forum.outdoor.org.pl

OUTDOOR => GÓRY, WSZECHŚWIAT I CAŁA RESZTA => Na wodzie i pod wodą => Wątek zaczęty przez: necik w Sierpień 10, 2014, 13:39:17

Tytuł: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: necik w Sierpień 10, 2014, 13:39:17
Witam,

Planuję dłuższy spacer wzdłuż polskiego wybrzeża i jeszcze nie wiem gdzie będę spał (plaża albo pole namiotowe), więc gdyby zdarzył się nocleg na plaży, to zastanawiam się czy w polskim morzu można myć się np. codziennie przez 2 tygodnie? Takie niedogodności jak zimna woda pomijam. Znajomy powiedział mi, że po 3 dniach zacznie mnie swędzieć skóra, ale chciałbym jeszcze tą opinię zweryfikować.
Tytuł: Odp: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: turasznik w Sierpień 10, 2014, 13:45:50
Hej,

Woda w naszym morzu na pewno nie należy do najczystszych - w szczególności musisz uważać na sinice, które najczęściej spotkasz na terenie zatok (gdańska, pucka, szczecińska) bo tam jest ograniczona wymiana wody i często zasilają je nie najczystsze rzeki. Kolejnym problemem jaki możesz napotkać to sól morska, która w najlepszym wypadku doprowadzi do wysuszenia Twojej cery co może skutkować wzmożonymi obtarciami i właśnie szczypaniem.

Ogólnie rzecz biorąc odradzam Tobie codzienne kąpiele w morzu - stosowałbym je raczej dla ochłodzenia organizmu i omijałbym okolice twarzy i uszu.
Tytuł: Odp: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: wojtekh w Sierpień 10, 2014, 13:59:10
I odparzenia w miejscach w których wolalbys ich uniknąć gwarantowane ;)
Tytuł: Odp: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: Doczu w Sierpień 10, 2014, 14:04:14
To już lepiej poszukać jakiegoś publicznego prysznica, które czasami przy plaży można spotkać.
W słonej wodzie mydło/szampon ma dość ograniczone działanie.
Tytuł: Odp: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: Tadek w Sierpień 11, 2014, 15:13:54
jak ktoś jest dupa to i sraczki pewnie dostanie  ;D

Tydzień myłem się jedynie w Bałtyku i nic mi nie było - na strzeżonych plażach masz informacje o sinicach i to wszystko czego się możesz obawiać.
Bałtyk jest mało słony więc nie będziesz miał takich problemów jak nad innymi morzami. A jak jeszcze spojrzysz na mapę to znajdziesz po drodze wiele pięknych jezior więc nie będziesz się mył tylko w morskiej wodzie.
Tytuł: Odp: Czy w polskim morzu można myć się (przez 2 tygodnie)?
Wiadomość wysłana przez: MAYFLY w Sierpień 18, 2014, 19:17:08
Ja z żoną co roku bywaliśmy po 2-3 tyg. nad Morzem Śródziemnym. Kąpiel i higiena oczywiście w morzu. Żadnych odparzeń czy swędzenia, a zasolenie dużo większe niż w Bałtyku.