SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty niskie

[Buty niskie] Scarpa Mojito

(1/5) > >>

czakey:
Moim założeniem było dostać lekkie buty, które w lecie mają zastąpić sandały, gdy warunki trasy będą tego wymagały. Wybór padł na Scarpa Mojito black. Rozmiarówka okazała się być jedną z tych większych - zwykle noszę 41-42, a te butki w rozmiarze 40 były idealne.

Prawdopodobnie jest to kwestia tego, że but ten przylega bardzo dokładnie do stopy - dzięki sznurówkom prawie do samego czubka buta.

Sznurówki prawie do samego czubka buta trzeba dość mocno powyciągać przed pierwszym wsadzeniem stopy - w sklepie nawet nie bardzo dałem radę wsadzić stopę od razu. Potem trzeba mozolnie zaciągać sznurówki, pętelka po pętelce, ale nie za mocno, bo wtedy za bardzo uciska i jednak czuje się dyskomfort. Ogólnie patent ten ma swoje zady i walety jak wszytko. Dobrym jest to, że jak się już je porządnie pozaciąga na stopie to trzymają dobrze i pewnie, niestety wystarczy założyć grubszą skarpetę i już mamy problem z wsadzeniem stopy do środka - i cała zabawa od początku.

Podeszwa Vibram, daje całkiem niezłą ochronę przed wpływem ukształtowania terenu na obolałe stopy, jednocześnie pozwalając "czuć" po czym się chodzi.

Zapewne również dzięki miękkiej wkładce.

Podeszwa dość dobrze trzyma się podłoża, choć nie chodziłem w tych butach po śniegu i lodzie - ale nie takie jest ich przeznaczenie ;)

Usztywniana pięta daje poczucie komfortu na trudniejszej trasie.

Do butów dokupiłem pokrowiec Sea To Summit w rozmiarze S, dzięki czemu nie walają po plecaku brudząc inne rzeczy. Rozmiar 40 mieści się do tego pokrowca na spokojnie. Myślę że do 41-42 też by weszły, ale to by trzeba było sprawdzić empirycznie.

Konkluzja: jak na letnie buty podejściowe Scarpa Mojito broni się całkiem dobrze i mogę z czystym sumieniem polecić w tym zastosowaniu.

Więcej zdjęć tu.

asgaard:
Mam te buty od jakiegoś czasu i jestem bardzo z nich zadowolony. Są naprawdę leciutkie, bardzo dobrze trzymają się na nodze i jedyny mankament, to tak jak czakey wyżej napisał ciągła zabawa ze sznurówkami. No i trzeba dodać, że paleta kolorów, w których ten but jest dostępny jest naprawdę imponująca :-).

Ivan:
A używał ich ktoś na skałach? Podeszwa ok, ale chyba są mało sztywne na takie używanie? Te buty są robione na niby-podejściwe, mają lansować noszącego na wspinacza ale czy da się ich naprawdę użyć w tym celu? Wiem, że jeden instruktor PZA prowadzi w nich kursy, ale to pewnie inny poziom wytrenowania niż mój. Pod piętą jest taka biała, dość delikatna pianka, która wystaje trochę na boki. Nie zdziera się ona i nie tnie o chaszcze?

uysy:
Mój Ździr ma takie, ale "Scarpa Team" Różowe :D.
Zdjęcia się wyświetlają.

Ivan:

--- Cytat: uysy w Styczeń 10, 2011, 13:10:31 ---Mój Ździr ma takie, ale "Scarpa Team" Różowe :D.

--- Koniec cytatu ---
Też bym brał różowe, może wtedy byście mnie zaakceptowali i zaczęli merytorycznie odpowiadać na pytania (patrz post wyżej)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej