SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > porady treningowe

[Porady treningowe] Ćwiczenia dla łydki

(1/2) > >>

Piotrek:
Dziś się wybrałem na rower, ubrany na letnio i trochę z przerażeniem zobaczyłem dysproporcję pomiędzy łydą prawą (ta jest OK) i lewą.
Kurde spoko ze trzy centymetry. Ta dysproporcja powstała po złamaniu jakie miałem dwa lata temu. Jak to ćwiczyć, żeby w miarę wyrównać stan?

misio:
Naturalnie obciążasz po prostu mocniej nogę zdrowszą i stąd ta dysproporcja zapewne.
Mięśnie nóg mają to do siebie, że najszybciej zanikają i najszybciej można je też odbudować.
Podejrzewam też, że rehabilitacja po złamaniu, była praktycznie zerowa? Czy się mylę?

Piotrek:
Nie mylisz się.
Robili mi tam jakieś wirówki, prund puszczali i pani pokazała mi kilka ćwiczeń, żeby rozruszać staw skokowy. I w sumie się rozruszał. Ale chodzę jakoś inaczej, psia mać.

Jagienka:

--- Cytat: misio w Maj 14, 2011, 17:29:27 ---Mięśnie nóg mają to do siebie, że najszybciej zanikają i najszybciej można je też odbudować.

--- Koniec cytatu ---
o, nie wiedziałam!
najładniejsze nogi to te "używane"  :D

misio:

--- Cytat: Piotrek w Maj 14, 2011, 17:59:09 ---Nie mylisz się.
Robili mi tam jakieś wirówki, prund puszczali i pani pokazała mi kilka ćwiczeń, żeby rozruszać staw skokowy. I w sumie się rozruszał. Ale chodzę jakoś inaczej, psia mać.

--- Koniec cytatu ---

Niestety, ale, tylko się nie obraź, w pewnym wieku, pewnych spraw nie przeskoczysz a'propos zachowania się organizmu.
Moja rada byłaby taka, żebyś zaczął zwracać uwagę na to, by równomiernie obciążać nogi, czyli po prostu odciążyć tą zdrowszą. Trzeba się nad tym pogłowić trochę, ale jest to do zrobienia, choć nie do nadrobienia. Miałem taką samą przygodę z mięśniem czworogłowym lewej nogi: do tej pory mam różnicę prawie 4 cm w obwodzie na niekorzyść prawego. Ani siłownia, ani bieganie, jazda na rowerze nie są w stanie tego poprawić.

--- Cytat: Jagienka w Maj 14, 2011, 18:02:40 ---
--- Cytat: misio w Maj 14, 2011, 17:29:27 ---Mięśnie nóg mają to do siebie, że najszybciej zanikają i najszybciej można je też odbudować.

--- Koniec cytatu ---
o, nie wiedziałam!
najładniejsze nogi to te "używane"  :D

--- Koniec cytatu ---

Poka swoje ;D!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej