SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > SIŁOWNIA

[CrossFit] Dyskusja, porady itd. itp.

<< < (2/25) > >>

lisu:

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 ---Nie napisałem tego po to, aby coś udowadniac.
--- Koniec cytatu ---

Również moim zamiarem nie było udowadniać, że CF jest super cacy. Tak ja napisałem: jestem początkujący i z tego może wynikać mój entuzjazm.

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 --- do czasu mojego wpisu były tu same superlatywy- więc dla równowagi przedstawiam argumenty przeciw.
--- Koniec cytatu ---

Jeśli były to z w/w powodu. Ten temat jest bardzo krótko na forum, i z moich obserwacji wynika, że tylko ja i Misiek tym się jaramy ;D

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 ---uwazam, ze każda róznica zdań jest korzystna jesli dzieki niej można dowiedzieć sie czegoś nowego.
--- Koniec cytatu ---

No to uważamy podobnie. :)

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 ---np taka nowością i ciekawa sprawa jak dla mnie jest ten pojedynek biegowy z Twojego linka- ale nie odbieram go jako argumentu za crossfitem- to raczej dowód wydolności jednego pana w teście 12 minutowego wysiłku.
--- Koniec cytatu ---

Dla mnie również nie jest to argument. Biorąc pod uwagę takie cechy jak wiek, ilość/jakość treningów nie jest on w żaden sposób miarodajny-choć daje do myślenia.

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 ---mnie wątek crossfitu interesuje jako przygotowanie fizyczne do innej aktywności a nie crossfit jako sport sam w sobie ( tak o nim napisałeś). to zresztą jest zarzut  pod adresem trenerów tej metody, że czyni cię lepszym w ćwiczeniach w crossfit a nie w sprawności ogólnej, nie mówiąc o sprawności ukierunkowanej na rodzaj działalności

--- Koniec cytatu ---

Uprawianie sportu samo w sobie nie oznacza automatycznie startu w zawodach. Wątpię czy taka Annie Thorisdottir nie potrafiła by wykorzystać swojej siły i mobilności w innych aktywnościach, choć startuje w zawodach i w dodatku je wygrywa. Cechą CF jest to by wyciągnąć z organizmu max. I Wolałbym np. w górach by w przypadku jakiegoś "złego" to Annie mnie taszczyła na plecach, niż ciągnął mnie za sobą kenijski maratończyk ;D

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 --- żaden trening nie jest uniwersalny i ma swoje ograniczone efekty- tak jak nie ma uniwersalnych najlepszych narzędzi - jak coś jest do wszystkiego to najczęsciej jest do nieczego- mówiąc sentencjonalnie.

ale zgodze się, że lepiej ćwiczyc crossfit niż nic ;P

--- Koniec cytatu ---

Pełna zgoda :)

--- Cytat: Qb w Marzec 21, 2012, 14:27:57 ---Zresztą- nie zarejestrowałem się na forum outdorowym, żeby nadmiernie rozwijac watek o fitnesie
--- Koniec cytatu ---

Ależ daczego ;D

--- Cytat: Misio w Marzec 21, 2012, 15:01:12 ---Dla zwykłych, zastanych ludzi, którzy nigdy nie ćwiczyli jest systemem, który pozwala poczuć swoją wartość i podbudować ich samoocenę,

--- Koniec cytatu ---

To o mnie ;D

--- Cytat: Misio w Marzec 21, 2012, 15:01:12 ---a do tego pozwala zgubić kilka kilogramów zbędnego balastu ;).

--- Koniec cytatu ---
To już nie o mnie ;D

Qb:
łał, dzieki za obszerną odpowiedż w powyzszych postach.

misio:
Nie pitol tylko teraz odpowiadaj równie obszernie ;D.

Qb:
No masz...wiedziałem, że zaraz zostanę tu odebrany jako zakamufloqwana opcja niemiecka ;P

Po pierwsze nie jestem anty-CF- po prostu do tej pory przkonywało mnie podejście przeciwników tej metody.

a tu wreszcie spotykam kogoś, kto jest doświadczony w tej metodzie i uważa ją za przyzwoitą i potrafi to uzasadnić. A jednoczęsnie przyznajesz, że w srodowisku ludzi związanych z treningiem hmmm..powiedzmy fizycznym budzi kontrowersje.
Żeby było śmiesznie  ja znam przede wszystkim stanowisko osób związanych ze sportami walki i to one z tego punktu widzenia krytykowały tę metodę twierdząc, że zaden powazny trener boksu, judo, hokeja, piłki nożnej  nie stosuje tych metod- Ty twierdzisz coś odwrotnego.

co mogę napisać więcej ?

misio:
To w takim razie wychodziłoby na to na ten przykład, że Illias Illiadis i Teddy Rainer, obecni Mistrzowie Europy i Świata Judo w swoich wagach, mają niepoważnych trenerów ;D. Cała czołówka polskiego BJJ, MMA i Judo wplata w swoje treningi CF: Zlomiarz Team, chłopaki z Wrocławia, Olsztyna, Poznania itd. itp... Przeciwnicy CF mówią, że to nowość, a pytanie należy postawić proste: czy aby tego nie stosowano i nie stosuje się od zawsze? Trening obwodowy nie istnieje? Są różnice, oczywiście, żeby nie było, ale więcej tu podobieństw...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej