SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty wysokie

[Buty wysokie] Meindl Engadin

(1/8) > >>

dave:
Hejo, myślę że czas odświeżyć temat. Zostałem praktycznie bez wysokich butów, więc to niedopatrzenie trzeba było jak najszybciej nadrobić. Buty miałyby służyć do turystyki plecakowej w Sudetach i Beskidach, w opcji wiatowo-namiotowo-schroniskowej. Jako że moje stopy niezbyt lubią się z membraną, swoją uwagę skierowałem więc w kierunku trepów wykonanych w całości ze skóry, bez ceraty, raczej z gatunku tych sztywniejszych. Po przewertowaniu for internetowych, zainteresowałem się modelami Hanwag Yukon, Meindl Engadin/Ortler/Borneo 2 oraz Scarpa Kinesis Pro. Ortlerów i Scarp nie udało mi się niestety przymierzyć, więc w mojej przepastnej, gestapowskiej szafie wylądowały zatem Engadiny. To model produkowany od lat, na ich temat napisano już praktycznie wszystko, stąd ograniczę się jedynie do wrzucenia kilku fotek i zdawkowych informacji:

But w całej okazałości:

- cholewka wykonana z olejowanego nubuku
- gumowy otok
- wyściółka ze skóry naturalnej
- podeszwa Vibram Multigriff
- kategoria B/C, czyli but stosunkowo sztywny

Tył buta:

Skórzana wyściółka:

Podeszwa Vibram Multigriff:

Waga w rozmiarze 9 UK (43) - 969g/szt.

Za buty zapłaciłem 809 zł. Tego typu kamasze nie należą do tanich, liczę jednak że inwestując bądź co bądź, niemałą sumę pieniędzy, dokonałem dobrego zakupu. Teraz czas na rozchodzenie ich w okolicznych lasach, a w maju mam nadzieję zabrać je w Beskidy. Zobaczymy jak się spiszą. :)

Shwarc:
Będzie pewnie fajnie, ale nie spodziewaj się ich wieczności

dave:
Zdaję sobie sprawę z pewnych mankamentów, typu odklejający się otok, ale to był świadomy wybór. :) I tak powinny być trwalsze, niż szmaciaki. :)

Piotrek:
No, i nóżki potrafią lepiej obetrzeć... ;D

rzepek:
Kupiłem engadiny zimą. Udało mi się skoczyć na tylko jeden wyjazd do Chochołowskiej. Pierwszy dzień Grześ. Drugi Wołowiec. Gdy schodziłem na polanę, myslalem, że zdejmę buty i będę szedł boso. Na dole okazało się, ze poniżej łydki mam siniaka wielkości pięści. Mam nadzieje, ze się rozbiją 😁

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej