PASAŻ HANDLOWY > Salomon

Skarpety Salomon

<< < (5/5)

ina:
A z narciarskich jakie? Co by się nadały na bardzo marznące stopy i na skitour i na zjazdy boiskowe?

Marcin Megaoutdoor.pl:
Na marznące stópki to i but musi być odpowiedni, to on w pierwszej kolejności odpowiada za izolację termiczną i czasem tu jest większy problem :) Ale zakładam że buty dobre, więc wracając do skarpet. Im cieńsza tym lepszy kontakt z butem i lepsza kontrola w przenoszeniu sił, im grubiej tym kontakt gorszy. Co nie ma znaczenia dla jeżdżących weekendowo/rekreacyjnie dlatego zazwyczaj wybierają skarpety mięsiste z dużą ilością Merynosa :) Tak czy inaczej teraz preferuje się przede wszystkim skarpety cieńsze o właściwościach termoaktywnych. Wiadomo najgorzej gdy pot nie będzie odprowadzony od stopy, wtedy schłodzona wilgoć potęguje uczucie zimna. Więc lepsza cieńsza termoaktywna niż gruba np na tradycyjnej wełnie bo tylko pozornie będzie w niej cieplej.

Reasumując :) polecam np damski model Divine http://www.megaoutdoor.pl/page,produkt,id,167,idkat,47,divine.html bo i ładny przy okazji jest :)
lub przy grubszym portfelu np. model X-Wing http://www.megaoutdoor.pl/page,produkt,id,165,idkat,32,x-wing.html ewentualnie przy jeszcze grubszym :) Racing Pro Cordura (która na nowy sezon będzie ulepszona i będzie się dumnie nazywać X3 RC)   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej