SPRZĘT TURYSTYCZNY > śpiwory

Pierwszy śpiworek

(1/10) > >>

paulkos:
Witam
Jestem na etapie kompletowania swojego górskiego wiktu i opierunku :)
Szukam , wertuje, czytam i pochłaniam jak najwięcej wiedzy ale dalej bardzo zielony jestem w temacie :)

Teraz kolej padła na worek do spania , ale z racji ze jest to moja pierwsza przenosna kołdra to tak właściwie nie wiem od czego zacząć i na czym się skupić. Co jest ważne a co nie.
Od razu dodam, że raczej extremalne temperatury nie bedą codziennością, ale z drugiej strony zawszę wole być przygotowany na każdą ewentualność :)

Z tego co tutaj czytałem , to w wiekszości wątków przewija się puch , i Cumulus :)
Hmmmm... tylko jak to się ma do moej osoby ? :D
Licze na waszą pomoc  :)

Red-Angel:

--- Cytat: paulkos w Maj 25, 2014, 21:12:31 ---(...) z racji ze jest to moja pierwsza przenosna kołdra to tak właściwie nie wiem od czego zacząć i na czym się skupić.
--- Koniec cytatu ---
Od zdecydowania na jakie warunki chcesz kupić ten śpiwór. Bo nie ma nic uniwersalnego, że będzie pasować zawsze. No i w sumie nie napisałeś nic kiedy i gdzie chcesz spać, więc nawet nie wiemy co Ci zaproponować.

Photon:
Gdzie i kiedy będziesz tego śpiwora używał?
np czy żeglujesz, pływasz na kajakach i GŁÓWNIE w takich okolicznościach będziesz korzystał ze śpiwora?
Czy może plecak, namiot i górskie szlaki?

Jaki budżet? różnica w wyborze między 200-300, 1000, 1500PLN jest znaczna ;)
Czy jesteś gotów na zakup dwóch śpiworów (1 typowo letni, drugi nieco cieplejszy, ale i też cięższy/większy na wiosnę/jesień)????

Shwarc:
Dodajmy do tego też info jak kolega odczuwa termikę, czy jest standardem faceta, czy bliżej mu do kobiet lub himalaistów? Niech nie zapomni o swoich wymiarach (wzrost, waga czy ob. w cycach się przydadzą dla dobrania rozmiaru)

paulkos:
Od razu to zaczę od podziekowań za tak szybką odpowiedź , przyznam szczerze, że zaskoczyliście mnie szybką reakcją :)

A co do śpiworka, to miałem nadzieje że taki złoty środek prynajmniej w tej materii istnieje, no może nie miałem nadzieję , a łudziłem się

Przeznaczenie:
-zdecydowanie góry i gorskie szlaki, akweny morskie baaardzo sporadycznie, może w roku raz albo 2 max, wypad nad jakieś jeziorko, ale tam to pewnie i kocyk wystarczy :)
-Z racji że z raczej ze mnie pasjonat a nie weteran(przynajmniej na razie) wiec nocowania pod gołym targanym -20 stopniowym niebem nie planuje, oczywiście puki co :) , ale mam nadzieje i tego szybko spróbować
- W najbliższych planach, to poźnym latem Islandia (jeśli tanie bilety uda się ustrzelić) i Bieszczady na jesień, a jeśli wystarczy czasu to i coś w okolicy zimą, może Gorce, ale to już temperatury jak na świeżaka, raczej mrożące krew w żyłach

Budżet:
Tutaj, raczej nie orientuje się w temacie, więc wole nie wypalić głupi z 200zł .
 Jeśli trzeba będzie wydać 1500 to się coś wymyśli, jeśli uda się coś za 400 znaleźć to będzie wręcz wybornie , ale mimo że amatro to wiem że z pogodą na kompromisy nie da się pójść
Żeby wiec nie mieszać i poszukiwania nieco zawęzić uznajmy +/- 1000pln jako wartość satysfakcjonującą

2 czy 1 psiworek ?? :
Domyślam się , że i tutaj, jak i w doborze innego stuffu zima z latem sie nie zgra :) Więc raczej bez 2 workow się nie obejdzie
Słyszałem coś o wkładkach do , jedwab , merino. Przyznam szczerze, że i do tego nie wiem jak się dostosować

Termika i wymiary :)
-Zawsze lepiej wysypiam się w chlodzie, ale mówię tutaj o warunkach bardziej "domowych " . Co prawda Szkocja późną jesienią dała się we znaki , ale raczej ze względu na przemoczenie i raczej marne przygotowanie jak i fizyczne tak i ekwipunkowe :)
-Waga 85kg, wzrost 183, kulturysta raczej ze mnie żaden , a wręcz przeciwnie niestety :/ (nad tym akurat intensywnie pracuje ) ale przecież nie mogę przez sen oponki wciągać :D

Moje uwagi:
-Nie lubie nosić zbędnego balastu , więc waga jak i objętość śpiworka ma dość duże znaczenie, a nawet bardzo duże . Przyznam szczerze, że za parę złociszy kilka gramów z plecaka chętnie bym ujął
-Ciekawą opcją była by możliwość spięcia 2 worków do kupy ,chociaż to właściwie uwaga mojej dziewoi :)

Myślę że puki co to tyle
Coś przyjdzie mi do głowy to pisać bede od razu

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej