Autor Wątek: [Śpiwory puchowe] Cumulus Excuistic 1200  (Przeczytany 31587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bleys

Odp: [Śpiwory puchowe] Cumulus Excuistic 1200
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:43:38 »
Widzisz Crimson, chcieć to móc! Przepraszam, że nie doczytałem tego, ale z nieznanych mi bliżej przyczyn wyświetla mi komunikat "Nie udało się nawiązać połączenia". Ale dziękuję za cytat, już czuję się oświecony  ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:43:38 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 31, 2013, 17:55:41 »
cieszę się, że mogłem pomóc w oświeceniu
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline EMES

« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 31, 2013, 18:36:08 »
EMES, w którym miejscu zarzuciłem komuś kłamstwo? Bo tak bezpodstawnie zarzucać komuś kłamstwo, to chyba nieładnie?
a prosze Cię bardzo:
Uwag na temat śpiwora tych mitycznych wikingów z ich arktycznej wyprawy też przecież nikt nigdy nie zobaczy. Za to firma może napisać, że śpiwór powstał na podstawie doświadczeń z arktycznej wyprawy. I biznes się kręci, nie zmienisz tego.
Cieszę się, że takowe praktyki uważasz za nieładne jak pozostali userzy szkoda tylko, że je stosujesz. Oczywiście możesz stwierdzić, że to nie jest zarzut kłamstwa ale zaryzykuję stwierdzić, że będziesz jedynym, który tak stwierdzi.
Piszesz, że priorytetem jest waga kosztem innych spraw. A ja myślałem, że celem śpiwora jest chronić użytkownika przed zimnem? Według Twojej definicji najlepszy byłby worek foliowy. Waży tyle co nic, a że nie chroni, co tam, przecież priorytety są inne.  Sam chyba widzisz, że nie do końca o to chodzi. Rozumiem priorytety, którymi kieruje się firma, tylko chciałbym wiedzieć jak to się ma do walorów użytkowych.
Chyba jednak nie rozumiesz co to są priorytety. Akurat priorytetami w działaniu zajmuję się też zawodowo. Ja uważam (i nie wymyśliłem sobie tego sam), że priorytet jest zdecydowanym faworyzowaniem jednego z czynników kosztem pozostałych ale w ramach określonego kompromisu tak aby efekt końcowy nie tracił na swojej funkcjonalności. Tu, w tym wypadku priorytet lekkości góruje nad pozostałymi jak np. objętością wewnętrzną związaną z wygodą. Ty to co opisujesz to nie priorytet (czyli skupienie się na jednym z kilku czynników) a jedyny wybór z tych kilku czynników. Jeśli masz inną koncepcje to z chęcią się z nią zapoznam.
Z tego co "sam widzę" to to, że w przeciwieństwie do schwarza (który całkiem ostro przecież krytykuje postawę i produkt cumulusa), od którego się dużo dowiedziałem to wrzucasz tylko w wątek niewiele warte narzekania na produkt, którego nawet nie jesteś posiadaczem ale wiesz np., że w nim nikomu nie jest gorąco. Natomiast głównie skupiasz się na wycieczkach osobistych i raczej to przypomina trollowanie niż dyskusję powodując, że wątek znowu zamienił się w rynsztok.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 31, 2013, 19:08:29 »
Wychodzi na to, że czepiacie się plecaka GoLite'a, że nie jest Deuterem ;D

btw: http://www.golite.com/gear/sleeping-bags-quilts

Może dlatego, że GoLite ma często nierówno wszyte np. szelki w plecakach, jest wykonany z ćwierci materiałów, które tworzą plecaki Deutera a kosztuje tyle samo co on jak nie więcej ;D.

Bleys

« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 31, 2013, 20:59:04 »
Wiesz Emes, Ty pracujesz na priorytetami, a ja zawodowo zajmuje się ich weryfikowaniem. Firma opracowując nowy produkt zazwyczaj ma 20 założeń, które ten produkt ma spełniać. Po weryfikacji zostaje jedno - dwa, więc nagle one urastają do rangi priorytetów i o nich się pisze we wszystkich folderach reklamowych.
Na jakiej podstawie zarzucasz mi, że oskarżam Cumulusa o kłamstwa? Bo zaciekawiło mnie co to była za wyprawa polarna i jakie uwagi mieli użytkownicy? Jeśli producent ma się czym chwalić, to się tym chwali. Produkty nie były dostarczone w ramach sponsoringu, więc Cumulus nie może używać nazwisk tych ludzi. Ale może chyba napisać gdzie, w jakim okresie i w jakich warunkach były użytkowane. A jednak na ich stronie nie ma na ten temat ani słowa, dowiadujemy się o tym nawet nie od producenta, tylko od Lexa. Przedtsawiciel firmy potakuje głową i nie dostarcza ani grama nowych informacji, ale po co, skoro ma tu obrońców... I to ja jestem ten zły, bo zadaje proste pytania.
Więc dobrze, poddaje się, masz rację. Tak jestem ten zły, a ten produkt to najlepszy, najlżejszy hiper-super worek na pierze o nieokreślonych bliżej, ale na pewno doskonałych właściwościach. Tak więc wszystkim kupującym ten produkt życzę wiele radości z użytkowania, a sam idę na Sylwka. Szczęśliwego Nowego Roku.

misio

« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 31, 2013, 21:08:35 »
W dziwny sposób zadajesz pytania ;D.

Offline piterito

« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 31, 2013, 21:14:41 »
Bleys, poluzuj krawat, masz za mocno zacisniety...nie dotrwasz w takim stanie do rana ;D
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 31, 2013, 21:14:41 »

Offline EMES

« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 31, 2013, 21:44:29 »
Bleys spinasz się stawiając się na piedestale mądrzejszego od wszystkich tu zgromadzonych a nie umiesz prostego pytania zadać. Sorry ale to nie mój poziom i wyłączam się z tzw. dyskusji z Tobą. Nie zwykłem kopać się z koniem. A życzeń od Ciebie nie potrzebuję więc zachowaj je dla siebie. Jeszcze mam z kim toast w NR wznieść.
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline bobas

« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 01, 2014, 17:49:29 »
Teoretyczna, wynikająca z naszych szablonów różnica pomiędzy obwodem wnętrza i zewnętrza dla śpiwora Excuistic wynosi 12 cm i łatwo zmierzyć ją na walcowej powierzchni poniżej dolnego końca zamka. Taki sam pomiar w rejonie klatki piersiowej jest zakłócony przez rury izolujące zamek, jednak nadal obwód zewnętrzny jest tu większy.

Zmierzyłem obwód kilka cm poniżej dolnego końca zamka.

Obwód zewnętrzny: 110 cm
Obwód wewnętrzny: 99 cm