Autor W±tek: [¦piwory puchowe] Yeti  (Przeczytany 39447 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline grzelmat

Odp: [¦piwory puchowe] Yeti
« OdpowiedĽ #50 dnia: Luty 25, 2011, 13:57:00 »
ogólnie my¶le że nie uzyskam od nich informacji ponieważ to sprzęt dla wojska czyli wielka tejemnica ..

a my¶le wła¶nie poważyć je i plus minus zobaczyć odpowiedniki cywilne

tylko nie wiem jak doj¶ć do tego czy ¶piwór jest wersji w DRY czy nie

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #50 dnia: Luty 25, 2011, 13:57:00 »

Offline Wiktor

• od krwi trawa ro¶nie bardziej zielona...

« OdpowiedĽ #51 dnia: Luty 25, 2011, 14:15:10 »
¶piwory były robione do afganistanu jakie¶ 2 lata temu
my¶lę, że nie było to tak super tajne je¶li się tym normalnie chwalili - możesz spróbować zadzwonić i podpytać

Offline narek

« OdpowiedĽ #52 dnia: Wrzesień 29, 2011, 16:52:55 »
To ja podzielę się moj± wiedz± o używanym przeze mnie Igloo II 1100, 860 CUI i materiale Dry.
Przespałem już II sezony tj ok 50 nocy i zachowuje się na razie ¶wietnie. Nie zauważyłem, póki co, spadku lofta, ani nie odczułem pogorszenia termiki. W styczniu w temp w namiocie -21 spałem w nim samych bokserkach.
Godna polecenia jest membrana w tym materiale DRY. Nie mogę  porównać z innymi membranami, ale kumpel ¶pi±cy obok miał zwykłego pertexa i wchłaniał wilgoć z jego oddechu powoduj±c powstawanie grudek lodu wewn±trz kaptura. Jak już było z tym Ľle korzystał z kurtki RAB, zamiast kaptura i z ni± działo się podobnie.
¦piworek przeżył kilkunastodniowe eskapady po Andach i Kaukazie, był wielokrotnie kompresowany na maxa.
W domu na co-dzień przechowuję go w stanie rozłożonym i rozpitym, na leż±co, okryty lekkim lnianym prze¶cieradłem.
Moja ocena tego wyrobu i obsługi przez producenta sprawiła, że wła¶nie złożyli¶my  z koleżeństwem kolejne zamówienie na puchy za ponad 6 kzł.
Podsumowuj±c: Yeti Igloo II 1100 gold, dry - jestem na tak.

Offline kaba

« OdpowiedĽ #53 dnia: Listopad 15, 2012, 21:23:34 »
Srebrna nić od ¶rodka w ¶piworach yeti to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie się sprawdza? Kombinuję, żeby kupić bouldera 450 w wersji dry na puchu 700cuin (cena niższa od katalogowej o jakie¶ 20-30%) ewentualnie cumulusa LL400 lub panyam 450.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« OdpowiedĽ #54 dnia: Listopad 21, 2012, 06:34:12 »
Srebrna nić od ¶rodka w ¶piworach yeti to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie się sprawdza?
A co rozumiesz pod pojęciem "sprawdza się" ?

misio

« OdpowiedĽ #55 dnia: Listopad 21, 2012, 07:52:37 »
Że nie wali ze ¶rodka człowiekiem ;D.

Offline keisaj

« OdpowiedĽ #56 dnia: Listopad 21, 2012, 11:43:22 »
To sprawdza się, nic nie tego tam :D

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #56 dnia: Listopad 21, 2012, 11:43:22 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« OdpowiedĽ #57 dnia: Listopad 21, 2012, 13:54:32 »
Że nie wali ze ¶rodka człowiekiem .
A tu już chyba dużo od człowieka zależy :) Bo jak tak ze 3 misi±ce poleży to i nawet silver coat nie pomoże :)
Ale poważniej - uzywam tego ¶piwora intensywniej niż pozostałych ( w sumie mam w nim spędzonych co¶ około 30 nocek lub nieco więcej) żadnych zapachów nie stwierdziwszy.

Offline kaba

« OdpowiedĽ #58 dnia: Listopad 21, 2012, 14:20:02 »
Ciesz± mnie wasze odpowiedzi, ponieważ wła¶nie zdecydowałem się na bouldera 450 w wersji dry

Offline fritzharman

« OdpowiedĽ #59 dnia: Listopad 23, 2012, 11:33:27 »
Ja mam Igloo II 1300 w wersji nie dry i nie narzekam. Spędziłem w nim kilkadziesi±t nocy, z czego kilkana¶cie poniżej -20 i ciepło było. A i jak na dworze ciepło, to w takim ¶piworze można w miarę komfortowo spać z otwartym zamkiem. Bardzo często bywał wilgotny - głównie od ¶rodka, bo jako¶ trzeba skarpetki suszyć, ale nie zauwazyłem wpływu specjalnego na ciepłotę. Z drugiej strony, kolega posiadał taki sam ¶piwór, który użytkował bardzo intensywnie przez parę lat, no i zrobiła się z niego taka szmatka, więc zmienił. Znowu na Yeti.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #60 dnia: Listopad 23, 2012, 11:38:56 »
Zrobiła się szmatka bo pewnie nie wyprał. Puch sie pozlepiał, zbrylił i miał to co miał. Ode¶lij go do odpowiedniego w±tku, niech czyta :)

Offline Adrian

« OdpowiedĽ #61 dnia: Listopad 24, 2012, 09:41:24 »
Odgrzebuję temat, bo może komu¶ się przyda...

witam, mam pytanie odno¶nie ¶piworów YETI produkowanych dla wojska, może kto¶ co¶ wie na ten temat,
dorwałem dwa różne ¶piwory firmy yeti, jeden większy i cięższy drugi przeciwnie, jest metka producenta z instrukcja uzytkowania ale nie ma jakie ma wła¶ciwo¶ci w sensie ile puchu oraz jakie ma temperatury komfortu i extrem.
(...)
ogólnie my¶le że nie uzyskam od nich informacji ponieważ to sprzęt dla wojska czyli wielka tejemnica ..
tylko nie wiem jak doj¶ć do tego czy ¶piwór jest wersji w DRY czy nie

Miałem ostatnio podobny problem - ustrzeliłem na allegro nowy ¶piwór modułowy Yeti, ale z metek nic nie wynikało poza tym że to "¶piwór syntetyczny z powłok± hydrofobow±" oraz "¶piwór puchowy z powłok± hydrofobow±". Od producenta dowiedziałem się, że syntetyk na lato, puch na wiosnę / jesień, komplet na zimę - czyli mało konkretów  ::)

Pogrzebałem zatem w sieci i wygrzebałem z archiwum MON specyfikację warunków zamówienia dla "¶piwora nieprzemakalnego z wkładk± puchow±"  ;D
To prawdopodobnie ten ¶piwór

Cyt.:
Minimalne parametry wymagania dla zestawu zimowego według PN-EN ISO 13537:2004
Zestaw zimowy czę¶ć syntetyczna
  Temperatura ekstremalna:    nie mniej niż -12 C
  Temperatura graniczna:        2 C
  Temperatura komfortowa:    7 C
Zestaw zimowy czę¶ć puchowa:
  Temperatura ekstremalna:    nie mniej niż -21 C
  Temperatura graniczna:        -4 C
  Temperatura komfortowa:     2 C
Zestaw zimowy cały:
  Temperatura ekstremalna:    nie mniej niż -33 C
  Temperatura graniczna:        -13 C
  Temperatura komfortowa:     -6 C
(...)
550 g  nowego gęsiego puchu naturalnego klasy 90/10 lub wyższej (nie dopuszcza się innego gatunku niż gatunek I) o sprężysto¶ci minimum 700 Cuin. (wg normy amerykańskiej).
(...)
Waga całkowita ¶piwora puchowego nie może przekraczać 900 gramów.

Cało¶ć dokumentu pod tym linkiem
Gor±cza woda, dobre żęby i miękki papier toaletowy.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #62 dnia: Luty 01, 2013, 20:05:51 »
Poszycie DRY w ¶piworach Yeti, jak to się sprawdza, ma kto¶ jakie¶ do¶wiadczenia w ¶piworze zimowym z tym poszyciem?

Offline thorgal

« OdpowiedĽ #63 dnia: Maj 29, 2014, 11:48:54 »
mam Dry w GT II 900. Wg mnie sprawdza się bardzo dobrze. Jedyne w±tpliwo¶ci mam do podawanych przez Yeti zakresów temperatur. Komfort przy -16 pozostawię bez komentarza.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #64 dnia: Maj 29, 2014, 13:59:22 »
A jak± masz grubo¶ć tego ¶piworka i jaki puch?

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #64 dnia: Maj 29, 2014, 13:59:22 »

Offline thorgal

« OdpowiedĽ #65 dnia: Maj 29, 2014, 23:46:33 »
kaczo-gęsim 700 cui 90/10

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #66 dnia: Maj 30, 2014, 09:19:38 »
a pierwsza czę¶ć pytania?

Offline menel

• działkowicz z szaf± na plecach

« OdpowiedĽ #67 dnia: Listopad 29, 2020, 17:18:44 »
Po skromnym remanencie w szafie marka Yeti/Aura nadal rz±dzi na moim podwórku, z t±, tak± mał± różnic±. Po 14 latach użytkowania worków rzeczonego producenta przesiadam się na czyst± g±skę. Od najbliższego wyjazdu nie będę się bał używać puchu o warto¶ci ~860 cuin.  Baza i Iceberg w "goldzie" już się wietrz±  :D
"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"