SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt

[Plecak Lawinowy] BCA Float

(1/6) > >>

madmun:
Pojawiła się alternatywa dla systemów lawinowych ABS, firma BCA wypuściła własny system, i dzięki uprzejmości oficjalnego  przedstawiciela Kvapi Products Ltd  na Polskę  firmy BCA mogłem zobaczyć ich nowy produkt. Kilka fotek

Fajny patent do mocowania kasku

Centralny system troczenia nart,  na dole + to z metalową klamerką, narty można nosić na prawą i lewą stronę, pod metalowymi klamerkami kieszeń na sonde i stylisko łopaty, reszta łopaty ląduje do zewnętrznej kieszeni która jest pod kaskiem  

Plecak posiada jedną dużą komorę, średnią kieszeń i kieszeń na łopatę, dodatkowo jest jeszcze mała kieszonka wyścielona miękkim materiałem na gogle

Na pasie biodrowym, dodatkowe kieszonki na pierdoły

Balon jest zabezpieczony rzepem

W lewej rączce jest pociągnięty zamek, i miejsce  na rurę camelbaka/avalunga ?

Rączka również jest schowana pod zamkiem

Schowany system napełniania

Balon się napełnił  w około 1,5 sek

Plecak jest całkiem fajnie uszyty, system nośny bez fajerwerków, ale należy pamiętać o grupie docelowej, ma służyć do zjazdu a nie do noszenia gratów.
Narazie plecak ten można oficjalnie kupić w USA, choć dystrybutor może pomóc w sprowadzeniu go. Cena się waha pomiędzy 1500 - 2000 zł co stanowi 1/2 ceny ABS, koszt napełnienia butli wynosi 2 zł vs ABS 140 zł. Butla jest naładowana tlenem, cały system jest mechaniczny, nie ma ładunków wybuchowych jak w ABS. BCA podaje,  że czas napełniania butli jest taki sam do -30 stopni, co do wpływu wysokości to jeszcze się nie dowiedziałem. za jakiś czas się pojawią jeszcze filmiki. Pas biodrowy jest zabezpieczony metalową klamrą, dodatkowo jeszcze są paski które zabezpieczają przed podjeżdżaniem plecaka w górę  IMO należy się cieszyć, że wchodzi kolejny gracz na rynek, z niższą ceną niż konkurencja.

http://vimeo.com/15880533
http://vimeo.com/15880788

ptb:
Czystym tlenem czy powietrzem?

madmun:

--- Cytat: ptb w Październik 15, 2010, 22:01:21 ---Czystym tlenem czy powietrzem?

--- Koniec cytatu ---

Hmmm... pamięć mnie zwodzi, po weekendzie Ci odpowiem ;D

sefer:
Jest jeszcze jeden gracz- Szwajcarski SnowPulse, ale nie dostępny w Polsce. Ponoć(wg. TOPRowca, który serwisował mojego ABS-a) poduszka SP, nie chroni całkowicie przed zasypaniem, ale ona tam obejmuje całą głowę kołnierzem dookoła- stąd może te problemy.

ina:
Dookoła? I nie grozi to uduszeniem przez przygniecenie tej poduszki do twarzy śniegiem? Bo po zasypaniu śniegiem jakiś dostęp do tlenu jest, a jak ten śnieg dogniecie poduszkę do twarzy to co?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej