SPRZĘT TURYSTYCZNY > namioty

Naturehike Cloud Peak Ultra-Light 2

(1/5) > >>

misiak76:
Model: NH17K240-Y
No dobra namiot już do mnie dotarł.
Przyszedł z Hiszpanii bez cła i w Polsce był w ciągu 4 dni ale Nasza poczta przetrzymała go kolejny tydzień u siebie...
Po otwarciu paczki okazuje się, że dostałem dwa elementy.
Pierwszym jest namiot, ładnie zapakowany w worek z ripstopu posiadający z jednej strony uchwyt do przenoszenia a z drugiej strony zwykły ściągacz sznurkowy.
Drugim elementem jest osobno zapakowany podkład pod namiot.
Całość waży 2,474 kg
Na zestaw składa się:
tropik
dodatkowe zadaszenie
sypialnia
podkład + woreczek
taśma kompresująca
pałąki aluminiowe 3 szt. ten sam rozmiar + woreczek
linki odciągające 6 szt.
śledzie aluminiowe 16 szt. + woreczek
worek na namiot z instrukcją rozkładania

Rozmiar sypialni:
Długość deklarowana przez producenta to 210 cm i z tym rozmiarem się zgadzam ale aby wygodnie leżeć to nie warto przekraczać 200 cm wzrostu ;)
Szerokość jest zmienna i tak w nogach producent deklaruje 120 cm. Wg mnie jest 117 cm.
Natomiast przy głowie producent deklaruje 130 cm, a mi wyszło 125 cm.
Z tym, że pomiary będę musiał jeszcze raz wykonać i dokładnie naciągnąć podłogę i po takim naciągnięciu być może wymiary będą zgodne z tymi podanymi przez producenta.
Jedno jest pewne, że jak do tej pory jest to najlepiej wykonany namiot z Chin jaki do tej pory spotkałem, a wentylacja w nim jest rewelacyjna.

Przedsionki mają z obu stron deklarowane 72 cm szerokości i śmiało zmieści się tam plecak i buty ;)
Wejścia są duże i przestronne. Zamek jest zabezpieczony patką z gumką, która powoduje, że dokładnie ten element zasłania zamek. Zamek chodzi płynnie.
Zamki w sypialni ten pionowy chodzi w pionie dobrze lecz jest niewielki opór po dojścu do pionu i skrętu w prawo jest lekki opór ale w tym miejscu jest zakrzywienie ścianek sypialni i pewnie dlatego jest opór. Praktycznie można rozłożyć całą ściankę sypialni.
Przy rozkładaniu namiotu nie warto przymocowywać go wstępnie śledziami bo stelaż źle się rozłoży i tak trzeba będzie śledzie wyjmować. Jedynie podczas wiatru rozkładanie tropiku należy poprzedzić przybiciem dwóch śledzi.
Do rozstawienia namiotu spokojnie wystarczy 6 śledzi i tak żadna ze ścian tropiku nie dotykała sypialni.
Jedyne na co należy zwrócić uwagę to odpowiednie ustawienie sypialni podczas jej montażu ze względu na to, że nie tworzy prostokąta ;) Niestety ja o tym zapomniałem i za pierwszym razem wąskie połączyłem z szerokim  ;D

A teraz kilka zdjęćOtwory wentylacyjne u szczytu namiotu zakryte tym dodatkowym daszkiem.

Takie haki montuje się na skrzyżowaniu pałąków, wg mnie powinny ciaśniej zachodzić i lepiej trzymać.Aluminiowy element do montażu pałąków.Ciąg dalszy nastąpi już pewnie w nadchodzący weekend ;)

Shwarc:

Wczoraj pisałem, a teraz w skrócie. Pomyśl nad jakimiś tasiemkami do obwiązania tych trzech punktów krzyżowania się stelaży. To dobrze wzmocni konstrukcję na wietrze, bo stelaże nie będą się przesuwać względem siebie. Oczywiście nie zawsze trzeba je wiązać, a tylko jeśli się spodziewasz gorszej pogody i wiatru

misiak76:
Są tam takie haczyki, które akurat mają na celu przytrzymanie tych krzyżujących się elementów. Z tym, że wg mnie ten element NH nie wyszedł bo  jedna z rurek zawsze wypada z niego. A z tym sznurkiem to świetny pomysł.
Odnośnie silnego wiatru to zastanawiam się czy przez tą siatkę wentylacyjną na szczycie namiotu nie będzie deszcz się dostawać w wyniku pchania deszczu po powierzchni tropika. Bo jak widać nie ma tam fartuchów chroniących przed takim zjawiskiem.
Będę musiał się chyba rozbić gdzieś podczas super burzy ;D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Shwarc:
Patrzyłem na te haczyki, powinny być karabińczyki i by grało.
Tu nawet nie sznurek, a jakaś tasiemka, lepiej będzie się okręcać, związać w kokardkę i po sprawie. Są nawet takie podwójne kliko-haczyki właśnie do tego miejsca. Połączone są ze sobą obrotowo także układ stelaży sam się ładnie dopasuje do tego miejsca. Może poszukaj na Ali, pewnie po kilka centów będą.

Czy wiatr wepchnie deszcz? Niewykluczone, zależy jak mocno zachodzi ten daszek na otwory. Leśna ma tę konstrukcję od Hilleberga, może podpowie?

misiak76:
O takich karabińczykach też już myślałem i nawet już kilka na AliExpress oglądałem. Takie tasiemki już sobie wrzuciłem do namiotu :)
A daszek sięga aż nad wejścia więc naprawdę daleko. W sobotę chcę gdzieś wyskoczyć pod namiot. To i dorzucę zdjęć z wnętrza namiotu.

Ten namiot jest bardzo zbliżony wyglądem do namiotu Hilleberg Allak z tym, że około 8razy tańszy... od niego.
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/red-label

Różnica głównie w tych otworach wentylacyjnych jest w NH one są siateczkowe, a w Hilleberg są klapy z zamkiem do otworzenia i przed owadami chroni nas tylko sypialnia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej