SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty niskie

[Buty niskie] La Sportiva Bushido, Akyra

(1/1)

rotok:
Cześć!
Chodzi o lekkie, uniwersalne buty do szybkiego przemieszczania (bieganie myślę że będzie za dużym słowem:) po górach Tatry, Beskidy, Izery... 
Posiadam Salewa mountain trainer gtx i jestem mega zadowolony, ale szukam czegoś lżejszego, bez Gore i dającego dobre trzymanie stopy a jednocześnie dobrze spisującego się w terenie.
Pytanie, czy ktoś z was używa tych, lub tego typu butów do chodzenia po górach?

leśna dusza:
Dosyć długo używałam Bushido, zużyłam dwie pary (zanim udało mi się kupić buty Altra, to zupełnie coś innego). Są bardzo precyzyjne, świetnie trzymają się podłoża, są pod tym względem idealne w Tatry. Bez porównania z topornymi i śliskimi Salewa Mtn Trainer - jak dla mnie. Przydałoby się przymierzyć, bo są na specyficzną stopę: wąskie w pięcie i śródstopiu (stąd dobre trzymanie stopy), u nasady palców szerokie (dobre dla tych, którzy mają halluksy), ale w palcach drastycznie się zwężają. Drop to 6 mm, pod śródstopiem amortyzacja jest już kiepska jak na długie dystanse. Dobre czucie podłoża, dość miękka podeszwa. Wytrzymałość taka sobie, po 1000 km już jakieś dziury były i podeszwa trochę wytarta, ale najbadziej przecierały się zapiętki, więc od nowości obklejałam je srebrną taśmą.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej