Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
śpiwory puchowe / Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus Teneqa 850/900
« Ostatnia wiadomość wysłana przez menel dnia Kwiecień 21, 2021, 11:25:34 »
Wywiad Kasi Nizinkiewicz z panem Romanem - właścicielem Robertsa - jest dla mnie jak najbardziej czytelnym tematem, że aby "wcisnąć" klientowi jak najlepsze parametry puchu stosuje się manipulację - o czym w wywiadzie. Jest to jeden z powodów, dla których wypiąłem dupę na puch hydrofobowy. Jak Mikel słusznie zauważa, że puch hydrofobowy o wartości 800 cuin może być recyklingowym "śmieciem" poddanym obróbce, ten aspekt mnie bardzo przekonuje. Poza tym,  puch hydrofobowy zanim się go "pociągnie" chemią odtłuszcza się go całkowicie, czyli pozbawia  składnika, który zapewnia mu sprężystość. Z tego powodu puch hydrofobowy może mieć gorszą żywotność. Inna sprawa, mówi się o kruchości puchu hydrofobowego. Ja na puch hydrofobowy się nie piszę, naturalny zupełnie spełnia moje oczekiwania.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Kwiecień 21, 2021, 11:03:30 »
Jakich właściwie danych oczekujesz?
3
« Ostatnia wiadomość wysłana przez griffin dnia Kwiecień 21, 2021, 09:09:31 »
No cóż, po przeczytaniu informacji z poniższych linków wynika, że może być różnie zależnie od producenta, czyli nie ma żadnych danych, które by potwierdzały, że jest tak jak napisałeś :)
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Kwiecień 21, 2021, 08:32:58 »
Wnioski podparte artykułami, które pojawiały się w czasie gdy puch hydrofobowy wchodził na szerszą skalę na rynek. M. in. wywiady z producentami śpiworów.
Generalnie, puch poddany procesowi hydrofobizacji musi zostać poddany dodatkowej obróbce pod sam proces, a sama nałożenie powłoki zwiększa sprężystość puchu- taki obraz wyłaniał się z tego co przeczytałem.
Tutaj np wywiad z właścicielem Robertsa, gdzie temat jest poruszany.
http://blog.kwark.pl/jak-odroznic-dobry-puch/
Info o Małachu po rozmowie Yatzka z producentem.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=10733.250
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez griffin dnia Kwiecień 20, 2021, 12:51:05 »
A skąd taki wniosek? Podparte jest to jakimiś testami albo oficjalnymi danymi?
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mikel dnia Kwiecień 16, 2021, 18:16:23 »
Cóż, po paru praniach zapewne okaże się, że puch straci powłokę, a dodatkowo odzyska swój oryginalny loft.
Puch hydrofobowy ma podbite parametry cuin. Hydrofobowy puch 800c może się okazać puchem 600c po paru praniach.
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez griffin dnia Kwiecień 16, 2021, 13:06:41 »
Ponoć jednak puchu hydrofobowego nie należy prać.
8
buty niskie / Odp: Jakie wybrac buty?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kuzon dnia Kwiecień 16, 2021, 12:21:21 »
Ja tak miałem ze Scarpa Epic. Założyłem je w sklepie z nudów... i stwierdziłem, że nie wyjdę bez nich  ;D Poczułem, jakbym jakieś mięciutkie bambosze na stopy założył  ;D
9
buty niskie / Odp: Jakie wybrac buty?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez griffin dnia Kwiecień 15, 2021, 12:25:57 »
No i nabyłem TX4 i muszę przyznać, że są niesamowicie wygodne. Gdzieś czytałem, że Salewa Mtn Trainer przy La Sportiva TX 4 to jak chodaki przy kapciach i dużo w tym racji :)
10
namioty kopułkowe [igloo] / Odp: [namioty kopułowe] Hannah Cover 2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Redsprite86 dnia Kwiecień 12, 2021, 12:38:22 »
Wiem, że wiadomość z przed lat. Ale może zobaczysz i opowiesz jak Ci się ten namiot sprawował.

Mam zamiar zakupić takowy na wycieczki rowerowe, ale dziwnie mało w polskich internetach jest opinii na ten temat.
Strony: [1] 2 3 ... 10