SPRZĘT TURYSTYCZNY > namioty

[Namioty] Impregnacja szwów

(1/2) > >>

arkadoo:
W namiocie odkleiły się niektóre fragmentu podklejenia szwów. Do naprawy zostanie wykorzystany któryś z uszczelniaczy dedykowanych do tego typu napraw (prawdopodobnie McNett lub Grangers(?)).

Jak wygląda trwałość takiej naprawy uszczelniaczem? Czy wystarcza na długo?

Kombinowanie z ponownym podklejeniem szwów raczej nie ma sensu (koszt seriwsu np. w Marabucie byłby zbyt duży w stosunku do stopnia zużycia namiotu).

madmun:
Hmm, Ati coś kombinował w tym temacie i PA.

arkadoo:
Naprawiłem uszczelniaczem do szwów Grangersa. Szybko miło i przyjemnie. Przydała się pęseta do odchylania odklejonych fragmentów taśmy) i pędzelek. Jeżeli chodzi o pędzelek, to zdecydowanie lepszy jest ze sztywnego włosia. Co do skuteczności środka, to wyjdzie w praniu. Póki co trzyma bez problemów.

Ivan:
Czy w dobie komercyjnych lotów w kosmos człowiek zdołał już wymyślić jakiś lepiszcz/mazidło do skutecznego i trwałego zabezpieczenia przed wodą szwów łączących tropik z podłogą PE (typu "plandeka budowlana")? Taki namiot właśnie do mnie jedzie. Wszystkie szwy ma mieć podklejone, ale... wolę wiedzieć zawczasu ;D


--- Cytat: arkadoo w Wrzesień 10, 2011, 23:33:28 ---Naprawiłem uszczelniaczem do szwów Grangersa.
--- Koniec cytatu ---
Takim: http://grangers.pl/impregnacja/impregnat_fabsil_seamseal.php ?
Dobrze się sprawdza? Ile czasu schnie? Producent podaje, że 24 godziny, ale liczę na to, że krócej bo ciężko mi będzie znaleźć miejsce do pozostawienia rozstawionego namiotu na tak długo. W mieszkaniu nie rozstawię bo pewnie śmierdzi to rozpuszczalnikiem a ogródka nie mam.

cygnus:
Ja podkleilem sobie tym oto produktem:

http://www.mcnett.com/gearaid/seam-grip#10510

Po wyschnięciu tworzy się elastyczna warstwa silikownowa na szwach i powinno być ok.  Podkleiłem szwy dmuchając na zimne, wiec
trudno mi ocenić na ile pomogło :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej