SPRZĘT TURYSTYCZNY > plecaki małe [do 30L]

[Plecaki małe] Manfrotto Plecak Off Road Hiker 30 l

(1/2) > >>

misiak76:
Ostatnio coraz bardziej zaczynam inwestować w sprzęt foto i tak powoli rozglądam się za ciekawostkami z tego rynku ;)
Już od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad sensem zakupu plecaka "fotograficznego" skoro mam już jakiś zestaw plecaków.
A tak prawdę mówiąc to ciągle mam taki dylemat  ;)
Z tym, że jak spojrzy się na to, że sprzęt ten kosztuje kilka tysięcy złotych, a w planach mam zamiar więcej kasy na ten cel przeznaczyć. To stwierdziłem, że jednak warto troszkę lepiej ochronić swój sprzęt.
No i tak założenie mam takie:
1. Plecak na jednodniowe wypady lub weekendowe z noclegiem i wyżywieniem w schroniskach
2. Pojemność ok 30 l +- 5 l
3. Podzielność część na sprzęt foto i część na jakiś bagaż.
4. Możliwość transportu statywu i kijków.
5. Na wyprawy dłuższe ze sprzętem biwakowym będzie mój kestral 48 lub kupię coś większego jak do niego się nie będę mieścił. Na tak długie wyprawy nie znalazłem nic ciekawego ze sprzętu.

Jak na razie największą moją uwagę przykuł stosunkowo nowy plecak na rynku Manfrotto Plecak Off Road Hiker 30 l.

Plecak wygląda zacnie.
Dzieli się w proporcjach jak pisałem 50%/50%. W sam raz na dzienne wyprawy.

Ma troszkę troków i można do niego coś doczepić. Choć z karimatą i śpiworem może być problem ;)
Prawdę mówiąc gdybym nie wiedział, że to plecak Manfrotto to pomyślałbym, że Ospey miał z nim coś wspólnego.
Głównie dlatego, że możliwość podpięcia kijków lub monopodu albo kijka selfi z kamerką jak w ospreyowym Stow-on-the-Go.

Tu jakiś tam filmik poglądowy
https://player.vimeo.com/video/122431123
Plecak ma wentylowany panel tylni co też uważam za plus ;)
Solidny pas biodrowy z kieszeniami nawet całkiem pojemnymi.
Posiada wyjmowany panel ochronny sprzętu foto, który można użyć w innym bardziej pojemnym plecaku.
No i co ważniejsze możliwość umieszczenia aparatu z przodu bez jakiś tam udziwnień ;)

Jedyną wg mnie wadą bo nie zauważyłem to brak możliwości instalacji bukłaka na wodę choć można by użyć do tego tej zamykanej kieszonki z jednej strony plecaka.
Cena tego plecaka to obecnie zaczyna się od 399,00 zł.
Czy warto to się zobaczy. Puki co nie znalazłem nic lepszego w tej kategorii dostępnego w Polsce.

P33:
A jaki masz aparat i ile szkła chcesz nosić?

Ja osobiście w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że nie ma co niepotrzebnie mnożyć bytów (zakładając, że ma się już zestaw dobrych plecaków) i najoptymalniejszym wyjściem jest dla mnie insert na aparat. Sam używam Crumpler Banana Bowl S i mieszczę tam aparat z obiektywem + 2 inne szkła + baterie i filtry bez większego upychania kolanem ;) Takie inserty można dostać w najróżniejszych rozmiarach, kolorach i konfiguracjach.  No i mogę wszystko w plecaku wrzucić najzwyczajniej w worek na śmieci i nie martwić się czy mój plecak przemókł już czy mam jeszcze czas ściągnąć z siebie kurtkę i zawinąć w nią aparat (to już przerabiałem, zdążyłem na szczęście).

A statyw to da się praktycznie do każdego plecaka zamontować, nie musi być od Manfrotto.

Swoją drogą to miałem okazję obejrzeć parę ich plecaków i nie zrobiły na mnie szczególnie dobrego wrażenia. Jednak lat doświadczenia w producji worków nie da się od tak zdobyć :) No i jednak złodzieje na całym świecie wiedzą jak wygląda logo LowePro czy Manfrotto, co dla mnie jest sporym minusem. Nie ma po co wypinać dupy a później skarżyć się, że boli  ;D ;D

Ze sprzętu stricte dla fotografów sensowne wydają mi się plecaki F-Stop Gear ale nie mam za bardzo pojęcia jak z ich dostępnością i ceną. Oglądałem tylko jeden i wydawał mi się świetnie wykonany i przemyślany. A i właściciel chwalił za komfort.

A ten system do zawieszenia aparatu to każdy samemu może wykonać kupując kilka sprzączek i kawałek taśmy nylonowej, no i nie będzie to zbyt wygodne. Już lepiej zainwestować w Peak Design Capture, choć to z drugiej strony dość droga zabawka jak na to czym jest, choć przydaje się często, właśnie w górach, kiedy nosisz cięższy worek na plecach.

No to moje 3 grosze, mówię z punktu widzenia własnych preferencji i potrzeb, więc nie skreślaj od razu tego manfrotto, może akurat będzie to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Pomyśl jednak o tych szczegółach o których mówiłem.

misiak76:
Coś takiego jak Peak Capture mam nawet 2 wersje jedną do paska przy spodniach, a druga bardziej rozbudowana i droższa od Peak i współpracujący dodatkowo z głowicami manfrotto ;) Tylko to akurat mnie już taki zestaw nie bawi przypisany do szelki plecaka bo potrafi to wqrwiać zwłaszcza przy zdejmowaniu plecaka jak nie masz gdzie odłożyć aparat. Ogólnie to mam teraz starego poczciwego nikona D90 ale w przyszłym roku mi szklarnia się trochę powiększy o nowy korpus już na pełnej klatce i może jakieś obiektywy.
Ogólnie z tym plecakiem nie zamierzam jeździć w krajach poza Unią Europejską. Dodatkowo każdy sprzęt ubezpieczam przed wyjazdem aby w razie kradzieży lub zniszczenia odzyskać kasę.
A z resztą nawet jak do zwykłego plecaka przytroczę statyw to i tak wiadomo, że w plecaku jest jakaś kamera ;)
Na plecaki F-stop patrzyłem i wiem, że mają dobre opinie. Z tym, że wszystko do nich trzeba dokupić pokrowiec przeciwdeszczowy i wnętrze. No i cena idzie w górę. I mamy zestaw, który kosztuje 1,5k zł.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

P33:
Ja to tego PD Capture nie znoszę właśnie na szelce plecaka, leci od razu do paska, pod kątem tak żeby obiektyw nie wbijał się w nogę. No ale z 'pełną klatką' może rzeczywiście nie być zbyt wygodnie.

Ogólnie to tanie plecaki będą zawsze tanimi plecakami IMO. Ja używam małego systemu bezlusterkowego i te inserty robią robotę a zawsze będziesz używał takiego plecaka który Ci pasuje i jest sprawdzony.

Zawsze możesz zamówić tego Manfrotto i zobaczyć czy Ci pasuje na własne oczy/ręce/plecy i w razie czego odesłać.

A zobacz sobie jeszcze to AmazonBasics Camera Backpack. W kategorii budżetowej chyba nie ma konkurencji a z amazon.de jest darmowa wysyłka do Polski chyba.

misiak76:
Ten z Amazona to się nadaje dla małej lustrzanki. Niestety zakres obiektywów, które chcę nosić z premedytacją jest całkiem spory i z tego czego się dowiedziałem to w tego Manfrotto wchodzi. Cały czas kombinuje co tu wymyślić. Chyba kupię z AliExpress http://s.aliexpress.com/miiI3ieU
 i z tym pojadę do najbliższego sklepu z plecakami i coś dopasuje ;) Puki co mój kestrel 48 l zostanie plecakiem fotograficznym ;)
No ewentualnie coś z takiego zestawu zakupie już pod konkretne obiektywy i jakaś mała ochronka na akcesoria
 http://s.aliexpress.com/faIJvmMn

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej