OUTDOOR > imprezy i inne informacje

Spotkania górskie w Starogardzie Gdańskim by gembi

<< < (15/15)

gembi:
Jak podróżować za darmo? W 974 dni dookoła świata - Władek Labuda


Zapraszam 27 października (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Władka Labudy, który opowie nam jak podróżować z bardzo małym budżetem Wstęp wolny!
Zapraszamy na ekscytujące spotkanie z niesamowitym podróżnikiem Władysławem Labudą, który w trakcie swojej długiej, prawie 3-letniej podróży okrążył świat. Przez ten czas odwiedził Anglię, Kanadę, Meksyk, Belize, Gwatemalę, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię, Ekwador, Peru, Boliwię, Chile, Australię i Malezję, Nie wydał przy tym ani złotówki na noclegi - udowadniając przy tym że pieniądze nie są przeszkodą aby podróżować.

W trakcie swojej długiej podróży, Władysław Labuda dokumentował spotkane na swojej drodze osoby. Zadając im pytania: Kim jesteś? Dlaczego żyjesz? Czym są pieniądze dla Ciebie. Pytał o największą porażkę, sukces, przyczynę i kierunek ludzkiego bytu. Po kilkudziesięciu wywiadach, stworzył krótki film "Nomadzi", który na tegorocznym festiwalu podróżniczym Kolosy, otrzymał główną nagrodę im. Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc www.mogemoc.pl

Szczegóły:
www.wyprawystg.bloog.pl

gembi:
Zapraszam 08 grudnia (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Szymona Springera z motocyklowej wyprawy do Australi. Wstęp Wolny.

"W naszej wyprawie główny środek transportu będą stanowiły nasze motocykle. Wybór na nie padł nie tylko z czystego zamiłowania do „wolności i wiatru we włosach”. Poprzez jazdę na motocyklu stajemy się bardziej zauważalni wszędzie tam gdzie się pojawimy. W ten sposób zbliżamy się do ludzi. Nie poruszamy się w klimatyzowanych samochodach, nie izolujemy się w publicznych środkach transportu przemieszczając się z punktu A do punktu B. Na własnej skórze poczujemy żar lejący się z nieba na irańskiej pustyni, czy też przeżyjemy ulewę na objętych chaosem ulicach Bombaju. Z praktycznego i ekonomicznego punktu widzenia motocyklem dojedziemy prawie wszędzie, w ciągu dnia można przebyć nim znaczne odległości, szczególnie w krajach azjatyckich za nieduże pieniądze. Podróżowanie motocyklem w żaden sposób nas nie ogranicza. W łatwy sposób można go przetransportować statkiem samolotem czy też ciężarówką".

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc www.mogemoc.pl

Szczegóły:
Starogardzkie Spotkania z Podróżnikami
www.wyprawySTG.bloog.pl
https://www.facebook.com/Starogardzkie-Spotkania-z-Podr%C3%B3%C5%BCnikami-179980335346203/?ref=hl

gembi:
Zapraszam 03 lutego (środa) godz. 19.30 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację z samotnej wyprawy autostopem przez Pakistan i Afganistan. Wstęp Wolny

Czy młoda dziewczyna ma w sobie na tyle odwagi aby podróżować samotnie autostopem przez tereny objęte konfliktami zbrojnymi ? Jak to jest strzelać z ręcznie robionej broni? Dlaczego afgańskie granaty są najsmaczniejsze na świecie a herbata z kaszmiru jest w kolorze różowym?

Monika Masaj niedawno wróciła z półrocznej podróży przez Afganistan i Pakistan. Jak sama mówi: „Mam słabość do map, czasami przyłapuje się na tym, że gapie się w jedno miejsce i zastanawiam jakie może kryć sekrety. I tak właśnie powstał pomysł na wyjazd, pewnego dnia wodząc oczami w rejonie Bliskiego Wschodu i Azji, zainteresował mnie Afganistan, pchnięta ciekawością i smakiem przygody zdecydowałam że jadę. Tydzień, tyle zajęło mi przygotowanie do wyjazdu: od spakowania rzeczy, poprzez wyrobienie wizy w Dubaju do lądowania na płycie lotniska w Kabulu. ”

Będą to opowieści przyprawione masalą, pełne niesamowitych zwrotów akcji, porwań, deportacji, problemów z policją ale także oprószone uśmiechami dzieci z afgańskich sierocińców i pakistańską gościnnością.

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc www.mogemoc.pl

Szczegóły:
www.wyprawystg.bloog.pl
 
Dołącz na FB
https://www.facebook.com/events/1053642318003635/
 

gembi:
Zapraszam 29 marca (wtorek) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na prezentację Krzysztofa Malaka z autostopowej wyprawy dookoła ziemi. Wstęp WolnyJ
 
„Autostopem Dookoła Globu to wyprawa o której marzyłem od poczęcia.
Mając 20 lat postanowiłem swoje marzenia zrealizować, przy okazji podzielić się swą radością z innymi zaprosiłem do współpracy Dom Dziecka Zakątek i zorganizowaliśmy wspólnie akcję „Pocztówki dla Domu dziecka”
Akcje w której postanowiłem przesyłać pocztówki wraz z relacją uczestnikom akcji, w sumie wysłałem ich kilkadziesiąt.
Przemierzyłem całą Rosję, Koree, Japonię, i Amerykę Środkową.
Podróż trwała około czterech miesięcy.
Głównym celem wyprawy, była akcja pocztówki dla domu dziecka, która poległa na okresowym przesyłaniu pocztówek, listów i zapisków z podróży.
Pokazanie dzieciom otaczającego ich świata którego nie zobaczą w telewizji i o którym nie przeczytają w książkach, pokazanie kontrastu kultur i obyczajów.
Relacjonowałem na bieżąco swoją podróż w taki sposób żeby dzieci poczuły się tak jakby naprawdę tam były”.
 
Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc   www.mogemoc.pl
 
Szczegóły:
www.wyprawystg.bloog.pl

https://www.facebook.com/AutostopemprzezGalaktyke/

gembi:
974 dni dookoła świata spotkanie autorskie - Władek Labuda
 
Jak spełniać marzenia (najlepiej za darmo) – Władek Labuda
Zapraszam 13 kwietnia (środa) godz. 19.00 do Restauracji Bakara, ul. Lubichowska 14, na inspirującą prezentację Władka Labudy jak spełniać marzenia o podróżowaniu, prezentacja będzie połączona z promocją książki „Jak podróżować za darmo” Wstęp wolny.
„Władek wyruszył z Polski we wrześniu 2012 z zamysłem okrążenia świata. Spędził samotnie zimową noc w Toronto (-31) i był uczestnikiem Powwow największego zjazdu Indian. Był barmanem w Karaibskim klubie, pomagał dzieciom w Hondurasie i zbierał kawę w Kostaryce. W mieszkał w dżungli na pograniczu Panamy i Kolumbii. Od opuszczenia Europy nie wydał ani centa na noclegi. Był w podróży 974 dni!”

Mecenasem spotkania jest firma Mogę Móc www.mogemoc.pl


Szczegóły:
http://www.flyawaytv.com/
https://www.facebook.com/FlyAwayTv
https://wladyslawlabuda.wordpress.com/

https://flyawaytv.shoplo.com/

www.wyprawySTG.bloog.pl

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej