SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt

[Narty] K2 Wayback

(1/4) > >>

ptb:
Temat wydzielony z  [Sprzęt turystyczny outdoorowców] KrasnoludPauli

--- Cytat: KrasnoludPauli w Styczeń 14, 2011, 21:49:46 ---[Skitury] Narty K2 Wayback 160. Mercedes!
--- Koniec cytatu ---

Wyszło mi że po 18mm na krawędź.
W moich jest po 15 i też szerokie. Dlaczego twierdzisz że mercedes?
Sprawdziłaś w puchu? Jak na stoku?

KrasnoludPauli:

--- Cytat: arczar w Styczeń 14, 2011, 22:54:22 ---Cóż to za czekan? Nie widzę nic w necie;P Tylko ten beznadziejny Akon(wokalista od 7 boleści) wyskakuje ;D

BTW popraw jak najszybciej słówko, które znajduje się w jego linijce :P Przynajmniej sprÓbuj, bo kole w oczy ;)

--- Koniec cytatu ---

Co do czekana to, tak jak napisałam Akon jest to zupełnie nowy producent, ten egzemplarz chyba nawet w zasadzie nie jest w sprzedaży. Firma/sklep, jeśli można to tak nazwać mieści się w Krakowie na ulicy Prądnickiej. Jak przyniosę go do domu to zrobię zdjęcie i zamieszczę tutaj żebyście mogli sobie pooglądać.

Co do słówka, to chyba dobry duszek poprawił bo nie widzę ort. Ale dzięki.
P.

--- Cytat: ptb w Styczeń 15, 2011, 01:15:04 ---
--- Cytat: KrasnoludPauli w Styczeń 14, 2011, 21:49:46 ---[Skitury] Narty K2 Wayback 160. Mercedes!
--- Koniec cytatu ---

Wyszło mi że po 18mm na krawędź.
W moich jest po 15 i też szerokie. Dlaczego twierdzisz że mercedes?
Sprawdziłaś w puchu? Jak na stoku?

--- Koniec cytatu ---

No właśnie i znów zostałam przyłapana.. Ja w sprzęcie nie jestem zbyt dobra. Żadna ze mnie gadżeciara. Mercedes, bo wcześniej przez 3 sezony jeździłam na Hagan Reptile Light Woman. Bardzo lekkie narty o małym promieniu skrętu (16m), mocno taliowane moim zdaniem jak na narty turowe. Były świetne, żeby zacząć ale to są narty ze sklejki i na stromch trawersach , na twardym podłożu 'wisiałam' na nich do tego stopnia, że czasami nawet harszle nie łapały. Do tego jazda po zlodzonym, oczywiście niewyratrakowanym śniegu (poza trasą) była moim zdaniem po prostu niebezpieczna. Za lekkie narty, szybko stępiające się krawędzie, nie cięły stoku tylko po nim 'kłapały' i wchodziły w takie drgania, że dziwię się, że mam wszystkie zęby :). Ja nie jestem jakimś mega dobrym narciarzem więc przy tych cechach po prostu nie wiedziałam gdzie skończę dany skręt i jak daleko się obsunę.
K2 na razie sprawdzone tylko na stoku bo tak naprawdę co dopiero je dostałam. W Tatarach śniegu i hu hu więc muszę poczekać to zdam relację.
Ogólnie szerokość tej narty i wieeeelki promień skrętu (22m) przerażał mnie ale ktoś mnie mnie namówił kto bardziej obiektywnie ocenia moją jazdę i póki co jestem zachwycona. Krawędzie oczywiście żylety, ciężar nart daje mi spore poczucie bezpieczeństwa bo czuję, że mogą mnie spokojnie unieść i nie będą się tak giąć. Poza tym niewielkie taliowanie niweluje dziurę pod butem na stromych, zlodzonych trawersach. Są super 'posłuszne' czyli mogę zaplanować każdy skręt co mnie się poza trasą wydaje czasami bardzo ważne. Nie wiem jak będzie z targaniem ich na nogach pod górę ale nadal mogę je podnieść w jednej ręce a to jest dla mnie pewnego rodzaju wyznacznik. Nie wpadają w żadne drgania na lodzie. Jedyne co zauważyłam w mokrym śniegu to to, że wymagają więcej wysiłku niż poprzednie narty. Ogólnie trzeba na nich pracować bo oddają sporo energii i wożenie się w zasadzie nie wchodzi w grę.
Rozpisałam się.. Po prostu miałam starego malucha i kupiłam normalny samochód to mi się wydaje, że jeżdżę merolem :)

ptb:
No po haganach to to faktycznie wypas.
Pytałem, bo ok K2 mam dobre zdanie, ale słyszałem i negatywne opinie, stąd ciekawośc.
Sam miałem na nie chrapkę, dopóki nie wsiadłem na G3 i przepadłem.
Ostatnio jeździliśmy na K2 forumowicza, i dla iny dobre, ale pode mną na twardym śniegu klepały jak sztachety, ale to starsze narty.

Jak agresywny jest rocker w twoich, bo nie znalazłem w necie? Jak daje radę na boisku?

ina:
Ano mi się MB super lighty bardzo podobały, takie relaksacyjne sztachety :) ale Wayback są raczej sztywniejsze, cięższe i wogle :)

KrasnoludPauli:

--- Cytat: ptb w Styczeń 16, 2011, 12:23:06 ---No po haganach to to faktycznie wypas.
Pytałem, bo ok K2 mam dobre zdanie, ale słyszałem i negatywne opinie, stąd ciekawośc.
Sam miałem na nie chrapkę, dopóki nie wsiadłem na G3 i przepadłem.
Ostatnio jeździliśmy na K2 forumowicza, i dla iny dobre, ale pode mną na twardym śniegu klepały jak sztachety, ale to starsze narty.

Jak agresywny jest rocker w twoich, bo nie znalazłem w necie? Jak daje radę na boisku?

--- Koniec cytatu ---

Hej, zrobiłeśmi zagwozdkę z tym rockerem i znalazłam to:

Kolejny model przeznaczony do jazdy niemal w każdych warunkach. Narta z modelu K2 WayBack sezon 2010-11 zbudowana jest na bazie super lekkich gatunków drewna z pokryciem z włókien węglowych, co sprawia, że należy do jednych z najlżejszych modeli. Najnowsza wersja posiada technologię rocker All-terrain, która w połączeniu z wyposażeniem w system 14/12 Progressive Sidecut umożliwia zjazdy nawet w najbardziej wyimaginowanych warunkach wysokogórskich - przy niewielkim wysiłku.

--- Cytat: ina w Styczeń 16, 2011, 22:09:51 ---Ano mi się MB super lighty bardzo podobały, takie relaksacyjne sztachety :) ale Wayback są raczej sztywniejsze, cięższe i wogle :)

--- Koniec cytatu ---

Są i cięższe od Haganów i sztywniejsze ale to daje większą precyzję i poczucie bezpieczeństwa..przynajmniej mnie. Generalnie zamawiałam Payback, przyjechały Wayback i przygarnęłam te podrzutki obdarzając od razu wielkim uczuciem :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej