SPRZĘT TURYSTYCZNY > aparaty i akcesoria foto

[Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren

<< < (365/365)

Shwarc:
Gdzieś umknęło - twoim zdaniem lepszy ;)

DR Fuji XT30 - 8,9
DR Z50/Sony 6500 - 9,5
Dla porównania, najlepsze obecnie matryce FF wyciskają ok. 10/10,2. Poziom 8,5 prezentowały aparaty 10 lat temu. Oczywiście potrzeba ok. 14ev by dorównać naszym oczom, ale i tak, im więcej tym lepiej, szczególnie w krajobrazie.

Szumy sam porównaj. Reszta to obróbka RAW i tyle jeśli chodzi o aspekt techniczny jakości obrazka. Reszta to rzecz względna, indywidualna taka sama jak kolor włosów kobiety :)

Wytrzymały może i metal jest, a co z ergonomią chwytu, którego praktycznie Fuji i Olki nie posiadają? Także ten tego...

Szczerze? Wczoraj byłem w sklepie i specjalnie przymierzyłem się do większości najnowszych modeli bezlusterkowców. Gdybym miał budżet rzędu 8-10kzł, to dla siebie kupił bym Nikona Z6 lub jakiegoś Canona z serii R. Totalne maleństwa od Olympusa i Fuji dwucyfrowe, to jakieś nieporozumienie ergonomiczne. Te mikro pokrętła Fuji nadają się dla malutkich kobiecych paluszków, a nie w teren i do obsługi często w rekawiczkach, zabaweczki a nie aparaty. Ujdzie jedynie Sony 65/6600, Z50 i Olek E-M1, reszta to porażka. Ergonomia A7 też mnie nie urzekła, niewygodny klocek ze źle umieszczonym głównym kółkiem nastaw.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej