Autor W±tek: [¦piwory puchowe] Spanie w puchu - nago czy w ubraniu?  (Przeczytany 21334 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline Szekla

Odp: [¦piwory puchowe] Spanie w puchu - nago czy w ubraniu?
« OdpowiedĽ #50 dnia: Grudzień 01, 2013, 08:29:00 »
Trochę odkopię temat, ale wła¶ciwie nie znalazłam żadnego, do którego bardziej można by pytanie dopasować. Mianowicie: co robicie z twarz±?  ;D Bo o ile ubieranie się do ¶rodka ¶piwora i dopasowanie tak, żeby było ciepło to non problemo, tak spanie, kiedy pizga mi po twarzy zawsze jest dramatem i skutkuje tym, że co chwilę się budzę. Zaci±gam ¶piwór tak, że wystaje niemal tylko nos. Jakie¶ Wasze patenty na to, żeby w mordę było ciepło?  ;D
Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #50 dnia: Grudzień 01, 2013, 08:29:00 »

Offline Red-Angel

« OdpowiedĽ #51 dnia: Grudzień 01, 2013, 09:30:06 »
Kominiarka + zaci±gnięty kaptur. .

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #52 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:05:57 »
Nic innego chyba nie da się wymy¶lić. Ja mam kominiarkę Hanibal z siateczk± do oddychania i kaptur zaci±gnięty na maxa, aż na noc. Zamiast kominiarki można jak±¶ maseczkę i czapkę. Często też czapkę zaci±gam na oczy bo w te też mi robi się zimno.

Można by rurkę do nurkowania sobie wsadzić w usta i kaptur zaci±gn±ć do zera ale kto tak za¶nie? ;D

Offline Szekla

« OdpowiedĽ #53 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:17:28 »
Może to kwestia rodzaju kominiarki, ale no name który posiadam zbiera wilgoć przy oddychaniu i na nosie mam mokr± plamę, która zamarza  ;D
Kaptur ¶piwora mam taki, że po zaci±gnięciu tylko nos, ewentualnie usta wystaj±. A takie co¶ kto¶ próbował? (oczywi¶cie niekoniecznie takie z czach±. Takie mi się kliknęło):

Neopren, więc powinno być cieplusio. Rozcięcie pod nosem jest, więc nie ma co się zmoczyć, a reszta nosa zasłonięta .
Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #54 dnia: Grudzień 01, 2013, 11:46:29 »
tylko w teorii się to tak ładnie układa, w efekcie koniuszek nosa przymarza, lepsza (jak dla nie) jest ta kominiarka z mojego linka. Nie mówię NIE, wypróbuj, może akurat tobie podpasi.

Offline crimson

• rocznik '89

« OdpowiedĽ #55 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:09:58 »
na siatce Hanibala strasznie skrapla się para, która zamarza i wtedy jest mało komfortowo, wolałbym mieć odkryt± paszczę
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #56 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:40:48 »
Ale i tak jest lepiej niż w pełnej kominiarce, a mi chodzi jeszcze o to, że takie rozwi±zanie jest minimalnie cieplejsze niż otwór pełn± gęb± bo jakby nie patrzeć powietrze do oddychania trochę się jednak ociepli.

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #56 dnia: Grudzień 01, 2013, 13:40:48 »

Offline Ivan

« OdpowiedĽ #57 dnia: Grudzień 01, 2013, 14:56:38 »
Trochę odkopię temat, ale wła¶ciwie nie znalazłam żadnego, do którego bardziej można by pytanie dopasować. Mianowicie: co robicie z twarz±?  ;D Bo o ile ubieranie się do ¶rodka ¶piwora i dopasowanie tak, żeby było ciepło to non problemo, tak spanie, kiedy pizga mi po twarzy zawsze jest dramatem i skutkuje tym, że co chwilę się budzę. Zaci±gam ¶piwór tak, że wystaje niemal tylko nos. Jakie¶ Wasze patenty na to, żeby w mordę było ciepło?  ;D

Mimo, że w namiocie zim± sypiam już od ponad dekady, to na doskonały patent chroni±cy twarz wpadłem niespełna 2 lata temu. Na szyję buff, podci±gnięty aż na uszy i zakrywaj±cy usta. Dodatkowo na szyję chusta z polaru. Na głowę polarowa czapka z "mankietem", dokładnie taka:

http://www.kanfor.pl/pl/czapki/26-kanfor-norge-czapka-polartec-thermal-pro.html

Czapkę nakładam jak najgłębiej na głowę i odwijam mankiet tak, żeby zakrywał cały nos, oczy, uszy i potylicę. Pozostaje więc tylko szczelina oddechowa pomiędzy bufem a końcem czapki. Nie ma żadnej gołej skóry, tylko same dziury w nosie s± niczym nie przykryte. Trochę to klaustrofobiczne, ale dla osoby łaż±cej po jaskiniach to chyba nie problem ;) No i na to ¶ci±gnięty (nie za mocno) kaptur od ¶piwora. Jest naprawdę ciepło w twarz a jedyna skroplona woda była na ¶piworze i leciutko na bufie. Sprawdzone przy -20 w ¶piworze LL 300, a więc o typowo nie-zimowym kapturze ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2013, 15:40:32 wysłana przez Ivan »

Offline ramol

« OdpowiedĽ #58 dnia: Grudzień 01, 2013, 16:35:37 »
Moje zimowe ¶piwory Roberts,a maj± drug± wartwę wiatrochronn± i oba kaptury razem zaci±gnięte na maxa daj± taki długi dziubek, że w paĽdzierniku w Sajanach przy -20 maj±c tak± czapkę z 100i polaru ¶ci±gn±łem j± gdzie¶ w ¶rodku nocy , a lód osadzał się tylko na brzegach płachty. Generalnie pomysł z buffem jest dobry, jeszcze lepszy byłby dłuższy komin z cienkiego polaru.

misio

« OdpowiedĽ #59 dnia: Grudzień 01, 2013, 16:45:22 »
Skrobnij co¶ nieco¶ o tych Sajanach ;).

Offline ramol

« OdpowiedĽ #60 dnia: Grudzień 01, 2013, 18:01:59 »
wyjazd wędkarski od Sajan centralnych wzdłuż półocnego brzegu Selngi do pazura nad rzek± Urr i Eg.
Namioty, czasem ¶piwór piod gwiazdami, czasem gier ( jurta). Opiszę w końcu  8)