Autor W±tek: [¦piwory syntetyczne] ¦piwór na warunki letnie i schroniskowe  (Przeczytany 69020 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline ina

Odp: [¦piwory syntetyczne] ¦piwór na warunki letnie i schroniskowe
« OdpowiedĽ #175 dnia: Marzec 29, 2013, 19:30:51 »
Mi w S15 było zimno. Ciepło mi w nim było tylko w Grecji na rejsie w lecie ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #175 dnia: Marzec 29, 2013, 19:30:51 »

Offline Yatzek

« OdpowiedĽ #176 dnia: Marzec 29, 2013, 22:27:55 »
Który: Quechua S15° ultralight czy Fjord Nansen Fredvang?

Je¶li nie czytałe¶ jeszcze, to przeczytaj - http://wciazwdrodze.blogspot.com/2011/10/test-porownawczy-lekkich-syntetykow.html
Wędrówk± życie jest człowieka...

Offline ina

« OdpowiedĽ #177 dnia: Marzec 29, 2013, 22:51:05 »
Swoj± drog±, odk±d mam x-lite200 tudzież LL200, nie używam innego ¶piwora. Pół kilo i pakunek wielko¶ci grejfruta różnicy mi w plecaku nie robi, więc mam go zawsze, je¶li mam spać gdziekolwiek. Mówię o schroniskach całorocznie i lecie jakkolwiek. Czasem jest za ciepło, ale wolę się rozpi±ć, niż nie móc docieplić. A jak poza zimowo biwakuję i pizga to docieplam się ubraniem.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Kasiek.

« OdpowiedĽ #178 dnia: Marzec 29, 2013, 23:00:12 »
ano na glebę to jest inna sprawa, pamiętam choćby jak w Chocho siedzieli¶my koło 11 listopada z koleg± HAMMETEM i wymarzł w deuterze tym najlższejszym ;D ale to dawno było i nieprawda :)

ale jako¶ ostatnio nie zdarza mi się glebować, taki się człowiek ustatkowany zrobił

Ja tam nigdy nie robię rezerwacji, więc czasem mi się zdarza   ;D
Chociaż z drugiej strony mi jest zawsze zimno

Swoj± drog±, odk±d mam x-lite200 tudzież LL200, nie używam innego ¶piwora. Pół kilo i pakunek wielko¶ci grejfruta różnicy mi w plecaku nie robi, więc mam go zawsze, je¶li mam spać gdziekolwiek. Mówię o schroniskach całorocznie i lecie jakkolwiek. Czasem jest za ciepło, ale wolę się rozpi±ć, niż nie móc docieplić. A jak poza zimowo biwakuję i pizga to docieplam się ubraniem.

Muszę w końcu zainwestować w ten takie co¶...
Life is just a dream within a dream.

Offline ina

« OdpowiedĽ #179 dnia: Marzec 29, 2013, 23:04:04 »
Kasia, warto, bo jest w plecaku, i czy gleba czy łóżko, wszystko jedno, ciepło jest.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #180 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:16:14 »
Mam dylemat pomiędzy Salewa Sigma Micro 600 a Quechua s15. Który z nich sprawia wrażenie solidniejszego i który jest cieplejszy? Cenowo się dużo nie różni± a szukam czego¶ maleńkiego do 2 stówek.
Zombie Zone - mój blog survivalowo outdoorowy :)

Offline ina

« OdpowiedĽ #181 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:03:49 »
To weĽ mniejszy i lżejszy :) przy takiej szmatce bym się nie przejmowała detalami w konstrukcji.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #181 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:03:49 »

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #182 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:56:26 »
Salewa teraz ma taki ładny nowy na ten rok

w poprzednim modelu pisały ludki, że zamek wcina listwę i nie wiem czy to poprawiono.

Offline ina

« OdpowiedĽ #183 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:59:38 »
Też pisałam przy starym s15 że się wcina. Ładny ten salewy!

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Jonasz

« OdpowiedĽ #184 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:02:46 »
Słuchaj iny  ;D Dodałbym tylko tańszy i ładniejszy. Te 2-3 stopnie nie spowoduj± że da się wykorzystać ten ¶piwór przez trzy sezony. Wła¶ciwie można by powiedzieć, że podstawowy walor posiadania takiego ¶piwora to higiena :)

Offline Piotr_2

« OdpowiedĽ #185 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:05:05 »
Salewa teraz ma taki ładny nowy na ten rok

na 8a dla modelu Micro 600 podana jest waga 838 g, a na stronie salewy 650 g, warto się wcze¶niej zorientować dokładnie czy to tylko pomyłka, czy tak zważyli
a dla modelu Sigma Micro 600 595g -> http://www.forum.outdoor.org.pl/spiwory-syntetyczne/(spiwory-syntetyczne)-salewa-sigma-micro-600/

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #186 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:10:14 »
No wła¶nie te gramy też mnie zastanawiaj±... bo 838 g to już sporo. Wolałbym wagę podan± przez stronę salewy :)

Offline crimson

• rocznik '89

« OdpowiedĽ #187 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:21:57 »
być może 8a się machnęło w opisie, bo w przypadku Micro 600 przy znacznie większej wadze całkowitej podaj± niższ± wagę wypełnienia, Salewa podaje wagę dla:

Micro 800 - 850 g (410 g wypełnienie)
Micro 600 - 650 g (210 g wypełnienie
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline andy

• tato

• pieni±dze nie daj± szczę¶cia, krowy nie daj± sera

« OdpowiedĽ #188 dnia: Czerwiec 24, 2013, 23:48:25 »
Słuchaj iny  ;D Dodałbym tylko tańszy i ładniejszy. Te 2-3 stopnie nie spowoduj± że da się wykorzystać ten ¶piwór przez trzy sezony. Wła¶ciwie można by powiedzieć, że podstawowy walor posiadania takiego ¶piwora to higiena :)
ja używam podobnego trzysezonowo, xlite'a wyci±gam dopiero jak spadnie poniżej zera ;D

najważniejsze zalety letniego psiworka to masa i objęto¶ć

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacz±c z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #189 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:43:49 »
Napisałem do 8a i uzyskałem tak± odpowiedĽ:
"Na naszej stronie jest podana realna waga ¶piwora i wynosi ona 838 g."
Jak dla mnie za ciężki na lato :)

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #189 dnia: Czerwiec 25, 2013, 10:43:49 »

Offline atanor

« OdpowiedĽ #190 dnia: Czerwiec 25, 2013, 11:23:11 »
a8 ma t± zaletę, że wszystko sami waż± i mierz±.

Offline ina

« OdpowiedĽ #191 dnia: Czerwiec 26, 2013, 00:00:29 »
Napisałem do 8a i uzyskałem tak± odpowiedĽ:
"Na naszej stronie jest podana realna waga ¶piwora i wynosi ona 838 g."
Jak dla mnie za ciężki na lato :)

A napisz też do salewy polskiej, tak z ciekawo¶ci, a ja też zapytam w naszej :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #192 dnia: Czerwiec 26, 2013, 10:52:54 »
I jak Ci idzie ina ? :)
Salewa Polska ma bardzo sprawny kontakt odpowiedĽ po 10 minutach. Pytanie teraz komu zaufać :D
"Trudno nam ustosunkować się do informacji, któr± Pan uzyskał w sklepie…

Zał±czam informacje od działu Salewa Equipment - Product Develop. – która wydaje się być wyczerpuj±ca. "

Offline KnockeR

« OdpowiedĽ #193 dnia: Lipiec 10, 2013, 19:24:14 »
Kupiłem ten ¶piwór Salewa micro 600 ale nie wiem czy go nie ode¶lę, jest piękny ale po zważeniu na mojej wadze razem z workiem waży 828g. Na worku jest napisane 600g więc trochę myl± kupuj±cego bo nie każdy idzie z wag± do sklepu. Wykonanie pierwsza klasa. Jest mniejszy od starego campusa 100 light. Sorry, że tak nieładnie spakowany ale zrobiła się z niego taka szmata, że nie potrafię lepiej go spakować a worek się prawie cały już rozleciał.

Od lewej Campus 100 light, Salewa 600 Micro, piwko 0,5 l

Ogólnie dałoby się go bez problemu upchn±ć w worek o mniejszej ¶rednicy. Standardowy nie posiada pasków kompresyjnych.

Kolorystyka ice blue w poł±czeniu z toxic green bardzo przypadła mi do gustu.

Oko ciesz± takie dodatki jak gumowy clip do otwierania zamka, czy dobrana pod kolor linka ;)

Na dole mamy drugi zamek, który jest chyba po to aby wyci±gn±ć nogi poza ¶piwór.
Nic więcej o ¶piworze nie napiszę zrobiłem taki mini foto unboxing, mam nadzieję, że komu¶ to pomoże podj±ć decyzję. Ja sam się waham czy go nie odesłać i nie kupić Quechua S15 bo jednak jest sporo mniejszy i lżejszy. W kwestii wizualnej Quechua do Salewy się nie umywa. Ogólnie po zakupie mam mały mind-fuck... z jednej strony chciałem co¶ co jest małe i nic nie waży i jestem trochę rozczarowany a z drugiej ten ¶piwór jest bardzo fajny i może jako¶ przeżyję tę wagę.

Offline necik

« OdpowiedĽ #194 dnia: Maj 02, 2016, 13:24:46 »
Słuchajcie, taka sprawa jest. Mój pierwszy ¶piwór to Fjord Nansen KJOLEN XL ( http://www.fjordnansen.pl/product-und-20952-Spiwor-KJOLEN-XL-1-C-1-5kg.html ). Do tej pory używałem go jesieni± w schroniskach (Tatry i Bieszczady) i było mi w nim za ciepło (musiałem rozpinać, zwłaszcza w mniejszych schroniskach jak Chatka Puchatka czy na Hali Kondratowej, gdzie dużo osób w małym pokoju szybko "ogrzeje" atmosferę). Raz po drodze trafił mi się nocleg w Bazie Rabe (w paĽdzierniku, w piecu nie paliłem), to wówczas można powiedzieć, że ¶piwór był idealny do sytuacji.

Teraz chcę ten ¶piwór zamienić na co¶ lżejszego, mniejszego objeto¶ciowo a przy tym też mniej ciepłego, bo będę go używał od maja do końca paĽdziernika głównie w schroniskach (w Polsce), czasami może namiot, ewentualnie bardzo awaryjnie jaka¶ wiata jak np. w Magurskim Parku Narodowym (ale to bardzo awaryjnie, więc przy takich noclegach po prostu ubrałbym się cieplej). Budżet mam nieokre¶lony. Co wybraliby¶cie do takich zastosowań?

Osobi¶cie biorę pod uwagę np.
FN FREDVANG XL 12°C / 750g http://www.fjordnansen.pl/product-und-23020-Spiwor-FREDVANG-XL-12-C-750g.html
FN VARDO XL 8°C / 1000g http://www.fjordnansen.pl/product-und-23019-Spiwor-VARDO-XL-8-C-1000g.html (podobne parametry ma też FN BIVAK 8°C / 1150g http://www.fjordnansen.pl/product-und-23024-Spiwor-BIVAK-8-C-1150g.html przy czym to koperta, więc może być jako kołdra).

Czy powyższe ¶piwory nie będ± za zimne na warunki o których wspomniałem? Ewentualnie może jakie¶ firmy (jakie)? Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

« OdpowiedĽ #195 dnia: Maj 03, 2016, 13:59:19 »
Miałem ten sam problem, bo używałem marketowego syntetyka, którego podana temperatura komfortu to jakie¶ 11 stopni, ale i tak zajmował mi pół plecaka  ;D Kolega ma t± starsz± wersję Fjorda Nansena Vardo (zakres temperatur 14-9) i kiedy spali¶my na Słowacji (ja w swoim wielgachnym ¶piworze, a kolega w Vardo) w ciepłym pomieszczeniu, jemu było komfortowo, ja się gotowałem w swoim. Ostatnio nocowali¶my w starym schronisku na morskim oku i wg mnie było ciepło, więc ja swój potraktowałem jako kołderkę, kolega musiał się rano zapinać.

Raz pożyczyłem sobie jego ¶piwór żeby go przetestować i używałem go zim± w wynajętej na szybko kwaterze, która była nieogrzewana i termometr pokazywał około 16 stopni. Potem przeniosłem się do murowańca, na pewno nie było zimno, ale też nie wyj±tkowo duszno i gor±co. W jednym i drugim przypadku byłoby ok., gdyby nie moje tendencje do wyci±gania r±k ze ¶piwora (wersja kolegi okazała się trochę za mała na mnie, bo jestem szczupłym zmarzluchem 30cm wyższym od niego, a spałem w krótkim rękawku). Ogólnie ¶piwór w miarę ok, ale bior±c pod uwagę jego wagę (kilogram) i to co oferuje (14 stopni) to wg mnie s± na rynku lepsze produkty

Polecana tu już Quecha Rando 15 to podobne temperatury, 15-11 stopni, ale tylko 700 gram wagi lub Mammut Nordic EMT Summer (ale pewnie trzeba poszukać, żeby go gdzie¶ dostać no i jest droższy). Jeszcze można zerkn±ć na Volven Superlight (800gram) lub HiMountain Superpack 800. FN Fredvang ma podobn± do wymienionych ¶piworów wagę, ale jest chyba nieco chłodniejszy. Lżej to już tylko puch  :)

A z tych wszystkich weĽ to co Ci się bardziej podoba lub jest tańsze  :)