Autor Wątek: Wspomóż rehabilitację Macieja! ;)  (Przeczytany 6909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline admin

Wspomóż rehabilitację Macieja! ;)
« dnia: Sierpień 25, 2010, 08:59:44 »
Wspomóżmy Macieja Smolińca!!!

Cytuj (zaznaczone)
Nazywam się Maciej Smoliniec ,jestem wcześniakiem   tzn ,że urodziłem się o wiele za wczesnie ...w 25 tyg ciąży .Urodziłem się 03.06.2007  o 19.07 , dwie minuty po mojej siostrze bliźniaczce Amelce Lajli .Nasze pojawienie się na świecie chodź bardzo oczekiwane ,było początkiem walki o nasze życie  a póżniej o prawidłowy rozwój.
 Podczas 5 miesięcznego pobytu w szpitalu  :
-  doznałem wylewu IV stopnia  do OUN.
- W 3 tygodniu życia przeszedłem  Martwicze Zapalenie Jelit (NEC) ,miałem wyłonioną  stomię  a później po licznych infekcjach i ,silnej żółtaczce miałem zamykaną stomię
-.Przeszedłem laseroterapię  z powodu  retinopati wczsniaczej 2 stopnia .
-Mialem zamykany Tętniczy przewód Botala .Przez 4 miesiące oddychalem za pomocą respiratora , zdiagnozowano u mnie Dysplazję Oskrzelową

Prognozy dotyczące mojego rozwoju były pesymistyczne .
Dziś mamż 3 lata ,dzięki nieustającej rehabiitacji:
-metoda Vojty .NDT bobath ,terapia logopedyczna ,V.sherborne ,Hydroterapia ,Hipoterapia .udział Turnusach rehabilitacyjnych ,Terapia ręki
oraz dzięki licznym wizytom u specjalistów (Neurolog ,Ortopeda,Okulista ,Chirurg,Kardiolog .....)
Rozwijam się ,jestem inteligentym chłopcem ..który tuż przed 3 urodzinami ,zaczął chodzić !!!!!!
Ponieważ mam Dziecięce Porażenie Mózgowe ,moja walka trwa i będzie trwała jeszcze długi czas ....Moje mięśnie muszą być ciągle  rozciagane i stymulowane do prawidłowej pracy .Korzystam ze specjalistycznego obuwia ortopedycznego (koszt butów ok 500 zł)Uczestniczę w zajeciach w Ośrodku wczesnej interwencji  ,mam tez prywatna rehabilitację ruchową oraz logopedyczną (tu towarzyszy mi moja amelka)
W tym roku zacząłęm jeżdzić na Turnusy rehabilitacyjne ,które bardzo wpływają na mój rozwój ,niestety ich koszt to ok 4.500 tys za 2 tygodnie  ,dlatego dziękuje wszystkim ,którzy przekazali  1% podatku za 2009 rok ,dzięki wam będę mógł pojechac na Turnus i lepiej się rozwijać.

Więcej informacji znajdziecie na blogu Macieja: http://smyki.pl/domeny/synek.pl/macieksmoliniec/index.php

forum.outdoor.org.pl

Wspomóż rehabilitację Macieja! ;)
« dnia: Sierpień 25, 2010, 08:59:44 »