OUTDOOR > meteo

Lepszy wyż niż niż

(1/28) > >>

Piotrek:
Masakra... We Wrocławiu na tą chwilę jest 1014 hPa
Założyłem ten wątek, żeby podzielić się moim żalem :) Chciałbym być teraz gdzieś duużo wyżej. Od dobrych paru dni w górach morze mgieł jak ta lala... ;D
Ze świeżych wiadomości od kumpla: wczoraj na Babiej były takie "waruny", że widoczność sięgała ponad 200 km, widać było bez problemu wieżę na Pradziadzie w Jesionikach... A odczuwalna temperatura przy inwersji jakieś 10 - 12 stopni na plusie.
Zazdroszczę wszystkim, którzy mają wolne ;D

menel:
Piotrek,wczoraj w Biesach miałem widoczki na Tatry...no,trudno.. ;D

czis:
menel to porafi człowieka pocieszyć.................

Piotrek:
oj pocieszył, pocieszył...
Ja rekordowy wyż przeżyłem trzy lata temu w grudniu właśnie w Jesionikach. Makabra, z 1040hPa, z Szeraka (1351 m npm) widać było całe Sudety (za wyjątkiem Izerów - zasłonięte przez Karkonosze), dokładnie widać było obserwatorium na Snieżce. A na wschodzie, za Bramą Morawską pięknie widoczne Beskidy: Śląsko-morawski, Żywiecki, a także Masyw Babiej Góry, Mała Fatra, Niżne Tatry i Tatry... Ze 300 km widoczności w prostej linii...
A co najgorsze. Miałem ze sobą starą, dobrą Praktikę, ze świetnym obiektywem. Zrobiłem 36 zdjęć. I co? Przy zwijaniu kliszy okazało się, że wszystkie 36 zdjęć naświetliło się na jednej klatce. Najprawdopodobniej któryś z trybików odpowiadających za przesuwanie kliszy zwariował na mrozie, albo po prostu prawo murphy'ego i źle założyłem kliszę... Myślałem, że się rozpłaczę :)

A wracając do Pradziada - są udokumentowane obserwacje Alp Austriackich przy zimowym wyżu.

misio:
zaczyna się piękna zima na północy naszego kraju ;D.
temperatura -9 st, wiatr pizga jak cholera ;D.
ihaaaaaaaaa ;D.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej