Autor Wątek: Wybór nosidła dla dziecka do zastosowań turystycznych  (Przeczytany 3110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rumcajs  • Pomógł: 22
  • ... i owoc żywota twojego je ZUS

Wybór nosidła dla dziecka do zastosowań turystycznych
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 16:44:32 »
Wybór nosidła dla dziecka do zastosowań turystycznych

Wiosenna aura sprzyja planowaniu weekendowych wycieczek i wakacyjnych wyjazdów. A jeśli obdarzeni jesteśmy już progeniturą, warto w niej krzewić zapał do działalności outdoorowej, wystawiać na palące słońce, smagający wiatr i ukąszenia insektów. Oby tylko z rozsądkiem i umiarem – adekwatnie do możliwości małolatów.
Dopóki ich mobilność nie jest wystarczająca do długiego dreptania w warunkach terenowych, trzeba zorganizować sprzęt do (w miarę wygodnego) noszenia dzieciaków. Mimo, że 5-6 letnie maluchy dzielnie już radzą sobie z tuptaniem, zwiększymy nasz zasięg i mobilność planując częściowe ich przenoszenie. Dolną granicą wiekową jest moment, gdy niemowlak zaczyna już w pełni stabilnie, długo, prosto siedzieć: zwykle od ok. 9 miesięcy - 1 roku.
Oczywiście mowa tu o nosidle turystycznym. W przypadku nosidełek do zastosowań codziennych, za wiek graniczny przyjmuje się 3-4 miesiące, kiedy to dziecko utrzymuje już samodzielnie główkę w pozycji pionowej. Jednak są to zwykle miękkie nosidła, zakładane na brzuch opiekuna, w których dziecko powinno przebywać stosunkowo krótko – ok.1 godziny. Są też nosidła miękkie zakładane na plecy. Obydwa wymienione typy nie znajdą zastosowania w turystyce. Do działalności outdoorowej należy wybrać nosidła sztywne, zarówno w rozumieniu podparcia pleców dziecka, jak i systemu nośnego dla nosiciela.
Zastanówmy się zatem, nad cechami pożądanymi i/lub niezbędnymi, charakteryzującymi dobre nosidło turystyczne.


Zapraszamy do dalszej lektury i dyskusji na temat:
Wybór nosidła dla dziecka do zastosowań turystycznych


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 20:49:24 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

Wybór nosidła dla dziecka do zastosowań turystycznych
« dnia: Kwiecień 16, 2010, 16:44:32 »