SPRZĘT TURYSTYCZNY > namioty

[Namioty] Jaki namiot?

(1/267) > >>

Iwona:
Cześć. Witam Wszystkich
Szukam namiotu  na letnie wyjazdy w Alpy-spanie na campingach oraz w warunkach trudniejszych(lodowce,silny wiatr) Marzy mi się namiot do 4kg max, z dwoma przedsionkami. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt,że w tym roku będzie nas 4. Dla przykładu rok temu testowaliśmy w 3  Eclipse J.Wolfskina i sprawowal się bardzo dobrze zarówno na campie jak i w górach. Cenowo chciałabym się zamknąć w 400-450zł więc zdaję sobie sprawę,że namiotu z fartuchami nie dostanę (zatem fajnie,gdyby ten mój miał tropik aż do dołu) Po przeszukaniu wielu stron w necie,przeczytaniu masy opinii zastanawiam się poważnie nad Serakiem Hannaha(sypialnia 205x220,dużo odciągów,dobre parametry i waga,niestety tylko 1 przedsionek), testowanym już Eclipse J.W i polecanym mi Fjorda SierraIII (jego duży plus to 2 przedsionki,parametry wodoodpornościowe dużo gorsze niż w 2 wymienionych)
Chętnie zapoznam się z Waszym zdaniem
Pozdrawiam :)

atanor:
mini fartuchy ma Salewa Scout i jest tani
http://skocz.pl/dtkc

misio:
wyprawowa czwórka do 450 zł... ciężka sprawa i to bardzo w sumie :/
zasadniczo godnym polecenia byłoby jak zawsze coś z Marabuta, jednak ceny przekraczają tu prawie dwukrotnie Twoje wymagania. ogólnie jednak oni mają w swojej ofercie jedną rozsądną na Twoje wymagania czwórkę Hawaje no, ale niestety brak tutaj i dwóch przedsionków i fartuchów i waży to naprawdę sporo.

można spojrzeć w wymaganej przez Ciebie cenie na namioty Fjorda Nonsensa, choć zasadniczo osobiście do nich zaufania nie mam, jednak jak wiadomo- niektórzy sobie chwalą ;). z ichnich modeli spojrzałbym na takowe cuda jak ANDY IV oraz w ramach zastąpienia dwóch przedsionków jednym takowe jak KORFU IV, ale na moje te namioty nie nadają się wcale na bardziej ekstremalne przygody.

z Hannaha obejrzałbym sobie na Twoim miejscu takie modele jak: Serak III, Target III, Rover III oraz Hut II, jednak podkreślić należy, że żaden z nich nie jest namiotem wyprawowym. w pierwszych dwóch może być też problem z umieszczeniem 4 osób.

rzuć okiem również  na propozycje Coleman`a:

* Namioty Coleman
tutaj jednak problem być i w cenie i w braku odpowiednio dużego namiotu.

ogólnie problem polega na tym, że po prostu bardzo ciężko znaleźć namiot 4-osobowy, a tym bardziej wyprawowy w tak niskiej cenie. na pewno znalazłoby się coś Tatonki czy jeszcze droższych firm, ale ceny zaczynają się tam od 1000 wzwyż i to sporo. myślę też tak sobie, że może warto byłoby jednak kupić dwie dwójki np. Fjorda czy tam Salewy i rozwiązać sprawę tak ogromnego namiotu.

walter02:
nie lepiej podzielić na dwie dwójki?
z czwórką same problemy, np kto będzie tachał tyle szmaty???

misio:
no dokładnie!
w 400 zł zmieścicie się z dwoma sztukami Hannah i tymże modelem:

* Troll S III
w 600 zł zmieścicie się z dwoma namiotami np FN:

* Sierra II
lub w 700 z tymi dwoma Hannahami:

* Target S III
* Serak S III

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej