SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > miejscówki

[TOPO] Krucze Skały, Karpacz

(1/2) > >>

Avalanche:
witam witam

w zwiazku z obiciem na nowo Kruczych Skał w Karpaczu powstało TOPO. W sieci pełno zapytań czy ktoś ma.... no to prosze może ktoś z Outdoorka skorzysta :)  

dla mniej wtajemniczonych co do miejsca - miejsca parkingowe praktycznie pod samymi skałkami :) mało ludzi, magicznie :)

TOPO - http://www.orkansport.pl/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=9:krucze-skay-topo&Itemid=30

Rychu:

--- Cytuj (zaznaczone) ---Krucze Skały w Karpaczu w okresie ostatnich dwóch tygodni zmieniły swoje oblicze. Kto znał to miejsce, będzie chyba mile zaskoczony.

Skały zostały solidnie odkrzaczone, a na ścianach pojawiło się prawie 20 nowych ubezpieczonych dróg, głównie z dolnego przedziału skali (IV-VI), a spity na starych drogach zostały wymienione. Obecnie mamy tam do dyspozycji prawie 30 obitych dróg od III do VI.5. Zost
ały jeszcze kosmetyczne sprawy, np doczyszczenie chwytów.

W akcji ubezpieczania udział wzięli Piotr Kimbort, Paweł Behnke i Michał Kajca, wsparcia udzieliło miasto Karpacz.

W ciągu tygodnia ma się pojawić info i topo.

Na zdjęciu widoczna Mała i Duża Ściana Kruczych. Po lewej są jeszcze dwa mniejsze sektory.
fot. M. Kajca
--- Koniec cytatu ---


cytat za FB M. Kajcy

semow:
Rozmawialiśmy z Benkiem jak wracał z obijania skał, z tego co mówił bardzo fajne miejsce dla początkujących - tak jak w newsie - i że charakterem skała trochę tatrzański granit przypomina.

MarcinekNu2:
Rzeczywiście ładniutkie.

Tadek:
wczoraj byłem. wspinaliśmy się parę godzin. Jest to miejsce, którego w naszym rejonie baaardzo brakowało. Nie ubezpiecza się u nas przeważnie dróg poniżej VI aby było co robić na TRADZIE oraz 'bo po co'. I tak w Rudawach Janowickich i Sokołach obitych dróg IV i V jest może z 10 w sumie. Krucze natomiast oferują dużą ilość dróg z wycenami IV i V które są przepięknie ubezpieczone na całej długości. Wspaniałe miejsce dla początkujących wspinaczy (chociaż i zaawansowani znajdą coś dla siebie) chcących przełamać psyche i rzucić 'wędkę' w kąt i zacząć sportowe wspinanie. Ryski, szparki, kominki, okapiki, drobne przewieszki - naprawdę bardzo ładnie.
tutaj troszkę ładniejsze topo
http://wycof.blogspot.com/2012/09/krucze-skay-karpacz-topo-premiera.html
w międzyczasie coś do tego jeszcze doszło, jakaś IV chyba...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej