Autor W±tek: [¦piwory syntetyczne] Hannah Sherpa  (Przeczytany 10312 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

[¦piwory syntetyczne] Hannah Sherpa
« dnia: Lipiec 02, 2008, 08:25:57 »
Jako że stałem się posiadaczem najnowszego modelu ¶piwora Sherpa firmy Hannah (z serii Adventure) więc rzucam info o ¶piworze i o pierwszym wrażeniu po rozpakowaniu go z pokrowca.
¦piwór zakupiłem jako 3 sezonowy i w szczególno¶ci zwracałem uwagę żeby był w stanie wytrzymać niewielki przymrozek. Dotychczas używałem ¶piwora Hannah Bivac II który radził sobie z ujemnymi temperaturami w zakresie takim jaki podaje producent (do -5 w komforcie), ale przyszedł czas na wymianę głównie ze względu na to że Bivac II do najlżejszych i do najmniejszych po spakowaniu nie należy.
Hannah był w kręgu mojego zainteresowania również ze względu na możliwo¶ć zakupu ¶piwora o różnej długo¶ci, tak więc przy moich 176 cm wzrostu, wybrałem model o długo¶ci 175-185 (dostępna jest jeszcze wersja 185-195).

Producent podaje następuj±ce parametry ¶piwora (jak się okazuje dotycz± one „krótszej” wersji):

Zakres temperatur: +21 +13 -3 -8

Wymiary ¶piwora po spakowaniu (bez kompresji): 19 x 38 cm (mi wyszło 22 x 40 cm a po skompresowaniu 22 x 31 cm)

Przed kompresj± (porównanie Sherpy – ten z lewej nie licz±c puszki – z Bivac II)

Po kompresji

Waga ¶piwora z pokrowcem: 1 370 g (sprawdziłem faktycznie tyle waży:D)

Sprz±czki przy worku kompresyjnym: Duraflex

Wypełnienie:  Micro-Tec i jak to opisuje Hannah - Micro-tec jest wkładk± z wysokogatunkowego mikrowłókna, które wynaleziono dla zastosowania w ekstremalnych warunkach z wymaganiami lekko¶ci i wysokiej cieplnej izolacji. S± to 100 % poliestrowe mikrowłókna, które maj± zdolno¶ć izolować przy wysokiej wilgoci powietrza.

Zamki: YKK

Kształt komór jak na obrazku poniżej.

Poza tym występuje w dwóch kolorach, może mieć prawy lub lewy zamek, no i można spinać ¶piwory.

¦piwór jest wyposażony chyba jak większo¶ć ¶piworów tej firmy tzn. w ukryt± w kapturze kieszeń zapinan± na rzepa w któr± możemy wsadzić polar (jeżeli kto¶ lubi spać na poduszce),

nad kołnierzem termicznym jest mała kieszonka również zapinana na rzepa.

Zamek na całej długo¶ci ma z dwóch stron zamka patkę ilozuj±c±.

Mamy do tego jeszcze kołnierz termiczny wyposażony w ¶ci±gacz oraz osobny ¶ci±gacz do kaptura.

Przy zamku z lewej strony oba ¶ci±gacze s± z prawej strony. No i niezbędne dwie pętelki w nogach ¶piwora, żeby można go było za co powiesić.
¦piwór jest bardzo dobrze odszyty, nie wystaj± żadne nitki i nic się nie pruje (przynajmniej na razie :D). Moje największe obawy budził materiał wewn±trz ¶piwora który stwarzał wrażenie że nie będzie on na tyle ¶liski żeby się można było swobodnie w ¶rodku obrócić. Na szczę¶cie było to wrażenie złudne i ów materiał nie krępuje ruchów.

Sugerowana cena: 349,00 zł, ja kupiłem go w cenie 331,55 zł – czyli ¶rednia cena ¶piwora o takich parametrach (termika i waga).

Tak więc pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :D.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 09:23:45 wysłana przez Terrorist »
kto wcze¶nie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczę¶cia :)

forum.outdoor.org.pl

[¦piwory syntetyczne] Hannah Sherpa
« dnia: Lipiec 02, 2008, 08:25:57 »

Offline ina

Odp: [¦piwory syntetyczne] Hannah Sherpa
« OdpowiedĽ #1 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:00:07 »
No fajniutka z niej szerpa
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline ptb

« OdpowiedĽ #2 dnia: Lipiec 02, 2008, 17:33:30 »

« OdpowiedĽ #3 dnia: Lipiec 02, 2008, 18:42:36 »
ptb już Ci mówię

Primo: na długo¶ć 200 cm - nic mnie tak nie wnerwia jak zimny ¶piwór w nogach

Secundo: komfort o stopni, ciut ale to ciut za mało

ale nie przeczę rozpatrywałem zakup i tego ¶piwora i gdyby był w krótszej wersji i trochę cieplejszy to niewykluczone że bym go kupił
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 18:43:54 wysłana przez nocnymarek »

Offline crimson

• rocznik '89

« OdpowiedĽ #4 dnia: Lipiec 02, 2008, 18:48:17 »
nooo, w końcu Nocniczek dorwał wymarzon± szerpę :D; trza przyznać, że całkiem korzystnie się ta szerpa prezentuje i - co najważniejsze - jak na razie rzepy się nie odpruwaj±  :D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Misiek_86

« OdpowiedĽ #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:28:09 »
nocnymarek: Napisz co¶ więcej o tym ¶piworze, jak się aktualnie spisuje, czy wszystko dobrze się trzyma. Spisuje się dobrze jesieni± t± wczesn± jak i póĽniejsz±

« OdpowiedĽ #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:57:11 »
Spisuje się dobrze, termikę ¶piwór trzyma i zarówno jesieni± jak i na wiosnę ¶pi się w nim komfortowo. Jeżeli chodzi o trwało¶ć ¶piwora to nie mam żadnych zastrzeżeń. Nic się nie pruje, wszystko gra. Podobnie z workiem kompresyjnym. Oczywi¶cie poza nadrukami które się z niego ¶cieraj± to, klamerki nie pękaj±, paski kompresyjne się nie odpruwaj±. Ogólnie ¶piwór godny polecenia.

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:57:11 »