Autor Wątek: Tropik namiotu vs rdzewiejąca stal [czy tam inne coś]  (Przeczytany 4440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio


Tropik namiotu vs rdzewiejąca stal [czy tam inne coś]
« dnia: Sierpień 05, 2009, 10:33:45 »
Zatem jest mały problem: namiot przeleżał sobie rok w worze... Nie w tym jednak kłopot, że przeleżał, ale w tym, że nie został dosuszony. I tak jak nie chwyciła go pleśń, dzięki Bogu, to pojawił się inny chochliczek-kurwiczek: otóż stalowe części od naciągu sznurków, uchwyty scalające podłogę z tropikiem prawdopodobnie zaśniedziały- coś tam się z nimi stało na tyle, że część z nich zardzewiała. Nie byłoby całej hecy wtedy, kiedy nie stykałyby się z tropikiem, ale jednak się stykały, co oznacza, że prawdopodobnie pożarły część materiału, z którego tenże jest wykonany. Wizualnie wygląda to tak, że na tropiku pozostały resztki rdzy oraz kawałki tego białego zaśniedziałego, a w miejscach tych tropik sprawa wrażenie cieńszego... Zasadniczo są to miejsca wielkości ok pół centymetra, ale sami wiecie, co może zdziałać w deszczu kilka takich przemakających miejsc... No fake, jak sama cholera, bo Baltoro może iść się szczypać, zatem pytam się: jaka rad?
Same części stalowe [czy z jakiego tam materiału są wykonane] odmoczyłem w WD40, ale pytam się co dalej robić z tropikiem? Chamsko pojechać silikonem budowlanym te miejsca i powcierać go tam? Czy może jakiś inny pomysł?

forum.outdoor.org.pl

Tropik namiotu vs rdzewiejąca stal [czy tam inne coś]
« dnia: Sierpień 05, 2009, 10:33:45 »

Offline sasq  • Pomógł: 0
  • mistrzowie zen, cenowej nirvany :-D

Odp: Tropik namiotu vs rdzewiejąca stal [czy tam inne coś]
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:22:12 »
chamsko odczyścić

a co do silikonu to starym sposobem: benzyna ekstraksyjna zmieszna z silkionem tak by mieć konzystencje śmietanki do kawy, pędzelek i jedziesz
jak chcesz mieś ładnie to jeszcze taśma malarska co by równe brzegi laminacji uzyskać
www.pajaksport.blogspot.com  wbrew pozorom prywatny blog

misio


Odp: Tropik namiotu vs rdzewiejąca stal [czy tam inne coś]
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2009, 11:43:41 »
Kij tam z ładnie ;D.
Dzięki za radę!