Autor Wątek: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami  (Przeczytany 18578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« dnia: Listopad 06, 2008, 14:57:36 »


„TRANSALBANIA – nie taki diabeł straszny” to tytuł kolejnego spotkania z serii Krośnieńskie spotkania z podróżnikami, organizowanego przez Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Państwo Barbara i Andrzej Pasławscy przemierzają Albanię od pięciu lat. Ta prezentacja to plon ich wypraw, podczas której postarają się nam pokazać prawdziwe oblicze Albanii.
Z jednej strony to kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, a drugiej rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i bezpieczne miejsce do podróżowania.

Podczas swoich wypraw spotkali wielu życzliwych ludzi i dziś wśród Albańczyków mają wielu znajomych. Granice albańskie przekraczali bez mała dwudziestokrotnie, przemierzyli kilkanaście tysięcy kilometrów dróg i totalnych bezdroży tego kraju. Ponieważ podróżują samochodem terenowym, mieli możliwość dotarcia tam, gdzie przez wiele godzin można nie spotkać żywej istoty, gdzie piękno przyrody nie jest zmącone obecnością człowieka, a pokonanie siedemdziesięciu kilometrów to czasem dziewięciogodzinne zmagania z terenem. Podziwiali niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże.

Barbara i Andrzej Pasławscy zamiłowanie do zwiedzania, które oboje wynieśli z domów rodzinnych, od lat łączą z pasją fotografowania. Ich pracę doceniono podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” w Krakowie, gdzie za pokaz slajdów otrzymali II miejsce oraz na Jesiennym Zlocie Miłośników Podróży w Tyrawie Solnej, gdzie bałkańska opowieść wywalczyła III miejsce. Więcej informacji o autorach i ich podróżach znajdą Państwo na stronach www.fotolandia4x4.com oraz barpa.blog.onet.pl

Na spotkanie zapraszamy 17 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl.

forum.outdoor.org.pl

Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« dnia: Listopad 06, 2008, 14:57:36 »

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2008, 21:07:47 »
Zapraszamy na kolejne spotkanie:Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na wyprawę w „Andy Boliwijskie”. Jest to kolejne spotkanie z serii „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”.

Andy ciągną się wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej od Morza Karaibskiego na północy po Cieśninę Magellana na południu, na długości około 9 000 km. Jest to najdłuższy łańcuch górski na Ziemi. Przechodzi przez kraje: Wenezuela, Kolumbia, Ekwador, Peru, Boliwia, Chile, Argentyna. Najwyższy szczyt Andów Aconcagua ma 6962 m n.p.m.

W lipcu 2007 odbyła wyprawa w Andy Boliwijskie, której uczestnikami byli Małgorzata Dul i Stanisław Proszak. Mały, trzyosobowy zespół prowadził działalność wspinaczkową w trzech grupach górskich. Odwiedzili również Peru i pływali po jeziorze Titicaca.
 
Małgorzata Dul - przewodnik beskidzki. Wędruje  po górach: od Beskidów Wschodnich po Alpy. Wyprawa do Boliwii była jej pierwszą wyprawą w wysokie góry egzotyczne.
Stanisław Proszak - przewodnik beskidzki, taternik. Wędruje i wspina się po w wielu rejonach górskich Europy. Od kilkunastu lat organizuje i uczestniczy w wyprawach w góry wysokie (Himalaje, Andy, Pamir). Góry były i są ich wielką pasją.

Zapraszamy na wspólną wędrówkę po bardzo kolorowej Boliwii i "Tybecie Ameryki Południowej" 15 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Projekt realizowany przy pomocy finansowej Miasta Krosna. Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl

Offline Gargamel • Pomógł: 44
 • Prawda to Metal

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2008, 01:23:11 »
widzialem dzisiaj szanownych państowo Pasławskich  na KFG , zwrocilem uwage , bo Panstwo jezdza na wyprawy Oplem Frontera i tegoz srebrnego czołga zauważyłem ( bo wyczulony jestem na czołgi 4x4 ;D )

ps. przesliczna ta frontera...grrr ;D
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2008, 16:04:08 »
widzialem dzisiaj szanownych państowo Pasławskich  na KFG , zwrocilem uwage , bo Panstwo jezdza na wyprawy Oplem Frontera i tegoz srebrnego czołga zauważyłem ( bo wyczulony jestem na czołgi 4x4 ;D )

ps. przesliczna ta frontera...grrr ;D
Jeżeli interesuje Cię ten temat, to po spotkaniu w Krośnie zrobiłem z nimi mały wywiad:
Albania - nie taki diabeł straszny

Pozdrawiam
Machoney

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2009, 17:47:01 »
"Tłoczno było wokół Stwórcy, bowiem każdy chciał otrzymać najlepszy kawałek ziemi. Tylko Gruzini usiedli nie opodal kołem i skracali oczekiwanie śpiewem. Skończył wielki Szafarz rozdawać ziemię, a Gruzini ciągle śpiewali. Usłyszeli te pienie anieli, najmuzykalniejsi mieszkańcy niebios i polecieli do Pana: "Panie wszystkich ludów, zapomniałeś o Gruzinach". Stropił się Dobry Ojciec i powiada: "ale ja już wszystko rozdałem... chociaż... zostawiłem sobie najpiękniejszy skrawek na tej ziemi, gdzie góry dotykają mojego nieba i schodzą do łagodnego jak baranek morza. Niech wezmą Gruzini tę działkę, tyle piękną ile trudną do zamieszkania."
 
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na kolejne spotkanie z serii „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami”. „Po drogach i bezdrożach Zakaukazia” to relacja z wyjazdu, który został zorganizowany na przełomie lipca i sierpnia 2008 roku. Głównym jego założeniem było jak najdokładniejsze poznanie Gruzji i Armenii, krajów o bogatych tradycjach kulturowych i pięknej przyrodzie. W planie była też próba wejścia na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu - Kazbek. Radość z przeżytej przygody już w trakcie drogi powrotnej zepsuła wiadomość o agresji Rosji na Gruzję...

Na prelekcję Barbary Drążek i Bogdana Deca zapraszamy 19 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Spotkanie będzie również okazją do skosztowania win z rejonu Kaukazu, na które zaprasza sklep Wino i Przyjaciele.

Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.odyssei.com oraz www.krosno24.pl

Barbara Drążek - z racji szerokich zainteresowań i braku zdecydowania - absolwentka pielęgniarstwa, turystyki, ekonomii oraz studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Na co dzień pracownik Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zainteresowania podróżnicze skupia głównie na obcowaniu z naturą i poszukiwaniu nowych wrażeń. Wspinała się w Tatrach, Dolomitach, Alpach i w górach Kaukazu. Dotarła na Krym i w czarnogórski Durmitor a ostatnio na Cabo da Roca. Z podróży stara się przywieźć nowe doświadczenia, ciekawe zdjęcia oraz przede wszystkim wspomnienia.

Bogdan Dec - na co dzień pracuje w Oddziale Informacji Naukowej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego pasją są podróże, szczególnie te górskie. Brał udział w wyjazdach wspinaczkowych w Pamir, Alpy, Atlas Wysoki i na Kaukaz. Podróżował również turystycznie po wielu krajach Europy a także Maroku i Zakaukaziu.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 20:36:57 »
Po wakacjach zapraszamy na Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami:

Krośnieńskie spotkania z podróżnikami, organizowane przez Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, po wakacyjnej przerwie wracają z niespodzianką dla wszystkich miłośników podróży. Ponieważ rok 2009 ogłoszony jest Międzynarodowym Rokiem Astronomii, w dniach 25 – 26 września na płycie krośnieńskiego rynku odbędą się obserwacje nieba. Rozstawione zostaną teleskopy, a członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii - Oddział w Krośnie przybliżą uczestnikom tego wydarzenia obserwowane zjawiska. Tradycyjnie będą także prelekcje, tym razem poświęcone astronomii i astrofotografii.

25 września w piątek prelekcje wygłoszą członkowie krośnieńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Astronomicznego:
1) Nietypowa wędrówka po Układzie Słonecznym - Wiesław Słotwiński
2) Fotograficzna podróż przez Wszechświat - Mariusz Świętnicki
3) Gwiazda z warkoczem, czyli kilka słów o tajemnicach komet - Piotr Guzik
4) Jan Winiarski (1899 - 1991) - krośnieński Kopernik - Grzegorz Kiełtyka

26 września w sobotę gościem spotkań będzie Marcin Sienko* - łowca zaćmień z Krakowa. Podczas jego prelekcji będzie można zobaczyć niezwykłe astrofotografie zaćmień Słońca z różnych rejonów świata oraz poznać wiele ciekawych historii, faktów dotyczących astronomii, piękna wszechświata, amatorskich obserwacji nieba, zaćmień i wypraw na zaćmienia jako podsumowanie ponad 17 lat pasji autora astronomią, astrofotografią, podróżami i fotografią.

Marcin Sienko przedstawi trzy prezentacje:
1) Zaćmienia Słońca i Księżyca, czyli Łowcy Zaćmień - wyprawy na zaćmienia Słońca (Syberia 2008, Syberia 2007, Gujana Francuska 2006, Turcja 2006, Hiszpania 2005, Islandia 2003, Afryka-RPA 2002, Madagaskar 2001, Węgry 1999, Polska 1996). Ciekawe mity, legendy, historia i wiedza na temat zaćmień Słońca.
2) Piękno Wszechświata: Galaktyki, Mgławice, obiekty Układu Słonecznego.
3) Polecane obserwacje amatorskie: Roje meteorów, gwiazdy zmienne, zakrycia, zaćmienia, komety, Słońce, planety, planetoidy, mgławice i galaktyki.


Całkowite zaćmienie Księżyca
Fot. Mariusz Świętnicki


Wyjątkowo ze względów technicznych prelekcje odbędą się na Auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4, w piątek (25 IX) i sobotę (26 IX) od godz. 17.00. Obserwacje nieba na krośnieńskim Rynku będą prowadzone od godz. 20.00 przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Partnerem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny objęły portale www.odyssei.com, www.onet.pl, www.krosno24.pl, a także Polskie Radio Rzeszów oraz Telewizja Obiektyw. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

*MARCIN SIENKO - organizator i szef wypraw na zaćmienia, autor licznych publikacji, prelekcji i wystaw na temat zaćmień, od urodzenia do chwili obecnej mieszka oraz pracuje w Krakowie. Rocznik '74, absolwent zarządzania na UJ, podróżnik, redaktor naczelny portalu Astrohobby.PL, fotograf. Hobby; fotografia, astronomia, zjawiska optyczne w atmosferze, poezja (pisze od 1998 roku), informatyka, psychologia, turystyka górska, podróże, modelarstwo. Jego przygoda z astronomią rozpoczęła się kilkanaście lat temu prawie równocześnie z fotografią, największą jego pasją są zaćmienia Słońca i Księżyca. Marcin fotografował już dziesięć zaćmień Słońca: Syberia 2008, Syberia 2007, Gujana Francuska 2006, Turcja 2006, Hiszpania 2005, Islandia 2003, Afryka-RPA-2002, Madagaskar-2001, Węgry-1999, Polska-1996. www.marcin-sienko.pl


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2009, 17:36:24 »
Punkt Informacji Kulturalno – Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza wszystkich miłośników podróży na prelekcję Bartosza Piziaka „Iracki Kurdystan 2009 - obraz po Saddamie”.

Irak - ropa naftowa, wojna i Saddam Hussajn - to trzy najczęstsze skojarzenia z Irakiem, jakie dominują i jakie wykreowały media nie tylko w Polsce. Jednak północna część tego kraju jest inna - to autonomia kurdyjska, zamieszkiwana przede wszystkim przez Kurdów - jeden z największych narodów świata bez swojego własnego państwa. Jak wygląda codzienne życie Kurdów i czy rzeczywiście tak różni się ono od naszego będzie można zobaczyć na fotografiach, które powstały podczas dwóch pobytów autora na Bliskim Wschodzie. Jak wyglądał Iracki Kurdystan w 2007 roku, a jak wygląda w 2009...?

Na prelekcję, odbywającą się w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami, zapraszamy 19 października 2009 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęło Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale www.odyssei.com, www.onet.pl, www.krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Bartosz Piziak –geograf z Rzeszowa, nieodłącznie związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. Jeden z założycieli Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ i jego szef. Pomysłodawca i organizator trzech edycji Festiwalu Młodych Podróżników w Gorcach. Zjeździł prawie całą Europę, kawał obu Ameryk, trochę Azji i odrobinę Afryki. Szczególną sympatią darzy Amerykę Łacińską, Portugalię, Węgry i Iracki Kurdystan! Zawodowo wykładowca oraz pilot wycieczek. Strona Bartka: www.bartekpiziak.com


forum.outdoor.org.pl

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2009, 17:36:24 »

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2009, 11:47:12 »
Zapraszam tym razem na swój własny pokaz slajdów:


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2009, 13:33:24 »
Karawany jednogarbnych wielbłądów od początku naszej ery przemierzały rozległe przestrzenie największej gorącej pustyni świata - Sahary. Jej głównym bogactwem przez wieki była sól kamienna stanowiąca istotny środek wymiany w handlu z Czarną Afryką (m.in. za złoto). We współczesnym świecie nadal są miejsca, gdzie handlowe karawany wyruszają po „białe złoto Sahary”, a ich organizacja oraz metody eksploatacji i transportu nie zmieniły się zasadniczo od kilkuset lat.W północnej części Mali regularne karawany liczące do kilkuset sztuk dromaderów wciąż przemierzają pustynny szlak z Timbuktu (bądź innych miejscowości nad Nigrem) do położonych w głębi Sahary kopalń soli Taoudenni (blisko 1500 km tam i z powrotem). W jednej z takich wypraw brał udział autor prelekcji, który przez ponad sześć tygodni podglądał codzienne życie na solnym szlaku jako pomocnik/poganiacz wielbłądów/… w prowadzonych przez Maurów karawanach.

Na prelekcję zapraszamy 14 grudnia 2009 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie.
Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny nad spotkaniami objęli: Odyssei.com, Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw, Onet.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Jakub Pająk – doktorant geoturystyki na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska krakowskiej AGH. Naukowo zajmuje się Saharą, z zamiłowania podróżnik i fotografik… Jest laureatem Kolosa za rok 2008 w kategorii „Podróże”. Nagrodę otrzymał za trwającą 6 tygodni wyprawę „Solna karawana przez Saharę, Timbuktu-Taoudenni-Timbuktu (Mali)”, w czasie której jako pomocnik i poganiacz wielbłądów obserwował codzienne życie na karawanowym szlaku.
www.daalej.prv.pl


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2010, 12:50:06 »
„Australia – kontynent kontrastów” to tytuł kolejnej prelekcji, która odbędzie się w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Gość spotkania - Adam Bączar opowie o 7 000 kilometrów przejechanych samochodem terenowym po kontynencie, który go oczarował i zachwycił  swoją różnorodnością.

Sydney, P.N. Gór Błękitnych, P.N. Willandra, Silverton, Broken Hill, Arkaroo Rock, P.N. Wilpena Pound, Jezioro Eyre, Coober Pedy, P.N. Uluru-Kata Tjuta, Kings Canyon, Alice Springs, Devils Marbles, Magnetic Island, P.N. Daintree, Kuranda, Cairns, Great Barrier Reef to geograficzne nazwy, za którymi kryją się pustynie, święte dla Aborygenów góry, farmy wielkości europejskich państw, kopalnie srebra, lasy deszczowe, a przede wszystkim Wielka Rafa Koralowa. W trakcie podróży udało mu się zobaczyć nie tylko wyschnięte od lat jeziora i puste koryta rzek, ale także Australię zalaną wodą.
Pierwsi biali, którzy przybyli do Australii nazwali ją krainą papug. Dzisiaj powszechnie jest nazywana krainą kangurów. Uczestników podróży najbardziej jednak cieszyli się ze spotkania z  małymi torbaczami, które potrafią spać nawet 20 godzin dziennie.

Na prelekcję zapraszamy 1 marca 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl.

Adam Bączar - zwiedził wiele miejsc na wszystkich kontynentach. W dalszym ciągu tyle samo radości i przyjemności  dostarczają mu podróże w najodleglejsze miejsca na Ziemi, co odkrywanie uroków niedalekiej Transylwanii czy Ukrainy. Jego marzeniem jest podróżowanie bez pośpiechu, powiedzmy 50 dni urlopu w roku.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 10, 2010, 15:55:09 »
„Rajd Lajkonika – Maluchami do Mongolii” to tytuł kolejnej prelekcji, która odbędzie się w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. O tym niesamowitym przedsięwzięciu opowie dwójka uczestników Rafał Łabuz i Tomasz Turchan.

W wyprawie do Mongolii wzięły udział cztery Fiaty 126p z ośmioma osobami na pokładach. Przez dwa miesiące pokonano przeszło 17 tys. kilometrów. Trasa wiodła przez Ukrainę, Rosję i bezdroża Mongolii. Po drodze odwiedzono min. Lwów, Kijów, Wołgograd, Nowosybirsk, Irkuck, Omsk, Czelabińsk, Ufę, Samarę, Ułan Ude, Ułan Bator, Karakorum, jezioro Bajkał i góry Ałtaj. Ponad 2 tys. kilometrów trasy biegło przez całkowite bezdroża mongolskich stepów i gór (www.dzicz.pl).

Na opowieści o planowaniu trasy, zmaganiach załogi rajdu z przygotowaniem sprzętu oraz o przygodach przeżytych w trakcie trwania dwumiesięcznej podróży w stronę wschodzącego słońca, zapraszamy 17 maja 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Odyssei.com, Onet.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Rafał Łabuz - absolwent wydziału zarządzania ludźmi krakowskiego WSZ - POU. Z zamiłowania podróżnik, marzyciel, kolekcjoner głupich pomysłów. W chwilach wolnych od podróży spotkać można go w sklepie z częściami do maluchów (i nie tylko) gdzie w praktyce stara się konfrontować szkolne teorie z ciężkim życiem handlowca.

Tomasz Turchan - absolwent Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, autostopowicz, były kolarz-amator, rysownik. Swoje podróże zaczynał od rowerowych eskapad po Małopolsce. W czasach szkoły średniej i studiów na bicyklu objechał dystans równy połowie równika, zapędzając się min. do wybrzeży Adriatyku.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2010, 14:38:11 »
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na ostatnią przedwakacyjną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

„Nie bój się Julku! Azja 2008” to opowieść trójki młodych ludzi: Beaty Zając, Damiana Korbasa oraz Joanny Zaleskiej o wyprawie w nieznane.  Przejechali 15 600 km przez Ukrainę, Rosję oraz Kazachstan 18-letnią Nysą. Wyruszając nie wiedzieli co ich czeka oraz kogo spotkają na swojej drodze. Wracali z wiarą w człowieka, z nowymi doświadczeniami i bogaci o nowych przyjaciół. Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz wiedzieć kim jest tajemniczy Julek?  Zapraszamy na pokaz slajdów 28 czerwca 2010 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Partnerem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny objęły portale www.odyssei.com, www.onet.pl, www.krosno24.pl, a także Polskie Radio Rzeszów oraz Telewizja Obiektyw. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Beata Zając – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studentka  II roku turystyki w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przejechała ponad 3000 km autostopem po Europie.

Damian Korbas – Student IV roku weterynarii  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przejechał ponad 3000 km autostopem po Europie. Odbył liczne wędrówki górskie w Polsce i na Ukrainie.

Joanna Zaleska – ukończyła ukrainistykę oraz politologię w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.  Lubi podróże, spontaniczne wypady z przyjaciółmi, wiosenny, ciepły wiatr, Nowy York nocą i Kraków o każdej porze.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2010, 11:57:24 »
Za pierwszym razem wielka woda nie pozwoliła na odbycie się spotkania, tym razem powinno się udać...

„Rajd Lajkonika – Maluchami do Mongolii” to tytuł kolejnej prelekcji, która odbędzie się w ramach Krośnieńskich spotkań z podróżnikami. O tym niesamowitym przedsięwzięciu opowie dwójka uczestników Rafał Łabuz i Tomasz Turchan.

W wyprawie do Mongolii wzięły udział cztery Fiaty 126p z ośmioma osobami na pokładach. Przez dwa miesiące pokonano przeszło 17 tys. kilometrów. Trasa wiodła przez Ukrainę, Rosję i bezdroża Mongolii. Po drodze odwiedzono min. Lwów, Kijów, Wołgograd, Nowosybirsk, Irkuck, Omsk, Czelabińsk, Ufę, Samarę, Ułan Ude, Ułan Bator, Karakorum, jezioro Bajkał i góry Ałtaj. Ponad 2 tys. kilometrów trasy biegło przez całkowite bezdroża mongolskich stepów i gór (szczegóły na stronie www.dzicz.pl).

Na opowieści o planowaniu trasy, zmaganiach załogi rajdu z przygotowaniem sprzętu oraz o przygodach przeżytych w trakcie trwania podróży w stronę wschodzącego słońca, zapraszamy 15 listopada r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl, Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Rafał Łabuz
- absolwent wydziału zarządzania ludźmi krakowskiego WSZ - POU. Z zamiłowania podróżnik, marzyciel, kolekcjoner głupich pomysłów. W chwilach wolnych od podróży spotkać można go w sklepie z częściami do maluchów (i nie tylko) gdzie w praktyce stara się konfrontować szkolne teorie z ciężkim życiem handlowca.

Tomasz Turchan - absolwent Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej, autostopowicz, były kolarz-amator, rysownik. Swoje podróże zaczynał od rowerowych eskapad po Małopolsce. W czasach szkoły średniej i studiów na bicyklu objechał dystans równy połowie równika, zapędzając się min. do wybrzeży Adriatyku.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:16:12 »
Tym razem zapraszam na moją prelekcję:Zapraszamy na prelekcję Bartłomieja Machowskiego "Czarnobyl - obraz po katastrofie". Jest to grudniowa prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Wyjazd do Czarnobyla u większości osób powoduje pukanie się w głowę i myśli o zabójczym promieniowaniu. Dlatego autor prelekcji od kilku lat nosił się z zamiarem wyjazdu aby sprawdzić stereotypowe myślenie społeczeństwa. Jak wygląda Czarnobyl ponad 20 lat po potężnej katastrofie? Czy przebywanie na „wymarłym” terytorium jest bezpieczne? Jak wjechać do zamkniętej strefy? Przyjdź i zobacz jak wygląda dzisiaj teren elektrowni atomowej, ewakuowane i splądrowane miasto Prypeć, ryby giganty…

Na relację z wyjazdu zapraszamy 13 grudnia 2010 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Bartłomiej Machowski – pilot wycieczek, przewodnik beskidzki, redaktor portalu turystycznego Odyssei.com. Absolwent geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach Czynnie uczestniczy w organizacji wielu imprez popularyzujących turystykę. Laureat konkursu fotograficznego „Zdjęcie Roku” w Poznaj Świat. W ostatnich latach odwiedził Bliski Wschód, Kaukaz, wszedł na najwyższy szczyt Europy – Mont Blanc. Zakochany w Ukrainie często wędruje po Karpatach Wschodnich. Więcej o autorze na stronie: www.machoney.pl

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2011, 15:13:07 »
Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Będzie to prelekcja Adama Bączara i Rafała Półchłopka „Serce Azji - historia i dzień dzisiejszy”, podczas której opowiedzą o historii i obecnej sytuacji panującej w krajach należących do Azji Centralnej.

Autorzy w trakcie swojej podróży przejechali samochodem terenowym 13 000 kilometrów i odwiedzili takie kraje jak: Kazachstan, Uzbekistan, Tadżykistan i Kirgistan. Zachwyciły ich pozostałości jedwabnego szlaku w Samarkandzie i Bucharze, urzekły zapierające dech w piersiach widoki siedmiotysięczników pokrytych lodowcami, widziane z Pamir Highway (drugiej najwyżej położonej drogi świata), przeraziły zniszczenia wojny domowej w Kirgizji, oglądane tydzień po jej zakończeniu. Serce Azji pozostawiło niezapomniane wrażenia, na wspomnienie których uczestnikom wyprawy serca biją mocniej.

Na relację z wyjazdu zapraszamy 24 stycznia 2011 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl.


forum.outdoor.org.pl

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2011, 15:13:07 »

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 14, 2011, 19:12:57 »
Wszystkich miłośników podróży zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Naszym gościem będzie Aleksandra Dzik, która na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie kobiece wejście na jedną z najniebezpieczniejszych gór świata - Pik Pobiedy (7439m n.p.m.). Ponadto jako pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni d. Kommunizma, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny d. Lenina), uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord w biegu na szczyt Elbrusa - 5h 04min. Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie, w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W ubiegłym roku otrzymała nominację do nagrody środowisk wspinaczkowych "Jedynka" oraz nominację do nagrody "Travelery".

Podczas swojej prelekcji „Pik Pobiedy i Elbrus Race” autorka opowie o wejściu na najwyższy szczyt Tien-szanu, a także o zawodach Elbrus Race. Na relację z zapraszamy wyjątkowo we wtorek 22 marca 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Odyssei.com, Onet.pl, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2011, 19:10:18 »
Kilka fotek z ostatniego spotkania:


Tradycyjny komplet publiczności...


Łukasz i Dorota - organizatorzy spotkań...


Prelegentka - Ola Dzik...


Jeden z jej slajdów...


I wiele pytań...

Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 13, 2011, 19:42:09 »
"Afryka Nowaka - rowerem przez Sudan, Zimbabwe i RPA" to prelekcja Piotra Strzeżysza z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Projekt Afryka Nowaka jest to rozpoczęte w listopadzie ubiegłego roku przedsięwzięcie, realizowane w celu popularyzacji postaci polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy na świecie przejechał rowerem Afrykę z północy na południe i z powrotem. Kilkudziesięciu rowerzystów zamierza jak najwierniej powtórzyć trasę, jaką przebył Nowak, jadąc w formie "sztafety", pokonując ją w zmieniających się co miesiąc składach osobowych.

Podczas pokazu autor zaprezentuje zdjęcia i krótki materiał filmowy z czwartego i dziewiątego etapu projektu. Opowie o przygodach na trasie Wadi Halfa-Chartum, opisze sudańskie przysmaki, takie jak surowa wątróbka z wielbłąda, opowie dlaczego lepiej nie fotografować kobiet i jak wygląda sudański akademik. Przedstawi relację z nocnej przeprawy przez busz i odganiania lwów rowerową trąbką, z jazdy po torach kolejowych w poszukiwaniu śladów Nowaka. Opowie o jedzeniu sadzy, za którą płaci się pulami albo kwachami, sklepach pełnych mydła, oleju i fasoli, o tańcach w kościele, ale przede wszystkim o spotkanych ludziach, o pracujących w Afryce Polakach, jak i o samych Afrykańczykach, o ich gościnności, pomocy i uśmiechu. Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie www.afrykanowaka.pl

Na relację z zapraszamy wyjątkowo we wtorek 19 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Piotr Strzeżysz - należy do niezbyt licznej (na szczęście) sekty włóczykijów. Od zawsze wolał świat marzeń od rzeczywistości. Jest w ciągłym ruchu, nie może usiedzieć w miejscu. Nigdy nie zdecydował na zawsze, jak będzie żył. Lubi jeździć na rowerze. Lubi też przestrzeń i wiatr.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2011, 21:42:36 »
Kilka fotek z ostatniego spotkania...


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2011, 17:03:40 »
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na pokaz Kuby Terakowskiego "Świnoujście - Hel: krok po kroku...". Kolejna prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami będzie pierwszą w historii spotkań relacją z wyprawy po Polsce.

Podczas pokazu zaprezentowane zostaną zdjęcia wykonane w trakcie kilku pieszych wędrówek ze Świnoujścia na Hel oraz wielu krótszych eskapad o innych porach roku. Fotografie te pokazują nasze wybrzeże z perspektywy zupełnie innej, niż stereotypowo kojarzący się z plażą kocyk, parawan i dmuchany materac. Prelekcja ta stanowi też okazję, aby w niecodzienny sposób zobaczyć, miejsca dobrze wszystkim znane i przekonać się, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, na długo i za ciężkie pieniądze, aby przeżyć niezwykłą przygodę.

Kuba Terakowski - biolog, niespokojny duch. Współpracownik miesięczników "n.p.m." i "Rowertour". Był na wszystkich kontynentach, przeszedł Polskę z Gdańska na Rysy i ze Szczecina do Krakowa, organizuje Marszony oraz Zimaki. Bezgranicznie zauroczony naszym wybrzeżem. Trasę Świnoujście - Hel pokonał ośmiokrotnie.

Na relację z zapraszamy w poniedziałek 9 maja 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele, a patronat medialny objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 11, 2011, 13:05:23 »
Punkt Informacji Kulturalno – Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na ostatnie przedwakacyjne spotkanie z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Prelekcję „U źródeł tęczy, czyli opowieść o ludziach i miejscach Ameryki Łacińskiej” poprowadzą trzy rzeszowianki, które pokochały fotografię i świat: Ewelina Płodzień, Dorota Czajak i Dominika Bajorska.

Ich wspólna podróż, która trwała od września 2008 do lutego 2009 r., to łącznie 157 dni i 43 132 przebytych kilometrów, to 8 odległych krain (Brazylia, Argentyna, Paragwaj, Boliwia, Peru, Ekwador, Kolumbia, Gwatemala), to 2 oceany, pustynie, wodospady, dżungle, wulkany, to intensywne kolory i nieznajome smaki, to ludzie o innych tradycjach i innym spojrzeniu – na wszystko. Ich wspólna podróż to dowód na to, że marzenia są w zasięgu ręki. Z wyprawy snów przywiozły różnobarwne fragmenty Ameryki Południowej i Środkowej. Złożone w całość, tworzą niezwykłą opowieść, która sprawia, że „tam” niepostrzeżenie pojawia się właśnie „tu”.

Na relację z zapraszamy w poniedziałek 13 czerwca 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.

Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl, Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2011, 19:26:23 »
Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Bohaterem wieczoru będzie Mieczysław Bieniek, który zabierze nas w podróż autostopem do … Dalajlamy.

Mieczysław Bieniek jest byłym górnikiem, który po wypadku nie mógł wrócić do kopalni. Ruszył więc w świat. Do tej pory zwiedził 89 krajów i 4 kontynenty. Bieniek podróżuje zazwyczaj sam. Nie planuje dokładnie trasy, ani noclegów. Przemierza świat nie zważając na trudne warunki i niebezpieczeństwa. Podróż swoich marzeń, trwająca kilka miesięcy, odbył w 2006 r., a jego przepustką do Dalajlamy stało się zdjęcie w galowym mundurze górniczym. Tę wyprawę odbył razem z reżyserem Pawłem Wysoczańskim, który nakręcił o nim film dokumentalny „W drodze”.

Na barwną opowieść „Przez Karakorum w marzenia” zapraszamy 26 września 2011 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki „Hajer jedzie do Dalajlamy", autorstwa Mieczysława Bieńka.

Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:37:50 »
No to kilka fotek z ciekawego spotkania:
Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 18, 2011, 18:59:16 »
24 października 2011 r. (poniedziałek) zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Będzie to opowieść Władysława Grodeckiego pt. „Moje wyprawy na krańce świata”, podczas której autor przedstawi swoje wieloletnie peregrynacje po świecie. Opowie zarówno o krajach odległych (tj. Korea Płn.), jak i bliższych, ale mało znanych (np. Mołdawii, czy Gruzji); o półtorarocznym pobycie na pustynii, życiu Beduinów na Pustynii Arabskiej oraz trędowatych w leprozorium w Indiach.
Prelekcja wzbogacona zostanie filmem video pokazującym wędrówki autora po Afryce, Ameryce Płd. i najpiękniejszej wyspie świata Bora Bora.
 
Władysław Grodecki jest absolwentem Technikum Geodezyjnego w Jarosławiu i Politechniki Warszawskiej; kartografem, przewodnikiem turystycznym po Krakowie i Małopolsce, pilotem wycieczek, dziennikarzem, podróżnikiem. Wędruje od 40 lat. W tym czasie odwiedził niemal wszystkie kraje Europy, Azji i obu Ameryk. Spędził 18 miesięcy na pustyni, a w ciągu ostatnich 15 lat odbył cztery wielkie, samotne wyprawy w tym trzy dookoła świata. www.grodecki.pl

Prelekcja odbędzie się o godz. 18.00 w Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.


Offline machoney • Pomógł: 25
 • Maszeruj albo giń

Odp: Krośnieńskie Spotkania z Podróżnikami
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2011, 14:35:52 »
W ramach listopadowej edycji Krośnieńskich spotkań z podróżnikami odbędzie się prelekcja Jacka Wnuka „Zapomniana Czeczenia”.

Czeczenia to malownicza kraina położona na północnych stokach Wielkiego Kaukazu, ze wspaniałymi, impulsywnymi kochającymi wolność i przestrzeń mieszkańcami. Turyści tam jednak nie docierają. Region objęty jest od wielu lat tragicznym w skutkach konfliktem wojennym, który doprowadził do wyniszczenia republiki pod każdym względem, począwszy od tragedii ludzkich a skończywszy na dorobku kultury materialnej starożytnych ludów Kaukaskich.

Podczas prezentacji przedstawiony zostanie subiektywny obraz Czeczenii zbudowany na podstawie dwukrotnego pobytu na terenie republiki studenta fotografii i geografii, który pracował tam jako wolontariusz latem 2003 i 2004 roku. Działalność w organizacji humanitarnej miała być tylko formą dotarcia do regionu, jednak zmieniła się w ciężką pracę a zarazem wielką przygodę...

Na prelekcję zapraszamy 14 listopada na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Jacek Wnuk – absolwent fotografii na wydziale operatorskim PWSFTviT w Łodzi i geografii UMCS w Lublinie. Swoje pasje podróżnicze i fotograficzne rozwijał studiując te kierunki. Od wielu lat przemierza bezdroża Karpat Wschodnich, czego efektem są jego prace dyplomowe, wystawy i pokazy slajdów. Organizator i uczestnik wielu wypraw popularnonaukowych w trudnodostępne tereny Ukrainy, Rumunii, Białorusi, Rosji i Maroka. Założyciel i redaktor portalu KarpatyWschodnie.pl Uczestniczył w Rewolucji Pomarańczowej w Kijowie. W trakcie studiów pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Pracownik PWSZ w Krośnie.