Autor Wątek: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 28, 38 oraz 48 - porównanie  (Przeczytany 17484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lipa

• Michał Żelazny

Odp: [Plecaki średnie] Osprey Kestrel 28, 38 oraz 48 - porównanie
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2013, 20:25:58 »
Zmierzyłem od tego samego punktu co i Ty i długość wychodzi mi ok. 58cm. Dla każej pojemności jest taka sama długość stelaża.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2013, 20:25:58 »

Offline trutenka

« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 16, 2013, 09:59:16 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 17, 2016, 15:37:15 »
Aby nie tworzyć innych wątków to chciałem dodać, że w tym roku kestrele się znacznie zmieniły. Przód został podobny ale zastosowano nowy materiał jak i kolory. Plecy już nie są tak jednolite i doszły przestrzenie wycięcia w plecach poprawiające wentylację. W sklepie jak sobie pogadałem z chłopakami to mówili że nowe plecki są tak samo dobre jak stare i przy noszeniu nie widzą różnicy no ale nie nosili ich w upale ;) Delikatnemu wzmocnieniu uległ też pas biodrowy, jest grubszy może o 2-3 mm. Teraz są wyprzedaże starych modeli i nawet można negocjować cenę. Ale też trzeba uważać bo już widziałem promocję nowego modelu a zdjęcia były stare i po moim zapytaniu oferta zniknęła. Nowy i stary model jest w alpinsklep w Warszawie.

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 17, 2016, 18:06:43 »
Co do nowego Kestrela, to Yatzek popełnił na blogu fajny opis. :)

Offline misiak76

« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2016, 20:34:07 »
No tak, kestrel i Yatzek to jedność to i musi być szybkie porównanie ;)

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

Online Yatzek

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2016, 22:41:41 »
Aktualnie skupiam się nad oceną wentylacji pleców w Kestrelu 38. Nowy panel z siatką przy jednej podkoszulce daje aż za dobrą wentylację, jednak już po założeniu polara, siatka zbyt mocno dociska całość odzieży do pleców. No ale każdy plecak się nosi na plecach :) więc musi to wpływać na wentylację. Raczej nie widzę opcji, by z plecakiem wentylacja była lepsza niż bez :D

Na pewno w Kestrelu podoba mi się, że oprócz doboru rozmiarówki, można jeszcze dopasować górny punkt mocowania systemu nośnego. Dzięki temu czuję się z nim jak w garniturze krojonym na miarę :)
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2016, 22:41:41 »

Offline heikki

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2017, 16:29:27 »
Pod wpływem impulsu po przeczytaniu tematów dotyczących Kestrela oraz recenzji Yatzka zamówiłem z ciekawości czerwonego Kestrela 48 by w domu sobie go pomacać i pomierzyć skoro zweryfikowałem preferencje szukania plecaka ze stricte zimowego na taki bardziej uniwersalny.
No i cóż zapakowałem go na full niezbędnych mi rzeczy w zimie i ....on jest ogromny. Nie mówiąc już że nie spakowałem śpiwora ani 4-paka, które spokojnie by jeszcze weszły. Coś czuje, że musze chyba zamówić 38 i porównać bo tutaj zostaje mi sporo miejsca jeszcze. No i przy okazji wziąć zielony bo ta czerwień Kestrela to niestety nie to samo co tak podobało mi się w Variancie ;)

10,7 kg - waga z plecakiem

- bielizna termo na zmianę
- 2x skarpetki
- bokserki
- t-shirt
- ręcznik szybkoschnący
- szczoteczka do zębów+mała pasta+mini żel pod prysznic
- zapasowa cienka bluza
- waciak
- hardshell
- czapka
- rękawice dwupalczaste
- cienkie rękawiczki
- 2x buff

- czołówka
- okulary przeciwsłoneczne
- stuptuty
- termos 0,7
- butelka wody 1,5
- apteczka
- gerber multi-tool

- raki
- czekan
- kije

Ładunek pościągany paskami i wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu.
Nie wrzuciłem śpiwora ale spokojnie jest jeszcze na niego miejsce i nadal nie będzie wypchany. Nie instalowałem też bukłaka 2L (ale może będzie używany czasem).

Do kieszonki na pasie biodrowym wrzuciłem telefon, i chusteczki. Do drugiej spokojnie wejdą ze 2-3 batoniki i ew jakieś drobiazgi jeszcze.

Offline wojtek656

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 22, 2017, 18:07:47 »
38L jest tylko 150g lżejsza. Czy ma sens je dublować? Moim zdaniem nie. Sam mam 48L (dni 3+) na lato oraz 58L na zimę, brakuje mi lekkiego 36-37L i na razie nie widzę nic sensowego bo 33 Talon jest niekiedy o "2mm" za mały  i upchany do granic rozsądku.

Offline heikki

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 22, 2017, 19:04:37 »
38L jest tylko 150g lżejsza. Czy ma sens je dublować? Moim zdaniem nie. Sam mam 48L (dni 3+) na lato oraz 58L na zimę, brakuje mi lekkiego 36-37L i na razie nie widzę nic sensowego bo 33 Talon jest niekiedy o "2mm" za mały  i upchany do granic rozsądku.

W sumie waga samego plecaka mi nie przeszkadza tak do 2000g (ciut więcej waży moj Aether 60). Przy tym co zabieram zimą to 48 jest jednak zbyt pojemny. Na 4 dni się spakuje....w lecie pewnie na tydzień. Na szczęście mogę go odesłać, a Kestrel 38 już do mnie jedzie to będzie można porównać.

Offline heikki

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2017, 22:38:48 »
Dzisiaj dotarł zielony Kestrel 38 i już wiem, że to on zostanie. Mimo spakowania tych samych rzeczy nadal było miejsce na śpiwór i ew jakieś jedzenie i dodatkowe izochmielniki. Zauważyłem, że K38 nie ma bocznej kieszeni, która jest obecna w większym modelu. Za to spokojnie w zapakowanym plecaku jestem w stanie odchylić głowe do tyłu i spojrzeć w góre, co było mocno ograniczone w K48. No i brak drugiej pętli mi już nie przeszkadza bo wymyśliłem sobie, że dorobię podwójne mocowanie na transport kijów stosując klamry typu "molle" ( ITW Nexus - web dominator) lub coś w tym stylu.
Swoją drogą jak byłem zobaczyć plecaki w PolarSporcie to właśnie ktoś przy mnie kupował zielonego tylko nie zauważyłem jaki rozmiar.
Tym samym dołączam do licznego grona entuzjastów tego modelu ;)

Offline mirecc

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 25, 2017, 18:14:01 »
Sam szukałem K38 a ostatecznie kupiłem K48 S/M.
Jest naprawdę duży!
Myślę, że teraz wybrałbym K38 ale przymierzałem też Gregorego Paragon 38  M. Muszę przysnać, że korcił mnie strasznie. Pewnie go kupię zamiast trzeciego Kestrela...
A tak przy okazji:
Zamienię czerwonego Kestrela 28 M/L (2015) na S/M.
Ktoś, coś?
:-)

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Offline cosinus

« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 02, 2021, 11:48:33 »
Witam jako nowo zarejestrowany stary turysta :)

Przegrzebałem to forum w/s kestreli, kilkakrotnie pada stwierdzenia "kestrel ma znane wady - jest tu o tym dużo", jednak zawsze to było odesłanie "gdzieś w przestrzeń"

Osobiscie znalazłem wyłącznie popuszczanie regulacji na rzepach, powtarza sie kilka (niewiele) razy. Jakieś inne wady ?