SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > wspinaczkowe OT

3. Krakowski Mityng Drytoolowy – TryTool 2013

(1/9) > >>

ina:
http://www.climb.pl/2013/02/3-krakowski-mityngu-drytoolowy-trytool-2013/


--- Cytuj (zaznaczone) ---Już po raz trzeci na Zakrzówku odbędzie się Krakowski Mityng Drytoolowy „TryTool”. Tym razem jednak impreza będzie miała charakter bardziej towarzyski niż sportowy. Nie rozegrane zostaną bowiem zawody drytoolowe. Będą za to warsztaty, konkursy i zajęcia ABC.TryTool 2013 startuje 2 marca. Biuro w okolicach Freneya otwarte zostanie już o godzinie 8:30. Poza zawodami, organizatorzy gwarantują właściwie wszystkie atrakcje z poprzednich lat. Maciek Ciesielski i Michał Król poprowadzą w trzech odsłonach warsztaty drytoolowe – dla początkujących (podstawy drytoolingu) i dla zaawansowanych (trening, planowanie biwaku, zimowe wspinanie na dużej ścianie etc.). Warsztatom towarzyszyć będą pokazy najnowszego sprzętu firmy Petzl. Amatorzy drytoolingu będą mogli powspinać się na trzech specjalnie przygotowanych na potrzeby mityngu drogach wspinaczkowych – sprzęt w postaci raków, dziabek i kasków zapewni Petzl. Wspinaczkę w sektorze ABC nadzorować będą instruktorzy z KW Kraków.

drytool

Jednocześnie zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety zgłoszeniowej na warsztaty Trytool 2013. Wśród zgłoszonych drogą elektroniczną podczas trwania warsztatów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Natomiast wśród wszystkich uczestników mityngu zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez firmę AMC.

Organizatorem imprezy jest: KW Kraków,
patroni medialni: wspinanie.pl, brytan.com.pl,
głównym sponsorem jest firma AMC, dystrybutor Petzla i Directalpine.

***

Program TryTool 2013:

Grupa początkująca:
08:30 – otwarcie biura, wydawanie kuponów konkursowych
9.00-10.00 – warsztaty cz. I, prowadzenie Maciek Ciesielski
- omówienie podstaw wspinania drytoolowego
- QUIZ z nagrodami
10.00-14.00 – zajęcia w sektorze ABC
- wspinanie na trzech wędkach, pod okiem instruktorów (zajęcia potrwają dopóki będą chętni)

Grupa zaawansowana:
10.30-11.30 – warsztaty cz. II, prowadzenie Michał Król:
- drytooling: jaki trening wybrać – poza samym wspinaniem, tips&tricks dla zaawansowanych,
- biwak w ścianie (planowany i nieplanowany) oraz wspinanie zimą w dużej ścianie: co ze sobą zabrać w zespole dwójkowym/trójkowym, logistyka, asekuracja na biwaku,
- bigwall: logistyka, holowanie worów, rozłożenie portaledge’a,
- QUIZ z nagrodami.
11.30-14.00 – wspinanie indywidualne w wyznaczonym sektorze

14.00-15.00 – warsztaty cz. III, prowadzenie Maciek Ciesielski:
- omówienie najnowszego sprzętu marki Petzl (śruby lodowe Laser, Laser Speed, Laser Speed Light, Lime’Ice D’Lynx, Sirocco, nowe uprzęże, ekspresy etc.),
- blok lodowy (w miarę możliwości pogodowych): zakładanie asekuracji w lodzie, rodzaje śrub, stanowiska, ucho Abałakowa,
- ekspresowe poruszanie w terenie górskim, szybka trójka, asekuracja lotna, shortfixing,
- QUIZ z nagrodami.

15.00-15.30 – zakończenie
- ognisko, pieczenie kiełbasek (każdy zabiera własny prowiant)
- losowanie i wręczenie nagród dla uczestników mityngu
--- Koniec cytatu ---

lake:
Trytool 2013

2 marca po raz trzeci Klub Wysokogórski Kraków wraz z AMC, dystrybutorem marek Petzl i Directalpine zorganizował Trytool - Krakowski Mityng Drytoolowy. Impreza, która w tym roku miała charakter towarzyski, odbyła się jak zwykle na krakowskim Zakrzówku. Program imprezy obejmował możliwość powspinania się na drogach zarówno dla osób, które dziabek nigdy w rękach nie trzymały, jak i zaawansowanych amatorów drytoolingu oraz uczestnictwo w warsztatach, które poprowadzili Maciek Ciesielski i Michał Król.
Po zarejestrowaniu się w biurze imprezy, na uczestników czekały pierwsze warsztaty, które poprowadził Maciek Ciesielski, a poruszały one tematykę podstaw drytoolingu, historii, techniki wspinania i niezbędnego sprzętu. Warsztaty zakończył quiz z nagrodami.
Po warsztatach chętni udali się pod ściany, gdzie zostały przygotowane 4 drogi w sektorze „ABC” ( w tym dwie nowe) oraz dwie nowe drogi w sektorze dla zaawansowanych. W sektorze „ABC” asekurowali instruktorzy KW Kraków. Sprzęt – raki, dziabki i kaski zapewniał Petzl.
O 10.30 rozpoczęła się część warsztatów dla zaawansowanych, które poprowadził Michał Król. Obejmowały one zagadnienia treningu, biwaku, logistyki wspinania się w dużej ścianie, holowania worów itp.
Po części teoretycznej słuchacze przenieśli się pod specjalnie przygotowaną belkę, na której odbył się pokaz technik wspinaczkowych – „4-ki” i „9-ki” w wykonaniu Michała Króla. Po pokazie uczestnicy próbowali na belce własnych sił.


Warsztaty dla zaawansowanych również zakończyły się quizem z nagrodami. Ze względu na taką sama liczbę dobrych odpowiedzi dwóch uczestników, walka o trzecie miejsce rozegrała się na belce – należało jak najdłużej pozostać w przybloku :).

Aura niestety nie pozwoliła na zorganizowanie dużego bloku lodowego, na którym w zamyśle organizatorów miały odbyć się warsztaty zakładania śrub lodowych, budowania stanowisk itp., natomiast w zamrażarce udało się zamrozić małe „bloczki” i dzięki temu mityng zwieńczył konkurs wkręcania śrub lodowych na czas.


Podczas całego mityngu paliło się ognisko, przy którym można było ogrzać zziębnięte ręce i upiec kiełbaskę :).


Spotkanie zakończyło rozdanie nagród zdobytych w konkursie wkręcania śrub lodowych oraz losowanie nagród spośród wszystkich uczestników imprezy.

ina:
O mamo! Ale wiosna w Krk! Fajny iwent.

lake:
Fajnie że przez większość dnia było słonecznie, natomiast temperatura kilku kresek na plusie trochę pokrzyżowała plany lodowe no i skała w nowym sektorze dla zaawansowanych była krucha, mimo wcześniejszego czyszczenia.

Ivan:
Żal dupsko ściska, że mnie tam nie było :( Kolejna taka impreza na którą nie mogłem pojechać.

Mam nadzieję, że znowu za rok będą warsztaty bo ze zdjęć i opisu widać, że było zacnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej