SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty niskie

[Buty niskie] LaSportiva TX3

(1/2) > >>

Koshal:
Zgodnie z obietnicą wrzucam kilka fot i pierwsze wrażenia po nabyciu nowych "kapci" LS.

Na początek krótkie posumowanie:


Techniczne, wielofunkcyjne buty podejściowe La Sportiva TX3 z linii Traverse seria X3 przeznaczone do użytkowania w terenie mieszanym w górach.

TX3 to lekkie buty, które oferują doskonałe połączenie ochrony, oddychalności (dzięki cholewce z siatki) z wytrzymałością. Wysoką odporność na ścieranie gwarantuje gumowy rant o grubości 1.5 mm, oraz specjalnie wzmocniony Vibramem czubek. Zastosowany szybki system sznurowania wywodzi się z modelu wspinaczkowego Mythos  - umożliwia on regulację jednym prostym ruchem.

Cholewka buta zrobiona została głównie z wzmocnionej siatki PolyMesh - zapewnia ona wysoką oddychalność i sprawia iż but jest lekki oraz bardzo dobrze przylega do stopy. Podeszwa Vibram® Mega-Grip z systemem Impact Brake System zapewnia świetną amortyzację, dzięki czemu buty spisujące się zarówno w terenie skalnym jak i leśnym. Podeszwa posiada strefę "climbing zone" - na prostych drogach TX3 spiszą się doskonale jako buty wspinaczkowe.

Zastosowany w śródpodeszwie system STB™ zapewnia sztywność skrętną i wsparcie w środkowej części stopy. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z butów biegowych, pozwala ono złagodzić odbicie, zapewniając wsparcie śródstopia - gwarantując tym samym większą kontrolę, stabilność i precyzję jeśli postanowisz pobiegać.

- cholewka wykonana z oddychającego materiału syntetycznego PolyMesh
- wyściółka: antypoślizgowy materiał typu mesh
- szybki i dokładny system sznurowania
- wysoki rant o grubości 1.5mm
- wzmocniony Vibramem czubek
- podeszwa ze strefą "climbing zone"
- wkładka: 4mm Ortholite
- śródpodeszwa: Traverse injection MEMlex / STB™ Control System (amortyzująca, wtryskiwana EVA)

waga: 700 g (para)

Podeszwa: podeszwa: Vibram® Mega-Grip z systemem Impact Brake SystemPierwsze wrażenie:
--------------------

Buty bardzo lekkie, podeszwa dość sztywna co powinno ułatwić poruszanie się po mniejszych stopniach i zapewnić wygodę na kamieniach/nierównościach
Porządna amortyzacja, chodzi się naprawdę komfortowo. System wiązania pozwala na dobre dopasowanie do stopy.
Dzięki siatce na górnej części cholewki buty są bardzo przewiewne i tak jak w Salomonach XA Pro wiatr przyjemnie chłodzi stopę

Buty są dla mnie bardzo, ale to bardzo wygodne. Czuję się w nich komfortowo. Idealnie pasują też do kształtu mojej stopy, co nie zdarza się wcale tak często (nogę mam długą, ale dość wąską, co często wymusza bardzo mocne sznurowanie i tym samym deformację cholewki)

Więcej opinii wkrótce. Na razie parę poglądowych zdjęć ode mnie:


Koshal:
Po miesiącu użytkowania nadal jestem zachwycony.
Amortyzacja więcej niż wystarczająca. Świetnie spisują się w terenie "poza górskim".
Dzięki sztywnej podeszwie bardzo dobrze się w nich jeździ na rowerze, przy okazji stopa dostaje chłodzenie przez siatkę.
Zdarzyło mi się dwa razy podjechać na boulderownie bez wspinaczkowych ciżemek i tutaj też da radę. Oczywiście tarcie nie takie same i trzeba się mocno skupiać na dociskaniu czubka, ale generalnie jakoś da się nawet pobawić. Także w górach zapewne mniejsze stopnie nie będą sprawiały im problemów.

petelicki:
Wyglądają fajnie, tylko zastanawia mnie trwalość tego repa przy przelotkach sznurowadła. Długiego życia bym im nie wróżył...szczególnie przy większej ilości wspinania.

Napisz za pół roku, rok jak wygląda sprawa ich wytrzymałości ;-)

kuzon:
Patrząc na tego repa, to wcale bym się nie zdziwił, że da się go (może z niewielkimi problemami) wymienić.

petelicki:
Jeśli byłaby taka możliwość to super. Miałem kiedyś Merrele w których był podobny system, tyle że zamiast repa tasiemki. Po przerwaniu się jednej z nich praktycznie nie dało się porządnie zasznurować buta- niby pierdoła, a sprawiła że buty stały sie bezuzyteczne. Dlatego teraz wystrzegam się podobnych rozwiązań.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej