OUTDOOR > poradniki dla wybierających się w podróż

[Wyprawy] Odkładanie pieniędzy na podróż życia

(1/8) > >>

Semiko:
Witam  ;D
tak sobie pomyślałam, że warto zacząć zbierać powoli pieniądze na wyjazd gdzieś w góry wysokie :)
I stąd moje pytanie:
czy lepiej składać pieniądze na zasadzie dokupowania przez rok po trochę Euro jak tylko cena spada i odkładanie na koncie?
czy lepiej odkładać złotówki i w dniu wyjazdu wymienić całość na Euro?

Co poradzicie z waszych bogatych doświadczeń? Boję się tych inflacji itp. :) Uzbieram kokosy a zostaną mi rodzynki.....  ;D

Dzięki za pomoc.

Photon:
Doświadczenie nie związane z turystyką... a z zakupem samochodu np od Niemca.
Jak masz kawał grosza do wymiany PLN/EURO, to możesz zagadać o lepszy kurs niż ten z tablicy. Różnica rzędu 2-3gr, ale przy dużej kwocie owa różnica zyskuje na znaczeniu ;)

lex:
Dewizy kupuj w kantorze internetowym. Kurs będzie lepszy niż w zwykłym kantorze o banku nie wspomnę. Spred to max parę groszy, a kurs bardzo, bardzo zbliżony do aktualnego rynkowego aktualizowany co 10 sekund.
Przewidzenie czy złotówka osłabi się/umocni i jaki kurs będzie tuż przed wyjazdem to tak jak strzelić w totka ;D

Pablo666:
Odkładać na konto, czy w Euro czy w PLN.... lex ma racje nie da się trafić (pamiętam jak musiałem kupić, lata temu 1300US po kursie... 4.83zł... (tak jakoś było) nikt znajomy nie chciał mi sprzedać "bo może jeszcze pójdzie w górę" miesiąc później poszedł w dół... w końcu do ok 2zł, wszyscy byli mocno w plecy :D )
Byle to konto to było jakieś "sub konto" z ograniczonym dostępem do wybierania (w mBanku mam jakieś takie że tylko 1raz w miesiącu nie płace prowizji od wybrania kasy z konta).

semow:
Grunt żeby zawsze mieć gotówkę w miarę pod ręką - można dzięki temu zaoszczędzić kupę kasy na biletach.
Np. okazyjne bilety do KTM trafiają się jakieś 30-40% taniej niż regularnie chodzą, ino trzeba mieć refleks.

Ale tak na marginesie, wizja tej sytuacji kiedy wrócisz z takiego wyjazdu, apetyt na więcej jeszcze większy a konto puste - ciężka sprawa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej