SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty niskie

Salewa Mountain Trainer GTX / Leather

(1/1)

pio5:
Część, zakładam nowy wątek bo te buty wydają się dosyć popularne a info o nich porozrzucane jest po wielu tematach.

Szukam butów i w teren i na miasto, za mało miejsca w szafce na kilka par;-) Bardziej na miasto. Do tej pory miałem Zamberlan Ridge GT i były OK ale szlag je trafił, teraz w oko wpadły mi tylko te Salewy ale za cholerę nie wiem czy brać GTX czy Leather. Wersja Leather na wewnętrzną wyściółkę ze skóry a niektórzy pisali, że na pięcie te buty nie bardzo im trzymają, takie też miałem wrażenie mierząc choć już chodząc po sklepie nie czułem żeby było coś nie tak, ale mierzyłem wersję GTX a w wersji Leather ze śliską skórą problem może być większy, w zimie przydałaby się też membrana i tutaj mój problem wydawałby się rozwiązany gdyby nie to, że tak bardzo nie podoba mi się ten granatowy kolor i wolałbym naturalny brązowy, na którym nie widać brudu;-)

Chciałbym wiedzieć jak sprawują się te buty w wersji Leather, jak z ich wodoodpornością w śniegu / deszczu, czy przy dłuższych trasach w ciepłe dni się w nich nie pływa itd.

velka:
Po mieście w takich kapciach? Lubisz masochizm :P

Jolan:
Jeśli głównie miasto, to poszukałbym czegoś z mniej agresywną podeszwą, nie wiem firetail (wersja 2), nie wiem jak nowe trójki Salewy w tej wersji. Generalnie będziesz miał problem z temperaturą wewn., bo to wg moich doświadczeń ciepły but, a z GTX jeszcze cieplejszy ;) Samo trzymanie stopy, to bardziej kwestia dopasowania (sznurowanie/grubość skarpety). Miałem firetail GTX i MSN trainery. Pierwsze kompletnie nie na mokrą jesień i zimę (membrana + siatka to za mało), drugie zima owszem (impregnacja), tylko w pozostałe pory roku jakieś za ciepłe, mimo, że bez membrany. Też chciałem mieć jedne przejściówki na miasto + góry, ale Salewy u mnie się nie sprawdziły. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej