Autor Wątek: [Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku  (Przeczytany 4287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAYFLY  • Pomógł: 1

[Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku
« dnia: Sierpień 22, 2014, 08:12:52 »
Proponuje, zamieszczać tutaj pomysły i relacje z wycieczek, które można podpiąć pod bardzo szeroko rozumianą idee packraftingu. Czyli podróżowanie ze wszelkiego rodzaju składanymi lub nadmuchiwanymi łódkami, które mieszczą się w plecaku i łączą turystykę pieszą (rowerową) i kajakową.
Proszę zamieszczać  krótkie i rzeczowe informację, żeby wątek był czytelny, bo mam nadzieję, że stworzymy długą listę miejsc, które warto odwiedzić z packraftami. Informacje powinny zawierać: Ogólnie: zarys szlaku(ważniejsze miejsca), czas trwania wycieczki (w dniach), komunikacja do miejsca startu i po zakończeniui wycieczki. Część lądowa: długość trasy (w km lub godz) ogólny opis szlaku, ocena walorów estetycznych i atrakcyjności szlaku. Cześć wodna: czas spływu (ew. km), ogólny opis ze zwróceniem uwagi na miejsca niebezpieczne, ocena trudności, uciążliwość  i atrakcyjność szlaku, ew. okres w którym mogą występować utrudnienia (mało wody, zarośnięty szlak, czasowy zakaz spływu).

Mapka i kilka zdjęć lub link do albumu mile widziane. Przy okazji jak można zamieścić legalnie mapę z zaznaczonymi szlakami? Proszę też o konkretne komentarze do propozycji, a nie bezinformacyjne zachwyty lub złośliwości.

PRZEŁOM DUNAJCA wariant I
Trasa: Krościenko-Przełęcz Szopka-Przełęcz Trzy kopce- Kąty-Sromowce Wyżne-Dunajec (Sromowce W. Cerveny klastor-Szczawnica)-Krościenko
Czas trwania: 1 dzień.
Komunikacja do/z Krościenka: łatwa bezpośrednie, busy, autobusy (z Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu) i dalekobieżne.
Część lądowa: 11 km (3godz.) Z Krościenka (żółty)-Przeł. Szopka(niebieski)-Przeł. Trzy Kopce(czerwony)-Sromowce Wyżne poniżej zapory. W tym wariancie: łatwa trasa, dla turystów z ciężkim plecakiem, kilka miejsc widokowych. Po wyjściu na łąki piękna panorama na Dunajec. Omijamy najatrakcyjniejsze miejsca w Pieninach, ale jest możliwość zboczyć i szlakiem niebieskim zaliczyć przynajmniej Trzy Korony (na lekko). Trasę możemy skrócić i zacząć spływ od przystani flisackiej w Kątach.
Cześć wodna: 26 km[z Kąt 23 km] (3 godz.[z Kąt 2,5 godz.] Trudność WW: I. Uciążliwość: U1. Atrakcyjność (1-5): 5!. Dostępność: cały rok. Najpiękniejszy(w mojej ocenie) szlak wodny w Polsce. Początkowo szeroka dolina w widokiem na Pieniny (Trzy Korony) technicznie łatwa, po minięciu Cervenego klastoru(warto zwiedzić) szlak wiedzie przełomem (najpiękniejszy odcinek) kilka miejsc z falami (tuż przed przełomem, ujście Lesnickiego Potoku, pod Sokolicą) po minięciu Szczawnicy wypływamy z przełomu i po 30 min dopływamy do Krościenka. Najlepiej zakończyć przy pomoście z lewej strony przed mostem.

MOD: KOLEJNA SYTUACJA, W KTÓREJ ŁADUJESZ POSTA POD POSTEM, MIMO ŻE CZAS EDYCJI WYNOSI GODZINĘ I W TYM CZASIE MOŻEZ DOKONAĆ ZMANY
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2014, 10:37:16 wysłana przez crimson »

forum.outdoor.org.pl

[Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku
« dnia: Sierpień 22, 2014, 08:12:52 »

Offline MAYFLY  • Pomógł: 1

Odp: [Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2014, 11:08:17 »
PRZEŁOM DUNAJCA wariant II
Trasa: Szczawnica-Sokolica-Czerteż-Góra Zamkowa-Trzy Korony-Przeł.Szopka-Wąwóz Sobczański -Sromowce Niżne-Dunajec (Cerveny klastor-Szczawnica)-Szczawnica
Czas trwania: 1 dzień.
Komunikacja do/z Szczawnicy: łatwa bezpośrednie, busy, autobusy.
Część lądowa: 4 godz. Ze Szczawnicy (niebieski)-Trzy korony(niebieski)-Czerteż(Niebieski)-Trzy Korony(niebieski)-Przeł. Szopka (żółty)-Wąwóz Sobczański- Sromowce Niżne. Wyżne poniżej zapory.  Trasa trudna ze względu na znaczne przewyższenia, dla turystów z lekkim plecakiem. Odwiedzamy najatrakcyjniejsze miejsca w Pieninach. Z Sokolicy i Trzech Koron widoki na trasę spływu. Na początku szlak przekracza Dunajec (można skorzystać z usług flisaka lub wykorzystać raft, żeby przepłynąć na drugą stronę rzeki)
Cześć wodna: 12 km(1,5 godz.) Trudność WW: I. Uciążliwość: U1. Atrakcyjność (1-5): 5!. Dostępność: cały rok. Skrócony odcinek wariantu I. Start obok mostu w Sromowcach Niżnych lub przy przystani flisackiej. Wiedzie przez najpiękniejszy odcinek Dunajca, w całości przez przełom. Spływ kończymy w Szczawnicy przed torem kajakowym po prawej stronie.

PRZEŁOM DUNAJCA wariant III
Trasa: Szczawnica-Czerwony Klasztor-Dunajec (Cerveny klastor-Szczawnica)-Szczawnica
Czas trwania: 1 dzień.
Komunikacja do/z Szczawnicy: łatwa bezpośrednie, busy, autobusy.
Część lądowa: 12 km. Ze Szczawnicy cały czas na Dunajcem, początkowo po polskiej, potem po słowackiej stronie do Czerwonego Klasztoru. Trasa łatwa, można spróbować przejechać i spłynąć z rowerem (bike-rafting), Podziwiamy Dunajec i skały Pienin.
Cześć wodna: 12 km(1,5 godz.) Taka sama jak w wariancie II tylko początek przy Czerwonym Klasztorze

Offline MAYFLY  • Pomógł: 1

Odp: [Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2014, 22:41:28 »
Packrafting Pieniny-Przełom Dunajca

Offline ramol  • Pomógł: 23

Odp: [Packrafting] Propozycje wycieczek z "pływadełkiem" w plecaku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2014, 13:36:10 »
Tydzień temu dostałem wreszcie swoją alpackę , kupioną w grudniu.
Dwa pierwsze spływy - Sromowce i pod dom w Tylmanowej,
od zapory Czorsztyńskiej - też do domu.
Iść mogę dwoma trasami- Krościenko- 3korony- Sromowce, albo
busem do Szczawnicy i na Czerwony Klasztor po słowackiej stronie.
Tą drugą trasą po 1,5 godziny jestem pod 3K.
Raft daje radę, zdecydowanie jestem mniej zmoczony niż w kajaku z fartuchem,
ale mam ponton z pełną zabudową- pod pachy.
Uwagi o sprzęcie w innym wątku.