PASAŻ HANDLOWY > Salomon

[Skarpety] Salomon XT Wings 2

(1/1)

lisu:
Dzięki uprzejmości sklepu Megaoutdoor.pl oraz vortalu Outdoor.org.pl otrzymałem do przetestowania skarpetki biegowe Salomon XT Wings 2.

Na początku poczytajmy co o nich napisał w/w sklep:

Jedyne w swoim rodzaju skarpety przeznaczone do biegów terenowych, w kolejnej odsłonie tego modelu dokonano kilku modyfikacji. Dzięki zaangażowaniu zespołu technologów w połączeniu z zawodnikami Teamu Salomon'a udało się wdrożyć ich sugestie. Poprawiono trzymanie i wsparcie stopy poprzez zastosowanie odpowiedniego splotu materiału głównie w strefie śródstopia. Zwiększono wytrzymałość oraz zminimalizowano tarcie (stopa – skarpeta – but) poprzez zastosowanie większej ilości materiału Nano Glide w strefie palców i pięty. Za poprawę komfortu natomiast odpowiada zwiększona ilość specjalistycznej przędzy odpowiadającej także za amortyzację, daje się jąw oczywisty sposób wyczuć przy pierwszym kontakcie ze skarpetą – jej podeszwa jest ewidentnie grubsza, przyjemna, w odczuciu przypominająca dywanik. Wszystkie te modyfikacje w połączeniu ze sprawdzonymi już w tym modelu zastosowaniami konstrukcyjnymi czynią go idealnym na każdy teren i odpowiednim dla wszystkich modeli butów biegowych Salomon i nie tylko.

Główne technologie zastosowane w tym modelu to:
- Motion Fit – dopasowanie w ruchu – Zaprojektowane by nadążyć za kształtem stopy. Zminimalizowana ilość nierówności i fałd, przyleganie do stopy wspomaga krążenie i utrzymuje odpowiednią ciepłotę stopy.
- Shock protection – ochrona przeciw wstrząsowa – miękkie i odporne wstawki absorbują wstrząsy
- Quick Dry Fabric – zastosowane do budowy skarpet materiały odznaczają się właściwościami szybkiego oddawania wilgoci, przez co posiadają zdolności szybkoschnące

Główne cechy konstrukcyjne tego modelu to:
- Sensifit design – skarpety wykonane do prawidłowego współgrania z konceptem technologicznym Sensifit którego podstawową cechą jest komfort stóp oraz bezpieczeństwo, precyzja dopasowania.
- Elastic Arch Support – elastyczne wzmocnienie w śródstopiu – specjalnie zaprojektowane elastyczne wzmocnienie w tej strefie skarpety zapewnia doskonałeprzyleganie i trzymanie
- L&R Anatomic Design – anatomiczny kształt dla lewej i prawej stopy. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana jest także do anatomii kobiecej i męskiej stopy dla zapewnienia perfekcyjnego dopasowania.
- Flat Toe Seem – Płaskie szwy w strefie palców – zapewnia należyty komfort dla tej strefy
- Anti-blister heel and toe - dzięki zastosowaniu specjalistycznej przędzy (Nano Glide) wykazującej właściwości zmniejszające tarcie w strefie palców i pięty zredukowano ryzyko występowania otarć i odcisków wywołanych właśnie głównie poprzez intensywne tarcie podczas ruchu
- Ventilated mesh panel – siateczkowe panele wentylacyjne – specjalnie zaprojektowana konstrukcja luźniejszego splotu w odpowiednich strefach zwiększa możliwość cyrkulacji powietrza i odprowadzania wilgoci
- Stay-up Comfort Top – specjalna konstrukcja ściągacza utrzymuje go we właściwym miejscu bez uczucia ucisku
- Reinforced Achilles Area – zastosowanie dodatkowego wzmocnienia w strefie ścięgna Achillesa zmniejsza ryzyko jego urazu
- Soft cushioning in foot sole – miękka amortyzacja w podeszwie skarpety

Skład:
55% Poliamid, 20% Poliester, 13% Poliamid NanoGlide, 10% Poliamid Microlon, 2% Lycra


Skarpetki Salomona, są moimi pierwszymi wyspecjalizowanymi skarpetkami do biegania. Szczerze powiedziawszy to miałem lekki stres czytając te wszystkie systemy, w które producent wyposażył swój wyrób :).
Skarpetki otrzymujemy w kartonowym holderze, na którym są rozpisane wszystkie informacje o skarpetkach. Po rozpakowaniu ich, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to ich "pozorna" grubość. Pozorna bo dobrze przyglądając się skarpecie zauważymy, że te zgrubienia to elementy systemów odpowiedzialnych za wygodę oraz kontrolę stopy podczas biegu. Z boku znajdują się panele które pomagają w odprowadzeniu nadmiaru wilgoci. Na każdej z skarpet znajduje się informacja na którą nogę należy je zakładać. Przy pierwszym kontakcie ze stopą od razu czułem, że nie mają one nic wspólnego z skarpetkami, które używałem do tej pory. Przyjemnie opinają stopę, są lekkie i niesamowicie wygodne podczas chodzenia. No cóż zobaczymy jak będzie z nimi podczas biegania. Tym czasem to na razie tyle.


misio:
Co wbijam nazwę skarpetek Salomon XT Wings 2, to mi ichnie buty wyskakują ;D.
Ale już je znalazłem w MO:

http://www.megaoutdoor.pl/page,produkt,id,797,idkat,120,xt-wings-2-red-grey.htmlI streszczaj za chwilę ładnie co i jak one działają, bo mnie się moje Runnery zniszczył już ;D.

lisu:
Daj je porządnie zmęczyć ;D. Jutro czeka je pierwsza 10, bo dopiero odżywam po łikendzie w Wro

lisu:
Nadszedł czas na to by napisać parę słów więcej nt skarpetek. Skarpetki głównie służą mi do biegania, jednak parę razy założyłem je do jazdy na rowerze. Jeśli chodzi o bieganie skarpetki są wygodne, nie schodzą z stóp. "Systemy" dbające o amortyzację sprawdzają się i dobrze sprawują się w połączeniu z amortyzacją buta. Jeśli chodzi o oddychalność: szybko oddają wilgoć, choć po ściągnięciu, stopy są lekko wilgotne. Właśnie o tą oddychalność bałem się najbardziej. Jak już wcześniej wspomniałem skarpetki sprawiają wrażenie grubych (dzięki zastosowaniu wszystkich tych systemów dbających o wygodę naszej stopy).  Pierwsze wrażenie co do uciskania stopy nie minęło wraz z przebiegniętymi kilometrami. Nadal mam uczucie ściskania stopy, ale nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe. Jednak żeby nie było tak różowo muszę wspomnieć o tym jak bardzo skarpetki "pachną" po użyciu. Na początku myślałem, że to może moja flora bakteryjna itd. ale nawet jeżdżąc na rowerze, po powrocie do domu skarpetki porządnie "pachniały". I tu przechodzimy do następnej właściwości skarpet: trwałości. Mimo tego, że po każdym bieganiu skarpety były prane, praktycznie nie widać po nich jakiegoś zużycia. Na razie to tyle. Teraz zabieram je ze sobą na trek do Szwecji więc zobaczymy jak się spiszą podczas używania do którego nie zostały stworzone ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej