Autor W±tek: [¦piwory puchowe] Pajak Radical 1Z  (Przeczytany 5067 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

[¦piwory puchowe] Pajak Radical 1Z
« dnia: Listopad 27, 2015, 17:02:21 »
Cze¶ć!
zdziwił mnie fakt, że nie ma jeszcze w kategorii ¶piworów puchowych Pajaka. Dzisiaj pojawiła się promocja (black friday) na puchówki. Można dostać Radicala 1Z w cenie 636,75 zł zamiast 849.  ¦piwór w rozmiarze L waży 580g, puchu 230g. Zatem jest to co¶ między Cumulus LITE LINE 200 ,a 300 - tyle, że jako¶ć puchu niższa (75). Tak czy siak, chyba brzmi ciekawie, dlatego proszę Was o opinię. Warto?

PS z innej beczki: mam syntetyk Pajaka Hit od 7lat i jestem b.zadowolony.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2015, 17:37:42 wysłana przez michalmateusz »

forum.outdoor.org.pl

[¦piwory puchowe] Pajak Radical 1Z
« dnia: Listopad 27, 2015, 17:02:21 »

Offline grendel

Odp: [¦piwory puchowe] Pajak Radical 1Z
« OdpowiedĽ #1 dnia: Listopad 27, 2015, 19:26:29 »
Ponad 6 stówek za ¶piwór b±dĽ co b±dĽ raczej letni, no! ciepło-wiosenny[emoji6] , to jak dla mnie nieco grubo. Ale ja się nie znam...
Sam zainwestowałem w chińsk± puchówkę. Puchu 500 cui ma 250g. Cena 65$. Sprawdziłem j± przez cały sierpnień i pierwsz± dekadę wrze¶nia w Norwegii (wkrótce recenzja). Mnie pasowało ale żona marzła i musiałem j± dogrzewać syntetykiem.
Na chłodn± jesień i wiosnę zainwestuję w 400g (dla mnie) i 600g (dla żony) polskiego puchu 860 cui [emoji3].

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #2 dnia: Listopad 27, 2015, 19:29:12 »
Nie jest Ľle, ale rewelacyjnie też nie jest. Uznał bym, że te 636zł to raczej normalna cena jaka powinien kosztować ten ¶piwór. Je¶li założyć, że wymiarowo L jest identyczny co LL200 Cumulusa to termicznie będ± identyczne bo 230g/750cui = 202g/850cui. Także te 30g więcej puchu i być może cięższy materiał daje różnicę w wadze tych 45g.
Jest jednak jeszcze inna sprawa. LL200 ma puch inaczej rozsypany tj. na górze jest go więcej, a w plecach mniej. Teoretycznie więc będzie cieplejszy, ale wymaga to ci±głego spania na plecach, a i samo wykonanie pomysłu budzi moje zastrzeżenia.
Także zdecyduj sam. + dla Pajaka za fajniej skrojony kaptur, ale w tak lekkich ¶piworach to raczej marna przewaga.

A rozwijaj±c temat sensowno¶ci ceny do termiki. Osobi¶cie nie dał bym tyle za letni ¶piwór. Na lato nie potrzeba wcale kaptura, ale w zamian wolał bym dosypkę po cało¶ci, a na głowe załozył bym najwyżej czapkę, któr± i tak pewnie gdzie¶ w plecaku bym miał. Dzi¶ wybrał bym np. Tubę od Yeti, bo jest znacznie bardziej uniwersalna, a wazy pewnie podobnie.

« OdpowiedĽ #3 dnia: Listopad 28, 2015, 13:51:34 »
Bardzo dziękuję za Wasze opinie. Szczególnie wysoka piona dla Ciebie Shwarc, mnóstwo przydatnej wiedzy w tych kilku zdaniach. Faktycznie, teraz na chłodno, widzę, że pierwotna cena tego Pajaka jest kosmiczna.. Jednak jest to ¶piwór letni z aspiracj± do wiosny dla twardzieli. My¶lę, że ok. 550zł czyniłoby cenę fajn± okazj±, wart± potestowania Pajaka. Twoja opinia, że je¶li kupować ¶piwór letni to może lepiej zrezygnować z kaptura, bardzo trafna.
Szukaj±c natomiast ¶piwora 3 sezonowego, warto jednak mieć te 300g puchu, zwłaszcza bliżej 900 cui.

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #4 dnia: Listopad 28, 2015, 16:13:27 »
No tak, 3 sezonowce to już raczej od 300 do 500g tych piór musi być. No ale to temat rzeka i bardzo indywidualny.