersiowej, kasku, kierownicy czyli wszędzie gdzie nic nie tłumiło wstrząsów to lepiej było nie oglądać tego ... szukając rozwiązania tego problemu znalazłem takie coś http://www.diygopro.com/ no i tam są fajne patenty no i najlepsze jak ktoś wrzuca filmik przed i po

jeśli chodzi o możliwości tej kamery ( ant i gps ) to jakieś istne szaleństwo, sam bym chciał się pobawić czymś takim :D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2014, 12:00:33 »
Oczywiście, że wiele zależy od sposobu zamocowania. Jednak Virb radzi sobie ze stabilizacją po prostu słabo. Jak dorwę znowu GoPRO zrobię ładne porównanie.
Ale.. skoro już mówisz o szaleństwie .. wczoraj Virb ELITE dostał skrzydeł.. ee.. śmigieł ;)

"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline MNO  • Pomógł: 0
  • Rejestruj emocje . . .

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2014, 22:54:23 »

jeśli chodzi o możliwości tej kamery ( ant i gps ) to jakieś istne szaleństwo, sam bym chciał się pobawić czymś takim :D

Mówisz masz :) -> http://www.testujgarminvirb.pl/

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2014, 10:50:20 »
Kamerka przeszła parę kolejnych testów. Niestety nadal nie miałem możliwości porównania z GoPRO żeby pokazać wcześniej zauważone problemy ze stabilizacją.
W trakcie ostatnich tygodni wyszło jeszcze kilka drobnych minusów. Bardzo irytujący jest czas włączania się kamery. Od naciśnięcia przycisku do czasu gdy możliwe jest wykonanie zdjęcia lub rozpoczęcie nagrywania mija średnio około 1 minuty. To stanowczo za długo i często z tego powodu „umykają” fajne kadry. Jest na to remedium - jeżeli nie będziemy korzystali z kamery, przechodzi w tryb czuwania z wyłączonym wyświetlaczem i wtedy przejście do nagrywania/robienia zdjęć jest niemalże natychmiastowe. Jednak taka eksploatacja szybko wyczerpuje baterię.
Kolejny poważny mankament to sprawa sobie ze światłem. Kamera potrafi czasem zrobić przyzwoite zdjęcie pod światło, ale niestety nie jest to regułą.Najczęściej zdjęcia wykonywane przy ostrym słońcu są prześwietlone. Nie radzi sobie z kadrami na których są elementy skryte w cieniach i jednocześnie bezpośrednio, mocno oświetlone, jak poniżej:Dla porównania kadry z GoPRO:Z dokładniejszym porównaniem wstrzymam się jednak do czasu odzyskania dostępu do GopRO – wtedy taki test będzie miał sens.

Żeby jednak nie było, że jest tak źle i w ogóle.. to nadal jestem zachwycony jakością wykonania, trwałością i uchwytami do mocowania. Kamerkę używałem już w różnych „okolicznościach przyrody” i zgodnie z przykazem nie oszczędzam. Była parę razy wodowana, miała ze 2 mocniejsze lądowania na pokładzie quadrocoptera i mieszka na co dzień w plecaku z kluczami itd. Do tej pory zero śladów zużycia, rys na obiektywie ani wyświetlaczu. Nie uszkodził się też żaden z uchwytów do mocowania. Wszystko działa tak jak powinno – pewnie i bezproblemowo. Raz ustawiona kamerka w dowolnej pozycji nie przekręca się w mocowaniach. W praktyce potwierdziła się też ergonomia uchwytu na rurki – bardzo wygodnie i łatwo się go montuje/demontuje.

Poniżej parę przykładowych ujęć z:

- VIRB Elite test – żagle
- VIRB Elite  - Quadrocopter test
- VIRB Elite test – ścianka
- VIRB Elite test – drapanie po Jurze
- VIRB Elite test - trampolina

Bardzo fajnie wychodzą też filmy w trybie poklatkowym. To bardzo wygodna funkcja kamery – nie trzeba się bawić w przeskalowywanie i składnie filmówz pojedynczych klatek. VIRB Elite robi to wszystko sam. Wybieramy tylko odstęp pomiędzy poszczególnymi zdjęciami i voila’. Przykładowy film nagrany właśnie w trybie poklatkowym:

- VIRB Elite test, timelapse
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2014, 08:32:55 »
Z uwagi na problemy zdrowotne miałem, a właściwie nadal mam małą przerwę w aktywności outdoorowej. Nie było też wielu okazji do pobawienia się kamerką.
Nie zauważyłem nic więcej co by mogło mi przeszkadzać, wszystkie "ochy i achy" także podtrzymuję ;)

Zbliża się też wyczekiwany dłuższy urlop. Co prawda trzeba będzie zmodyfikować plany z uwagi na chorą-giewkę, ręke znaczy.. Powinno się też trafić więcej okazji do kręcenia.
Tymczasem kolejna próbka time-lapse'a i przykładowe zdjęcie. Tym razem w innego klimatuGarmin VIRB Elite - timelapse, plaża
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

forum.outdoor.org.pl

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2014, 08:32:55 »

Offline rosowka

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2015, 21:38:01 »
Dorzucam swoje spostrzeżenia z uzytkowania tej kamerki.

Kamerę do testów otrzymałem z portalu outdoor.org.pl.

Zabrałem ją ze sobą na wyjazd trekkingowy do Nepalu. Jestem zwykłym turystom, wyjazd nastawiony był na zwykłe przejście przełęczy Kongma La, Cho La oraz Renjo La. Dlatego też kamera używana była w zwykłych, turystycznych sytuacjach. Pomimo jest sportowego charakteru, postanowiłem sprawdzić jak będzie się sprawować przy filmowaniu codziennych sytuacji.

Co mi się w niej podobało

1. Wyświetlacz. Po pierwsze go ma, co jak dla mnie – laika w filmowaniu sportowymi kamerkami, było mega ułatwieniem. Mogłem łatwo kadrować scenę, skierować obiektyw wprost na filmowanych ludzi i kręcić ich tak, aby nie uciąć nóg czy głowy. Nie wyobrażam sobie używania takiej kamery bez wyświetlacza. W sytuacjach kiedy nie mogłem spojrzeć na ekran i kręciłem na wyczucie – kadry były brzydkie, przekrzywione, ucinałem czubki gór czy ludzi. Wyświetlacz jest specyficzny – wydaje się, że nie ma on własnego podświetlenia, czyli jak jest ciemno to na wyświetlaczu praktycznie nic nie widać. Z kolei w pełnym słońcu jest bardzo wyraźny, ładnie pokazuje kolory. Jest to ciekawe, ponieważ normalne ekrany np. w telefonach komórkowych zachowują się całkowicie na odwrót. Wydaje mi się, że jest to podyktowane oszczędnością energii. Czasami przeszkadza to – jeżeli stoimy w cieniu, jest ciemno – obraz jest wtedy słabo widoczny. Ekran generalnie jest mały, przedstawia mało szczegółów, ale można z niego spokojnie kadrować, przeglądać nagrane wcześniej filmiki czy zdjęcia.

2. Możliwość robienia zdjęć w trakcie filmowania. Bardzo fajna możliwość. Filmujemy jakąś scenę i jeżeli chcemy – naciskamy odpowiedni guzik i robi się zdjęcie. Nie ma to wpływu na kręcony film. Minus taki, że wciśnięcie przycisku zdjęcia poruszy trochę kamerą więc i na filmie będzie widać to „bujnięcie” i jeżeli są włączone dźwięki to na filmiku będzie naglę słychać dźwięk robionego zdjęcia. Tak czy inaczej jest to bardzo fajna funkcja.

Film pokazujący jak to działa: http://youtu.be/qmFCZt1iB0A

3. Możliwość nagrywania filmów przy wyłączonej kamerze. Jeżeli kamerka jest wyłączona – wystarczy przesunąć przycisk filmowania i po starcie kamerki, rozpoczyna się automatyczne nagrywanie. Jest to o tyle wygodne, że jeżeli mamy kamerę schowaną, a chcemy coś nagrać – wystarczy ją szybko wyjąć, włączyć guzik i rozpoczyna się nagrywanie. Po przełączeniu ponownym guzika filmowania, kamerka się wyłączy. Minus takiego rozwiązania to fakt, że przy nagrywaniu tym sposobem nie mamy dostępu do opcji itd. Możemy tylko włączyć i wyłączyć kamerkę więc jeżeli ostatnio była używana np. w trybie timelaps i ją włączymy przez przycisk nagrywania, to zacznie robić timelapsa. Wtedy trzeba ją wyłączyć i włączyć normalnie, wejść w opcji i zmienić ustawienia. Czasami bywa to upierdliwe, jak często bawimy się różnymi trybami.

4. Timelaps. Bardzo fajna funkcja, pozwalająca w łatwy sposób robić timelapsy. Normalnie robi się je wykonując dziesiątki zdjęć z odpowiednim interwałem czasowym, a następnie scala na komputerze w film, kompresuje, zapisuje itd. Swoją drogą ta kamera pozwala robić timelapsy również w ten sposób. Jednak najlepsza jest automatyczna robienia timelapsów. Wybieramy odpowiedni tryb, ustawiamy interwał czasowy (2 sekundy, 5, 10 itd.) i rozpoczynamy nagrywanie. Po zakończeniu nagrywania na karcie ląduje nam gotowy filmik. I już. Jest skompresowany, sklejony. Po prostu gotowy. Filmy takie kręcone są w rozdzielczości full hd, ale odpowiednio skompresowane więc zajmują mało miejsca. 100 zdjęć zajęło by ok. 500 mega, a filmik trwający minutę z interwałem 2 sekundy zajmie ok. 10-15 mega.

Film pokazujący jak to działa: http://youtu.be/Day4YEPM7aI

5. Otwieranie i zamykanie urządzenia. Po prostu jest wygodne. Sprytnie rozwiązane, skuteczne. Często korzystałem – zgrywałem materiał z karty na dysk zewnętrzny i za każdym razem sobie chwaliłem jak łatwo można dostać się do karty pamięci.

6. Kamerka nie wygląda jak kamera. Jest kształt i umiejscowienie ekranu sprawiało, że trzymałem ją jakbym coś czytał z telefonu – w jednej dłoni, na wysokości bioder. Powodowało to, że ludzie praktycznie nie zwracali na mnie uwagi, mogłem bez skrępowania filmować.

7. Działa na karty microSD – a wiec popularne i tanie. Polecane jest używanie kart wysokich prędkości – aby nagrywany materiał był płynny.

8. Kamerę mogłem ładować z panelu słonecznego Goal Zero Nomad 7 lub z powerbanku Goal Zero Guide 10. Naładowanie kamery z panelu słonecznego trwało ok. 4-5 godzin (dużo słońca, wysokości powyżej 4000 metrów), z powerbanku ok. 3-4 godziny. Ładuje się ją przy użyciu końcówki miniUSB, a więc normalne, popularne wejście

9. Jakość obrazu video. Ale nie zawsze. W idealnych warunkach oświetleniowych jakość nagrywanego obrazu jest fenomenalna. Widać to zresztą na samplach. Nie miałem wcześnie kontaktu z kamerami nagrywającymi w fullhd, ale ta wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Jakość jest po prostu super. Kolory, ostrość, ekspozycja – idealne. Niestety jeżeli warunki oświetleniowe się pogarszają (pod światło, mało światła), obraz szybko robi się słabej jakości – ale o tym później.

Film pokazujący jak to działa:

10. Ekspozycja. Nie ma oczywiście żadnych możliwości ustawiania manualnie ekspozycji – wszystko jest automatyczne, ale działa wyjątkowo dobrze. Widać to na samplach – mam ciemne ubranie, tło jest dosyć jasne, a nie ma praktycznie zmian ekspozycji (nie lata ona od jasnego do ciemnego) tylko jest stała i taka jak być powinna. Również na drugim przykładzie – dużo kontrastowego obrazu – ciemne góry i jasny śnieg, a mimo to obraz jest poprawny. Kamera nie radziła sobie tylko kiedy np. większość obrazu była ciemna, a np. niebo jasne. Kamerka robiła to dobrze – naświetlała poprawnie ciemniejszą część ekranu. Mi jednak zależało na nagraniu zachodzącego słońca, a kamera powodowała niestety przepalenie nieba. Widać, że nie jest to jej celem – ona ma nagrać w dobrej ekspozycji bliskie obiekty, wypełniające większość kadru i z tym radzi sobie nad wyraz dobrze.

Film pokazujący jak to działa: http://youtu.be/QfLG5GQOzFE

Film pokazujący jak to działa: http://youtu.be/YuZJRtQ81LY

11. Bardzo dobra geometria w przypadku używania największego zooma. Praktycznie nie ma zaokrąglania na bokach filmu. Beczka pojawia się dopiero przy używaniu szerszych kadrów. Tryb z największym zoomem jest jednak na tyle szeroki, że przy normalnym filmowaniu całkowicie nam wystarczał. Tak wiec jest szeroki kąt, ale jednocześnie idealna jakość linii prostych na bokach kadru.

Różne przybliżenia: http://youtu.be/fFGpdKwMqSw

Co mi się w niej nie podobało

1. Konstrukcja obiektywu – wiem, że jest to związane z jego ogniskową – jest bardzo szerokokątny, ale szkło obiektywu jest po prostu bardzo wypukłe i obawiam się, że będzie je można łatwo porysować. Po ok. miesięcznym użytkowaniu nic z nim nie zrobiłem, ale co by było po roku czy dwóch?

2. Czas włączenia się kamery – jest zbyt długi. Trwa kilka sekund i w przypadku kiedy idziemy i chcemy co jakiś czas nagrać krótkie ujęcie to jest to upierdliwe. W takim momencie filmowałem cały czas (potem będę wycinał interesujące fragmenty w programie), albo nie wyłączałem kamerki – ale to z kolei zużywa baterię.

3. Działanie przycisku mode / off – ciężko w niego trafić i go nacisnąć gołą dłonią. W rękawiczce, szczególnie grubiej, trwa to parę sekund zanim po którymś naciśnięciu trafię w przycisk. Jest to pomyślane tak, aby przez pomyłkę nie wyłączyć kamerki, ale z drugiej strony mocno upierdliwe w przypadku konfiguracji kamery.

4. Brak zoom-u. Coś oczywistego w kamerce sportowej, ale jeżeli chcemy jej używać również w bardziej codziennych sytuacjach to jest to duży minus. Filmowanie dalej oddalonych obiektów (ludzie, budynki, góry) mija się z celem, ponieważ na filmie będą mili parę centymetrów wielkości.

5. Problem z ładowaniem kamery. Czasami po podłączeniu ładowarki kamera przełączała się w tryb ładowania (odpowiednia ikonka na wyświetlaczu oraz kolor diody), a czasami się po prostu włączała i pozostawała w trybie włączenia. Dopiero kilkukrotne wyłączanie i włączanie jej powodowało, ze „zaskakiwała” i rozpoczynała się ładować. Nie wiem czy jest to związane z tym konkretnym egzemplarzem, który miałem czy tak po prostu ma ten model.

6. Jakość zdjęć – dziwne, ponieważ filmy są ostre jak żyleta, natomiast zdjęcia robione w czasie filmowania są po prostu słabej jakości. Spójrzcie zresztą na sample.

7. Brak stabilizacji. Pomimo włączenia w menu stabilizacji to obraz jednak drzy – czy przy chodzeniu z włączoną kamerą czy też przy drganiach ręki. Jeżeli stabilizacja działa to bardzo słabo.

8. Łapanie dźwięku. Jakość dźwięku naprawdę nie jest zła – kamera wychwytuje rozmowy i są one zrozumiałe. Problemem jednak był wiatr – jeżeli wiał, nawet lekko to był zbierany przez kamerę i filmowanie w wietrzną pogodę powoduje, że na filmiku słuchać tylko szum.

http://youtu.be/tNQNnVSjnoM

http://youtu.be/wbfNP_om1T4

9. Łapanie ostrości z bliska. Obiekty filmowane z bliskiej odległości nie są ostre – np. spojrzenie na zegarek czy filmowanie twarzy z bliska. Całe szczęście (w dzisiejszych czasach  ), ale zrobienie zdjęcia czy filmiku sobie z ręki (selfie) to twarzy wychodzi ostro. Problemy z ostrością zaczynają się na odległość krótszą niż wyciągnięta ręka.http://youtu.be/1jzm1bixDsQ

10. Zdjęcia w ciemnych pomieszczaniach są bardzo słabej jakości – jest duży szum, zdjęcia są nie ostre.11. Na koniec niestety największy minus, który jak dla mnie przekreślił tą kamerę to filmowanie po światło. Wystarczy, że w kadr wejdzie chociaż trochę światła słonecznego to obraz robi się różowy i praktycznie materiał jest do wywalenia. Problem jest tak duży, że byłem wstanie filmować tylko ze słońcem. Połowa „świata” była więc poza moim zasięgiem i mogłem filmować tylko ze słońcem.http://youtu.be/NTZtQUjoGLg

Kilka przykładowych zdjęć i filmików

http://youtu.be/pU5TwE8W0eE
http://youtu.be/gT_42SKinmw
http://youtu.be/wKnZw67YVNA

Jako, że YouTube nawet oglądany w 1080p i tak kompresuje obraz, to tutaj oryginalne pliki wprost z kamery do pobrania: https://www.dropbox.com/sh/6e6p9cnof96wyoi/AAASNyojW6UVhopXWwwxd-7za?dl=0

Wrzuciłem tam wiecej filmików niż dałem powyżej w opisie tak więc polecam je pobrać i obejrzeć.

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2015, 09:16:47 »
Dzięki rosówka za wyjazdowe testy. Powoli sam wracam do żywych, więc i kamerka zaczęła ze mną podróżować.
W miedzy czasie producent wypuścił aktualizację softu (obecnie 3.9.0). Wraz z drobnymi zmianami (dodatkowe opcje i czasy dla timelapse itd) poprawiła się tez jakoś obrazu. Zdecydowanie lepiej kamera radzi sobie ze zmianami oświetlenia. W porównaniu do GoPRO3 dużo lepiej też oddaje kolory.
Zabrałem kamerkę na wycieczkę na Połoninę Wetlińską:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0cTGdweC8pw[/youtube]
Filmy bez kompresji dostępne poniżej:
https://drive.google.com/folderview?id=0B6KTw9lC2JvZWUpmcjZJTndoUkU&usp=sharing
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 18:12:59 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline rosowka

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:28:18 »
Super wygląda teraz to filmowanie pod światło. Praktycznie nie ma różowego zabarwienia, a jak sie pojawia to wygląda naturalnie. Niesamowite, że potrafili to tak programowo usunąć.
Jeżeli działa to dobrze, to największy minus kamery poprawili.
Brałbym ją :) Szczególnie w cenie co dzisiaj na forum ktoś wrzucił - 450 zł. Zresztą nawet na stronie garmina można wersje bez Elite kupić już za ok. 700 zł. Porówując to do cen gopro...

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2015, 09:03:16 »
Kolejne testy kamery w trakcie nauki jazdy na nartach. Opcja automatycznego włączania kamery i nagrywania po przesunięciu dużego przycisku nagrywania jest rewelacyjna w grubych rękawicach.
Świetnie też się sprawdza tryb narciarski i automatyczne nagrywanie po rozpoczęciu jazdy w dół.
Poniżej krótki filmik z Pilska.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=07uLopOy5tE[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 18:12:26 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2015, 15:19:18 »
Kamerka tym razem zawędrowała w Tatery Zachodnie:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kUup215DJP0[/youtube]


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 18:12:13 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2015, 20:31:57 »
I jeszcze mały test podczas biegania. Włączona stabilizacja obrazu. Kamera zamontowana na głowie.
Cudów jednak nie ma - jak głowa podskakuje to i kamera musi. Mimo wszystko uważam, że jest całkiem nieźle.
Niestety przy "wstrząsach" gubi trochę ostrość, ale to też normalna sprawa. Po prostu tego typu kamery raczej średnio nadają się do takich zastosowań.
Na pewno było by znacznie lepiej kręcić takie sporty z jakiegoś "kija".

https://vimeo.com/120180540
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline perduto

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2015, 09:20:21 »
Poniżej krótki filmik z Pilska.

http://www.youtube.com/watch?v=07uLopOy5tE

Pytanko mam, czy prędkościomierz i trasa w prawym górnym rogu dodawana z interfejsu kamerki czy robiłeś to osobno?
Nigdy nie kłóć się z IDIOTĄ - I tak nie wygrasz.
Ten, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2015, 06:16:20 »
Pytanko mam, czy prędkościomierz i trasa w prawym górnym rogu dodawana z interfejsu kamerki czy robiłeś to osobno?

Jest do kamery soft - VIRB Edit. W nim z automatu można sobie dodawać najróżniejsze wykresy i wskaźniki. Do wyboru, do koloru. Jest mnóstwo gotowych szablonów i można samemu tworzyć własne. Dane do tego bierze z zapisanego śladu GPS i czujników podłączonych do kamery (np pulsometr, czujnik kadencji itd)
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

forum.outdoor.org.pl

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2015, 06:16:20 »

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2015, 19:36:50 »
Pierwszy dzień wiosny, trza było koniecznie "pokręcić"

https://vimeo.com/121813353

A skoro już jesteśmy w rowerowych klimatach to mała wspominka z ubiegłej jesieni. Kręcone oczywiście też VIRB Elite'm

https://vimeo.com/107118410
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 20:41:48 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2015, 07:35:30 »
Kolejne testy kamery. 
Pierwszy raz na Kasprowym z nartami. Pysznie!

@ Vimeo: https://vimeo.com/123276623[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AfZDEwrCtLc[/youtube]

Momentami pojawia się trochę różowych prześwietleń przy kręceniu pod słońce, chociaż jak widać jak znacznie lepiej niż było. Nie udało mi się niestety wyłapać w jakich dokładnie momentach kamera sobie z tym nie radzi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 18:11:42 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2015, 12:17:58 »
Kamera cały czas się testuje, choć ostatnio nieco mniej intensywne ;)
Poniżej parę nowych zdjęć z kamery. Niebawem powinien powstać kolejny filmik.

"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2015, 09:59:03 »
Szybki edit z week&
Czasu ni mo, mały w drodze, przeprowadzka in progress..

[youtube]https://youtube.com/watch?v=Bs6YVo2pbGE[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2015, 10:53:30 wysłana przez Koshal »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

Odp: Garmin Virb ELITE [Testujemy dzięki navio.rix.pl]
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 28, 2016, 13:55:48 »
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"