SPRZĘT TURYSTYCZNY > aparaty i akcesoria foto

[Akcesoria] Kamery sportowe

(1/3) > >>

mirecc:
Wielu z nas pewnie używa kamer do rejestracji swoich wyczynów sportowych.
Najbardziej znana to oczywiście GoPro.
Na rynku jednak od jakiegoś czasu pojawiają się oprócz markowej konkurencji, tańsze alternatywy.
Jakie macie doświadczenia z kamerami akcji/sportowymi i jakie macie o nich zdanie.
Osobiście mam kilka filmików z GoPro3 i Sony AS15.
Jednak nie chcę inwestować ponad 1k na sprzęt tego typu i dlatego zainteresowałem się tańszymi ale całkiem udanymi konstrukcjami.
Wśród nich bardzo popularnym i tanim sprzętem jest obecnie SJCAM SJ4000 lub SJCAM SJ4000 WiFi i taką właśnie kamerą jestem zainteresowany. Oczywiście jest nowe dziecko firmy SJCAM o symbolu SJ5000+ ale jej cena nie jest już tak atrakcyjna, chociaż jej funkcje i możliwości są lepsze...
Czy ma ktoś doświadczenie z tymi kamerami a może poleci inną godną uwagi?
Zapraszam do dyskusji.

Stańczyk:
Mam SJCAM S4000. Większych doświadczeń z kamerką jeszcze nie miałem, bo mam ją od 2 miesięcy. Parę próbnych filmików na rowerze, bieganie, time-lapse. Na razie jestem zadowolony. Nie mam porównania do Gopro czy innych kamer sportowych. Mam za to porównanie do podróbki SJ4000 i wiem, że jest różnica.

Misiek_86:
Według mnie jak coś to lepiej już by było kupić pierwszą wersję go pro którą dostaniesz za ok 550zł

Misiek_86:
Która według was daje najlepszy obraz?
http://youtu.be/ED_DV3OFvlA?t=3m13s

mirecc:
Miałem Sony AS15 i oprócz tego, że miała lepsze parametry od SJ4000 to różnica w obrazie była niewielka. Podobno całe te chińskie ustrojstwo miało być hardwarowo kopią GoPro 3 w najniższym jego wydaniu.
Niestety nie porównywałem z tym modelem bo znajomi mają Silver i Black. Tym modelom nawet nie biorąc pod uwagę ich dużo lepszych parametrów a tylko sam zarejestrowany obraz to GoPro tego SJ przewyższa.
Jednak skusiłem się na nią bo przy bardzo przyzwoitym obrazie ze wszystkimi bajerami w zestawie, plus ładowarka sieciowa, dwie dodatkowe baterie i kabel AV wyszła mnie 340 zł.

Różnicę w cenie pomiedzy SJ a GP wydam na szpej.
[emoji12]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej